Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Język na forum
Autor Wiadomość
Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Wysłany: 2012-07-23, 10:56   

Cytat:
Niektórzy to nie potrafiliby odgadnąć tych skrótów bardzo długo, a wiecie dlaczego?

I właśnie poznanie tych skrótów to pewne wtajemniczenie w świat internetu, poza tym osoby które na co dzień posługują się różnymi językami mogą mieć dzięki tym skrótom pewne ułatwienie w komunikacji.

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2012-07-23, 10:58   

A skąd niby oni mogą wiedzieć, że to są skróty angielskie, i że pochodzą one ze slangu internetowego? Powie im to ktoś? :roll: Na pewno nie, ale skoro wg Ciebie to jest normalne, to może powinni jeszcze takiego wirtualnego nowicjusza wyposażyć w słowniczek skrótów z tego slangu? :roll:
Ostatnio zmieniony przez pollen99 2012-07-23, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Wysłany: 2012-07-23, 10:59   

Pollen99Max napisał/a:
A skąd niby oni mogą wiedzieć, że to są skróty angielskie, i że pochodzą one ze slangu internetowego?

Google nie gryzie.

Sheina 
Ferdynand Kiepski
Pałka sie przegła!

Wysłany: 2012-07-23, 11:12   

Marciosss napisał/a:
Pollen99Max napisał/a:
A skąd niby oni mogą wiedzieć, że to są skróty angielskie, i że pochodzą one ze slangu internetowego?

Google nie gryzie.

Właśnie, od czego jest google? Niektórym nawet nie chce się wpisać paru literek w google. :roll:

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Wysłany: 2012-07-23, 11:14   

Sheina napisał/a:
Marciosss napisał/a:
Pollen99Max napisał/a:

Google nie gryzie.

Właśnie, od czego jest google? Niektórym nawet nie chce się wpisać paru literek w google. :roll:

Nawet nie wpisać, wystarczy zaznaczyć klikasz prawym i wybierasz szukaj w Google.
Ostatnio zmieniony przez Marciosss 2012-07-23, 11:14, w całości zmieniany 1 raz  

rasrev 
Ferdynand Kiepski
stara łysa pierdoło!

Wysłany: 2012-07-23, 11:18   

jestem przeciw... Co to k#$@a już tak ciężko parę literek więcej napisać? W dupie się poprzewracało od tego dobrobytu :roll:
Jak tak sobie chcecie ułatwiać życie, to może Pismo Święte sobie przepiszcie używając tych skrótów?
Sodoma i gomora.....

"Gaz STOP , Ropa STOP Jop Twoju Mać STOP"
_/

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-07-23, 11:32   

Sheina napisał/a:

No właśnie :!: Niektórym nie chce się napisać kilka literek więcej i dlatego powstały te skrótowce :lol: Ludzie moi kochani, napisać dziesięć literek zamiast trzech, to nie jest wielkie utrudnienie :roll: Ja nawet jak piszę z telefonu dotykowego, gdzie mi się ciężko używa tej klawiatury, to staram się pisać całe wyrazy, nierzadko z polskimi znakami ;-)
Ostatnio zmieniony przez Władysław 2012-07-23, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-07-23, 13:21   

Tym, którym się spieszy, radzę się nawet nie udzielać. Forum nie będzie służyło jako czat. Tu toczą się poważne dyskusje i nie powinno być tak, że ktoś będzie się namyślał co autor miał do przekazania. Wypowiedzi mają być przejrzyste i na poziomie.
Ostatnio zmieniony przez Miuosh 2012-07-23, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  

Czak Noris 
Ferdynand Kiepski
pecunia non olet

Wysłany: 2012-07-23, 14:02   

Też mnie irytuje jak piszą np. 'wtf', 'wth', 'bp', albo jakieś '3maj się'. Ale szlag mnie trafia jak ktoś pisze coś w stylu 'loffciam cię', lub 'koffciam cię', albo jeszcze gorsze jak używają zagranicznych liter aby coś napisać, np. rosyjskich. Nosz ludzie, ogarnijcie się. Tak jak powiedział Miuosh: jak wam się nie chce pisać całych wyrazów to nie piszcie wcale.

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-07-23, 19:17   

monterr07 napisał/a:
Ja nawet jak piszę z telefonu dotykowego, gdzie mi się ciężko używa tej klawiatury, to staram się pisać całe wyrazy, nierzadko z polskimi znakami ;-)

A ja mam zwykły telefon i też trzeba dużo klikać (nawet więcej niż w dotykowym) i też staram się pisać całe wyrazy. A czasem to nawet usuwa mi tekst i muszę parę razy to samo pisać, aż do skutku.

Sheina 
Ferdynand Kiepski
Pałka sie przegła!

Wysłany: 2012-07-23, 19:30   

Czak Noris napisał/a:
Też mnie irytuje jak piszą np. 'wtf', 'wth', 'bp', albo jakieś '3maj się'. Ale szlag mnie trafia jak ktoś pisze coś w stylu 'loffciam cię', lub 'koffciam cię', albo jeszcze gorsze jak używają zagranicznych liter aby coś napisać, np. rosyjskich.

Takich skrótów, typu "loffciam Cię!", "koffam", używają przeważnie te takie plastikowe dziewczynki, lub dzieci neo, które kaleczą język tak jak na blogu Emo Martynki :-P Mam do takich odpych. "wth"? pierwszy raz widzę taki skrót :roll:

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-07-23, 22:07   

Sheina napisał/a:
"wth"? pierwszy raz widzę taki skrót :roll:

What a Heck - cenzura od f*@k

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-07-23, 22:09   

Cytat:
What a Heck - cenzura od f*@k

Czyli kolejny idiotyzm.

Czak Noris 
Ferdynand Kiepski
pecunia non olet

Wysłany: 2012-07-23, 22:24   

PharellMan napisał/a:
What a Heck

What the hell

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-07-24, 02:15   

Czak Noris napisał/a:
PharellMan napisał/a:
What a Heck

What the hell

Ale ostatnio przyjęło się też heck.

Likita 
Mariolka

Wysłany: 2012-07-28, 11:41   

Panowie ,a może inaczej. Widzę , że odbywa się tutaj mocna dyskusja nad dopuszczalnymi skrótami i temu podobne. Ja proponuję, żeby był i wilk syty i owca cała. Otóż - proponuję wprowadzić dopuszczalne skróty w regulaminie albo w jeszcze innej ramce która wyświetlałaby się nad forum czyliż w widocznym miejscu , które każdy świeży użytkownik powinien przeczytać. Czy tak nie będzie lepiej niż np. karać użytkowników nagminnie używających skrótów ?

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-28, 11:59   

Likita napisał/a:
proponuję wprowadzić dopuszczalne skróty w regulaminie

Takowy zapis dot. skrótów w nowym Regulaminie będzie :)

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2012-08-03, 12:56   

W regulaminie będzie zapisane, że nie będą dozwolone skróty i skrótowce ze slangu internetowego natomiast dozwolone będą skróty stosowane powszechnie w języku polskim.

Odpowiedz do tematu