Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Harry Potter
Autor Wiadomość
Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-06-23, 16:40   Harry Potter

Harry Potter – seria ośmiu brytyjsko-amerykańskich filmów fantasy powstałych na podstawie cyklu powieści brytyjskiej pisarki J.K. Rowling również zatytułowanej Harry Potter. Filmy stworzono w wytwórni Warner Bros. i wydano w latach 2001–2011. Wszystkie osiem wyprodukował David Heyman, za to reżyserów było w sumie czterech: Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell i David Yates. W główne role wcieliła się trójka (z początkiem produkcji pierwszego filmu) nastolatków: Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson. Zagrali oni Harry’ego Pottera oraz jego dwoje przyjaciół, Rona Weasleya i Hermionę Granger – uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Wielowątkowa fabuła filmów skupia się przede wszystkim na walce z największym czarnoksiężnikiem na świecie, Lordem Voldemortem.

Co sądzicie o Harry'm? Lubicie tą serię filmów? A może uważacie, że przeznaczona jest bardziej dla młodszych widzów? Ja przyznam szczerze, że dawniej nienawidziłem tego filmu. Nie przepadałem za takimi produkcjami. Ale zmieniłem zdanie. Uwielbiam ten klimat, fajny jest też polski dubbing, mega ciekawa fabuła, świetnie wykonane greenboxy, super miejsca. Moja ulubiona część to "Harry Potter i więzień Azkabanu". Dalej są "Kamień Filozoficzny", "Komnata Tajemnic" i "Czara Ognia".

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-06-23, 17:18   

Uważam tę serię za naprawdę ciekawą. Książki przeczytałem w całości, podobnie filmy. Co do filmów, to najbardziej podoba mi się "Komnata Tajemnic" - tę część niegdyś obejrzałem na VHS wiele razy. W tej części pojawia się naprawdę dużo fajnych wątków - Zgredka, Malfoy'ów, Komnaty, Bazyliszka, Marty itd. Na drugim miejscu ex aequo "Więzień Azkabanu" głównie za postać Petera Pettigrew i Syriusza Blacka, oraz "Czara Ognia", całkiem ciekawe podejście do książki i całkiem dużo humoru. Ale im dalej, tym mniej magii, a szkoda! Dalsze części były już znacznie gorsze, natomiast "Książę Półkrwi" to zwykłe romansidło!
Ogólnie klimat Potterów przypadł mi do gustu, a oprócz filmów lubię także gry na podstawie książek, w tym grę w wersji LEGO.
A jeśli chodzi o polski dubbing, to jest on nawet udany, a niektóre głosy naprawdę super - Grabowski jako Moody, Perchuć jako Lockhart, albo Polk jako Lupin. Dobrze dobrane, a aktorzy poradzili sobie z dubbingiem.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Mike Tytla 
Ferdynand Kiepski
Ukryty erosoman

Wysłany: 2017-06-23, 17:37   

Właśnie natrafiłem i słucham audiobooka czytanego przez Piotra Fronczewskiego. Są chyba wszystkie części. Polecam.
https://www.youtube.com/watch?v=bu_oPvJpoWU

A co do książki, przeczytałem wszystkie oprócz ostatniej (jak dotąd). Tak samo filmy. ;-)

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-06-23, 17:49   

kacrudy, Polk jako Lupin jest genialny! Uwielbiam jego głos w tej postaci. Fantastycznie to brzmi. Swoją drogą to do niedawna myślałem że głosu dla Lupina użyczył Jerzy Engel :P

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-06-23, 19:17   

Czytałem pierwsze 4 tomy i oglądałem pierwsze 4 filmy oraz końcówkę ósmego, ale potem się dowiedziałem, że to przemyca satanistyczne treści, więc przestałem. Ogólnie muszę przyznać, że to ciekawa seria (nawet na podstawie tej małej części, którą znam), ale ideologicznie się z nią nie zgadzam, bo zamienia zło z dobrem, odwrotnie je wartościując, a zaklęcia, które się tam pojawiają to nie neologizmy stworzone przez autorkę, tylko trochę przekręcone wezwania używane przez satanistów.

P.S. Ale jak wy chcecie sobie o tym rozmawiać, to możecie rozszerzyć ten temat również o spin-off- Magiczne Zwierzęta i jak je odnaleźć oraz Harry Potter i Przeklęte Dziecko, ale to nie ma ekranizacji (możliwe, że jeszcze) :D

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2017-06-23, 19:29   

Nie chciałbym ekranizacji "Przeklętego dziecka". Ponoć Hermionę miała grać czarnoskóra aktorka..

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-06-24, 13:18   

Co do "Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć", to również oglądałem i jednak wolę Pottera. Co nie znaczy, że ta część była słaba. Była dobra zarówno jeśli chodzi o scenariusz, jak i efekty specjalne, scenografię oraz grę aktorską.

Co do dubbingu, to zerknąłem na obsadę i wypatrzyłem, że Zgredka gra Łukasz Lewandowski - ten sam, co grał Klemensa w "Karierze Nikosia Dyzmy" z 2002 roku i Kuchcińskiego w "Uchu Prezesa". :-D

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Odpowiedz do tematu