Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Telewizja internetowa
Autor Wiadomość
Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-23, 10:17   Telewizja internetowa

Nie chodzi tu o Iplę czy VOD, tylko o takie strony jak Netflix czy Showmax. Co o nich myślicie? Moim zdaniem mają wielki potencjał, jednak na razie wymagają dopracowania. tak jak pierwszy telefon komórkowy- kiedyś nawet nie cegła, tylko machina zajmująca cały pokój, a dziś wiemy co z niego ewoluowało i ile czasu dziennie przy tym spędzamy, jak się uzależniliśmy :P Netflix jest w tej chwili na poziomie takiej cegły- oglądałem tam seriale Marvela, Orphan Black i jeszcze kilka innych. Tzn. próbowałem oglądać, bo się nie dało. Prawie wszystkie są bardzo podobne, mimo, że mają innych twórców i inną tematykę (to dziwne)- są mroczne (to tylko moja opinia, że nie lubię mrocznych produkcji) oraz momentami strasznie się dłużą, są na siłę przeciągane, jest zbyt dużo wątków pobocznych, które rozmywają główny wątek, a potem łatwo się pogubić i gdy twórcy też się pogubią, to wszystko zbyt szybko i chaotycznie domykają. Oglądałem tam też taki sitcom, który jest stylizowany na program dokumentalny (unikam słowa paradokument, bo to jest zupełnie coś innego niż to, do czego przyzwyczaiły nas Polsat i TVN, ale mimo wszystko w trochę podobnym gatunku). Tam oczywiście mroku nie ma, ale też są nudy. O Showmax nic nie powiem, bo znam tam tylko Ucho Prezesa. Ideologicznie mi z nim nie po drodze, ale z ciekawości obejrzałem kilka odcinków i muszę przyznać, że są dopracowane i niektóre nawet zabawne, mają też dobrą obsadę (to akurat źle- źle, że aż tyle osób popiera KOD). Jednak oglądałem to na YouTube, nie na Showmax :D Właśnie teraz telewizja internetowa jest na poziomie takiej komórki większej od telefonu stacjonarnego. To jednak nic dziwnego na samym początku. Nie skreślam jej z tego powodu, tylko kibicuję. Chwilowo się zniechęciłem i nic tam nie oglądam, ale cierpliwie czekam na jej rozwój i wieżę, że jak do niej wrócę za kilka lub kilkanaście lat, to zobaczę same perełki, a obecne produkcje będą obiektem kpin (chociaż nie uważam ich za tragiczne, tylko po prostu średnie). Chwilowo telewizja internetowa idzie w kontynuacje starych hitów- np. Pełnej Chaty i Star Treka. Ciekawe co z tego wyjdzie. Nie oglądałem tego, bo nie oglądałem oryginałów, ale jak tylko odgrzeją coś, co znam, to chętnie zobaczę.

Całkiem stare info o Wiedźminie na Netfliksie, ale wcześniej nie było gdzie dać :D :

http://weekend.gazeta.pl/...nski-swiat.html

https://teleshow.wp.pl/tylko-w-wp-netflix-zapowiada-pierwszy-polskojezyczny-serial-oryginalny-wiemy-kto-stanie-za-kamera-6165668741830273a

Polski reżyser, ale obsada zagraniczna. Ciekawe co z tego wyjdzie. Mam wątpliwości, bo jeśli to ma być przydługie i przeciągana jak dotychczas reszta, to zepsują kultową serię. Jednak do tej pory brali się za to zagraniczniacy, a teraz się wezmą Polacy, więc może być inaczej. Nie chcę tu oczywiście głupiego patosu, że Polacy na bank wszystko zrobią lepiej, tylko zrozumcie to dosłownie- inaczej. Może to inne podejście będzie lepsze, może gorsze, ale sama odmienność nada świeżości i po cichu liczę, że będzie lepsza, ale się wztrzymam z oceną póki nie zobaczę.Przyznam się bez bicia, że mam w planach przeczytać książki, ale jeszcze nie czytałem. Grałem tylko chwilę u kolegi. Wiem jednak, że gry są kontynuacją serii książek i że Sapkowski jest źle nastawiony do gier, bo źle rozegrał sprzedaż praw autorskich i chciał dostawać kasę regularnie, a dostał tylko raz i teraz dorabia wielką ideologię dlaczego gry są złe, ale sypie słabymi argumentami na siłę, a chodzi o kasę. Twórcy serialu mają się dogadać i z nim i z twórcami gier. Oby tym razem się dobrze targował i był zadowolony. Mam nadzieję, że serial nie poprzestanie na streszczaniu książek, tylko pójdzie dalej- w fabułę gier. Chciałbym żeby historia była pełna. Wtedy bardzo chętnie obejrzę.

