Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Predator

Czy Predator 2 jest dobrym sequelem
TAK
100%
 100%  [ 4 ]
NIE
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 4

Autor Wiadomość
Gondo 
Halinka
Pułkownik

Wysłany: 2012-08-15, 20:19   Predator

Predator - Zaczyna sie niepozornie, jak drugie Commando - strzelaniny, one-linery, sprawy polityczne, jednak z czasem sytuacja staje się coraz bardziej napięta i to napięcie rośnie od chwili odwrotu z miejsca strzelaniny. Dużo akcji, ciekawa historia i w ogóle... 8/10

Predator 2 - Nie ma już takiej tajemniczości i stopniowania napięcia jak w jedynce, ale i tak jest nieźle. Nieco za wcześnie pokazali Predatora, ja rozumiem, że to dwójka, ale można było nieco potrzymać w niepewności. Akcja też za szybko rusza :D . Od razu jesteśmy rzuceni w wir wojny gangów, bez jakiegoś wstępu. Efekty specjalne nie są już tak doskonałe jak w części pierwszej, ale dobre. Choć widać komputerowo niewidzialnego Predatora, czy komputerowe/blue screenowe latające gadżety łowcy. Akurat nie patrzyłem na takie rzeczy, tak mi się tylko wydawało. Film ogląda się z niezwykłym zainteresowaniem, od samego początku do końca, nie ma żadnych przestojów. Muzyka jest tak samo dobra jak w jedynce. Danny Glover kreuje takiego twardziela, że nawet nie wygląda nie niego :D . Ale dobrze jest, według mnie nie widać aż tak braku Arnolda, ładnie zastąpili go innymi znanymi nazwiskami. Pomysł z miastem był trafnym strzałem i spisał się. Potencjał niemal w pełni został wykorzystany. Film często cytuje pierwszego Predatora i Aliens. Czasem nawet oglądało mi się jak ten drugi. Akcja w pociągu z migającym światłem niczym starcie w tym doku w Aliens. W ogóle jest takie samo ujęcie - idący Obcy po suficie (wiecie o co chodzi), idący Predator po pociągu i nagle wpadają do środka. Scena gdy Mike i jego ludzie otwierają drzwi i mierzą bronią, a tu nikogo nie ma, tylko same trupy przypominała mi tą, gdy oddział Marines po raz pierwszy odbiera sygnał z detektora ruchu i rusza nerwowo na korytarz, gdzie jest Newt jedynie. Nawiązań Predatora 1 jest cała masa, więc nawet nie ma co przytaczać. Ogólnie dobry sequel, jeden z najlepszych. 7/10.

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-09-10, 15:02   

Ja lubię 2 predatory. To są po prostu super filmy. Fakt, wolę jednak "Predator" od "Predator 2" gdyż akcja powoli się rozgrzewa. A lubię tajemnicze filmy.

czerwonyy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 13:25   

Zdecydowanie TAK!
Super filmy.Jedne z moich ulubionych.

Odpowiedz do tematu