Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MŚ w piłce nożnej Rosja 2018

Które miejsce zajmie Polska na MŚ?
1
33%
 33%  [ 3 ]
2
11%
 11%  [ 1 ]
3
11%
 11%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
Ćwierćfinał
33%
 33%  [ 3 ]
1/8 finału
0%
 0%  [ 0 ]
Odpadnie w grupie
11%
 11%  [ 1 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-10-10, 15:02   

Ja też wybrałem pierwsze miejsce, bo życzę jak najlepiej naszym piłkarzom, no a zresztą wolę być optymistą, niż marudzić, że i tak się im nie uda. :-)

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-10, 15:08   

Ciekawi mnie bardzo czy historia lepiej oceni Orły Górskiego czy Orły Nawałki.Co o tym myślicie? Za Górskiego mieli większe sukcesy reprezentacyjne, za Nawałki większe klubowe. Z jednej strony to zrozumiałe, bo PRL blokował jak mógł zagraniczne transfery piłkarzy i pozwalał na nie dopiero po 30. roku życia, a teraz jest wszystko normalnie, ale to i tak fakt i koniec. A Wy co o tym myślicie?

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-10-10, 15:52   

Kadra jako taka to jeszcze nic nie osiągnęła porównaniu do reprezentacji Górskiego. A sukcesy klubowe to inna bajka, nie ma co tego porównywać.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-10, 16:23   

A kto w naszej kadrze ma sukcesy klubowe ? Lewy jeszcze nawet Ligi Mistrzów nie wygrał.
Na razie ta kadra jest wciąż z kategorii: "niewykorzystany potencjał" i "brakuje jednego, dwóch piłkarzy światowej klasy do pełni szczęścia".
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-10, 21:44   

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/eliminacje-ms/portugalia-szwajcaria-relacja-na-zywo/cjznptb

https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/tabele/639/klasyfikacja-strzelcow-eliminacji-ms-2018

CR7 nic nie strzelił w meczu ze Szwajcarią, więc Robert Lewandowski jest samodzielnym królem strzelców eliminacji MŚ 2018 z 16 bramkami na koncie :!: Eliminacje też mają swojego Złotego Buta czy tylko Mistrzostwa?

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-10-10, 22:20   

Nagrody żadnej z tego powodu chyba nie ma, ale satysfakcja jest :-D

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-10, 22:34   

A dlaczego Niemcy też brali udział w eliminacjach, skoro wygrali poprzednie MŚ? Kiedy zmieniły się zasady? Czy zawsze taka zasada była tylko w LM? Wydaje mi się, że w MŚ też kiedyś była i myślałem, że jest do teraz.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-10, 22:48   

Nie ma tej zasady już od kilku turniejów.

A po występie Polaków na Euro2012 to postulowałem grę w eliminacjach nawet dla gospodarzy :-)
- To u pana też byli ?

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-10-11, 06:26   

Dla króla strzelców eliminacji ME lub MŚ jest tylko tytuł, bez nagrody. Lewandowski został do tego najlepszym strzelcem w całej historii eliminacji.
Fajnie, że Argentyna (Messi! Messi! Messi!) awansowała. W barażach liczę też na Włochy. Portugalia musiała wygrać z bardzo mocną Szwajcarią co najmniej 2:0 lub 4:1. I wygrała - 2:0. Holandia w podobnym stosunku pokonała Szwecję, ale to i tak było za mało i odpadła. Wielki kryzys dopadł futbol Oranje. Fajnie, że na MŚ awansowało sporo nowych drużyn lub takich, co nie grały od dawna - Panama, Egipt, Islandia, za chwilę pewnie Tunezja, może też Walia. Jeśli nie zabraknie również faworytów, poza Holandią, i czarnych koni, jak Polska, powinno być bardzo ciekawie. :-)

LunaticFringe 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2017-10-11, 07:02   

Przecież Walia już odpadła, nie zakwalifikowali się do baraży.

Ciekawie się porobiło. Na mundial nie pojadą takie drużyny jak:
-USA - 4 lata temu wyszli z grupy eliminując Portugalie
-Holandia - trzecie miejsce 4 lata temu
-Chile - solidna drużyna, zdobywca dwóch poprzednich pucharów Copa America
Dużo niespodzianek.