A teraz świeży nwes, ktory mnie zszokował :shock: :shock: :shock:

Facebook chce rywalizować z Netflixem

http://iitv.pl/facebook-k...dla-netflixa,21

Bardzo dobry rynek sobie znaleźli, ale i tak mnie mocno zaskoczyli, bo przecież wiadomo, że zajmują się zupełnie czymś innym. Od portalu randkowego poprzez portal społecznościowy, ściągając po drodze funkcje ze Skype i Snapchata aż do telewizji internetowej. Szacun dla Zuckerberga! :shock: :o Te krótkie improwizowane filmy pewnie wyjdą słabiutko, ale te półgodzinne, skoro mają tak wielki budżet, to zapowiadają się świetnie.

Pojawia się też pytanie czy telewizja internetowa wyeliminuje z gry tradycyjną. Wątpię, bo ludzie są przyzwyczajeni do tego starego rozwiązania i to, że nowe będzie dobre, to nie znaczy, że stare zniknie. Kiedyś pewien językoznawca pisał poważną pracę o mediach. Było to świeżo po wynalezieniu telewizji. Uznał on, że pominie w swojej pracy radio, ponieważ był tak zafascynowany telewizją, że stwierdził, że radio szybko upadnie. Dziś wiemy jak bardzo się pomylił. Tak samo teraz nowo wymyślona telewizja internetowa nie zlikwiduje tradycyjnej, a jeśli już, to zajmie jej to kilkanaście pokoleń, więc to już nie nasz problem :P

A wy co o tym uważacie? Zastanawialiście się w ogóle kiedyś nad tymi kwestiami?

Jeśli temat nie chwyci, to proszę o przeniesienie do Wolnego Tematu, nie do Kosza, bo dużo pracy włożyłem w tego posta i nie chcę żeby zniknął, a do WT przecież pasuje. Mam jednak nadzieję, że chwyci. :D

Kiepsky, ty lubisz takie nowe, świeże tematy na tym Forum, więc się wypowiedz :D :P

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-04, 09:19   

http://www.filmweb.pl/new...Netfliksa+stracą+możliwość+walki+o+statuetki-125206

Netflix nie ma szans na Oscary- tylko na nagrody Emma.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-05, 22:27   

https://www.jarock.pl/net...stranger-things

Kolejne kombinacje Netflixa. Nie tylko seriale i filmy, lecz również gry. Ależ ten rynek się dynamicznie rozwija! Ciekawe co zostaniemy za kilkanaście lat...

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-21, 08:51   

O Netflixie niewiele powiem, bo nie mam na nim konta i nie obejrzałem ani jednego ich serialu (z wyjątkiem "Niech żyje król Julian", ale to jak leciał w TV). Natomiast moi rodzice płacili za ShowMaxa, abyśmy mogli obejrzeć dwa specjalne odcinki "Ucha Prezesa". Nie wiem, czy nadal mają tam konto, oprócz "Ucha..." obejrzeliśmy też krótkometrażówkę "Księdza". No za wiele nie tykaliśmy. ;-)
Uważam jednak, że tego typu serwisy są naprawdę dobre dla typowych kinomaniaków albo fanów zagranicznych seriali. Ja aż takim fanem nie jestem, jak już pisałem, na ShowMaxie założyłem sobie konto tylko dla "Ucha Prezesa". :lol:
Sam ShowMax jest dość ciekawy, bo pojawił się u nas stosunkowo niedawno, ale owocuje. Słusznie zainwestowali w "Ucho...", bo im się to opłaciło. Przykład to właśnie te płatne odcinki specjalne, wydali je zresztą później na DVD. Od tamtej pory pojawiły się też polskie filmy (niestety, krótkometrażowe :-( ) i parę zagranicznych seriali. Myślę, że jak się jeszcze rozwinie, to mógłby śmiało konkurować z Netflixem.
Z tego, co widzę, Netflix chce się też zajmować grami. Moim zdaniem, jeśli mają to być tańsze gry, to niezbyt się to rozwinie. Za dużo kombinują, powinni zostać przy tym, co jest, czyli filmy i seriale. Samo to, że tworzą własne seriale i to po kilka/kilkanaście sezonów, to już jest oznaka, że Netflix musi być szanowany, ale oni chyba wciąż chcą więcej.
Tyle na razie mogę rzec. Też muszę się nieco bardziej obeznać z tym Netflixem. :-D

