Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ojciec Mateusz
Autor Wiadomość
Matrixun 
Moderator|Redakcja
Maria Chodupska

Wysłany: 2017-09-26, 19:12   

Pabfer napisał/a:
O problemach zdrowotnych Pawła i Artura w Pierwszej Miłości też po jakimś czasie zapomniano. Tyle odcinków, że się czasem trudno połapać.
Albo Julka - po kilku miesiącach śpiączki wywołanej zatruciem narkotycznym, po prostu wstała i podeszła do mamy. :roll: Choroba babci była bardzo widoczna na początku, ale z biegiem odcinków można zauważyć, że powoli jej stan psychiczny ulega poprawie. Do ok. 40 odcinka ma swoje psychozy, a potem już praktycznie normalnie się zachowuje (chociaż jakieś drobne wyjątki i nawiązania do zachowań z pierwszych odcinków bywają). Może ksiądz Mateusz i Natalia zadbali, żeby brała należycie swoje leki? Choć takiego stadium choroby starczej, jakie miała w pierwszym sezonie wyleczyć najprawdopodobniej się nie da, a tutaj stopniowo jednak mieliśmy niemal pełne uleczenie.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-26, 20:18   

Albo Lucy z Rancza- im późniejszy sezon, tym gorzej zna polski.

Myślę, że z lekami to najlepsze wyjaśnienie, bo skoro o niczym nie pamiętała, to o lekach też nie, a teraz ma jej kto przypominać. Jednak faktycznie nawet to jest naciągane.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-09-27, 16:14   

A może Babcia ze swoim sprytem po prostu symulowała żeby Mateusz chętniej ją przyjął pod swój dach ? To najrozsądniejsze wytłumaczenie :lol:
- To u pana też byli ?

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-28, 20:12   

230 Randka

Kolejny świetny odcinek! :-)
Najpierw wspomnę o izbie pamięci przygotowywanej przez policjantów i ich wykłócanie się, kto złapał gościa z parasolem. :lol:
Chyba trochę za mało czasu poświęcono śledztwu. Ale i tak było ciekawe. No i w porównaniu z ostatnimi odcinkami więcej Pluskwy i mniej Natalii.
Od początku byłem pewien, że żaden z przesłuchanych nie ma z tym nic wspólnego. Ale tego to się chyba łatwo domyśleć.
"Pypanka - ten kogut z radiowozu" :lol:
9/10

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-28, 20:12   

230 "Randka"

Randek przez internet się zachciało. Na początku tego młodego oceniłem jako zwykłego gówniarza wykorzystującego zaufanie ojca, ale jak się okazało, że od urodzenia nie ma matki, to szło go zrozumieć. Dobre jak ta Nicole chciała pokazać policjantom jakiś taniec :lol: Potem pokazali filmik z klasy - efekt gimbazjum i bezstresowego wychowania :roll: Ale na koniec ładny misyjny element z przeprosinami.Pobudka pana Garwolińskiego też fajna :lol: Miło, że wspomnieli stare odcinki i akcje. Dzisiejsza sprawa nic nadzwyczajnego. Wątku komediowo-obyczajowego jako takiego znowu nie było, jedynie pojedyncze humorystyczne wstawki. Świetna impreza i przebrania :mrgreen: A Natalia z jakimś kurakao wyjechała :lol: Jak zwykle bardzo dobry odcinek, ale na te naj naj najlepsze tej serii jeszcze czekam.

Pabfer - miałeś Wierzbickiego :P

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-28, 20:31   

230. Randka

Tradycyjnie świetny odcinek, norma... Dzisiaj mieliśmy bardzo dużo wątków splecionych spójnie w jedną historię, której finał mnie zaskoczył. Doceniam, że twórcy potrafili połączyć aż tyle motywów, które, jak się okazało, dotyczyły tej samej grupy bohaterów. W innej produkcji mógłby z tego wyjść nie lada bałagan, ale twórcy Ojca Mateusza są przyzwyczajeni do takich kombinacji. A jakby było mało, to jeszcze wspomniano różne stare sprawy. Coś niesamowitego. Bohaterem odcinka został Pluskwa, który chciał dodać do ciasta płynu do mycia okien. Dobry był też ojciec ofiary, który wszystkich zwolnił. Bardzo mnie zdziwił, a jednocześnie ucieszył powrót Wierzbickiego. Miło, że jednak nie odszedł z serialu. Tylko ciekawe dlaczego ograniczono jego występy i czy kiedyś przywrócą je do normy. Oby jak najszybciej. Co prawda Wierzbicki to jeden z wielu bohaterów i jakoś mocno się nigdy nie wyróżniał, ale i tak go polubiłem, a teraz szkoda go tracić.

