Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podteksty polityczne w Kiepskich
Autor Wiadomość
AntyLeming 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2013-04-15, 15:09   Polityczne Odcinki Kiepskich

Jakie znacie odcinki mówiące o polityce lub o politykach w Kiepskich? Ja powiem o dwóch takich odcinkach. O odcinku "Balcyrewicz musi odejść" i o "Pejzaż powyborczy"

lynx 
Edzio Listonosz
Lynx

Wysłany: 2013-04-15, 15:26   

w Ferdynand K. był na pewno wątek polityczny, najlepsza według mnie była scena w telewizji i zmieniono logo PiSu :mrgreen:

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-04-15, 15:42   

lynx napisał/a:
w Ferdynand K. był na pewno wątek polityczny, najlepsza według mnie była scena w telewizji i zmieniono logo PiSu :mrgreen:

Akurat to jedna z najżałośniejszych scen jakie były w serialu.
- To u pana też byli ?

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2013-04-15, 16:12   

Odcinkiem, w którym był ostry pojazd po PIS-ie, na pewno jest "Pułapka na myszy" ;)

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-04-15, 16:36   

Tylko że Zyta Gilowska podatki obniżała a Gargamel podwyższa non stop - ale o tym już odcinka nie nakręcą.
- To u pana też byli ?

Pavelel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 20:35   

Ferdek: " nikt mnie nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe".

kosmiczny
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-13, 20:09   

Kontekst polityczny był też w odcinku(nie pamiętam tytułu)Ale chodzi mi o ten,co Kozłowski przyszedł do Ferdka i póżnie Mariola,Jolasia i Waldek kręcili mu spot,czy jak to tam sie nazywa,każdy kto jest zorientowany,zapewne widzi w tym mnóstwo konteksótw anty PIS-owskich.

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2013-09-13, 20:24   

kosmiczny napisał/a:
Kontekst polityczny był też w odcinku(nie pamiętam tytułu)Ale chodzi mi o ten,co Kozłowski przyszedł do Ferdka i póżnie Mariola,Jolasia i Waldek kręcili mu spot

To był odcinek Więcej lepiej taniej weselej :D

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2016-04-23, 11:31   

W odcinku "Dwa tysiące dwanaście" Ferdek mówi Halinie, że "rząd się wyżywi". Jest to nawiązanie do bardzo znanej wypowiedzi Jerzego Urbana.

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2016-05-15, 14:01   

Lubię podteksty polityczne, ale nie odnoszące się specjalnie do wydarzeń rzeczywistych, tak jak w odcinkach "Minister wszystkich Polaków" czy "Kiepski prezydent".

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2016-05-15, 14:22   

Podteksty polityczne mogą być, ale nie znoszę gdy padają prawdziwe nazwiska typu Tusk, Palikot czy nawet prezes. Można przecież ich jakoś sparodiować jak np. Balcyrewicza czy Gilowską. To było fajne.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-10, 08:35   

Gdyby serial krytykował po równo sprawiedliwie obie strony, to delikatne podteksty by mogły być, ale nie- jak mówi Widz- mówienie wprost. Natomiast serial od dłuższego czasu jest stronniczy i z tego powodu odcinki typu ,,Mocne Uderzenie'' wzbudzają u mnie niechęć.
Najlepsze podteksty są fikcyjne- takie, o których mówi Ferdas20- wtedy nie ma u nikogo żadnych złych emocji, a komedia jest właśnie od wzbudzania dobrych emocji. Jednak to chyba temat bardziej na prawdziwe aluzje, których ostatnio jest zbyt wiele.

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-10-10, 16:39   

Kiedyś, gdy serial był wyraźnie, najpierw anty-PiS-owski (choć wówczas nie popierałem nawet PiS-u), a potem lewicowy (podtektsty feministyczne i pro-homo), mocno mnie to irytowało. Nawet nie dlatego, że byłem konserwatystą, ile z powodu sprzeniewieżenia się przez twórców po dorobieniu się na Kiepskich swej dawnej anty-systemowowści i przejścia na stronę post-komunistyczno-lewicowego systemu. Z czasem jednak w dużej mierze zobojętniałem, zważywszy na fakt mocnego zaangażowania po lewej stronie sceny politycznej obecnego u większości osób reprezentujących branżę filmowo-medialną i nie-udolności konserwatywnych rządów - dawnego PiS, początkowo PO-PSL, które zmieniły front i stały się wręcz najbardziej patologicznym reprezentantem tego systemu, i obecnie PiS w kwestii zmienienia owej sytuacji. Choć rzeczywiście wolę, gdy serial jest a-polityczny bądź podejmuje kwestie polityczne z dystansem (jak w odcinku, gdy żartowano z programu 500+) bądź też w ujęciu społecznym. :)

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-10, 16:44   

lukaszlipinski napisał/a:
(jak w odcinku, gdy żartowano z programu 500+)

497. Szczęki

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-10, 17:05   

Więc tak - w sezonie 7. powstało wiele fajnych odcinków parodiujących polityków, m.in. "Ferdynand K." czy "Pułapka na myszy" i były one bardzo dobre. Potem Yoka też zaliczył dobry odcinek o polityce - "Niedziela wyborcza". Potem zdarzały się też takie, m.in. "Dwa tysiące dwanaście", "Łonderpoland" czy "Myszy i ludzie", ale reszta jest taka sobie - głównie dlatego, że twórcy niezbyt umieją sparodiować polityków. Dużo lepiej wychodzi to Górskiemu w "Uchu Prezesa".

