Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Sceny, które po głębszym zastanowieniu budzą niepokój itp.
Autor Wiadomość
Vito_Corleone 
Kiepski Znawca
Garbaty anioł

Wysłany: 2014-06-21, 18:51   

Rozumiem, że możesz być bardziej wyczulony na tematy śmierci i przemijania ;) Mnie to po prostu bardziej rozśmieszyło niż przeraziło ;)

Dla mnie cały odc. Skowyt jest bardzo dziwny. Odcinek w moim odczuciu miał być parodią horrorów czy filmów sensacyjnych, nie wyszło to co prawda najlepiej, ale na pewno nie jest to przyjemny pełen humoru odcinek serialu

Von Bibersztajn 
Mariolka
Panie, kurde...

Wysłany: 2014-06-21, 22:19   

"Gatunek" dla mnie był odcinkiem zupełnie innym od reszty, miał taki dramatyczny klimat, gdyby ktoś nie wiedział, że to Kiepscy, to mógłby pomyśleć, że to prawdziwe informacje! Wszystkie emocje bohaterów, program w telewizji, scenografia, to wszystko sprawia, że wczuwam się z nimi w tą sytuację (pomińmy występy Jolaśki). Jeden z lepszych odcinków.

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2014-06-22, 07:32   

Vito_Corleone napisał/a:
Rozumiem, że możesz być bardziej wyczulony na tematy śmierci i przemijania ;)

Nie jestem wyczulony na te tematy, wręcz przeciwnie jestem bardziej oswojony niż większość. Ja po prostu przedstawiam drugie znaczenie sceny, ale oczywiście muszę tu być oceniany za to...

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2014-06-23, 16:20   

Człowiek, który wzuł laczki- sama końcowa scena była raczej mało zabawna. Śmierć Ferdka, Paździocha i Waldka. Te cieszące się żonki... I z czego tu się cieszyć?
Przerażający jest też fakt, że Halinka zgodziła się na śmierć swojego syna Waldusia. Jakkolwiek by nienawidziła męża, to matka własnemu dziecku krzywdy nie powinna robić. Potępiam każdy rodzaj zabójstwa, ale jednak Halinka przegieła pałke podwójnie!

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2014-10-24, 21:39   

Odcinek "Sonata Jesienna", widzieliście jak Ferdek miał ukrócone wszelkie rozrywki gdy Halinka była w domu. A sama końcowa scena gdy postawimy się w sytuacji Ferdka jest przerażająca! Przecież Ferdek ma już literalnie przerąbane i to do końca życia :lol: Po tylu latach taka nagła zmiana i już nie będzie sielanki. Chociaż Paździoch w nocy pewnie by przychodził :)

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2014-10-24, 22:15   

Odcinek "Ta okropna Niedziela" nie sądzicie, że ta ostatnia scena z motocyklem na piętrze jest przedstawiona jako zbiorowa halucynacja sąsiadów? W końcu zatruli się tymi grzybami, potem nagle Walduś i Ferdek zadali sobie pytanie "Ale skad się tu wziął ten motór?" i że nic z tego nie rozumieją. :) Ta scena taka trochę dziwna i tajemnicza jest

Przemek77 
Halinka
Złośliwy gnom

Wysłany: 2014-11-14, 13:27   

Nirvana napisał/a:
Odcinek "Ta okropna Niedziela" nie sądzicie, że ta ostatnia scena z motocyklem na piętrze jest przedstawiona jako zbiorowa halucynacja sąsiadów? W końcu zatruli się tymi grzybami, potem nagle Walduś i Ferdek zadali sobie pytanie "Ale skad się tu wziął ten motór?" i że nic z tego nie rozumieją. :) Ta scena taka trochę dziwna i tajemnicza jest

Kojarzy mi się z Łazuką w piwnicy z odcinka... bodajże...."Niezastraszeni". Też pojawił się znikąd i zniknął gdzieś w mroku piwnicy....