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-21, 09:20   

Ja chęć rozwoju uważam za bardzo dobrą i ciekawą. Faktycznie nie musi im to wyjść, ale niech próbują. Facebook wciąż coś udziwnia i ma mocną pozycję na rynku. Wiele z ich udziwnień nie przeszło próby czasu, ale dzięki tendencji do eksperymentów, wiele przeszło i mamy to, co mamy i wielu osobom się to podoba. Dlatego inne firmy- w tym Netflix- też niech próbują.
Ja też nie mam konta ani na Netflix ani na Showmax, ale czasem sobie zerknę na ich produkcje w innych miejscach Internetu (nie do końca legalnie :D ) albo w telewizji i dzięki temu mogę je jakoś skomentować. Za Wiedźmina jednak zapłacę, aby wesprzeć polską produkcję. Ciekaw jestem filmów pełnometrażowych- słyszałem, że Netflix chce za rok wypuścić kilkanaście filmów z dobrą obsadą i wyda na to łącznie kilka miliardów dolarów. Czyli będzie moc! Tylko żeby klimat był odpowiedni, bo obecny netflixowy klimat (prawie wszędzie taki sam, mimo, że te różne produkcje nie są ze sobą związane) mnie drażni.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-21, 09:40   

Raczej nie płaciłbym za "Wiedźmina", bo to raczej nie moja bajka, ale myślę, że pokażą go w przyszłości w TV. Wtedy bym z ciekawości obejrzał (a nuż by mi się i spodobało? :-P ). Choć dawny "Wiedźmin" nie powalał, to liczę, że znowu rolę główną zagra Żebrowski, bo on akurat wyróżniał się pozytywnie.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-21, 10:11   

Ja nie czytałem (tylko mały fragment) ani nie grałem (widziałem ty jak inni grają), więc jeszcze nie wiem czy to moja bajka, ale zainteresowała mnie ta polska furrora, więc chętnie wyrobię sobie na ten temat własną opinię. W takiej sytuacji trochę mi głupio oglądać to nielegalnie :D

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-21, 12:42   

kacrudy, jak Netflix publikuje jakiś serial, to cały sezon naraz, a jak robi Showmax? Mogłeś od razu obejrzeć całe Ucho Prezesa czy miałeś cotygodniowe premiery jak w tradycyjnej TV?

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-21, 12:50   

Co tydzień nowy odcinek. ;-)

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-21, 13:16   

To polityka Netflixa mi się bardziej podoba. Jak masz czas, to możesz wszystko obejrzeć w 1 dzień, nie kilka miesięcy- bez zbędnego czekania. To ma jedną wadę- w serialach w tradycyjnej TV są cliffhangery budujące napięcie (szokujące zakończenia, najczęściej przerywające coś bardzo ważnego w połowie), a w TV internetowej tego nie stosują, bo nie zdążysz poczuć żadnego napięcia, skoro włączysz sobie następny odcinek dosłownie za moment. To jednak jedyna wada, a moim zdaniem wygoda widza to zaleta większa od tamtej wady. Np. Kiepskich bym sobie obejrzał wszystkich naraz i bym już miał spokój z tym chłamem. Chociaż ani w Kiepskich ani w Uchu Prezesa się nie stosuje cliffhangerów, bo odcinki nie są ze sobą powiązane.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-21, 13:38   

"Ucho Prezesa" powinno pojawiać się co tydzień, by być na bieżąco. Inaczej byłaby cała seria o dwóch wetach Dudy. :-)
Zgadzam się natomiast, że "Kiepscy" mogliby być wrzucani na internet jednego dnia, nawet jakby mieli być płatni. :-P

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-21, 14:05   

To dobry pomysł żeby Ucho było na bieżąco, ale teraz mówimy o kręceniu, nie o emisji. Powinni się spotykać dużo razy i często na kręcenie. To bardzo niewygodne, więc najprawdopodobniej zebrali się raz i raz wszystko nakręcili. (To jest to, co sam napisałeś jak próbowałeś 1 i 2 sezon), a skoro już nakręcili wszystko naraz, to mogą puścić też wszystko naraz. Mówię o Showmax, bo YouTube wymaga regularności i na YouTube zbyt mało by zarobili z reklam i wyświetleń jakby tak zamęczyli widzów hurtowym wrzuceniem, natomiast obejrzenie raz na jakiś czas to co innego, tak woli więcej osób.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-21, 19:23   

Moim zdaniem YouTube powinien się zainteresować telewizją internetową. Na tej platformie już są seriale- pirackie kopie seriali z,TV (kiedyś bardzo wiele w całości, teraz prawie nic, ale małych fragmentów wciąż jest dużo), YouTuberzy realizują swoje własne seriale- Allegro ma 2, OLX ma 1, Abstrachuje mają Nieprzygotowanych,..
Jednak to jest wciąż zewnętrzne. Brak czegoś autorstwa Google. Niby Ucho Prezesa jest inne niż wyżej wymienione produkcje, ale to też nie jest YouTube, tylko Showmax, który się tylko jakoś dogadał z YouTube. Czyli brak czegoś Google. Jednak myślę, że skoro ja to zauważyłem, to oni tym bardziej i to tylko kwestia czasu aż coś takiego powstanie. Tylko ciekawe czy będzie wszystko za darmo czy tylko prapremiery (niektóre filmy pełnometrażowe Hollywood oraz bardzo dopracowane filmy najbardziej znanych amerykańskich YouTuberów są płatne) i czy będzie drogo...