10/10

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-09-28, 20:32   230. Randka

Super odcinek. Z opisu nie zapowiadał się szczególnie wybitnie ale to jak do tej pory najlepszy odcinek sezonu. Śmiało można by z niego zrobić pełnometrażowy film, tyle tego było !

1) gnojenie nauczyciela przez rozwydrzoną młodzież
2) powiatowe bunga-bunga :lol:
3) matka striptizerka
4) zawadiacki kumpel Pluskwy
5) izba pamięci
6) auto

Nie wiadomo od czego nawet zacząć chwalenie.

Kumpel Pluskwy spod celi, jak te panienki podrywali na marynarza, potem jak opowiadał że go te laski okradły, rozbił auto, urwał mu się film :lol:

Impreza lokalnych "elit". Jak zobaczyłem tego jednego ze świńskim ryjem :lol: to żem zarył ze śmiechu :lol:

Sprawa samochodu, fajny motyw łączący w sobie wszystkie wątki odcinka. Nie to co u Yoki, bezsensowne zapchajdziury bez składu i ładu.

Pierwszy raz w historii widzieliśmy naprawdę wkurzonego Ojca Mateusza jak ten geek coś tam wspomniał o matce tej zaginionej.

Izba pamięci, fajne przypomnienie starych odcinków poprzez rekwizyty.
Wierzbicki się też pojawił jako melodia przeszłości.

Babci jedynie zabrakło, obwieściłaby że też postanawia zostać striptizerką żeby dorobić do emerytury :lol:
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-28, 21:22   

Aż mi przyszedł pomysł na odcinek:

Kryzys
Z więzienia ucieka seryjny morderca. Wpływowy biznesman, znajomy mordercy, prowokuje bójkę na komisariacie i doprowadza do zwolnienia całej ekipy. Ekipa z Kielc ma zbyt dużo swoich spraw, aby pomóc. Nowa ekipa ma objąć komisariat dopiero za 2 tygodnie. Tym czasem Tomek (Maciej Musiał) wraz z tatą przyjeżdżają z zagranicy odwiedzić Ojca Mateusza w drodze na wesele dalekiej rodziny. Zbiega się to z wizytą Organisty Piotra, którego poproszono, aby grał na tym weselu. Cała trójka pada ofiarą uciekiniera. Ojciec Mateusz bierze do pomocy Nocula, Możejkę, Pluskwę oraz Biskupa (z początku są bardzo niechętni) i szukają bandyty na własną rękę. Zanim go znajdują, ginie jeszcze kilka innych osób. Wszystkie są ze sobą jakoś powiązane, a Ojciec Mateusz musi odkryć zasadę, według której działa morderca.
Uwielbiam wątki komediowe, ale tu by raczej nie pasował. Ewentualnie nieudana ucieczka więźniów z aresztu pod nieobecność policjantów, ale to by było bardzo krótkie. 1-2 małe scenki.
Na koniec oczywiście policjanci się zrehabilitują i wrócą.

P.S. Giną przyjezdni, bo wszystkich rodowitych sandomierzan wybili już twórcy i teraz ja muszę zwabiać turystów :-P :lol:

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-10-05, 20:07   

231 Dobry mąż

Super odcinek! Jeden z dwóch na które najbardziej czekałem w tym sezonie. Lubię, gdy ktoś z głównych bohaterów jest podejrzany lub w niebezpieczeństwie. Wiadomo, że zawsze się dobrze kończy, ale twórcy zawsze czymś zaskoczą. Za tydzień będzie podobny typ odcinka. Świetnie ukazana siła plotki i Justyna jako normalna osoba, a nie hiena jakich dziś wiele. Ksiądz Jacek też niezawodny jak zawsze :lol: Ale sprawca mnie zaskoczył, jak nigdy się okazało, że to oczywista osoba. Na koniec piękny morał i zachowanie parafian oraz księdza :)