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-10-10, 17:15   

Rzeczywiście, 497.
Co nie zmienia faktu, że odcinki z tego okresu (2004-2010 = późny Khamidow-wczesny Yoka) należały do najlepszych w serialu. Acz z drugiej strony wówczas twórcy byli w najlepszej formie twórczej, więc odcinki - na jakikolwiek byłyby temat - rezprezentowałyby wysoki poziom.
Skoro jednak w ostatnich latach odeszliśmy w Kiepskich od polityki sensu stricte, nie widzę powodu, aby do niej wracać. :-D

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-10-12, 13:23   

W kotekście kontekstów polityczych w Kiepskich - jako, że nie lubię mówić o polityce, ale wypadałoby zauważyć jeden wątek - muszę uzupełnić. Zostawiając w spokoju odcinek "Ferdynand K.", grzechem byłoby jednak nie nadmienić o "Liście Mariana". Wystarczy prześledzić zestawienie najbogatszych Polaków i ich życiorysy, aby zauważyć, że "przypadkiem" większość z nich za czasów PRL było - albo w partii, albo związanych ze służbami albo donosiło (vide Soloż, Walter, Wejchert, Czarnecki, Sekuła i Kulczyk). Ciekawe, iż po 1989 r. aż do przełomu wieków mało było osób, które dorobiłyby się uczciwie, nie wchodząc w żadne układy ze środowiskiem postkomunistycznej polityki, służb lub mafii (tam też sie roiło od byłych TW!). Propo polityki - jako TW zarejestrowani byli 3 nasi prezydenci - Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski, którzy zdaniem wielu byli też agentami rosyjskimi, zaś Tusk i PO mieli ponoć bliskie związki ze służbami Niemiec. Zresztą, wystarczy powołać bardziej przyziemne przykłady osób ze środowiska filmowego czy kościelnego. Znamienne, iż niemal wszyscy wyżej wspomniani są związani z lewą bądź dogadaną z nią przy Okrągłym Stole koncesjonowaną prawą stroną sceny politycznej (prawica też nie jest tu święta) i występują przeciw lustracji i obniżeniu horrendalnych emerytur SB-ekom i UB-ekom, a za likwidacją IPN. Więc, jeśli ktoś twierdzi, że to, co ktoś kiedyś robił, nie ma znaczenia, albo jest naiwny, albo ma mnie za takiego. Co do naszych kochanych twórców Kiepskich i wiele osób ze świata filmowców i artystów - im przypisana jest rola, którą dawno temu wyznaczył takowym wujaszek Stalin - "użytecznych idiotów", których świadomość polityczna wskutek wieloletniego oglądania TVN jest nikła bądź odpowiednio ukształtowana, więc nie mam do nich nawet aż tak dużych pretensji. Parafrazując cytat z Biblii - "większą winę ponoszą ci, którzy stali się źródłem zgorszenia". :mrgreen:

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-12, 16:46   

Jednym słowem: nadreżyserem i nadscenarzystą polskojęzycznych seriali jest Michnik vel Szechter. W Ranczu też teczki palili, w Kiepskich palili, tylko Michnik przechowuje to co nabrał w 1989 buszując w archiwach SB.
- To u pana też byli ?

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-10-12, 18:04   

Kizior - Duda i PiS robią dobre rzeczy w kierunku zmian, ale niestety często zatrzymują się wpół drogi. Nadzieja w tym, że przyjdzie ONR i zrobi prawdziwą patriotyczną rewolucję. :-)

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-12, 18:26   

lukaszlipinski napisał/a:
Kizior - Duda i PiS robią dobre rzeczy w kierunku zmian, ale niestety często zatrzymują się wpół drogi. Nadzieja w tym, że przyjdzie ONR i zrobi prawdziwą patriotyczną rewolucję. :-)

System się trzyma i jeszcze nasze państwo jest za słabe żeby iść na totalne zwarcie z układami, które oplatają nasz biedny kraj od 17 września 1939 roku.

A przyjdzie i sprawiedliwość, rachunki krzywd zostaną wyrównane, Solorz osobiście odda pieniądze z FOZZ !
- To u pana też byli ?

Odpowiedz do tematu