Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Ojciec Mateusz
Autor Wiadomość
creaultra 
Waldek
że niby jak ??

Wysłany: 2010-02-27, 12:23   Ojciec Mateusz

Serial Ojciec Mateusz opowiada o przygodach księdza rzymskokatolickiego, który po powrocie z misji na Białorusi zostaje skierowany do pracy w małej parafii. Jako proboszcz wspólnie z zaprzyjaźnionym policjantem rozwiązuje zagadki kryminalne oraz niesie pomoc swoim parafianom, a także wszystkim, którzy są w potrzebie.

Każdy odcinek serialu to oddzielna historia, epizod z życia głównego bohatera.
Ostatnio zmieniony przez creaultra 2010-02-27, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  

krzys133 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-02-27, 12:33   

Nie oglądam tego serialu. Może jest fajny, ale mnie nie interesuje taka tematyka.

The Fear 
Boczek

Wysłany: 2010-02-27, 12:47   

Ze dwa razy obejrzałem i to serial zdecydowanie nie dla mnie. Zresztą nigdy żadnego nie oglądam na TVP, ja nie wiem jak te ich seriale mogą mieć tak wysoką oglądalność.

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-02-27, 13:18   

Ksiądz, który pomaga łapać bandziorów itd.? Przecież to nie po bożemu... Ale serial podobno niezły.

locka 
Paździoch

Wysłany: 2010-02-27, 13:20   

Elvis Scatter napisał/a:
Przecież to nie po bożemu...

Nie rozumiem?

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-02-27, 13:30   

Księża nie mieszają się w takie sprawy i większość niechętnie współpracuje z policją.

karwasztwarz 
Waldek
w dupę węża

Wysłany: 2011-12-29, 01:59   

Ja obejrzałam może z 5 odcinków i jestem mile zaskoczona. Sympatyczny ksiądz popyla na rowerku i łapie bandziorów. Lubie też tego policjanta troszkę przy kości niestety nie pamiętam nazwiska. Oczywiście góruje syn gospodyni z tego co pamiętam Michał jakoś tak go lubie chociaż dużej roli nie odgrywa. Fajny serial. Polecam!!!

Marcelo 
Ferdynand Kiepski
Karwasz twarz

Wysłany: 2011-12-29, 09:46   

karwasztwarz napisał/a:
Lubie też tego policjanta troszkę przy kości niestety nie pamiętam nazwiska.

Nazywa się bodajże Mieczysław Nocul

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2011-12-29, 19:57   

Ten serial jak mało który mnie uspakaja. Taka sielanka że aż mi się udziela. Nie ma jak na niedzielne popołudnie. Dobrze też zagrany i zgrabnie nakręcony.
To że kogoś tam zabiją, okradą czy zgwałcą w ogóle mnie w tym serialu nie rusza.

WWEF 
Halinka

Wysłany: 2011-12-30, 12:25   

Serial w którym od kilku sezonów zawsze w każdym odcinku winny jest przedsiębiorca. Jak nie jest sprawcą to współwinnym. Większej propagandy lewackiej to nawet na TVN-ie czy Polsacie nie ma.
Ostatnio zmieniony przez WWEF 2011-12-30, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  

btc5 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2011-12-30, 20:24   Re: Ojciec Mateusz

creaultra napisał/a:
Jako proboszcz wspólnie z zaprzyjaźnionym policjantem rozwiązuje zagadki kryminalne

To już było... Serial taki nazywał się Detektyw w sutannie (Father Dowling Mysteries) i leciał na początku lat 90-tych w TVP. Więc temat oklepany. Niech wymyślą coś nowego.

karwasztwarz 
Waldek
w dupę węża

Wysłany: 2011-12-31, 02:10   

Marcelo napisał/a:
karwasztwarz napisał/a:
Lubie też tego policjanta troszkę przy kości niestety nie pamiętam nazwiska.

Nazywa się bodajże Mieczysław Nocul

Racja, Nocul przypomniało mi się.

WWEF 
Halinka

Wysłany: 2012-03-01, 11:52   

Zawarcie umowy znaczącej z Telewizją Polską

Cytat:
Umową o największej wartości jest umowa z dnia 12 grudnia 2010 r. zawarta przez spółkę zależną Baltmedia Sp. z o.o. na realizację czwartej serii odcinków serialu "Ojciec Mateusz". Wartość tej umowy wynosi 13 951 tys. zł.

http://ir.atmgrupa.pl/Pre...elease.86598.po

Wychodzi na to że koszt jednego odcinka wynosi ok. 1mln 625 tys zł . Czwarta seria miała 12 odcinków .