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-05, 20:16   

231 Dobry mąż

Bardzo mi się podobało tradycyjne nagromadzenie wątków- złe małżeństwo, morderstwo, wyrobienie w romans, podejrzenie współudziału księdza, kradzież obrazu, manipulacja medialna. Zabrakło miejsca na miniwątek komediowy, ale nic nie szkodzi, bo raz na jakiś czas dostaliśmy jakiś zabawny dialog. Na odcinek o księdzu oskarżonym o morderstwo czekałem od początku serialu. W mojej wizji to był ostatni odcinek, w którym ksiądz zupełnie przypadkiem robi komuś krzywdę i nawet tego nie zauważa. Tutaj jednak rozegrano to lepiej i jeszcze połączono z drugim skandalem. Dobry występ Biskupa i księdza Jacka. Myślałem, że morderczyni i fotografka się celowo zamówiły przeciw księdzu dla taniego skandalu. Ta myśl dodatkowo przysłoniła mi kwestię, że pod latarnią najciemniej. Twórcy tak sprytnie mnie skołowali, że nie zgadłem kto zabił. Bardzo dobre zakończenie.

Tradycyjnie 10/10

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-05, 20:19   231. Dobry mąż

Rzeczywiście dobry mąż z tego wariata a może tym dobry mężem miał być Mateusz ? :lol:

Odcinek trzyma poziom ale spodziewałem się jeszcze lepszego.
Zabrakło tej nuty dramatyzmu jak wtedy, kiedy Ojciec Mateusz lądował a areszcie.

Poza tym, niezła intryga, zaskoczyło mnie że żona niby taka zmaltretowana a pomyślała żeby nastawić ogrzewanie. Czyli od początku do planowała. Ciekawe jaki wyrok dostanie.
I też sprawa obrazu się przewinęła, do tego na końcu piękne przeprosiny dla księdza.

Creme de la creme to pokazanie jak fake newsy, plotki i manipulacje pozwalają kierować nastrojami społecznymi. Dobry odcinek misyjny, może ktoś przejrzy na oczy jak go tvn, polsat i inne pseudotelewizje robią w ch...

Śmiechu też nie zabrakło:
- Babcia "ludzie mówią że ksiądz ma romans !"
- Biskup "widziano jak się z nią całowałeś w parku" :lol:
- " ta kobieta mieszka z księdzem !"
- Natalia: "bo różaniec to u sióstr zakonnych towar deficytowy !"

Fajny też na początku klimat, półmrok w kościele, burza, deszcz.

Pabfer napisał/a:
Na odcinek o księdzu oskarżonym o morderstwo czekałem od początku serialu

A był już taki odcinek ;)
- To u pana też byli ?

Matrixun 
Moderator|Redakcja
Maria Chodupska

Wysłany: 2017-10-05, 21:40   

231 Dobry mąż

Bardzo dobry i mądry odcinek. Główny wątek ciekawy. Podobało mi się, że w tym odcinku nie było kilku wątków splatających się w jeden (jak rzeka), ale jeden rozgałęziający się i pociągający kolejne osoby. I tu pięknie pokazana ludzka "wdzięczność" - jak tylko się trafi jakaś dziwna sytuacja, to od razu ktoś życzliwy to rozdmucha. I ten tłum stojących pod kościołem emerytów, który lokalny TVN chciał już nakręcić. :mrgreen: Dobrze, że poruszyli aktualny temat fake-newsów. Fajnie też, że wieloletni znajomi i przyjaciele księdza nie uwierzyli, że to on zawinił. Dawno nie było wezwania ks. Mateusza na dywanik biskupa, co często zdarzało się w pierwszych odcinkach. Zresztą raz w podobnej sytuacji, jak ksiądz wiózł do szpitala rowerem niejaką Romantowską, która również przyszła do księdza pobita, ale tym razem przez lichwiarzy. Rozwiązanie było niewątpliwie ciekawe, twórcy co i raz zaskakują mnie wymyślając kolejne sposoby zrobienia alibi. Brawo. W Kiepskich na takie rzeczy próżno czekać.

