Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Janosik
Autor Wiadomość
Harnas4 
Edzio Listonosz
Harnas4

Wysłany: 2008-12-02, 08:01   Janosik

Co sądzicie o tym serialu?

krzys133 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-02-21, 13:22   

Oglądałem cały serial. Trochę smutne zakończenie, ale serial bardzo dobry.

creaultra 
Waldek
że niby jak ??

Wysłany: 2010-02-25, 21:27   

fajny stary polski serial

kubas1234 
Edzio Listonosz
K.A.N.A.L.I.A

Wysłany: 2010-07-16, 06:28   

Trochę się oglądało ale teraz już go nie puszczają

Kazik151
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-20, 13:42   

kubas1234 napisał/a:
teraz już go nie puszczają

To chyba jakiś żart, TVP tłucze ten serial do upadłego, na zmiane z Klossem i Pancernymi.

Bardzo dobry serial przygodowy, momentami na prawde można się pośmiać. Wymiatają szczególnie Pyzdra z Kwiczołem, ale Murgrabia nie wiele im ustępuje.
"cytać umies, pisać umies... na przeszpiegi cię tu przysłali ty gnido dworska!" :mrgreen:
Chyba nie ma osoby, która nigdy nie słyszała o tym serialu.

Maximus90
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-20, 13:47   

Ostatnio oglądałem chyba pierwszy odcinek (ten co Janosik z góry dla tej swoejej ukochanej rozwinął czerwony dywan) :mrgreen: . Fajny serial, odprężający przede wszystkim ;-)

hellcabber
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-20, 14:10   

fajny serial, troszkę wkurza ta pseudogóralska gwara - ale ogólnie realizacja (zdjęcia, scenografia, wartka akcja i muzyka) nadrabia to z nawiązką
plus bardzo wzruszająca, monumentalna końcowa scena, kiedy to Janosika prowadzą na szafot, drogą, gdzie pasą się owce

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2012-03-20, 14:56   

Prawdziwy twardy i męski Janosik bo Holland zrobiła z tej postaci jakiegoś pedała.
- To u pana też byli ?

WWEF 
Halinka

Wysłany: 2012-03-20, 15:23   

Pedała jak pedała ale choć nie lubię Deutschlandowej (celowe przeinaczenie ) i całego tego Kina Moralnego Niepokoju to ten film pokazuje prawdę a nie legendę tej historycznej postaci. Passendorfer nakręci l ten serial jako propagandówkę socjalistyczną z czego zresztą był znany nawet przed wojną . Zresztą już wtedy branża filmowa z lat 30 uważała go i jego etiudy za posiadające skrajnie bolszewickie nacechowanie czego on nie ukrywał. Zresztą podobnie jak Ford w czasie II wojny światowej, w latach 1940–1943, kręcił filmy szkoleniowe dla Armii Czerwonej.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-03-20, 19:32   

Kazik151 napisał/a:
Bardzo dobry serial przygodowy, momentami na prawde można się pośmiać.

Bo sam serial zrobiony jest pod ten humor właśnie. Są inne wersje Janosika, poważne. tu prócz sztucznych scen walk wtrącono właśnie motyw humoru. Nie przeszkadza to jednak w tym, by serial ten uznać za kultowy, który można oglądać w tę i nazad ;-) I do tego ta muzyka 8-)

Szkoda tylko, że tak mało odcinków nakręcono.

I jedna z lepszych scen duetu Pyzdra - Kwiczoł: http://www.youtube.com/watch?v=GdeOigHobHs
Od 8:07

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2012-03-20, 23:36   

WWEF napisał/a:
Pedała jak pedała ale choć nie lubię Deutschlandowej (celowe przeinaczenie ) i całego tego Kina Moralnego Niepokoju to ten film pokazuje prawdę a nie legendę tej historycznej postaci.

Prawda nie prawda, oglądać się tego nie da.

Wolę naszego Janosika z krwi i kości !
- To u pana też byli ?

KanaliaTheBest 
Ferdynand Kiepski
Urodzony wieśniak

Wysłany: 2012-03-23, 17:45   

To niezapomniany serial, mimo, że ma tylko 13 odcinków. Mój dziadek go oglądał, ojciec oglądał. To i ja go oglądam. Taka nasza rodzinna tradycja :-)

Eramis 
Paździoch

Wysłany: 2012-06-21, 19:14   

Ha! Niezły serial :) Mam nadzieje że będzie emitowany w TVP jeszcze wiele lat ;)

Rozmowa z odcinka 5:

...
-Wiem!
-Co?
...
-Wiem!
-Co?...
-Wiem!
-CO?!

