Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kogel-mogel (1988)
Autor Wiadomość
KanaliaTheBest 
Ferdynand Kiepski
Urodzony wieśniak

Wysłany: 2012-04-05, 15:52   Kogel-mogel (1988)

Katarzyna Solska (Grażyna Błęcka-Kolska) po egzaminach wstępnych na wydział pedagogiki wraca do rodzinnej wsi. Na miejscu okazuje się, że rodzice bez jej wiedzy rozpoczęli przygotowania do zaręczyn z bogatym Staśkiem Kolasą (Jerzy Rogalski). Początkowo dziewczyna nie chce wychodzić za mąż, ale po otrzymaniu mylnej informacji, że nie dostała się na studia, postanawia przyjąć zaręczyny. W przeddzień ślubu przychodzi oficjalnie zawiadomienie o przyjęciu na studia i Katarzyna ucieka z domu. Trafia do Warszawy, gdzie dostaje pracę jako opiekunka nieznośnego Piotrusia Wolańskiego (Maciej Koterski), z którym ma bardzo dobry kontakt. Tymczasem pani Wolańska (Ewa Kasprzyk) podejrzewa Katarzynę o romans z jej mężem.

Wspaniały film. Mógłbym oglądać go wiele razy, a i tak mi się nie znudzi.

Jaka jest Wasza opinia na temat tego filmu?

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-04-05, 16:08   

Moja opinia na temat tego filmu jest pozytywna.Bardzo mi podoba się "Kogel mogel" bo jest ponadczasowy i świetnie zrealizowaną komedią jednocześnie bo mimo 24 lat nadal potrafi śmieszyć.Skąd się bierze fenomen tego filmu ? Pewnie z tego,że to po prostu świetnie napisana komedia przez mistrzynie polskich seriali Ilonę Łepkowska,no i też nieźle obsadzony bo Jerzy Turek niestety już świętej pamięci,Katarzyna Łaniewska,Grażyna Błęcka-Kolska,Ewa Kasprzyk,Zdzisław Wardejn no i nie żyjący już Dariusz Szatkowski oraz Babcia Piotrusia i to chyba bodajże Małgorzata Lorenc była,w każdym razie też już nie żyje.

Kazik151
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-05, 16:28   

Piotrek2011 napisał/a:
świetnie napisana komedia przez mistrzynie polskich seriali Ilonę Łepkowska

:roll: :mrgreen:

Chyba mistrzynię polskiego gówna... "M jak sraczka" i "Barwy nieszczęścia" to chyba jej twory, o ile sie nie myle :->
Ostatnio zmieniony przez Kazik151 2012-04-05, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-04-05, 16:33   

Kazik151 napisał/a:
Piotrek2011 napisał/a:
świetnie napisana komedia przez mistrzynie polskich seriali Ilonę Łepkowska

:roll: :mrgreen:

Chyba mistrzynię polskiego gówna... "M jak sraczka" i "Barwy nieszczęścia" to chyba jej twory, o ile sie nie myle :->

Nie tylko,a "Nie kłam kochanie" nie podobał Ci się ? bo według mnie był świetny.Kombinowało coś tam trochę jeszcze przy "Klanie" i przy NDiNZ.Zresztą Ja Łepkowskiej za mistrzynie nie uważam,po prostu przylgneła do niej taka etykietka,ale ma baba niezły tok myślenia,czytam jej felietony w TT.W takim razie muszę Ciebie zasmucić bo ma stworzyć jakiś nowy serial jeszcze.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek2011 2012-04-05, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  

Kazik151
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-05, 16:38   

Piotrek2011 napisał/a:
a "Nie kłam kochanie" nie podobał Ci się ?

Nie oglądam takich filmów 8-)

Te seriale typu Klan czy Na dobre i na złe, to każdy głupi by wymyślił... Nic trudnego. W jednym odcinku facet otwiera drzwi, a w następnym zamyka :->

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-04-05, 20:48   

Kazik151 napisał/a:
Piotrek2011 napisał/a:
a "Nie kłam kochanie" nie podobał Ci się ?

Nie oglądam takich filmów 8-)

Te seriale typu Klan czy Na dobre i na złe, to każdy głupi by wymyślił... Nic trudnego. W jednym odcinku facet otwiera drzwi, a w następnym zamyka :->

Nie no bez przesady,aż tak źle to nie jest,ale muszę przyznać,dobre porównanie.A co do wymienionego przeze mnie tytułu to całkiem niezła komedia romantyczna a to nie jest łatwy gatunek jednak.Nieźle reklamowane swego czasu "Dlaczego nie!" było po mojemu takim niewypałem,że szkoda gadać.

hellcabber
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-05, 21:55   

jak dla mnie film dobry, do pośmiania się, głównie dzięki rolom drugoplanowym (np. Stasiek Kolasa) - ale nie wymieniajmy wśród dobrych aktorek Błęckiej-Kolskiej, bo to co tu odwaliła (i w wielu innych filmach z jej udziałem) to zęby same zgrzytały

Matt 
Ferdynand Kiepski
Dla znajomych Edek

Wysłany: 2012-04-06, 13:07   

Super film.Oglądałem 2 razy i mam nadzieję, że jeszcze parę razy obejrzę.Matka Kasi do Ojca:"Ojciec nie bądź taki wyrywny...."-czy jakos tak. :lol:

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-05-06, 20:21   

Bardzo lubię ten film. Klimat lat 80-tych, samochody, muzyka czyli to co lubię. Dawno nie oglądałem, więc wypadało by sobie przypomnieć :)

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-05-06, 23:13   

Tylko za ten film uwielbiam Volkswagena Golfa :lol: Największą moją sympatię zyskała babcia Piotrusia, Świętej Pamięci już Małgorzata Lorentowicz. Oglądałem juz dosyć dawno, może wartoby odświeżyć sobie pamięć :) Ale postanowienia postanowieniami, ciężko je spełnić. Zawsze coś staje na przeszkodzie, czasem ludzka leniwość.

