Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak oceniacie pracę moderatorów?
Autor Wiadomość
david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-01-27, 21:17   

Moderatorzy mają opcję usuwania lub łączenia tematów? Wiele jest takich, niepotrzebnie zaśmiecają one forum. Przykładowe:
http://www.forum.kiepscy....kupie-vt587.htm - do usunięcia, jak wiadomo działu dowlnoad już nie ma.
http://www.forum.kiepscy....o-to-vt2785.htm - temat bez sensu.

Edit: Johnny zapewne wprowadziłby dyktarurę na forum ;-)
Ostatnio zmieniony przez david123lost 2012-01-27, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

Dan-TuTenCham
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-27, 21:25   

david123lost napisał/a:

Dla kogo dyktaturę, dla tego dyktaturę ;-) :-P Johnny jest spoko(w razie czego pora się już teraz podlizac- żart :-D ;-) )

Tak, czy siak jest konieczny nowy moderator, bo zostało tylko dwóch.

I Dawida i Johnn'ego widzę w tej roli :-)
Ostatnio zmieniony przez Dan-TuTenCham 2012-01-27, 21:29, w całości zmieniany 2 razy  

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-01-27, 21:46   

paździoch91 napisał/a:
Johnny Cage napisał/a:
Taaa, jasne. Dziś mamy dzięki Bogu 27.01.2012, a porządek na forum, że hoho. Mam dawać kolejne przykłady, czy same zostaną usunięte bez pokazywania palcem?

A jakieś konkretne przykłady tego nieporządku można prosić? Czy to tylko i wyłącznie reakcja na upomnienie z mojej strony za nazywanie użytkownika "dzieckiem Neo"?
Zresztą, chcesz porządek, masz porządek. Posty niezgodne z tematem wyleciały z wątku o petycji.

Pierwsze podałem linkami 8-) To nie jest reakcja na "dzieci neo" bo już dawno pisałem (patrz data) w tym temacie czekając co zrobicie. Jak zwykle wielkie G ;-)
A tu kolejne przykłady wyszukane przed Dawida:
david123lost napisał/a:
Przykładowe:
http://www.forum.kiepscy....kupie-vt587.htm - do usunięcia, jak wiadomo działu dowlnoad już nie ma.
http://www.forum.kiepscy....o-to-vt2785.htm - temat bez sensu.

hellcabber napisał/a:
Johnny Cage napisał/a:
więc może wybierzemy nowego moderatora, który wspomoże obecną kadrę i pokaże im jak należy uporządkować pewne sprawy?

heh, rozmowa nie potoczyła się w takim kierunku jakiego oczekiwał Johnny Cage :D domyślam się kto wg niego miał być tym nowym moderatorem

a kandydaturę powyższą popieram

Napisałem, że wybierzemy nowego moderatora, a nie, że ja mam nim zostać. Nie musze pełnić tej funkcji, by wskazywać błędy na forum, których i tak nie ma kto poprawić 8-)
david123lost napisał/a:
Johnny zapewne wprowadziłby dyktarurę na forum ;-)

Panie, Johnny lubi porządek, co zauważył tylko chyba Dan. Reszta nosy poobrażane, bo pisze prawdę i chcę tego porządku. Jakby to powiedzieć? Nie pasuję do reszty? (pisząc jak najdelikatniej) ;-)

Dan-TuTenCham napisał/a:
david123lost napisał/a:

Dla kogo dyktaturę, dla tego dyktaturę ;-) :-P Johnny jest spoko(w razie czego pora się już teraz podlizac- żart :-D ;-) )

Tak, czy siak jest konieczny nowy moderator, bo zostało tylko dwóch.

I Dawida i Johnn'ego widzę w tej roli :-)

Nie musisz się podlizywać :-P Liczę się z Twoim zdaniem i mogę na Ciebie liczyć, podobnie jak Ty na mnie.

Maximus90
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-27, 22:56   

W sumie rzeczywiśćie, jesli ma być dwóch moderatorów to David i Johnny. Jęsli jeden to David, bo On przebywa na forum baaaaardzo długo. Johnny jest porywczy i ma wyraziste zdanie (tak jak ja i to w ludziach cenie, mimo, że często się sprzeczaliśmy).