A wy co myślicie?

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-21, 19:33   

YouTube jako marka nie pasuje mi do telewizji internetowej, ale może by wypaliło. Musieliby wprowadzić jakieś premium, płatne materiały. To by było ciekawe. Albo darmowe, a płatne byłyby wyższe jakości. Tylko musieliby mieć jakieś ciekawe seriale, żeby zrobić konkurencję innym internetowym TV.
Trochę wydaje mi się to jednak nierealne.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-21, 19:50   

YouTube bardzo ewoluował. Zaczęło się od krótkich, zabawnych filmików nieznanych twórców, potem filmy gimbole - będące obiektem drwin, ale bardziej dopracowane niż poprzednie życiowe gagi, teraz zaczynają się filmy wysokiej jakości. Wspomniałem już, że już istnieją płatne filmy- jak Dee Jay Pallaside nagra coś szalonego i drogiego w produkcji, to każe sobie płacić. Część kasy idzie do niego, część do YouTube. YouTube usunął piracką wersję Rocky'ego, ale w dalszym ciągu można go obejrzeć, tylko za opłatą. Mówiłem już też, że już istnieją na YouTube seriale, tylko większość produkcji amatorskiej, nieliczne profesjonalne, ale wciąż nic od Google. To wszystko by się nie zmieniło. YouTube nie zamieniłby się w Netflixa. Po prostu poszerzyłby działalność i mielibyśmy większą różnorodność. Co w tym złego. A opłata pewnie by była albo za całość albo za prapremiery, a raczej nie za jakość nagrania. Ewentualnie robiliby 2 rodzaje seriali- nisko- i wysokobudżetowe i jedne by były w 100% za darmo, a drugie w 0%.

Crockett 
Boczek
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-22, 14:56   

Jeśli chodzi o Netflix, to obejrzałem tam tylko 1 sezon Narcos. Dostęp do Showmax mam dzięki sieci Play, więc z odcinkami "UP" jestem na bieżąco. ;) Co do płatnych produkcji na YT, to już od jakiegoś czasu się tym zajmują:

https://www.spidersweb.pl...-youtube-2.html

http://benchmark.pl/aktua...na-youtube.html

Platformy VOD to ciekawe rozwiązanie dla miłośników filmów i seriali, ale ja wolę jednak korzystac z kolekcji moich plyt, bo na VOD jest zbyt mało seriali i filmów które mnie interesują. :)

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-22, 15:51   

Wiem o takiej opcji, pisałem o tym wyżej. Są 2 kanały- Sala Kinowa z mało popularnymi darmowymi filmami oraz Sala Kinowa Premium z popularnymi płatnymi filmami do wypożyczenia lub pobrania. Mi jednak chodziło o coś innego. To jest VOD, a ja w pierwszym poście zastrzegłem, że mi nie chodzi o VOD, tylko o serwisy typu Netflix i Showmax. Nie wiem czy VOD to inna gałąź telewizji internetowej niż VOD, ale wydaje mi się, że to w ogóle nie jest telewizja internetowa, tylko coś podobnego, ale jednak innego. Różnica jest taka, że Netflix i.Showmax same zlecają komuś produkcję serialu, który potem staje się ich własny, a VOD kupuje już istniejące fillmy, często nawet starsze niż sama strona. Ja czekam aż Google zacznie produkować, nie kupować, bo to, co mam płatne na YouTube, to sobie znajdą za darmo gdzieś indziej :-P Widać, że Google dopiero raczkuje nawet z VOD- jest zamieszanie przy płatności, więc pójście o krok dalej (za co uważam telewizję internetową) nastąpi później niż myślałem.
Jednak dzięki za twój głos, bo dość dużo wniósł do dyskusji. Trafnie doprecyzowałeś to, co gdzieś kiedyś widziałem i już konkretnie nie pamiętałem :-D

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-12-10, 23:06   

http://m.filmweb.pl/news/...evila%22-126158

Wiedźmin streści wszystkie książki Sapkowskiego- nie tylko główną sagę, ale pominie gry (jednak może kiedyś zmienią zdanie, jak stracą pomysły, ale chęci na zarobek nie). Oglądałem Daredevila i jest bardzo dobry, więc uważam wybór reżysera za trafny. Za to Defenders było słabe, ale oby to tylko wypadek przy pracy... Jestem dobrej myśli.

A wy będziecie oglądać?

Odpowiedz do tematu