Cytat:
Umową o największej wartości jest umowa z dnia 7 grudnia 2011 r. zawarta przez spółkę ATM Grupa S.A. na realizację pierwszej serii odcinków serialu "Galeria". Wartość tej umowy wynosi 12 013 tys. zł.

http://ir.atmgrupa.pl/Pre...lease.113772.po

Tymczasem

Zawarcie umowy znaczącej z Telewizją Polsat

Cytat:
Umową o największej wartości jest umowa z dnia 23 listopada 2011 r. na realizację kolejnej serii odcinków telenoweli "Pierwsza miłość". Wartość tej umowy wynosi 8 845 tys. zł.

http://ir.atmgrupa.pl/Pre...lease.113190.po

Wychodzi na to że koszt jednego odcinka wynosi ok. 45 tys. zł. Odcinków około 200 w sezonie.

Uważam to za rażącą niegospodarność ze strony TVP. Wszystkie produkcje wykonują spółek zależnych Grupy ATM.

Na tym przykładzie widać jak gospodarują włodarze TVP a jak Prywatny Polsat.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2012-03-01, 12:21   

Sama licencja Ojca Mateusza kosztuje. Do tego bardziej znani aktorzy, plenery, bajery, seksy i inne d*&erele. PM to prawie teatr.
Ale fakt - TVP z groszem się nie liczy co widać w innych sprawach.

Ciekawe ile kosztuje jeden odcinek Kiepskich.
Ostatnio zmieniony przez Kizior 2012-03-01, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  

WWEF 
Halinka

Wysłany: 2012-03-01, 12:38   

To wiadomo ale jednak spółka która non stop narzeka na brak środków { bez których nie jest w stanie przetrwać i ma same straty} nie powinna szastać pieniędzmi na prawo i lewo . Jeśli by ograniczono wydatki na ten serial { a coś mi się wydaje że to nie jedyny przepłacony serial czy produkcja w TVP} o połowę to mamy oszczędność 6 mln na sezon {Budżet TVP Kultura to o 1 mln mniej}. Ten serial bez tego nie zniknie.

Pierwsza miłość też zarabia na siebie a mimo to Polsat nie wydaję na nią zbyt dużych kwot. Przecież w Pierwszej miłości też są plenery jakoś tyle nie kosztowały. Poza tym o to za koszt wyjście w plener? Przecież nie musza budować tych scenografii bo one już tam są. Ja rozumiem że Żmijewski , Preis i Polk mają pewnie gwiazdorskie kontrakty po 8 tyś za odcinek ale nawet to nie uzasadnia takich wydatków. Licencja kosztuje masz rację ale Miodowe lata też były na licencji , tak samo I kto tu rządzi a nie wydawali na nich więcej niż na inne produkcje dla Polsatu. Jednak wiadomo jak coś jest państwowe to jest większa skłonność do wydawania większych ilości pieniędzy w końcu nie są one własnością prezesów oni tylko nimi dysponują.

Na pewno ŚWK kosztuje mniej niż PM dlatego że :
1. Trwa odcinek mniej więcej połowę krócej
2. Obraz jest statyczny nie ma gwałtownych ruchów.
3. Nie kręcą w prawdziwych mieszkaniach tylko w 1 studiu.
4. Zamiast scenografii mamy green-box.
5. Aktorów jest mniej.

Skoro PM kosztuje 45 tys. to Kiepscy maksymalnie 30 tys.
Ostatnio zmieniony przez WWEF 2012-03-01, 12:40, w całości zmieniany 2 razy  

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2012-03-01, 13:01   

Skoro taki Rysiek zarabiał 11 tysięcy za dzień zdjęciowy to co dopiero Źmijewski ?
A poza tym - Grabowski za takie wygłupy które go irytują i męczą też pewnie kasuje sporo.