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2015-01-07, 11:17   

Odcinek 437. "Sceny z życia małżeńskiego"

Odcinek ten mimo, że skupia się na ukazaniu perypetii serialowych par, ukazuje nam też smutny los Arnolda Boczka. Na początku wszyscy się kłócą, grożą sobie, wyzywają się. Nie zazdrościmy im tego. Na koniec jednak widzimy, że pomimo wszelkich niesnasek te małżeństwa kochają się (w jakimkolwiek sensie tego słowa), dają sobie szanse, będzie lepiej. Jednak nie mogą bez siebie żyć.

Arnold Boczek w tym odcinku wypada gorzej niż zwykle (mimo, że realia jego życia są takie same jak w innych odcinkach). To stary kawaler, nikogo nie ma, mieszka sobie sam. Podczas tych wszystkich rzeczy, które działy się u innych on pewnie siedział sobie przed TV i to wszystko. W ostatniej scenie widzimy jak spędza czas. Niektórzy stwierdzili, że to najlepsza opcja i ma spokój.
Jednak ja widzę tu człowieka samotnego, który już się postarzał. A wypełnia czas tym co go satysfakcjonuje. Ogląda jakieś telenowele(które nie jednemu nadają sens do przeżywania kolejnego dnia), popada w obżarstwo i nadużywa alkoholu. Bardzo przykre.

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2015-01-08, 17:35   

Nirvana napisał/a:
Człowiek, który wzuł laczki- sama końcowa scena była raczej mało zabawna. Śmierć Ferdka, Paździocha i Waldka. Te cieszące się żonki... I z czego tu się cieszyć?
Przerażający jest też fakt, że Halinka zgodziła się na śmierć swojego syna Waldusia. Jakkolwiek by nienawidziła męża, to matka własnemu dziecku krzywdy nie powinna robić. Potępiam każdy rodzaj zabójstwa, ale jednak Halinka przegieła pałke podwójnie!

To jest właśnie obraz feminizmu drogi panie. Dlatego to potępiam. Chociaż chłopi też się tu trochę propagandowo zachowywali: żonki im prawie z nóg lizały. Można więc powiedzieć, że to może być w jakimś stopniu parodia dzisiejszej demokratycznej społeczności.

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2015-01-08, 18:44   

Nirvana napisał/a:

Co w tym śmiesznego? Dla Jolaśki wszystko! Dla Heleny od jakiegoś czasu też. Kozłowska jest zbudowana bardzo podobnie do Heleny, tylko ma trochę mniej wyostrzone cechy. Co do Haliny masz rację, ale trzeba było ją dopasować do reszty odcinka. (Tzn. co do reszty twojej wypowiedzi też masz rację, ale znasz Yokę)

Curry 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2015-01-08, 19:54   

Z pewnością w odcinku "Szkielet von Bibersztajna" sytuacja z ukryciem tajnej mapy w przedwojennej kamienicy przez niemiecką rodzinę Paździocha jest ciekawe i owiane mrokiem.

Jak byłem młodszy jakoś bałem się ostatniej sceny w odcinku "Zrób sobie babkę" Kukła, która przemówiła głosem babki i przerażający krzyk Ferdka i Waldka były dość straszne ;p

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2015-03-02, 15:15   

PharellMan napisał/a:
Nirvana napisał/a:

To jest właśnie obraz feminizmu drogi panie. Dlatego to potępiam. Chociaż chłopi też się tu trochę propagandowo zachowywali: żonki im prawie z nóg lizały. Można więc powiedzieć, że to może być w jakimś stopniu parodia dzisiejszej demokratycznej społeczności.

To w takim razie powinieneś mieć dużo gorsze odczucia do odcinka "I'am łoczing you"(błędnie ale tak jest w oryginale) :D Tam jest jawne przejęcie władzy przez kobiety (Ferdek na etacie: mąż, ojciec, Waldek na umowie śmieciowej :lol: ). No chyba, że traktujesz to jako wyśmianie tego... Ale warto się bardziej nad tym zastanowić ;)

AronChuppa 
Boczek
To drogie rzeczy są!

