Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ojciec Mateusz
Autor Wiadomość
lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2018-01-27, 06:58   

Cofnięcie zdecydowanie zbyt niskiej kary dla TVN; ściganie z wielką pompą faszyzmu w Polsce, którego - nie licząc kilku idiotów - de facto nie ma, podczas gdy w Niemczech są wielotysięczne otwarte manifestacji nazistowskie; atakowanie przy okazji ONR; w imię naiwnej nadziei na poprawę stosunków z UE odłożenie repolonizacji mediów; zaś teraz zmiany w już nakręconym odcinku "Ojca Mateusza", bo coś nie spodobało się "Gazecie Wyborczej". Brawo PiS! Brawo prawica! Tylko tak dalej! W imię pseudo-poprawności kłaniajmy się byle czerwonemu czy tęczowemu łachowi z kraju lub UE, a ockniemy się w lewicowej, a potem islamskiej cenzurze - jak Zachód! :roll:
Co do odcinka - bardziej realistyczne, niż to, że jakiś ciapaty chciał zrobić zamach w Sandomierzu, byłoby to, że molestował lub próbował zgwałcić jakąś młodą, atrakcyjną niewiastę. ;-)

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2018-01-27, 10:09   

Kizior napisał/a:
Do ładnego wyniku to jeszcze trochę zabrakło. Nie wiem czemu tylu ludzi odeszło od serialu w ostatnich sezonach gdzie przecież nastąpił wzrost poziomu. Znudziło im się czy co ?

Właśnie dlatego napisałem tylko "ładny", a nie "świetny" czy "rewelacyjny". Możliwe, że niektórym się znudziło, bo w końcu schemat jest od zawsze ten sam: ksiądz spotyka kogoś, kto ma coś wspólnego ze sprawą, potem dochodzi do przestępstwa, ksiądz pomaga, odkrywa coś ważnego, podczas rozmowy z księdzem, w której sprawca się przyznaje przychodzi policja i go aresztuje.
Mi się ten serial podoba za mądre przesłania, humor, aktorów i łagodne pokazanie policji, a nie jak w paradokumentach, gdzie się zachowują jak dzikie bydło, a i oskarżeni podobnie.

ZAKTUALIZUJ SWOJEGO MAILA :arrow: http://forum.kiepscy.org....7439.htm#316960

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2018-01-27, 13:22   

lukaszlipinski, nikt tego nie montował. To plotka rozpuszczona przez tabloidy. Żeby zmienić wydźwięk tego odcinka, trzeba by połowę scen nagrać od nowa. Uważasz, że z dnia na dzień da się powiedzieć scenarzystom, że mają wymyślić na kolanie coś nowego (nawet jeśli, to ten odcinek nie wyglądał na robotę na kolamie- miał sens, ciekawą akcję i humor), powiedzieć aktorom, że nie szkodzi, że mają napięty plan, ale i tak mają jutro przyjechać na dokrętki, nauczyć się nowych kwestii w pół godziny i jeszcze zagrać wszystko w oka mgnieniu? Być może to nie jest niemożliwe, ale na pewno prawie niemożliwe, a do tego strasznie absurdalne. Kizior dobrze powiedział, że to łagodny serial i wybuchy oraz gwałty do niego nie pasują (chociaż też bym je chętnie zobaczył, ale nigdy ich nie nakręcono).
Co do repolonizacji mediów i gnębienia tych niepolskich przyznam ci rację, ale to już temat na inną rozmowę. Z faszyzmem też masz rację, że nie ma, ale niech Zachód widzi, że skoro tępimy faszyzm, to z tego wynika, że obozy prawdopodobnie nie były polskie, ale to też temat na inną rozmowę.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski
Oby nam się!

Wysłany: 2018-01-27, 16:55   

Wybaczcie za głupie pytanie, ale kiedy leciał ten odcinek i czemu tak szybko? :-P

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2018-01-27, 17:32   

Wpisz sobie w wyszukiwarkę, to dostaniesz odpowiedź. A leciał w czwartek o 20:25.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2018-01-27, 18:16   

lukaszlipinski napisał/a:
Brawo PiS! Brawo prawica! Tylko tak dalej! W imię pseudo-poprawności kłaniajmy się byle czerwonemu czy tęczowemu łachowi z kraju lub UE, a ockniemy się w lewicowej, a potem islamskiej cenzurze - jak Zachód!

A skąd pan taki nagle agresywny się stał ? Pan przecież lubisz greenboxy !
Kręcili ten odcinek jak było jeszcze zielono to teraz jakoś nie było scen gdzie jest śnieg - więc gdzie co dokręcali ?
- To u pana też byli ?

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2018-01-28, 14:50   

Przyznaję, iż trochę mnie poniosło z przyczyny tej, iż mam w stosunku do obecnie rządzących trochę zastrzeżeń, z konserwatywnegp punktu widzenia.
Rzeczywiście, wszystko okazało się kolejną GW-nianą aferą a la TVN. Nic nie dokręcano, a całość była - jak to w"Ojcu Mateuszu" - bardzo poprawna politycznie. Aż za bardzo. Niemniej, odcinek tradycyjnie dobry, z pozytywnym zakończeniem i optymistycznym przesłaniem. 7/10. :)

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2018-01-28, 16:27   

A pamiętasz pan sezony za czasów PO ? Przypadek że ani ks.Mateusz ani jego rozmówcy nie używali "szczęść Boże" tylko "dzień dobry" mówili sztucznie jak idioci. Taka to była laicyzacja mediów, takie to musiały być ingerencje w scenariusz i naciski na twórców - i jakoś nikt nie pieprzył o końcu demokracji i upolitycznieniu mediów.
- To u pana też byli ?

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2018-02-12, 18:16   

Dokładny opis najnowszego odcinka, wielopiętrowa fabuła z elementami humoru.

Tylko ostrzegam przed spojlerami :-D

Skarby na plebanii !

Dziura w ziemi :lol:
- To u pana też byli ?

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2018-02-12, 18:36   

Super, bardzo ciekawie się zapowiada, humoru na poziomie to nigdy nie brakowało w "Ojcu Mateuszu".

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2018-02-12, 21:58   

Niestety Ojcu Mateuszowi nie udało się w tym roku wygrać Telekamery Tele Tygodnia. OM zajął 2 miejsce, a wygrała Diagnoza, trzecie natomiast były Dziewczyny ze Lwowa.

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2018-02-12, 22:00   

Nie oglądałem Diagnozy, ale myślę, że zadziałała tu magia głośnej nowości, a nie wiadomo ile w tym sprawiedliwości i obiektywizmu.
Dobrze, że Kiepscy nic nie wygrali, choć to nie dziwne. Trochę dziwne, że Ranczo nie wygrało na pożegnanie.

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2018-02-12, 22:01   

Zero. To jakiś TVN-owski szajs. A że TVP ogląda widownia normalniejsza, czyli starsza i konserwatywna, to im nie w głowie głosowania.

A "Ranczo" ani "Kiepscy" nie byli nominowani. "Ranczo" już nawet nie może, bo ma Złotą Telekamerę.

Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2018-02-12, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2018-02-12, 22:02   

Ja tam raz widziałem Diagnozę, ale nie spodobała mi się wogóle więc nie dotrwałem nawet do końca 1 odcinka. Wydaje mi się, że Mateusz jest o wiele ciekawszy od TVN-owskiej nowości. No nic, może za rok uda się wygrać OM.

Odpowiedz do tematu