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-01-28, 08:17   

PontifexMaximus napisał/a:
Johnny jest porywczy i ma wyraziste zdanie (tak jak ja i to w ludziach cenie, mimo, że często się sprzeczaliśmy).

Czyli krótko, zwięźle i na temat ;-)
Co to sprzeczania się, to kiedy to było? W '78? ;-)

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-01-28, 10:05   

Jeśli miałbym komuś dać rangę moderatora, to zostałby nim albo Pontifex, albo David.

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-01-28, 10:12   

Dobrze,że mnie nikt nie bierze pod uwagę bo musiałbym wam wtedy odmówić.

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2012-01-28, 10:32   

Zgodnie z uwagami użytkowników, uporządkowałem podforum "Forum": usunąłem pojedyncze przestarzałe tematy, połączyłem podobne i wątki i utworzyłem w ten sposób kilka wątków, w których można pisać o sprawach związanych z forum bez konieczności tworzenia nowych (które by zaśmiecały tylko dział):
PROPOZYCJE - tu piszemy, co należy poprawić na forum (nowe działy, połączenie tematów, itd.)
AVATARY I SYGNATURY - wszystko na temat avatarów i sygnatur swoich i innych użytkowników (można zgłosić, że czyjeś są nieregulaminowe)
CO SĄDZISZ O FORUM? - temat założony przez Admina, więc go zostawiłem, choć dla mnie trochę podobny do "Propozycji" :-/
NOWOŚCI NA FORUM - tu Admin informuje o nowościach a Wy komentujecie, ewentualnie sugerujecie poprawki ale tylko w danej sprawie; jak macie jakieś inne propozycje to piszcie w "Propozycjach"
PROBLEMY TECHNICZNE - tu piszemy o sprawach typu: problemy z przeglądaniem forum w danej przeglądarce, problemy z prywatnymi wiadomościami, itp.
UZASADNIENIE DZIAŁAŃ MODERATORSKICH - pomysł wziąłem od jednego z forów o komunikacji miejskiej w Krakowie, chodzi o to by nie zaśmiecać podforum tematami w stylu "Czemu dostałem ostrzeżenie?" - tutaj można się zapytać o takie rzeczy, również o to, dlaczego zniknął jakiś inny użytkownik; nasze działania są jasne i uzasadnione więc nie jest to żaden problem

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-01-28, 20:25   

Fajno. Będziemy, a przynajmniej ja obserwowali kolejne poczynania naszych moderatorów. Bo nie chciałbym napisać, że "ktoś pełni funkcję moderatora", zamiast "jest moderatorem" ;-)

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-01-28, 20:29   

Praca moderatora to przede wszystkim nadzór nad forum. By pełnić funkcje moderatora, nie koniecznie trzeba wprowadzać ciągłe zmiany ;-)

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2012-01-28, 21:17   

Johnny Cage napisał/a:
Fajno. Będziemy, a przynajmniej ja obserwowali kolejne poczynania naszych moderatorów. Bo nie chciałbym napisać, że "ktoś pełni funkcję moderatora", zamiast "jest moderatorem"

david123lost napisał/a:
Praca moderatora to przede wszystkim nadzór nad forum. By pełnić funkcje moderatora, nie koniecznie trzeba wprowadzać ciągłe zmiany

Czasem tego nadzoru się nie widzi. Regularnie usuwam z tematów o odcinkach posty typu "Rewelacyjny odcinek 10/10", upominam użytkowników, czasem interweniuję w zabawach jak ludzie się za daleko posuną a ostatnio zbanowałem użytkownika, który rejestrował się tylko po to by coś tam reklamować w postach. Tyle, że to się robi na bieżąco - gość wchodzi, pisze spam, ja jestem na forum godzinę później - usuwam i daję ostrzeżenie/banuję więc w ogóle nie wiecie, że taka sytuacja zaszła.

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-01-28, 21:22   

Na tym forum jest od groma roboty. Gdy tu wchodzę i jest dużo postów, wtedy jest już pewność, że trafi się sporo śmieci. Trzeba je usuwać, przenosić wątki, kasować je i upominać słownie autorów, a także ich karać.

