Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Język na forum
Autor Wiadomość
Eramis 
Paździoch

Wysłany: 2012-04-30, 20:42   

No właśnie. Tam język jest już całkowicie spaczony a w Polsce (i innych krajach) dzieje się tak nie z lenistwa tylko z tego że jak Anglicy to robią to to musi być przecież 'cool', no nie? Dzisiejsza młodzież, aż żal że ja jestem z tego zasranego przedziału wiekowego... :-|

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-04-30, 20:43   

gafik3 napisał/a:
Albo słowo "foreve" - Na zawsze - zapisują "4ever" bądz "4-ever" przecież to skandal. ;-)

forever ;)
Ja tez jestem przeciwnikiem wszelkich skrótów ;) Jak nie umiecie pisać, nie piszcie wcale ;)

Eramis napisał/a:
No właśnie. Tam język jest już całkowicie spaczony a w Polsce (i innych krajach) dzieje się tak nie z lenistwa tylko z tego że jak Anglicy to robią to to musi być przecież 'cool', no nie? Dzisiejsza młodzież, aż żal że ja jestem z tego zasranego przedziału wiekowego... :-|

Też tak mam ;) Aż człowiek żałuje, że się nie urodził chociaż te 10 lat wcześniej :)
Ostatnio zmieniony przez Władysław 2012-04-30, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  

gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2012-04-30, 20:49   

monterr07: Zapewne chodzi Ci o tą literówkę? Wypadek przy pracy ;-)
Eramis: Całkowicie sie z tobą zgadzam. A tak na marginesie to Ty naprawdę masz 12 lat? Bo po twoim stylu pisania dałbym Ci przynajmniej 16. Piszesz jakbyś był w moim wieku, a Ja mam 17 :-D

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-04-30, 20:50   

gafik3, tak, jedną literówkę strzeliłeś i poprawiłem ;) To niżej to moja opinia o tych skrótach.

karolik1998 
Paździoch
Kurde!

Wysłany: 2012-04-30, 20:51   

Ja też nie lubię skrótów. A poza tym to denerwuje mnie to, ze ludzie często używają słówek obcojęzycznych, a "puki co jesteśmy w Polsce". Z Ferdkiem łączy mnie to, że jak on jestem patriotą i nie pozwolę kaleczyć naszego języka.

Wielu z was pewnie sobie pomyśli, ze w szkole nie uczę się niemieckiego.
Tak, nie uczę się, bo "nie będzie Niemieć pluł nam w twarz" :D
A tak na poważnie, to zdaje mi się, że o wiele bardziej przyda mi się angielski, z którego mam 5 :D

gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2012-04-30, 20:56   

monterr07:

A nie no spoko, bo myślałem że ten tekst to do mnie ;-)
Cytat:
Jak nie umiecie pisać, nie piszcie wcale

Eramis 
Paździoch

Wysłany: 2012-04-30, 20:59   

gafik3 napisał/a:
A tak na marginesie to Ty naprawdę masz 12 lat? Bo po twoim stylu pisania dałbym Ci przynajmniej 16. Piszesz jakbyś był w moim wieku, a Ja mam 17 :-D

Tak, mam 12 lat ale w lipcu będą 13 (o kurde!) urodziny. Piszę tak bo... no... szybko się uczę :D

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-04-30, 21:02   

gafik3, faktycznie, mogłem dać jakiś przecinek ;) W każdym razie - do Ciebie nic nie mam :)

Sheina 
Ferdynand Kiepski
Pałka sie przegła!

Wysłany: 2012-05-01, 10:37   

Ja używam jedynie skrótów takich jak np: omg, btw, nwm, wgl itd. ;-)
Ale tylko sporadycznie, z resztą używanie takich skrótów prowadzi do zubożenia języka :roll: . Poza tym, w Polsce używa się wiele zapożyczeń, szczególnie angielskich , przez co przez nasz rodowy język przeplata się wiele zagranicznych słów.
Ostatnio zmieniony przez Sheina 2012-05-01, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  

polska244 
Boczek
A bo co ?

Wysłany: 2012-05-01, 11:32   

Ja używam skrótów takich :np,tzn,min ale to tylko wtedy gdy naprawdę mi się nie chce pisać ;-) , a takich skrótów jak omg,btw nie używam zastępuje je emotikonami :-D .

Likita 
Mariolka

Wysłany: 2012-07-20, 12:46   

Ja nie przepadam za skrótami. Nie używam ich ani w internecie ani w życiu codziennym.Nie chcę za kilka lat używać już tylko kilka pierwszych liter każdego wyrazu. A jak już wcześniej zauważono - najlepszym skrótem wyrażającym emocje są właśnie :-) emotikonki.

NexaT 
Waldek
Panie, dej pan!

Wysłany: 2012-07-20, 12:54   

polska244, co złego jest w używaniu skrótów: np. tzn.? Przecież to normalne polskie skróty, których powinniśmy używać na co dzień, nie ma w tym nic złego.

KanaliaTheBest 
Ferdynand Kiepski
Urodzony wieśniak

Wysłany: 2012-07-20, 12:57   

Skróty takie jak WGL czy NWm ! No na pewno nie na tym kulturalnym forum! (no chyba że w grze "Rozwiń skrót" bo to jest oczywiste). Jeśli chodzi o skróty m.in czy tzn. lub ŚWK to są one w porządku, no ale wcześniej wymienione no to chyba raczej nie :-|

NexaT 
Waldek
Panie, dej pan!