Wysłany: 2015-04-06, 14:17   

Gdy byłem mały, to bardzo niepokoiła mnie scena z odcinka "Kiepski mózg", dokładniej sen Ferdka. A co jeśli kiedyś dotknie nas zagłada zombich, którzy chcą zjeść nam mózgi? :-D

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2015-04-06, 14:22   

A co jeśli zombie, to przeciętny człowiek wierzący w to, że Katy Perry to jego bogini i nie pozwala sobie przemówić do rozsądku? ;)

AronChuppa 
Boczek
To drogie rzeczy są!

Wysłany: 2015-04-06, 14:27   

Czy to była ironia? :-P
P.S Przepraszam za post niezwiązany z tematem.

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2015-04-06, 14:31   

Nie, to nie była ironia. W moim przypadku to nie była ironia. :P To prędzej taka myśl filozoficzna. :D

nitroglicerynka 
Waldek
Marian, do domu!

Wysłany: 2017-01-22, 18:13   

Odkopuję!

Nie cierpię odcinka Gość w dom - nie ma kołaczy. Jest bardzo dobrze zagrany i napisany, to prawda, ale gdy go oglądam, czuję złość, niepokój i ogólny dyskomfort.

Tragizm Kiepskich w tym odcinku jest po prostu przeogromny: pozornie niewinne zdarzenie o mało co nie doprowadziło do śmierci któregoś z bohaterów. Ferdek, całkiem dobrodusznie pozwala Boczkom chwilowo! poczekać na Arnolda. Zaczyna się od niby-miłej pogawędki, potem dochodzą pierwsze straty materialne, a potem zaczyna panować atmosfera strachu, szczególnie podsycana przez Pawełka i starą Boczkową. Finalnie Kiepscy żyją u siebie jak sterroryzowani zakładnicy, mieszkanie staje się praktycznie więzieniem, oni sami nie mają nic do gadania.

Boczkowie przypominają mi trochę Edka z Tanga Mrożka, który tez wdarł się po cichu w życie rodziny, a potem stał się w niej dyktatorem.

Odcinek "Gość w dom - ...." bardzo mnie męczy i za każdym razem niepokoi.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-01-22, 18:23   

nitroglicerynka napisał/a:

Boczkowie przypominają mi trochę Edka z Tanga Mrożka, który tez wdarł się po cichu w życie rodziny, a potem stał się w niej dyktatorem.

A może to przepowiednia fali imigrantów islamskich terroryzujących teraz Europę ?
- To u pana też byli ?

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-08, 19:19   

Duży niepokój wywołał kiedyś u mnie odcinek "Kiepski mózg". Przerażający klimat, sen Ferdka nie jest niestety śmieszny, kiedyś był według mnie przerażający, dziś mocno średni. Choć oglądając odcinek po latach, wydaje mi się, że słusznie się go bałem. Duchy bohaterów dobijające się do toalety, taniec Paździochów-duchów i to jeszcze w tych ich przebraniach - czułem się, jakbym oglądał jakiś "lost episode", lub jakby mi się to przyśniło po creepypaście związanej z Kiepskimi. :-D
"Emigranci" - zdecydowanie cała druga połowa odcinka jest bardzo wzruszająca. Ferdek, jako ten najbardziej prymitywny mieszkaniec kamienicy nie chce opuszczać Polski z błahych z pozoru powodów - bo nie zna obcego języka, bo nie zrozumie telewizora, bo nie chce. Ale po pewnym czasie odkrywa przed nami też swoje drugie oblicze - patriotyczne! Nie wyjedzie, bo tak bardzo kocha Polskę, jaka by ona nie była. A inni - może też kochają Polskę, ale wybrali jednak większe zarobki. Modlitwa Ferdka nieźle mogłaby mnie wcisnąć w fotel, gdyby nie jeden mankament - dodali do niej śmiechy, jak w dzisiejszych odcinkach Yoki, gdzie śmiechy padają nawet przy zwykłym, nieśmiesznym zdaniu. :roll:
Pewnie jest więcej takich odcinków, ale jak na razie przychodzą mi do głowy te dwa.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Odpowiedz do tematu