Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ranking odcinków
Autor Wiadomość
Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2016-02-05, 17:00   Ranking odcinków

Ranking najlepiej ocenianych odcinków „ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH”
http://kiepscy.org.pl/ran...dlug-kiepskich/

Na stronie głównej kiepscy.org.pl pojawił się ranking wszystkich odcinków "Świata według Kiepskich". Jak niektórzy zapewne pamiętają, w latach 2012-2013 na forum był system oceniania odcinków, gdzie każdy mógł zagłosować na poziom odcinka w skali od 1 do 10. Na tej podstawie powstała TOPLISTA odcinków, która była u nas forum, jednak w zeszłym roku wygasła. Ale w internecie nic nie ginie i udało się ją odzyskać. Kiepsky wpadł więc na pomysł, aby ową Toplistę przepisać na stronę i stworzyć ranking, z którym każdy będzie mógł się zapoznać. Więc ja wraz z Matrixunem wzięliśmy się do pracy i w efekcie mamy przejrzysty ranking wszystkich 481 odcinków podzielony na części po 50.

System ocen z powodów technicznych padł 2,5 roku temu, ale to nam nie przeszkodziło, aby w rankingu zamieścić również najnowsze odcinki, których Toplista już nie uwzględniała. Ich średnie (a konkretnie odcinków od 425 do końca) zostały wyliczone przeze mnie ręcznie na podstawie Waszych ocen w dziale "Odcinki".

Myślę, że to jest bardzo fajna i ciekawa rzecz, szczególnie dla osób które nie oglądały jeszcze wszystkich odcinków, a chciałyby zobaczyć te najlepsze.

Zapraszam więc do lektury i komentowania rankingu, a Kiepsky'emu i Matrixunowi bardzo dziękuję za pomoc przy stworzeniu tego projektu. :)

CO SĄDZISZ O RANKINGU? SKOMENTUJ! :)

Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2016-02-05, 17:12   

Efekt jest świetny! :) Wielkie brawa dla Kiepskiego Widza i Matrixuna za realizację.
Wyszła naprawdę ciekawa rzecz. Liczę, że spotka się z dużym zainteresowaniem fanów serialu :)

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-02-05, 17:12   

A powyrzucaliście kilkukrotne oceny tego samego usera ? Był taki błąd że naliczało kilka razy ocenę.
- To u pana też byli ?

Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2016-02-05, 17:23   

Kizior, Kiepski Widz, ranking nie zawiera zdublowanych ocen. Zostały one usunięte przed udostępnieniem ;)

Druga sprawa, że z czasem, gdy na forum będzie więcej ocen niż w starym rankingu, będzie można zmodyfikować ranking i oprzeć go wyłącznie na podsumowaniach sezonów.
Ma pewno nie będzie się dodawało jednych do drugich, bo wtedy znów powstanie problem z podwójnymi głosami.

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia

Ontario 
Boczek
anime jest dla ciot

Wysłany: 2016-02-06, 00:03   

Gratulacje za stworzenie takiego rankingu! Nie spodziewałem się że Menda i Kantry kurde mają taką wysoką średnią :shock:

Miguel 
Waldek
Don Ferdinando

Wysłany: 2016-02-06, 15:00   

Super to wypadło, generalnie cała strona wygląda profesjonalnie i scludnie. Brawo Panowie :)

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2016-05-25, 14:32   

Ranking został zaktualizowany, pojawiły się w nim też odcinki 23. sezonu.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2016-10-08, 15:47   

Nie wiem, czy piszę tu gdzie trzeba, ale mam propozycję. Nie znalazłem czegoś takiego, więc proponuję, by wejściu w wybrany odcinek pojawiła się informacja, na jakiej pozycji w rankingu się znajduje.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-10-08, 17:00   

Niby dobre, ale co sezon trzeba by było zmieniać, a to dużo roboty.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2016-10-08, 17:20   

kacrudy, dobry pomysł. Do edytowania będzie ponad 500 odcinków, damy radę :D

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2016-10-08, 17:40   

kacrudy napisał/a:
Nie wiem, czy piszę tu gdzie trzeba, ale mam propozycję. Nie znalazłem czegoś takiego, więc proponuję, by wejściu w wybrany odcinek pojawiła się informacja, na jakiej pozycji w rankingu się znajduje.

