Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Reprezentacja Polski w piłce nożnej
Autor Wiadomość
MarcinKiepski 
Boczek

Wysłany: 2013-10-26, 17:08   

Nawałka czy nie Nawałka - gorzej już być nie może. Trzeba dać mu szansę.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2013-10-26, 23:30   

Najkrótszy kawał o polskiej piłce? (a może i na świecie)
- Polska gola :P

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2013-10-27, 15:42   

Mam takie same odczucia jak przy zatrudnieniu Fornalika, jak mu się uda to dobrze, ale nie jestem jego zwolennikiem. Trudno sobie jednak wyobrazić żeby mogło być gorzej niż obecnie.

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-07-14, 16:59   

Skok na 16. pozycję w Rankingu FIFA jest chyba historyczny :D Brawo Nawałka! Ciekaw jestem na którym miejscu były Orły Górskiego. Pewnie nie da się tego sprawdzić.

WojeWoda 
Ferdynand Kiepski
Anioł Piekieł

Wysłany: 2016-07-14, 17:39   

Wtedy chyba nie było tego całego "rankingu"

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2016-07-14, 17:39   

Ten ranking się ukazuje od 1992 roku. A 16 miejsce to najlepsze miejsce w naszej historii. Na tym samym miejscu byliśmy w 2007 roku.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-07-14, 17:52   

I to pokazuje ile warte są te rankingi.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-07-14, 18:16   

Dlaczego? Wzór- punkty za mecz x waga meczu x siła przeciwnika x siła federacji przeciwnika ma sens. Może tylko federację bym stąd wyrzucił, bo się częściowo pokrywa z siłą przeciwnika.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-07-14, 18:21   

I dlatego Belgia od lat wysoko a cieniuje w każdym turnieju - to jawna kpina.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-07-14, 18:29   

Jeśli Mundial nam dobrze pójdzie i po drodze spotkamy kogoś mocnego, to może skoczymy jeszcze bardziej. Będzie znacznie trudniej, ale za to nagroda większa. Pomóc może też nam Liga Narodów (póki jesteśmy na fali). Tylko nie wiem jaka jest waga Ligi Narodów w stosunku do Mundialu i mistrzostw poszczególnych kontynentów. Myślę, że najsensowniej byłoby umieścić ją pomiędzy tymi imprezami, ale nie wiem co wymyślą.

Luko 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-05-04, 12:17   

http://sportowefakty.wp.p...kordowe-miejsce

A więc w dalszym ciągu utrzymujemy miejsce 11 - brawo. Ciekawe kiedy wreszcie będzie ta pierwsza dziesiątka dla nas :)

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2017-05-04, 14:32   

Również jestem ciekawy kiedy znajdziemy się w dziesiątce. Może uda się wskoczyć do pierwszej dziesiątki po meczu z Rumunią ?

Luko 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-06-07, 08:30   

http://www.przegladsporto...9618,1,291.html

Bardzo się cieszę, że ta dwójka dostała powołanie na kolejne zgrupowanie. Pamiętam Wolskiego, kiedy miał jeszcze 18 lat, jak brylował w Legii. Wróżyłem mu wielką karierę, z resztą chyba jak zdecydowana większość. Ale po transferze do Fiorentiny wszystko zaczęło się sypać i jego temat zgasł, wielu o nim zapomniało. Mam nadzieję, że Nawałka da mu teraz szansę na pokazanie się i na stałe zagości w naszej reprezentacji a za niedługo w jakimś większym europejskim klubie (nie, nie mówię o Realach, Barcelonach czy Bayernach :P )

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-05, 21:27   

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/eliminacje-ms/liga-narodow-polska-wciaz-w-elicie-or-pilka-nozna/bmq149z

Ciekaw jestem jak wpadniemy w Lidze Europy (z Ligi Europy :-P ). Fajnie, że uda się awansować już w pierwszej, historycznej edycji. Tylko dziwne, że w Europie mamy niższą pozycję niż na świecie (Ranking UEFA vs Ranking FIFA). Rozumiem, że to dlatego, że pewnie są tam brane pod uwagę inne mecze, lecz i tak wygląda to zabawnie.

Ciekawe czy powstanie też Liga Afryki, Liga Azji czy Liga Ameryk (obu, bo nie ma sensu rozdzielić). Taka analogia byłaby logiczna, konsekwentna, jednak na razie nic o tym nie słychać. Pewnie FIFA podchodzi do tego jak do każdej innej nowości- testują lokalnie- jak VAR i zielone kartki- a jak się przyjmie, to rozszerzą na cały świat. Tylko w przypadku turnieju potrwa to pewnie dużo dłużej niż w przypadku VAR.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-09-24, 18:26   

Milik zerwał znowu więzadła w kolanie i czeka go kilka miesięcy przerwy.
Ma chłopina pecha.
- To u pana też byli ?

Luko 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-09-24, 19:01   

Dwa kolana, w dwóch zerwane więzadła. Jeszcze nie doszedł do formy sprzed poprzedniej kontuzji, teraz będzie bardzo ciężko wrócić do dobrego poziomu.

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-09-24, 19:23   

Masakra i to w momencie gdy wydawało się, że dochodzi do siebie po poprzedniej kontuzji i zaczynało to już jakoś funkcjonować. Lipa i to jeszcze przed kadrą. Powodzenia, niech wraca do zdrowia.