Wysłany: 2012-07-20, 13:02   

Nic nie pisałem o skrótach "nwm", "wgl".

Także jestem przeciwnikiem takiego pisania, ale co poradzić? U mnie w gimnazjum, takie "zdrobnienia" są na porządku dziennym, to straszne!

Likita 
Mariolka

Wysłany: 2012-07-20, 13:04   

A co uważacie na temat obcojęzycznych skrótów? Ostatnio zauważyłam,że popularnym skrótem stało się ''BTW'' czyliż swoją drogą. Uważam,że dopóki jesteśmy w Polsce używajmy polskiego języka,nie przeplatajmy go obcymi zwrotami i tym samy nie kaleczmy jego piękna i oryginalności.Tyle ode mnie.Dziękuję za uwagę.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-21, 14:37   

Co do skrótów "tzn.", "m.in." to są skróty będące w obiegu języka polskiego. Ale takie juzskróty jak "nwm" - co to w ogóle znaczy? :roll: czy inne gimnazjalne będą przez mnie tępione na tym forum. I niech to każdy wie ;)

Co do "BTW" to jest to chyba skrót w internecie, na forach przyjęty wiec i ja do niego nic nie mam :)

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2012-07-21, 15:43   

No dobra, a co z OIDP i ZTCP czy kolejnym anglojęzycznym IMHO (lub IMO)? Te też są już dość popularne. ;-)

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-21, 15:46   

paździoch91 napisał/a:
No dobra, a co z OIDP i ZTCP

Pierwsze widzę - mówię serio, przynajmniej to pierwsze. Ale oba skróty są do dupy :P i bez sensu. Każde zdanie można pisac skrótem, tak? Więc kolejne bez sensu. Niech obowiązują tylko i wyłącznie skróty, które są w obiegu ;) Można by nawet w Regulaminie napisac jakie skróty są dopuszczalne :)

rasrev 
Ferdynand Kiepski
stara łysa pierdoło!

Wysłany: 2012-07-21, 15:47   

po ciulu popularne- ja nie znam :P

"Gaz STOP , Ropa STOP Jop Twoju Mać STOP"
_/

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2012-07-21, 15:49   

OIDP - o ile dobrze pamiętam
ZTCP - z tego co pamiętam
Na forach o komunikacji miejskiej, na których pisałem, były dość popularne.
O, tutaj zresztą jest przykład, że ludzie tego używają w Necie: http://fotozajezdnia.pl/details.php?image_id=39873 (ostatni komentarz do zdjęcia).
Ostatnio zmieniony przez paździoch91 2012-07-21, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-07-21, 16:13   

Ja najczęściej zdrabniam w języku Angielskim, ale tak w Polskim to bardzo rzadko. W angielskim na przykład zdrabniam tak: Supa, rockn' czy coś w tym stylu. A tak w Polskim to bardzo rzadko. Chyba tylko na lekcji jak jestem zaspany i nie chce mi się pisać to zdrabniam, żeby jako-tako szybko pisać i nadąrzać jako-tako co nauczyciel mówi. 8-)

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-22, 13:17   

paździoch91 napisał/a:
OIDP - o ile dobrze pamiętam
ZTCP - z tego co pamiętam

Nie, nie i jeszcze raz nie. Co to polskie forum czy jakiś cyrk na boisku gimnazjalnym?

Sheina 
Ferdynand Kiepski
Pałka sie przegła!

Wysłany: 2012-07-22, 13:52   

Johnny Cage napisał/a:
:roll: czy inne gimnazjalne będą przez mnie tępione na tym forum. I niech to każdy wie ;)

Johnny, Ty sie już w gimnazjum nie mieszaj. To że Ty masz już 30 pare latek nie znaczy że wszystkie rozumy pozjadałeś i że będziesz całą młodzieżą "rozporządzał" na prawo i lewo :-? Poza tym takie skróty jak "nwm" na stałe już zagościły w slangu i mowie potocznej i można się przecież domyślić co oznaczają. Nwm - nie wiem, wgl - w ogóle.. :roll: Na tym forum nie piszemy jakichś wypracowań przecież, raz na jakiś czas jakiś głupi skrócik nie zaszkodzi ;-)
Ostatnio zmieniony przez Sheina 2012-07-22, 14:45, w całości zmieniany 2 razy  

Marcelo 
Ferdynand Kiepski
Karwasz twarz

Wysłany: 2012-07-22, 14:28   

Cytat:
Co do "BTW" to jest to chyba skrót w internecie, na forach przyjęty wiec i ja do niego nic nie mam :)

Aja pierwsze słyszę :-P

Qba 
Waldek
Trochi kultury!

Wysłany: 2012-07-22, 15:04   

Marcelo napisał/a:
Cytat:

Aja pierwsze słyszę :-P

Ja wiele razy słyszałem, ale jestem przeciwko stosowaniu tego skrótu. Ja bym dopuszczał tylko te skóty, które są dla wszystkich zrozumiałe i są dopuszczane w języku polskim, a np. "nwm" to jakiś wymysł, a nie taki znany skrót jak "m.in" albo "dot."

Odpowiedz do tematu