Myślałem nad tym, ale to za dużo roboty. Poza tym o tym czy odcinek jest dobry czy nie mają świadczyć oceny userów, które są w każdym opisie odcinka.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-10-08, 23:51   

To może po prawej stronie na forum taka mała tabelka z pięcioma pierwszymi miejscami.
- To u pana też byli ?

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2016-10-08, 23:58   

To nawet dobry pomysł, napiszę do Kiepsky'ego, może się zgodzi. Chociaż z drugiej strony z boku jest już link do całego rankingu i to dość widoczny.
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2016-10-09, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-10-09, 00:02   

To zamiast tego właśnie i obrazek z linkiem od razu do rankingu.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-10-09, 00:19   

To już jest lepsze, bo się to robi tylko raz (tzn. tylko 500, ale wiadomo o co chodzi :-P )

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-01-21, 16:03   

Bardzo często korzystam z rankingu i brakuje mi jednej rzeczy - sortowania, może sortowanie według liczby ocen nie jest aż tak ważne, ale cholernie przydałoby się sortowanie według nazwy, ale nie wiem czy to możliwe.

Zapraszam do zapoznania się z moim scenariuszem: "Wersalka" do ŚWK (KLIK)

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-01-21, 17:49   

Jak według nazwy? Żeby odcinki były ułożone w kolejności alfabetycznej czy wg numerów? Bo jeśli według numerów to w dziale Podsumowania sezonów są średnie odcinków z każdego sezonu ułożone właśnie w kolejności emisji. A według alfabetu to by trzeba było stworzyć drugi ranking od nowa.

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-01-21, 17:54   

No według numerów, bo na przykład średnich 1, 5 i 6 sezonu nie ma w podsumowaniach, a poza tym można by było od razu sprawdzić które miejsce w rankingu zajmuje dany odcinek.
No i może przy okazji średnią sezonu ? Ale na przykład z 1 sezonem byłby problem, dlatego może średnie pięćdziesiątek odcinków ?

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-01-21, 18:01   

OK, to do pierwszego i piątego sezonu dopiszemy średnie wszystkich odcinków, ale bez wykresu. A dokładne miejsce w rankingu? "Miejsce 150" czy "Miejsce 200" za wiele nikomu nic nie powie, bo np. na tych miejscach są też bardzo dobre odcinki, a jak pisałem w Podsumowaniach sezonów są średnie każdego.

Średnie sezonów czy pięćdziesiątek nie mają sensu, nie rozdrabniajmy się. W prawie wszystkich podsumowaniach sezonów są wykresy, można zobaczyć jak on się ogólnie prezentuje.
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2017-01-21, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  

Matrixun 
Moderator|Redakcja

Wysłany: 2017-01-21, 18:12   

Nie wiem czy jest sens tworzyć taką alfabetyczną listę. Jeśli będzie więcej osób, które też uważają ten pomysł za wart realizacji, to wtedy przedyskutujemy to z Widzem. Dlatego zapraszam do wyrażania swoich opinii. ;-)

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-01-21, 18:14   

Ale to ma być jak w ogłoszeniach, czyli sortuj wg ocen, nazwy, sezonu itd. Wincyj wyobraźni !
- To u pana też byli ?

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-01-21, 18:25   

Matrixun napisał/a:
Nie wiem czy jest sens tworzyć taką alfabetyczną listę. Jeśli będzie więcej osób, które też uważają ten pomysł za wart realizacji, to wtedy przedyskutujemy to z Widzem. Dlatego zapraszam do wyrażania swoich opinii. ;-)

Źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o numer odcinka, nie nazwe, żeby było od 1 do 504, jak na przykład szukam oceny powiedzmy 121 odcinka.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-01-21, 20:30   

Znalazłem błąd. "Benefis" jest w rankingu zamieszczony dwa razy - na pozycji 238 i 288. Czyli, że brakuje jednego odcinka. :-/

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-01-21, 20:54   

No jest, zapewne od samego początku jest źle, bo w pierwszej wersji ze stycznia zeszłego roku też widnieje "Benefis" na 288. miejscu, na którym być nie powinien. To jak ktoś znajdzie brakujący odcinek to niech mi da znać.

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-01-21, 21:20   

Sprawdziłem, nie ma odcinka 313 "Kalendarz"

No i przy okazji posortowałem w wordzie odcinki od 1 do ostatniego :D

Odpowiedz do tematu