Ciekawostką jest to, że "dobrym mężem" był jeden z reżyserów serialu. ;-)

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-07, 20:32   

Najlepszy odcinek tego sezonu! I w sumie serialu, bo jak na razie widziałem tylko odcinki 226-231. ;-) Kryminalny wątek bardzo dobry. Dobrze, że sąsiad stał na straży okolicy, no chyba że "natura go wzywa". :lol: Ale akcja, kiedy Marta pocałowała Mateo. Genialne, jak babcia z Natalią kombinowały nad pozbyciem się jej, no i emerytki wytykające księdza palcami.
"Ja tylko ukradłem ten obraz" :mrgreen:
Nieuczciwy właściciel kamienicy Krawczyka awansował na biskupa? Nieźle! :-D
I z plotki o romansie wyniknęło podejrzenie księdza o zabójstwo - zawiła intryga nieumywająca się do żadnego z seriali - szczególnie Kiepskich. Ponadto akcja nabrała tempa, kiedy okazało się, że mąż został zabity wcześniej itd. Z początku obstawiałem właśnie żonę zabitego, ale miała alibi, więc przestałem. Aż tu nagle - zaskoczenie!
10/10 :!:

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-10-12, 20:08   

232 "15:10 do Skarżyska"

Super odcinek, jak zawsze. Chociaż liczyłem, że policja później się zorientuje. Natalia podczas porwania genialna, kanapeczki, teksty :lol: Jej obawy na początku też fajne. Lubię tego typu odcinki, gdzie jest jeden wątek związany z głównym bohaterem. Morus jak zwykle nie bardzo mi się podoba, ale taki wredny ma być. Świetny moment jak Szajbus chciał zabić księdza! Na szczęście wszystko się dobrze skończyło i z humorem :lol:

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-12, 20:09   

232 15:10 do Skarżyska

Kolejny rewelacyjny odcinek! Świetny początek, jak Natalia tłumaczyła, jakie talerze komu dać. I jeszcze musiała przysiąść, normalnie jak Miauczyński! :D Ale jednak te przesądy się sprawdziły.
Spodobało mi się, że odcinek był oparty na innym schemacie niż dotychczas.
Natalia uratowała pasażerów przed głodem, nawet porywacz trochę wszamał. :lol:
Oto co dopalacze robią z ludzi!
Tak się ten przełożony Możejki srał z tym negocjatorem, a on jeszcze gorszy od Mateusza. :roll:
I jaki zwrot akcji na końcu, to się nazywa zakończenie!
10/10.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-12, 20:20   

232. 15:10 do Skarżyska

Przefenomenalny odcinek! Pierwszy raz Natalia nie pezesadzała, tylko miała rację. Bluszcz zagrał świetnie skontaktowaną postać, która nazywała się tak samo jak Prezes z Kiepskich i jakoś dziwnym trafem Andrzej Kozłowski z kryminału obyczajowego rozbawił mnie nieporównywalnie bardziej niż Andrzej Kozłowski z komedii i to kultowej. Ktoś ma pomysł dlaczego? Warunki porywaczy tak absurdalne, że aż śmieszne. Fajnie, że Wierzba wystąpił- po co te przenosiny, skoro mało zmieniły. Z występu Morusa też się bardzo cieszę. Nie lubię prywatnie tego człowieka, ale jest dobrze skontaktowany i zawsze dużo wnosi do fabuły. Z biegiem czasu Morzejko zmiękł, a Morus jest taki, jak Morzejko kiedyś. W 500. odcinkach pewnie też zmięknie i będą 2 wątki kryminane- pierwszy- o. Mateusz + sandomierska policja, a drugi- Morus + biskup Orzechowski :-P :-D Dobre zakończenie z tymi wywiadami.

10/10

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-12, 22:27   232. 15:10 do Skarżyska

Hehehe, fajny odcinek choć liczyłem na jeszcze lepszy. Jak już wzięli taką starą Setrę to myślałem że ją poświęcą i rozpieprzą w drobny mak.

Ale nie ma tego złego, Natalia i Bluszcz super duet w tym odcinku.
Przesądy i panika Natalii "człowieka zabili !" lub "jaki inspektor, inspektor BHP !" :lol:
Bluszcz vel Andrzej Kozłowski :lol: - jaki gangster - jajcarz. W tańcu się nie pierdzieli, do ćpalucha od razu strzelił, tego drugiego wystrzelił z autobusu. Tekstów też miał sporo zabawnych. Fajna postać, szkoda że go zabił na końcu wspólnik :-P

Talerze zwykłe dla siebie, pozłacane dla biskupa a wyszczerbione dla kolegi Pluskwy :lol:

A i ten pijaczek co najpierw się przedstawiał Natalii a potem w autobusie suszyło go tylko, jego największe zmartwienie w obliczu śmierci. A i tekst odcinka jak zaproponował porywaczom żeby po jego szwagra jeszcze skoczyć :lol: :lol:
- To u pana też byli ?

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-19, 20:14   232. Zdrada

Kolejny ciekawy odcinek, kilka powiązanych ze sobą wątków - zdrady, długi, narkotyki - ale i tak od razu stawiałem na wspólnika zamordowanego. Niespodzianki tu zabrakło.

Bardziej intrygowało co Babcia odpierdziela po nocach, już nawet podejrzewałem że to ona zabiła tego Jawora :lol:
A tu chodziło o program Senior + !

Do tego śmieszny był ten co się ukrywał w przebraniu kobiety i jeszcze Dziubak w salonie kosmetycznym :-D
- To u pana też byli ?

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-19, 20:15   

233 Zdrada

Seniora na koniec zareklamowali. :lol:
Odcinek bardzo dobry, począwszy od niezłej zagwostki kryminalnej, aż się trochę pogubiłem, a skończywszy na nocnych wypadach babci wyjaśnionych tak absurdalnie, że aż śmiesznie.
Atrapa broni, kominiarki - ależ ta babcia się w rolę wczuła!
Tradycyjnie, jako zabójcę obstawiałem zupełnie kogo innego, więc był element zaskoczenia.
9/10.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-19, 20:32   

Ciekawy odcinek. Wątek kryminalny nie powołał, był sobie takim jednym z wielu. Nie był jednak zły, potrafił zaciekawić, więc nie narzekam. Odcinek uratował wątek komediowy, który wyszedł bardziej charakterystycznie i pewnie na dłużej zostanie w pamięci. Świetna Babcia z pistoletem, a pod koniec Nocul z pistoletem. Do takiego odcinka by się Pluskwa nadawał. Wspomnieli go, ale to za mało. Świetne zakończenie. Plus leci również za wartościowe ogłoszenie społeczne.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-21, 17:06   

Wczoraj był Dzień Seniora - stąd w tym odcinku był motyw nocnej aktywności teatralnej BabcI ! Nic nie jest przypadkowe.

A w przyszłym tygodniu pojedynek ze ŚWK na motyw ukrytego skarbu :-D
- To u pana też byli ?

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-10-21, 17:08   

Pojedynek, który wiadomo kto wygra :lol: Ma się też pojawić matka Dziubaka.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-26, 20:11   

234 Mamusia

Świetnie Śleszyńska zagrała matkę Dziubaka! Genialną awanturę zrobiła Gibalskiemu. :mrgreen: Fajnie też, że Dębicki wystąpił, szkoda tylko, że go zabili. :lol: Wątek kryminalny tylko niezły, ale akcje z mamusią po prostu fantastyczne! Dobra też akcja z Dziubakiem i kobietą porównującą go do wykastrowanego kota. Nie wiem, czy muszę o tym pisać, ale sprawca był po raz kolejny nieprzewidywalny!
9/10.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-26, 20:16   

234. Mamusia

Rewelacyjny odcinek! Wątek starego rodzinnego skarbu wyjęty wprost z przygodowych filmów Hollywood. Do tego mamy przezabawną Dziubakową. Co prawda dziwne, że mówi do syna po nazwisku i że jeszcze zarabnia to nazwisko- zarabnia się imiona- ale to tylko taki malutki, zupełnie nieważny szczegół językowy, natomiast zachowuje się generalnie. Najlepsze, że już zapowiedziała powrót. Chętnie bym ją zobaczył w duecie z wujkiem Nocula. Wątek sporu braci też na poziomie, dał nam bardzo dobre zakończenie. Cieszę się z występu Pluskwy.

10/10

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-10-26, 20:19   

Ta kanapa to była identyczna jak w "Złotopolskich". Spodziewałem się trochę lepszych akcji z Dziubakową, dobre było jak Mietek opowiadał, że Marczak przed nią uciekał :lol: Wątek kryminalny średni, szkoda, że Natalia i Babcia nie miały istotnej roli.

Odpowiedz do tematu