Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Indiana Jones
Autor Wiadomość
Gondo 
Halinka
Pułkownik

Wysłany: 2012-12-16, 11:53   Indiana Jones

Poszukiwacze Zaginionej Arki - Bardzo dobry film, świetne kino przygodowe i znakomita rola Forda. Muzyka jest piękna, często mi przypominała tą ze Star Wars. Fabuła też jest dobra i przemyślana. Efekty specjalne są super. Kilka minusów jest - przekombinowane zakończenie i scena z przejściem na łódź podwodną. Tyle, poza tym kwintesencja ! Daje 7,5/10.

Indiana Jones i Świątynia Zagłady - Film mocno przesadzony i już nieco gorszy, niż część pierwsza. Bardziej efekciarski, choć efekty lepsze były w poprzednim obrazie, w tym szczególnie na końcu widać masę blue screenówi i innych nakładanek. Za bardzo rozkręcił się wątek uczuciowy i niezniszczalność Indiany. O ile w poprzednim filmie robił rzeczy w miarę wiarygodne (prócz sceny z łodzią), tutaj już pociski, szczały z łuku się go nie imają. I jest kilka innych bzdetów, ale można przymknąć oko. Cały czas film jest ciekawy, muzyka jest jak zwykle na wysokim poziomie, aktorstwo też. Dużo akcji i przygody - z wielką przyjemnością się ogląda - 7/10

Indiana Jones i Ostatnia Krucjata - Naprawdę bardzo dobry film. Muzyka jest świetna, efekty specjalne znów trzymają poziom, fabuła też ciekawa i bohaterowie. Filmowi bliżej jest do Poszukiwaczy Zaginionej Arki niż to poprzedniej części. Ekipa filmowa chyba przeżywała nostalgiczne chwile, bo często 'cytowali' część pierwszą. Akcji jest, dużo, ale jest kilka dłużyzn. Kino przygodowe z najwyższej półki. 8/10

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - Ale bzdet... CGI małpy walczące z wrogami Indiany ? CGI mrówki olbrzymy polujące na ludzi ? Hmm... CGI wszystko ?? To jest aż śmieszne ! Kaskader cały czas zastępuje Forda (nie mam mu tego za złe, ale to cholernie rzuca się w oczy) - dziadek robi cuda na ekranie, jakbym oglądał Nagą Broń. I jeszcze kosmici ? O ile poprzednie filmy mieściły się w granicach kina przygodowego, ten jest po prostu czystym SF. I jeszcze wiele innych niedorzeczności, szczególnie w prologu. Jest tyle artefaktów i nikt na nie uwagi nawet nie zwraca. Ta skrzynia namagnesowana przyciąga wszystko, ale broń jest na swoim miejscu. Strasznie słaby film.

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-07-12, 00:17   

Indiana Jones - świetna seria filmów. Ostatnia seria wypełniona efektami komputerowymi, ale też trzymała poziom, mimo niedorzeczności wymienionych przez Gonda. :D Całokształtowi daję 9/10. 8)

caban 
Edzio Listonosz
caban

Wysłany: 2013-07-13, 22:59   

Ale nic nie pobije starszych ekranizacji np: "Poszukiwanie zaginionej Arki". Byłem na tym w kinie dawno dawno temu i do tej pory pamiętam emocje jakie mi towarzyszyły podczas tego filmu, a teraz jak patrzę na jakieś UFO w indiana to się odechciewa oglądać.

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-09-09, 20:00   

Bardzo dobry film. Scenariusz wprost genialny. Cała seria jest super. Najbardziej lubię "Świątynie Zagłady". Jak dla mnie to jest najlepszy film.

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-07-31, 13:26   

Rewelacyjna seria! Każda część bardzo dobra! Postać Indy'ego została świetnie skonstruowana! Jest to ciekawy człowiek i dzięki temu miło się ogląda jego dzieje. Seria bardzo ciekawa i momentami zabawna!
Słyszałem, że ma być następna część w 2017.Myślę, że może wyjść dobrze, bo każda część to oddzielna historia, a nie kontynuacja polegająca na zagmatwywaniu poprzedniej, jak to się dzieje w niektórych innych seriach.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski
Oby nam się!

Wysłany: 2017-08-03, 17:14   

Pierwsza część po prostu przegenialna! Dużo akcji, przygody i jeszcze humoru, co się dziś nie zdarza. Trzecia część najlepsza - głównie przez konflikt Forda i Connery'ego na ekranie. Po prostu mistrzostwo świata! Dwójki jeszcze nie oglądałem, ale czwórka strasznie słaba. Jakiś młodziak na ekranie, Indiana Jones chowający się przed wybuchem w lodówce i UFO? :roll: Twórcom rozum odjęło? Tylko Ford, mimo wieku, nieźle podołał w tej roli.
A w 2019 roku część piąta - oby Spielberg tego nie spieprzył.

Odpowiedz do tematu