Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Dom
Autor Wiadomość
Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-04-21, 12:08   Dom

Dom – polski serial telewizyjny w reżyserii Jana Łomnickiego, emitowany na antenie TVP, realizowany od 9 listopada 1980 roku do 17 grudnia 2000 roku. Opowiada o losach mieszkańców kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie od 1945 do 1980 roku.

Serial składa się z 25 odcinków emitowanych w pięciu seriach (w latach 1980, 1982, 1987, 1996-1997, 2000).

Dom jest jedną z najlepszych produkcji telewizyjnych PRL :) Najlepsza część serialu to pierwsze dwie serie, do odcinka 12, potem poziom spadł i to gwałtownie, ale mimo to i tak miło się to oglądało. Moimi ulubionymi postaciami to pan Popiołek, Andrzej Talar (do pewnego momentu, później wiele stracił m.in poprzez kłótnie z synami) i Henio Lermaszewski.
Takie seriale to się ogląda z miłą chęcią, nawet po raz setny :)

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-04-21, 18:55   

Świetny serial choć te nowsze serie nie trzymały już takiego poziomu jak pierwsze 12 odcinków. Pierwsze odcinki niesamowicie oddawały klimat powojennego dochodzenia do siebie po takiej hekatobombie. Wzruszające chwile jak mieszkańcy wracali do zrujnowanej kamienicy. .Śmiechu też w tym serialu było co nie miara, m.im. jak Prokop niósł po pijaku telewizor a wcześniej montował na dachu antenę :lol:

Moimi ulubionymi postaciami byli Bronek Talar, Ewa grana przez Pacułę, dozorca Popiołek, Henio i Halina Jańczak.
- To u pana też byli ?
Ostatnio zmieniony przez Kizior 2013-04-21, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  

Szymi1 
Halinka

Wysłany: 2013-04-21, 22:19   

Znakomity serial, z jednej strony szkoda że już go nie kręcą, a z drugiej dobrze, bo mogli by zniszczyć legendę. Takich seriali już nie robią i nie będą, to już nie wróci.

Moja ulubiona scena to jak jeden z bohaterów (Prokop chyba ? ) najpierw wygrał zakład o telewizor, zakład o wynik meczu Polska-Argentyna 74' a później po pijaku zwalił go na schodach. I niezapomniany dialog:
No i nie masz teraz telewizora!
P: No tak... ale on też nie ma !

Zdecydowanie Warszawski cwaniak Henio był moją ulubioną postacią, ale lubiłem też wątki Prokopa no i oczywiście rodziny Talarów.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2014-05-16, 20:40   

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma informacje o tym zdjęciu?
http://www.filmpolski.pl/...&galeria=153457

Zdjęcie przestawia czasy, kiedy Andrzej Talar był partyzantem w AK, w oddziale Wiktora, jednak takich scen w serialu nie widzimy, nie przypominam sobie również żeby bohaterowie pokazywali sobie jakieś zdjęcia z okresu Wojny. Wie ktoś może czy to zdjęcie to jakiś dowód na istnienie nie wykorzystanych scen z czasów wojennych czy może po prostu takie zdjęcie na pamiątkę zrobione? :)

Trzeba przyznać, że Borkowemu pasuje ten Schmeisser :-D

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-05-19, 14:01   

Może przez cenzurę ta scena nie przeszła.
- To u pana też byli ?

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-09-24, 17:56   

Dziś trafiłem na pierwszy odcinek i w dalszym ciągu robi niesamowite wrażenie zrujnowana stolica, podobnie jak psychika jej mieszkańców. Mam jednak takie "zastrzeżenia"
- radość z końca wojny, widziałem kolorowe filmy z tamtego czasu i tak to się cieszono ale na Zachodzie a u nas widać było smutek i zwątpienie co będzie dalej. Tutaj lepiej oddał to Czas Honoru gdzie po Mazurku Dąbrowskiego z megafonu poleciał hymn radziecki. Tam gdzie wyzwalała US Army to faktycznie tańczono a u nas ruskie czołgi na ulicach jeździły a cała stolica obwieszona czerwonymi flagami. Ale tego w roku 1980 nie można było pokazać więc wybaczam.
- druga sprawa to taka, że jednak zbyt dużo mieszkańców kamienicy przy Noakowskiego 16.... przepraszam, Złotej 25 przeżyło wojnę i do niej wróciło. Statystycznie to było niemożliwe.

:)
- To u pana też byli ?

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-11-12, 19:37   

Kotulanka też tu grała, synową Popiołka :shock:

Koniec świata !
- To u pana też byli ?

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2017-11-15, 17:13   

W pierwszym odcinku też grała, dziewczynę od której Wrotek załatwił gęsi ;)

Odpowiedz do tematu