WWEF 
Halinka

Wysłany: 2012-03-01, 15:07   

Rysiek z Klanu zarabiał 11 tys. ( tak naprawdę to była propozycja tylko. Jeśli by został to dostałby podwyżkę z 7tys. za odcinek do 11 tys . Nie został wiec takiej kwoty nigdy nie zarobił.) a np. Izabella Trojanowska tylko 3 tys. w tym samym serialu a jest znaną aktorką i piosenkarką. Poza tym Grabowski w jednym wywiadzie mówił ze podjął pracę w ŚWK tylko dlatego ze nie było innych propozycji w TV czy Filmie więc został mu tylko teatr a w teatrze dostaje sie dużo mniej około 2 tys. za występ. Musiał się więc zgodzić na takie warunki ATM-u. Lepiej zarobić mniej i mieć rolę niż nic nie zarobić i być bezrobotnym.

W "I kto tu rządzi" zagrał Bogusław Linda wielki aktor filmowy który nie gra za minimalne stawki a jednak za tę rolę wziął "tylko" 8 tys. za dzień zdjęciowy.

Poza tym Grabowskiemu ten serial daje też promocję dzięki temu rozpoznawalność wzrosła i może więcej jak do tej pory kasować za występy teatralne czy kabaretowe . Nie musi na tym dobrze zarabiać w samym serialu by dzięki tej roli dobrze zarobić.

Swoją drogą za twoje porównanie PM do teatru fani Teatru TV gotowi cię zlinczować.

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2012-03-01, 18:09   

Sam jestem fanem Pierwaja Miłości - zwłaszcza Emilki i jej Macochy i tej rudej co strzelała do ojca Emilki.

O Grabowskim znalazłem info sprzed 3 lat że dostawał za dzień 9 patyków - ile teraz ?
Ja na jego miejscu bym teraz dyktował ostro - za takie żenady, specjalna stawka albo koniec serialu.

rafalp
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-02, 18:40   

Ja pierdziu kilka tysi za jeden dzień scenowy...a wiekszosc w tym kraju zarabia 1,5 tys za 30 dni ..zeby to jeszcze sensowne seriale były ale gdzieżby...dziki kraj jak stwierdził Drzewiecki i ma racje....zaraz ktoś sie odezwie ze kazdy moze zostac aktorem , jasne a chleb sam bedzie sie wypiekał i leczyc tez sie ludzie beda sami bo lekarze i piekarze tez zostaną aktorami.....

hellcabber
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-02, 21:21   

rafalp napisał/a:
dziki kraj jak stwierdził Drzewiecki

on był jedną z przyczyn, że ten kraj wygląda jak wygląda

Matrixo 
Halinka

Wysłany: 2012-03-02, 21:35   

Mateusz wajche przełóż... Kolejny badziew ogłupiający ludzi ...

Dan-TuTenCham
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-02, 21:38   

Matrixo napisał/a:
Mateusz wajche przełóż... Kolejny badziew ogłupiający ludzi ...

To już się boję pomyśleć , jakby w odwecie zareagowali jego fani na Kiepskich :mrgreen: ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dan-TuTenCham 2012-03-02, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2012-03-08, 20:29   

Nowy sezon startuje także u Mateusza.
Fajnie się zapowiada odcinek. Już po kilku minutach więcej się razy zaśmiałem niż przez cały odcinek ŚWK nr 380.

Fajnie jakby Waldek się najarał i wyskoczył przez okno - bo taką fabułę ma odcinek 83 Ojca Mateusza :mrgreen:

hellcabber
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-08, 21:26   

oglądałem kawałek jednym okiem przy kolacji - tragiczna farsa "ku przestrodze", dobra dla starszych pań: dzieciak po skręcie wyskakuje przez okno ???, niby grupa heavymetalowa, a tu kołki grają zwykłego rocka - jeszcze wokalista w koszuli flanelowej WTF?

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2012-03-09, 00:56   

To był skun z GMO :mrgreen:
Choć impreza i tak sto razy lepsza niż te żałosne domówki Mariolki i Łysego. I oczywiście to było miliard razy mniej żałosne niż osławiony taniec robota.

Popatrzcie też na Kingę Preis - schudła ładnie w przeciwieństwie - nie będę wymieniał nazwiska ! i ma potencjał komediowy tak że boki zrywam. Mówi kwestie zwyczajne a człowiekowi się gęba śmieje.

A jak się policjancji przebrali za metali to wysiadłem ze śmiechu :lol:
Ostatnio zmieniony przez Kizior 2012-03-09, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu