Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Nagrania VHS
Autor Wiadomość
Chmurka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-01, 14:06   Nagrania VHS

Nie zauważyłam nic podobnego, więc zakładam. Ogółem co sądzicie o starych nagraniach z kaset VHS? Moim zdaniem są po prostu rewelacyjne, gdyż po prostu jest taka pamiątka ze starych lat telewizji co było na topie oraz jakie programy emitowano. Wielka szkoda, że telewizja nie jest już taka, jak na nagraniach i właśnie musimy udawać się do tych nagrań, by sobie to przypomnieć. Jeżeli chce ktoś sobie obejrzeć te nagrania, znajdziecie je na YouTube jest ich naprawdę sporo.

Co o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji. :-)

Ferdek56 
Boczek
Ale jaja!

Wysłany: 2016-05-01, 14:30   

Ja mam wiele nagrań na kasetach VHS i często je oglądam i wspominam. Myślę, że jest to wspaniałe, można się przenieść w stare czasy i poczuć się młodszym. Podczas oglądania można uronić łzę.

Vito_Corleone 
Kiepski Znawca
Garbaty anioł

Wysłany: 2016-05-01, 14:30   

Tobie chodzi o nagrania zgrywane na VHS z TV? Miałem tego trochę, głownie filmy, ale generalnie jedynie działająca w znośnej jakości kaseta którą obecnie mam to nagranie komunijne, którego i tak nie mogę obejrzeć, gdyż magnetowid wyzionął ducha parę lat temu. Tego fenomenu nagrywania reklam, teleturniejów itp. nie podzielałem, ale z biegiem lat fajnie obejrzeć coś takiego na YT.

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2016-05-01, 15:45   

Chmurko, zgadzam się w 100%. Ja także uwielbiam oglądać wszelkie nagrania VHS, mają w sobie to coś, czego obecnie niestety nie ma: zakłócenia, charakterystyczny obraz i w ogóle klimat. Mam w domu trochę takich kaset, ale nie mam na czym ich obejrzeć.

"Jak jest zimno, a nie ma wiatru, to jest ciepło"
~Robert Górski
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2016-05-01, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  

Chmurka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-01, 16:19   

Vito_Corleone napisał/a:
Tobie chodzi o nagrania zgrywane na VHS z TV? Miałem tego trochę, głownie filmy, ale generalnie jedynie działająca w znośnej jakości kaseta którą obecnie mam to nagranie komunijne, którego i tak nie mogę obejrzeć, gdyż magnetowid wyzionął ducha parę lat temu. Tego fenomenu nagrywania reklam, teleturniejów itp. nie podzielałem, ale z biegiem lat fajnie obejrzeć coś takiego na YT.

W dzisiejszych czasach można wszystko obejrzeć na YouTube. Ja też osobiście postaram się regularnie wstawiać nagrania z kaset VHS na swoje konto, bo naprawdę nagrań mam sporo, więc możliwe najdzie mnie ochota, by się z tym ze wszystkimi podzielić. ;-)

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-05-01, 16:35   

VHS-y miały swój klimat. Kiedyś wypożyczalnia kaset była jednym z moich ulubionych miejsc na osiedlu, na szczęście nie upadła, tylko przekształciła się w wypożyczalnię płyt i salon prasowy. Nie mam już magnetowidu, nawet korzystałem z niego całkiem krótko, ale sentyment został- tata mi na nim nagrywał w prehistorycznych czasach wieczorynki, które przegapiłem :D Wiem, że kilka odcinków ,,Kiepskich'' było na płytach. Nie miałem nigdy tych płyt w rękach. Oglądałem w TV i na Ipli.

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2016-05-01, 16:41   

Mam sporo kaset VHS z dawnych czasów. Głównie to jakieś stare mecze, skoki narciarskie i też sporo odcinków kiepskich, pamiętam jak nagrywałem w 5 sezonie. Niestety jakiś czas temu wideo odmówiło posłuszeństwa i od tego czasu kasety tylko leżą i zbierają kurz, ale sentyment pozostał.

Chmurka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-01, 16:45   

Ferdas20 napisał/a:
Mam sporo kaset VHS z dawnych czasów. Głównie to jakieś stare mecze, skoki narciarskie i też sporo odcinków kiepskich, pamiętam jak nagrywałem w 5 sezonie. Niestety jakiś czas temu wideo odmówiło posłuszeństwa i od tego czasu kasety tylko leżą i zbierają kurz, ale sentyment pozostał.

Ja też mam jakieś różne nagrania z filmów, bajek, ale postarałam się zgrać je na płytę DVD. Wielka szkoda, że nie sprzedają już w sklepach magnetowidów oraz, że prawie nikt nie wraca już do tych magicznych starych lat, kiedy człowiek marzył nawet o odbiorze jakiegoś kanału z filmem nawet w najgorszej jakości.

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-05-01, 16:59   

Ja poza wieczorynkami miałem Pasję, Pokemony i kilka filmów przyrodniczych... Wiem, że mieszanka wybuchowa :D Chyba wciąż mam gdzieś głęboko te kasety, ale nie ma ich już czym odpalać.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-04, 21:28   

Jeśli chodzi o VHS, to są dość słabej jakości, ale to właśnie jest w nich piękne. Na VHS-ie miałem głównie bajki, raz nagranego z TVN-u "Harry'ego Pottera", parę odcinków "Graczyków" i kiedyś jakieś stare zgrywki z Polsatu.
Moja ciocia miała kiedyś oryginalną kasetę z Kiepskimi, ale wtedy nikt tego serialu nie lubił (zresztą teraz też tylko ja i mój brat lubimy), więc kaseta przepadła.

PS Moja ciocia ma nadal działający magnetowid, tylko że go nie używa. Kiedyś ją poprosiłem, aby spróbowała poszukać tej kasety z ŚWK (jakie to musiało być uczucie oglądać taki wówczas hit na kasecie), ale nie ma jej. A szkoda. :-|

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Odpowiedz do tematu