Do tego jeśli chodzi o przedstawicieli Afraky, to zabraknie Ghany, Kamerunu i Algierii, co też jest niemałą niespodzianką.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-11, 09:50   

Świetnie, że Argentyna awansowała! Bez Messiego Mundial nie byłby taki sam. Argentyna przypomina mi trochę Polskę- 1 kapitan ciągnie za uszy całą resztę, która ma potencjał, ale niestety często potrafi rozczarować. W obu przypadkach misja się udała. Teraz trzeba zacząć myśleć co zrobić żeby dalej nie było plamy. Za obie drużyny mocno trzymam kciuki. I jeszcze za Hiszpanię przez wzgląd na piłkarzy Barcelony, ale o nic aż tyle się tu nie pisało, bo oni sobie ze wszystkim radzili i przeszli spacerkiem przez te eliminacje, prawie bez emocji. Jeszcze niech Włosi dobrze wypadną, bo trzeba godnie pożegnać Buffona- należy mu się to za wielkie serducho i zaangażowanie pomimo wieku! Może następny bramkarz Włoch też będzie świetny, ale na pewno gorszy od Gigiego- przynajmniej na początku kariery, bo o dalekiej przyszłości trudno mówić.

Luko 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-10-11, 11:15   

Weź nie porównuj Argentyny z Polską. Tam grę ciągnie tylko Messi, a my oprócz Lewego mamy takich zawodników jak Szczęsny, Fabiański, Glik, Piszczek, Krychowiak, Zieliński, Błaszczykowski, Grosicki, Milik..

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-11, 16:20   

Tylko taki problem, że czasem mamy, a czasem nie mamy, a nawet jak mamy, to nie zawsze przez cały mecz, bo zdarzają im się przestoje. Oczywiście ich doceniam i im kibicuję, ale trzeba zauważyć też błędy- żeby móc j wyeliminować. Argentyna też ma gwiazdy poza Messim, tylko coś dziwnego się ostatnio z nimi dzieje. A może to wina Sampaoliego? Może to dobrze, że jednak nie objął Barcy...

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-10-11, 16:33   

Pabfer napisał/a:
A dlaczego Niemcy też brali udział w eliminacjach, skoro wygrali poprzednie MŚ? Kiedy zmieniły się zasady? Czy zawsze taka zasada była tylko w LM? Wydaje mi się, że w MŚ też kiedyś była i myślałem, że jest do teraz.

Ostatni raz obrońca tytułu był zwolniony z eliminacji do mundialu w Korei i Japonii.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-11, 16:41   

To faktycznie przegapiłem kawał czasu :D Pamiętasz czy uzasadniali jakoś tę zmianę?

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-10-11, 16:45   

Chyba nie, po prostu uznali, że obrońca tytułu powinien być na tyle dobry żeby zdołać się zakwalifikować.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-11, 16:58   

A w LM jakoś nie zmienili zdania...

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-10-11, 17:02   

Tam też były jakieś zmiany. Nie pamiętam dokładnie, ale jak Liverpool wygrywał LM to zajął 5 miejsce w lidze i nie wiedzieli czy zagrają w następnym sezonie. Ostatecznie ich dopuścili.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-10-11, 17:49   

Chile to największy nieobecny. Szkoda Alexisa zwłaszcza, ale kto w Arsenalu tkwi ten w dupie siedzi do końca nawet z reprezentacją.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-11, 22:04   

W Internecie na wielu stronach widać tabelę europejskich strzelców eliminacji. Nie mogę znaleźć tabeli strzelców z Ameryk. Szukam, bo ciekawi mnie ile bramek strzelił Messi. Znalazłem jedną starą, gdzie ma 3, ale to bzdura (tzn. mocno nieaktualne info). Ma co najmniej 6, a wydaje mi się, że nawet trochę więcej. Poratuje ktoś linkiem?

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-10-11, 22:12   

https://www.flashscore.pl...Gt/#top_scorers

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-11, 22:23   

Widzę, że Cavani nie ma więcej bramek niż Lewy, ale gdyby miał, to można być królem strzelców tylko swojej strefy (EURO, CONMEBOL itp.), czy trzeba mieć najwięcej bramek ogółem, bez podziału na te strefy?

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-10-11, 22:26   

Trochę nie rozumiem pytania, ale nie porównuje się wyników zawodników z różnych stref. Dla każdej jest osobna klasyfikacja.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-11, 22:33   

Właśnie o to mi chodziło. Czyli Cavani też jest królem strzelców. W takim razie dodatkowo się cieszę, że Lewy zadeklarował również inne strefy. Cavani ma 6 bramek mniej niż on, a król strzelców z Afryki... 12 bramek mniej :shock: (Chociaż może to nie dziwne... Torres został królem strzelców EURO 2008 mając właśnie 4 bramki- tyle samo, co król strzelców eliminacji MŚ 2018 z Afryki).
Mogliby wprowadzić Złotego Buta nie dla każdej strefy, tylko dla piłkarza najlepszego ogółem - króla królów strzelców.

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-10-12, 13:35   

Moim zdaniem wariantem minimalnym jest wyjście przez Polskę z grupy, a realnym - biorąc pod uwagę nasz potencjał, losowanie z pierwszego koszyka i słabość kilku faworytów - ćwierćfinał. Do półfinału potrzebowalibyśmy dużo szczęścia, a do finału lub mistrzostwa - interwencji Boskiej. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu