Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Język na forum
Autor Wiadomość
Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-22, 16:08   

Sheina napisał/a:
Johnny Cage napisał/a:
:roll: czy inne gimnazjalne będą przez mnie tępione na tym forum. I niech to każdy wie ;)

Johnny, Ty sie już w gimnazjum nie mieszaj. To że Ty masz już 30 pare latek nie znaczy że wszystkie rozumy pozjadałeś i że będziesz całą młodzieżą "rozporządzał" na prawo i lewo :-? Poza tym takie skróty jak "nwm" na stałe już zagościły w slangu i mowie potocznej i można się przecież domyślić co oznaczają. Nwm - nie wiem, wgl - w ogóle.. :roll: Na tym forum nie piszemy jakichś wypracowań przecież, raz na jakiś czas jakiś głupi skrócik nie zaszkodzi ;-)

Qba napisał/a:
Ja wiele razy słyszałem, ale jestem przeciwko stosowaniu tego skrótu. Ja bym dopuszczał tylko te skóty, które są dla wszystkich zrozumiałe i są dopuszczane w języku polskim, a np. "nwm" to jakiś wymysł, a nie taki znany skrót jak "m.in" albo "dot."

I co Sheina zatkało kakało? Qba ma lat 14, a nie 30 parę 8-)
Mówiąc krótko, zwięźle i na temat. Zostanie wprowadzony zakaz używania Waszych śmiesznych skrótów. Kto nie będzie się do tego stosował, będzie za to karany. Bo ja nie mam zamiaru się zastanawiać co oznaczają skróty wymyślone przez jakiś dziecisków, którym się nudzi :/
Tyle w temacie.

Ferdek K 
Ferdynand Kiepski
Moje ulubiene !

Wysłany: 2012-07-22, 16:11   

Ale rozumiem, że takie skróty jak itp., itp., np. i tak dalej nie będą karane :-> ;-)

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2012-07-22, 16:34   

Takie na pewno nie, bo one są powszechnie stosowane w języku polskim. Chodzi o skrótu typu bd, ztcp, odip, oiw i tym podobne.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-22, 16:52   

paździoch91 napisał/a:
odip, oiw

Że niby co? :roll: Normalnie Armagiedon ;)

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Wysłany: 2012-07-22, 17:37   

Ale skróty typu BTW, EOT będą dopuszczalne?

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-07-22, 17:40   

Ja bym takowych nie przepuszczał, szczerze to nie wiem co większość z nich oznacza. BTW? Bez wujka Google się nie obejdzie :?
paździoch91 napisał/a:
odip, oiw

Co? :P

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-07-22, 18:28   

Johnny Cage napisał/a:
ja nie mam zamiaru się zastanawiać co oznaczają skróty wymyślone przez jakiś dziecisków, którym się nudzi :/
Tyle w temacie.

Ja czasem nie mogę rozwikłać angielskich skrótów na twitterze, ale czasem te Polskie też trudno mi rozwiązać
paździoch91 napisał/a:
ztcp, odip, oiw i tym podobne
no właśnie na przykład te.

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2012-07-22, 19:15   

Już na prawdę nie ma się do czego przyczepić ?
Większość skrótów jest znana w internecie ,więc nie wiem czemu miałbym przestać używać co nie których.

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-07-22, 19:17   

MSBallin napisał/a:
więc nie wiem czemu miałbym przestać używać co nie których.

Jesli wejdzie w życie nowy regulamin, zabraniający używania takowych skrótów, to juz wiesz czemu 8)

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-22, 19:20   

MSBallin napisał/a:
Już na prawdę nie ma się do czego przyczepić ?

Kolejny młody gniewny :roll: ;) Wychodzi na to, że nie. Chcesz używać skrótów, ok, używaj ich w smsach, czy na innych czatach. Tutaj piszemy po polsku. I mam nadzieję, że będzie to zrozumiane.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-07-22, 19:42   

Co do skrótów typu: cb, bd, ztcw i innych jestem przeciwko ;) Jeżeli komuś nie chce się napisać kilka literek więcej (to nie jest ciężka praca :!: ) to niech w ogóle nie pisze :) Ja nie rozumiem większości nowych skrótów ;) Czasami takie skracanie to już bezczelność.

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2012-07-22, 19:44   

Cytat:

Kolejny młody gniewny :roll: ;) Wychodzi na to, że nie. Chcesz używać skrótów, ok, używaj ich w smsach, czy na innych czatach. Tutaj piszemy po polsku. I mam nadzieję, że będzie to zrozumiane.

Nie mówię ,że ich używam ,ale żeby od razu tak się o to rzucać, to nie dobrze wygląda...
Ja swojego stylu nie zmienię tak czy siak... Chcecie dawać warny? Proszę bardzo!

Ale za to Twoje chamstwo jest tolerowane i właśnie to powinno tu większości przeszkadzać.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-07-22, 19:50   

MSBallin napisał/a:
Ale za to Twoje chamstwo jest tolerowane i właśnie to powinno tu większości przeszkadzać.

Ale Johnny jest jeden :P A jak Ci się zbierze cała wiara, która pisze skrótami, to się teraz domyślaj o co im chodzi ;)

Hej, bd u cb jutro po sql, pa, kc :* :roll:

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-22, 19:54   

MSBallin napisał/a:

Gdzie jestem chamski? Poproszę o przykłady, które Ci przeszkadzają, a obiecuję się poprawić.
monterr07 napisał/a:
Hej, bd u cb jutro po sql, pa, kc :* :roll:

Żeś Pan teraz łatwy przykład dał i każdy wie o co kaman. A, że sama pisownia wygląda dziwnie to już inna sprawa :roll:
Tak jak pisał monterr07:
monterr07 napisał/a:
Jeżeli komuś nie chce się napisać kilka literek więcej (to nie jest ciężka praca :!: ) to niech w ogóle nie pisze :)

MSBallin napisał/a:
Ja swojego stylu nie zmienię tak czy siak...

Zapewniam Cię, że to sprawdzimy, a przynajmniej ja ;) Bo jeśli będize Ci zależało na byciu tutaj na naszym forum, to powinieneś się najpierw zastanowić, a nie od razu udawać twardziela i pisać teksty, z których mamy wywnioskować jaki Ty to nie jesteś chojrak :/ Dziwne to jest i jednocześnie przykre. Niestety. Dobrze, że nie wszyscy są tacy jak np Ty i rozumieją jeszcze pewne sprawy :)

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2012-07-22, 20:18   

Wg Ciebie "rozumieją" oznacza ,że mają taką samą opinię jak Ty. Ja mam do tego swoje podejście.

Więc zobaczymy jak z tym podejściem będzie z biegiem czasu - Johnny Cage

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Wysłany: 2012-07-23, 06:54   

Jeśli chcecie zakazać skrótów typu BTW, EOT to zakaźcie też PS, NP,
Na wielu forach na które uczęszczałem nawet osoby starsze od ciebie Johnny Cage używały tych skrótów.
Dobra skróty typu bd, cb mogą być zakazane. Ale takie jak BTW czy EOT już nie ponieważ są stosowane i zrozumiałe przez większość podobnie jak np. czy ps.

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2012-07-23, 07:30   

Marciosss napisał/a:
BTW, EOT

Pierwszy skrót słyszałem już wiele razy, ale dopiero niedawno go rozwikłałem, więc jestem na nie! A ten drugi - wyjaśni mi ktoś, co to jest? :roll: Też stanowcze NIE! :evil:

I nie można tu porównywać te dwa wymienione wyżej skróty do PS czy NP. Dlaczego? Ponieważ PS i NP to skróty, które już dawno temu zostały wdrożone do polszczyzny ;-) .

Na przykład piszesz z polaka jakąś pracę. Jak napiszesz w niej właśnie te znane skróty, to nauczycielka nie zauważy w tym nic złego. Ale jak napiszesz jakieś BTW czy EOT, to od razu poleci minus za niezrozumiałe skróty/słowa. 8-)

Dlatego jestem przeciwko takim skrótom, jak BTW, EOT, a także ODIW, OIDP i wielu innym "dziwactwom"!
Ostatnio zmieniony przez pollen99 2012-07-23, 07:38, w całości zmieniany 1 raz  

KanaliaTheBest 
Ferdynand Kiepski
Urodzony wieśniak

Wysłany: 2012-07-23, 08:02   

Pollen99Max napisał/a:
Dlatego jestem przeciwko takim skrótom, jak BTW, EOT, a także ODIW, OIDP i wielu innym "dziwactwom"!

Witaj pan w klubie. Jestem również przeciwko tym głupim skrótom, co wspominałem we wcześniejszych postach, a takie skróty jak EOT, ODIW OIDP widzę pierwszy raz w życiu :-x

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Wysłany: 2012-07-23, 08:53   

Cytat:
Ale jak napiszesz jakieś BTW czy EOT,

Raz te skróty pochodzą z angielskiego
BTW- By the way (swoją drogą)
EOT- end of topic (koniec tematu) i zgodnie z Wiksłowkiem:
używane najczęściej w komunikacji komputerowej
Cieszcie się że nikt tu nie używa takich angielskich skrótów jak "Gonna", "Gotta", "Wanna".

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2012-07-23, 09:09   

To tym bardziej nie powinny być tutaj używane, bo tu się pisze po polsku! :-x A szczerze, to ja mam gdzieś inne fora - niech tam piszą, jak chcą. Tutaj polszczyznę się szanuje i nie zastępuje się jej jakimiś angielskimi skrótami wyciągniętych z języka gimnazjalistów! 8-) Zresztą kto by tych tutaj przytoczonych używał? Połowa userów nie wie, co te skróty oznaczają, a druga ich po prostu nie chce :roll: .

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Wysłany: 2012-07-23, 09:11   

Cytat:
To tym bardziej nie powinny być tutaj używane, bo tu się pisze po polsku! :-x A szczerze, to ja mam gdzieś inne fora - niech tam piszą, jak chcą. Tutaj polszczyznę się szanuje i nie zastępuje się jej jakimiś angielskimi skrótami wyciągniętych z języka gimnazjalistów!

Mylisz się z tym językiem gimnazjalistów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Slang_internetowy

Cytat:
Zresztą kto by tych tutaj przytoczonych używał? Połowa userów nie wie, co te skróty oznaczają, a druga ich po prostu nie chce

To nie powód by ich zakazywać.
Ostatnio zmieniony przez Marciosss 2012-07-23, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2012-07-23, 09:17   

To tym bardziej taki slang mnie g*wno obchodzi! :roll: Ja będę pisał tylko znane i zrozumiałe skróty, które są wdrożone do języka polskiego, a wy róbta co chceta 8-) , ale jeżeli niedługo w postach zobaczę takie zdania, jak to: "Hej, bd u cb jutro po sql, pa, kc :*", to mnie krew jasna zaleje :evil: !

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Wysłany: 2012-07-23, 09:19   

Cytat:
Hej, bd u cb jutro po sql, pa, kc :

To slang dzieci neo (nie będę pisał Pokemonów bo tylko bym obraził świetną serię gier wideo) a prawdziwy slang internetowy nie ma z nim nic wspólnego. [EOT]

Patrick Miller 
Ferdynand Kiepski
Mariano Paździollo

Wysłany: 2012-07-23, 10:37   

Marciosss napisał/a:
Cytat:
To tym bardziej nie powinny być tutaj używane, bo tu się pisze po polsku! :-x A szczerze, to ja mam gdzieś inne fora - niech tam piszą, jak chcą. Tutaj polszczyznę się szanuje i nie zastępuje się jej jakimiś angielskimi skrótami wyciągniętych z języka gimnazjalistów!

Mylisz się z tym językiem gimnazjalistów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Slang_internetowy

Cytat:
Zresztą kto by tych tutaj przytoczonych używał? Połowa userów nie wie, co te skróty oznaczają, a druga ich po prostu nie chce

To nie powód by ich zakazywać.

Zgadzam się z Tobą w 100%, slang dzieci neo i slang internetowy to dwie różne rzeczy - nie mam nic przeciwko używaniu tychże skrótów 8-)

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2012-07-23, 10:54   

A dla mnie nie byłoby na porządku dziennym, gdyby zamiast "Swoją drogą, koniec tematu!" napisałoby się "BTW, EOT!" :roll: Ja jakoś potrafię normalnie napisać te cztery słowa, i nic mi się nie stanie, a przy tym nie pokaleczę języka polskiego. 8-)

Niektórzy to nie potrafiliby odgadnąć tych skrótów bardzo długo, a wiecie dlaczego? Ponieważ mogą oni pomyśleć, że to są skróty polskie, a tymczasem są one angielskie. :roll: Ja, jak po raz pierwszy zauważyłem BTW, to rozwiązywałem tą "zagadkę" przez kilka dni, i doszedłem do wniosku, że to może być wyrażenie "bo tak w ogóle", ale mi nie pasowało, i dopiero teraz się dowiedziałem, jak to naprawdę brzmi. :-x

Odpowiedz do tematu