:lol:
Ostatnio zmieniony przez Eramis 2012-06-21, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  

matikuc 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2013-01-14, 16:03   

To jest jedyny chyba Polski serial który wszyscy oglądali. Nie ma chyba lepszego jak na tamte czasy. Oglądałem go parę razy.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2013-01-29, 21:57   

matikuc napisał/a:
To jest jedyny chyba Polski serial który wszyscy oglądali.

Panie był popularniejszy serial - Dom się nazywał.

Lonzio 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-01-29, 22:11   

Bardzo dobry serial. Głównym atutem jest muzyka, skomponowana przez Jerzego Matuszkiewicza, który do każdej produkcji potrafi zrobić wpadającą w ucho oryginalną melodię.

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-01-30, 16:17   

Ostatnio obejrzałem sobie w HD. Świetna jakość. Serial oceniam na 10/10. Znakomita muzyka, dużo humoru i klimat, który przypadł mi do gustu. Zakończenie zasługuje na tryliard Oscarów.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-04-16, 20:08   

Janosik to po prostu jeden z najbardziej kultowych polskich seriali i jeden z najlepszych :) Świetna muzyka i piękno polskich krajobrazów to wisienka na torcie, w dodatku świetne sceny walki i odgłosy szabli :) Najlepszy duet Kwiczoł i Pyzdra, Murgrabia też świetny :D Podziwiam całą służbę na zamku i hrabiego Horwatha, jak nie poznawali janosika, gdy kilka razy wszedł do zamku ze zbójnikami :mrgreen:

Świetny serial, mistrzostwo wręcz :) Zawsze chętnie wracam do oglądania, bo można non stop to oglądać i się nie znudzi. I szkoda Janosika, takie fajne muły miał :mrgreen:

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2013-04-17, 11:42   

monterr07 napisał/a:
w dodatku świetne sceny walki

Taa, wręcz zajebiste P
Przecież widać sztucznotę ;) , że hoho. Trochę z tym przekombinowali, co nie zmienia faktu, że serial jest na najwyższej półce z polskimi serialami.

monterr07 napisał/a:
Najlepszy duet Kwiczoł i Pyzdra

Więc powtórzę, jedna z lepszych scen duetu Pyzdra - Kwiczoł: http://www.youtube.com/watch?v=GdeOigHobHs
Od 8:07

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-04-21, 11:57   

Johnny Cage napisał/a:
monterr07 napisał/a:
w dodatku świetne sceny walki

Taa, wręcz zajebiste P
Przecież widać sztucznotę ;) , że hoho. Trochę z tym przekombinowali, co nie zmienia faktu, że serial jest na najwyższej półce z polskimi serialami.

Mówi się, że piękno tkwi w prostocie :) Przynajmniej nie ma efektów komputerowych i greenboxów :)

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2013-04-21, 13:57   

Cytat:
Przynajmniej nie ma efektów komputerowych i greenboxów :)

Panie, w tamtych czasach? Pan to chyba nietrzeźwy jeszcze jesteś po dniu wczorajszym :P

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-08-14, 14:45   

Bardzo dobry serial. Muzyka Jerzego Matuszkiewicz- czyli świetna muzyka. Fabuła ciekawa. Oglądałem, oglądam i będę oglądał. Ten serial nigdy mi się nie znudzi.

Luko 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2016-06-01, 17:35   

Świetny serial, nagrywany w moich okolicach. Oglądam go od najmłodszych lat, nigdy mi się nie znudzi. Świetna fabuła, ale największy plus za genialną muzykę. Zakończenie smutne, pamiętam jak płakałem za dziecka, bo Janosika powiesili :P

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-07-30, 13:39   

Rewelacyjny serial! I zabawny i ciekawy! Nic dziwnego, że zgodzili się w nim grać tak dobry aktorzy. Co prawda w rzeczywistości Janosik był zły i żył 200 lat wcześniej, ale chyba wolę naszą wersję zamiast prawdziwą :P

P.S. Film się kończy założeniem pętli na głowę Janosika, więc może jednak uciekł? :P :P :P

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2016-08-03, 17:33   

Pabfer napisał/a:

P.S. Film się kończy założeniem pętli na głowę Janosika, więc może jednak uciekł? :P :P :P

Na Janosika czekał hak, a nie pętla. Nikt mu też niczego nie założył. Mówię o filmie pełnometrażowym z 1974 roku. Chyba, że jakiś inny oglądałeś.

Odpowiedz do tematu