KanaliaTheBest 
Ferdynand Kiepski
Urodzony wieśniak

Wysłany: 2012-05-07, 12:58   

david123lost, jeśli chcesz obejrzeć ten film, to masz:
http://www.google.pl/url?...Fa2vbvyp-hlXFDw

Daję też drugą część: "Galimatias czyli kogel-mogel II"
http://www.google.pl/url?...NfGYiQ7Q0lPAYaQ
Ostatnio zmieniony przez KanaliaTheBest 2012-05-07, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-05-07, 14:22   

O:O Staśku Kolasie Czy ty myślisz, że my byśmy jedyną córkę za byle kogo wydali? To jest bardzo elegancki kawaler. Sama widziałaś, na kulturze się zna. No i ma ten... horyzont
M:Zenuś, ten samochód to się holdzwanen nazywa ( :lol: )
O:On ma horyzont i holdzwagen, i jeszcze motór emzetę ma! O, co on ma.

:mrgreen: Jeden z moich ulubionych dialogów :)

Dawidowi pewnie to się najbardziej podobał Fiacik Wolańskich ;)

Nie można też zapomnieć o Panu Rysiu Kotysie, który wystąpił jako listonosz na czerwonym Romecie :)
Ostatnio zmieniony przez Władysław 2012-05-07, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-05-07, 15:20   

monterr07 napisał/a:
O:O Staśku Kolasie Czy ty myślisz, że my byśmy jedyną córkę za byle kogo wydali? To jest bardzo elegancki kawaler. Sama widziałaś, na kulturze się zna. No i ma ten... horyzont
M:Zenuś, ten samochód to się holdzwanen nazywa ( :lol: )
O:On ma horyzont i holdzwagen, i jeszcze motór emzetę ma! O, co on ma.

:mrgreen: Jeden z moich ulubionych dialogów :)

Dawidowi pewnie to się najbardziej podobał Fiacik Wolańskich ;)

Nie można też zapomnieć o Panu Rysiu Kotysie, który wystąpił jako listonosz na czerwonym Romecie :)

Dzięki za info bo nie wiedziałem,że Kotys grał tutaj kogoś.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-05-07, 15:29   

Piotrek, pierwsze minuty filmu :)

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-05-07, 15:40   

monterr07 napisał/a:
Piotrek, pierwsze minuty filmu :)

Aha,no ale i pewnie jakiś to mały epizodzik tylko był.Gdyby było inaczej to na pewno pamiętałbym.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-05-07, 15:44   

Jeszcze z ciekawostek. Aktor który grał Staśka Kolasę chyba ma działkę gdzieś nie daleko mojej miejscowości :) Ciocia, jak kiedyś wracała z pracy to widziała Jerzego Rogalskiego na przystanku w Sulejowie :)

Vito_Corleone 
Ferdynand Kiepski
Garbaty anioł

Wysłany: 2012-05-09, 14:18   

Film oceniam jak najbardziej pozytywnie szkoda ,że teraz to tylko jakieś komedie romantyczne z Karolakiem. Jednak druga cześć filmu była bardziej zabawna :) Film oceniam w skali 6/10

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-07-31, 13:17   

Za każdym razem kiedy się ogląda tą komedię, jest coraz więcej śmiechu. Niestety teraz już takich filmów się nie robi, tylko jakieś debilne komedie typu "Ciacho", "To nie tak jak myślisz kotku" itp. Stare polskie komedie to jednak kawał dobrej roboty. A film... genialny.

Lonzio 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-12-15, 20:00   

Świetny film! Oglądałem go kilka razy i wcale się nie nudzi. Mnóstwo humoru, znakomita obsada i świetne teksty, np. Oj, córciu, córciu!, stryjeczny brat wujka szwagra czy jakoś tak i Ja jestem spokojny, dopóki się nie zdenerwuje.

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2012-12-15, 20:21   

Już kilka razy oglądałem,czuć taki fajny klimacik PRL. Stare samochody (126p,Volkswagen). Dobre postacie-np.matka i ojciec Kasi.

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-09-08, 17:19   

Piotrek2011 napisał/a:
świetnie zrealizowaną komedią

Noo, na początku jak oglądałem, to rzeczywiście komedię przypominało, ale ostatnie 20 minut właśnie nie koniecznie... Dosyć nudno i smutno było. Dlatego też daję 7/10

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-09-08, 17:42   

Nie podobało się: "Już raz na jej weselu pili !" :lol:
- To u pana też byli ?

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-09-08, 17:57   

Co ja mogę powiedzieć o tym polskim filmie. No to, że na tamte czasy była to naprawdę świetna komedia. Fakt, teraz też jest. W sumie cieszy się jeszcze dziś popularnością. Ale zdecydowanie podoba mi się pierwsza część bo Galimatias nie przypadł mi do gustu.

Odpowiedz do tematu