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-01-28, 21:39   

No i jak dotąd wszystko funkcjonuje dośc sprawnie. Na forum nie ma bałaganu oprócz paru śmieci, które zalegają w odchłani historii forum ;-) Nie ma się za bardzo do czego przyczepić.

Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2012-01-28, 21:41   

Ale przyda się ktoś aktywny na miejsce jblaze, który ostatnio nie bywa.

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-01-28, 23:21   

paździoch91 napisał/a:
ostatnio zbanowałem użytkownika, który rejestrował się tylko po to by coś tam reklamować w postach. Tyle, że to się robi na bieżąco - gość wchodzi, pisze spam, ja jestem na forum godzinę później - usuwam i daję ostrzeżenie/banuję więc w ogóle nie wiecie, że taka sytuacja zaszła.

Bardzo dobrze. Dodałbym w regulanimie (nie pamietam czy jest), zakaz reklamowania innych stron np typu "wejdź tu i zagraj" itp., itd.
Co do widzenia, to widzi się niekiedy, że takie strony były i ich już nie ma.

Edit:
Dodałbym jeszcze taką małą podpowiedź moderatorom. Zamykając tematy niepotrzebne i powtarzające się proponuję je od razu usuwać, gdyż niepotrzebnie przecież zaśmiecają forum i nie są do niczego potrzebne.
Ostatnio zmieniony przez Johnny Cage 2012-01-28, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-01-29, 10:53   

One są usuwane po pewnym czasie (przynajmniej ja tak robię). Niestety, admin nie udostępnił opcji dodania powodu usunięcia przy kasowaniu, więc chcemy uniknąć niepotrzebnych kłótni i sapań typu "dlaczego gnoju usunąłeś mój temat?".

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2012-01-29, 13:01   

Miuosh napisał/a:
One są usuwane po pewnym czasie (przynajmniej ja tak robię). Niestety, admin nie udostępnił opcji dodania powodu usunięcia przy kasowaniu, więc chcemy uniknąć niepotrzebnych kłótni i sapań typu "dlaczego gnoju usunąłeś mój temat?".

Dlatego wczoraj połączyłem tego typu wątku i utworzyłem taki temat:
http://www.forum.kiepscy....kich-vt2048.htm
Coś podobnego funkcjonuje na jednym z forów o komunikacji miejskiej w Krakowie, które regularnie czytam. Tu można się będzie zapytać o to, dlaczego jakiś temat został usunięty albo ktoś został zbanowany. Proponuję aby zostawić coś takiego przynajmniej na próbę.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-05-13, 00:14   

Proszę bardzo: moderatorów było trzech. Miuosh, david123lost i paździoch91. Dwóch pierwszych potrafi z ludem rozmawiać, są przyjaźnie nastawieni do nas, potrafią stawić się za człowiekiem. Ostatni natomiast "rządzi" żelazna ręką - cokolwiek to znaczy. Z góry ma założone - ja tak odbieram i pewnie nie tylko ja - "j*b*ć, karać, nie wyróżniać". Nie był takim dopóki nie został moderatorem. Zapomniał wół jak cielęciem był?

Panie kiepsky, tak się nie robi niestety.

Z tego co się orientuję, prawdopodobnie jestem tutaj najstarszy z moderatorów i administratorów (nie odczytajcie źle zdanie o wieku). I proszę Was zmieńcie ciut swoje postępowanie bo ludzi się od nas odwrócą. I co wtedy? Szkoda by było, nieprawdaż?

Na chwilę obecną nie jestem za tym by paździocha91 odsunąć od funkcji jaką pełni, ale niech zmieni swoje postępowanie. Bo moderatorów jest czterech, z których tylko jeden jest nastawiony wrogo ;)

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-05-13, 09:00   

Johnny Cage napisał/a:
Ostatni natomiast "rządzi" żelazna ręką - cokolwiek to znaczy.

To bardzo ważne, gdy jest się moderatorem. Potrafi trzeźwo ocenić sytuację i co najważniejsze: może ukarać sprawiedliwie, nie patrząc na zawarte już znajomości. Dlatego paździoch91 jest dobrym moderatorem - bo potrafi wszystkich równo ocenić. Ja na przykład nie mam takiej umiejętności, by banować i dawać ostrzeżenia moim znajomym. Zrobiłbym to, ale z konieczności.

Odpowiedz do tematu