Luko 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-09-24, 20:37   

Najgorsze jest to że nie mamy kogo dać do duetu z Lewym. Z 1 napastnikiek nie umiemy grać.

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-10-04, 08:53   

No i zostały nam 2 ostatnie decydujące mecze, w których trzeba będzie pewnie zdobyć 4 punkty.
Niestety, posypała nam się obrona. Pazdan wciąż jest w marnej formie, na dodatek został obity przez stadionowych bandytów. Jędrzejczyk kontuzjowany, choć, wziąwszy pod uwagę, jego ostatnią dyspozycję, mała to strata. Rybus co najwyżej solidny. Bereszyński jeszcze na lewej obronie nie grał. Cała nadzieja w Gliku (oby nie dostosował się poziomem do reszty, jak ostatnio) i Piszczku. Dobrze, że wrócił Krychowiak, bo ostatnio nawet Kazachstan robił z naszą defensywą, co chciał. Z przodu też niewiele lepiej. Błaszczykowski od dawna nie zagrał dobrego meczu w kadrze, na dodatek ma problemy w klubie. Kapustka zupełnie znikł. Zieliński gra w kratkę, a na Linettego ciężko liczyć - zawsze zawodzi, choć Nawałka i tak na niego stawia. Całe szczęście, że są Grosicki i przede wszystkim Lewandowski. Na tak marnego, choć groźnego rywala, jak Armenia, i solidnego, jak Czarnogóra, może wystarczy. Ewentualny awans bynajmniej urodzi się w bólach, głównie dzięki Lewemu i temu, że gramy w najgorszej grupie eliminacyjnej świata. W sumie MŚ Rosja 2018 to ostatnia szansa na wielki sukces tego najzdolniejszego od lat 90-tych pokolenia. Nic, że w samych finałach, w których będziemy pewnie losowani z pierwszego koszyka, wszyscy będą chcieli na nas trafić - bez względu na to, że będą mówili zupełnie co innego. :mrgreen: A po MŚ, biorąc pod uwagę, że kilku piłkarzy jest zaawansowanych wiekowo i może odejść, zaś następcy, co pokazały młodzieżówki, nie są już tak dobrzy, czeka nas wielka przebudowa kadry. :-)

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-04, 20:09   

Na razie to w trawie piszczy, że powodem wczorajszej absencji na treningu Grosickiego była całonocna wizyta w kasynie i przewalenie 2 milionów złotych :lol:
Początkowo nie wierzyłem ale po tym jak obejrzałem powtórkę niedzielnego Cafe Futbol gdzie Hajto i Grosik ostro byli już rozgrzani to wcale bym się nie zdziwił.
Ale mam jednak nadzieję że to jednak plotka wyssana z palca.
- To u pana też byli ?

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2017-11-10, 19:48   

No i zagramy dzisiaj towarzysko z Urugwajem. Przyznam, że o wygraną będzie ciężko bo wyczytałem wczoraj, że przez kontuzję nie zagrają Pazdan i Lewandowski. No, ale może jakoś tam się uda, mecz ten będzie bardzo ważny dla Artura Boruca, który wystąpi w barwach narodowych po raz 65 i zarazem ostatni. Grał dla naszej kadry od 2004 roku, ale ostatnio już bardzo mało grał, pewnie dlatego, że są 5 lat młodszy Fabiański i 10 lat młodszy Szczęsny, więc tak naprawdę nie ma co dziwić się Borucowi, że w wieku ponad 37 lat zdecydował się na zakończenie przygody z kadrą Polski.

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-11-10, 20:05   

Polska: 65. Artur Boruc - 14. Bartosz Bereszyński, 4. Thiago Cionek, 15. Kamil Glik, 25. Jarosław Jach, 13. Maciej Rybus - 16. Jakub Błaszczykowski, 6. Jacek Góralski, 10. Grzegorz Krychowiak, 11. Kamil Grosicki - 23. Kamil Wilczek.

Skład eksperymentalny, ustawienie też, dlatego nie zdziwię się jak nam średnio pójdzie, ale to tylko sparing więc nie stresuje mnie to specjalnie.

No i pożegnanie z kadrą Artura Boruca. Miewał różne momenty w karierze, ale szacunek mu się należy. Bohater Mundialu 2006 i Euro 2008, do końca trzymał klasę, nawet jako trzeci bramkarz.

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-11-10, 20:06   

Wydaje mi się, że to dla Boruca nie tylko ostatni mecz, ale też pierwszy mecz za Nawałki. Dobrze mówię?

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-11-10, 20:08   

Bez przesady, grał parę razy u Nawałki, co prawda tylko w towarzyskich.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-11-10, 20:13   

Ferdas20 napisał/a:

No i pożegnanie z kadrą Artura Boruca. Miewał różne momenty w karierze, ale szacunek mu się należy. Bohater Mundialu 2006 i Euro 2008, do końca trzymał klasę, nawet jako trzeci bramkarz.

Jakiego końca, przecież to on ze swoim kompanem od kieliszka Żewłakiem zawalił nam eliminacje na RPA2010.
- To u pana też byli ?

Odpowiedz do tematu