Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Grupy i rangi
Autor Wiadomość
Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2010-01-04, 16:44   Grupy i rangi

Chcielibyście zostać wyróżnieni za działalność na forum?
W tym temacie znajdują się informacje co należy zrobić by zostać członkiem poszczególnych grup oraz otrzymać stosowne rangi.
Tutaj róznież możecie zadawać pytania związane z grupami i rangami.

Na forum aktualnie (13.11.2016) posiadamy następujące grupy. Są one podane według pierwszeństwa (Użytkownik, który należy do więcej niż jednej grupy, zawsze ma widoczną w profilu tę, która na poniższej liście jest najwyżej):

Moderatorzy - osoby opiekujące się Forum

User Miesiąca - osoba wyróżniona za pozytywną aktywność w danym miesiącu - szczegóły TUTAJ

Kiepski Znawca - osoba, która wygrała organizowany przez Forum sprawdzian znajomości serialu

Redakcja - użytkownicy, którzy redagują serwis http://www.kiepscy.org.pl
Zasady naboru TUTAJ

Zasłużeni - użytkownicy, którzy wysłali SMSa o wartości 10,98zł na utrzymanie serwera bądź w inny sposób zasłużyli się dla forum (w jaki? - to określi Kiepsky).
Informacje o dotacjach dla forum: http://www.forum.kiepscy....forum-vt772.htm

Rangi są zwykłe i specjalne. Te ostatnie posiadają Użytkownicy należący do danych grup. Pozostali mają jedną z rang zwykłych, w zależności od ilości napisanych postów (oczywiście tylko na tych podforach, gdzie są one liczone):

Rangi zwykłe:
• Edzio Listonosz (0 - 50 postów)
• Mariolka (51 - 100 postów)
• Halinka (101 - 200 postów)
• Boczek (201 - 300 postów)
• Waldek (301 - 400 postów)
• Paździoch (401 - 500 postów)
• Ferdynand Kiepski (501 i więcej postów)

Rangi specjalne (związane z grupami):
• Administrator Serwera (Kiepsky)
• Administrator Forum (Kiepski Widz)
• Junior Admin (nieużywana, zastąpiona przez Administratora Forum)
• Moderator
• Redakcja
• Kiepski Znawca

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia

Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2010-04-01, 21:20   

Podjąłem decyzję o usunięciu grupy ActiveUser - od teraz by zapewnić sobie wyróżnienie na forum trzeba będzie większego wysiłku niż napisanie 100 postów.
Zresztą grupa ta miała za cel jedynie mobilizację do pisania na początku rozwoju forum.

Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2011-08-02, 17:48   

Po przeczytaniu Johnny'ego Cage'a w PROPOZYCJACH zadecydowałem o usunięciu grupy V.I.P. Każda inna ranga wynagradza za zasługi w rozwoju strony/forum, a ta jedynie za ilość postów, która nie zawsze równa się ich jakości. Osobiście uważam, że do rozwoju forum bardziej przyczyniają się osoby, które piszą niewiele, ale ich posty są rozbudowane i dają możliwości polemiki, bo post w stylu "dobry odcinek, bardzo śmieszny i w ogóle" raczej takowych nie daje.
Dodatkowo istnienie tej grupy stanowiło pewnie dla niektórych dobry pretekst do bezsensownego nabijania postów, na co niektórzy użytkownicy się ostatnio skarżą.

Zaktualizowaną listę grup i sposoby dołączenia do nich znajdziecie w pierwszym poście, w tym temacie.

paździoch91 
Ferdynand Kiepski
Menda bazarowa

Wysłany: 2013-07-31, 14:50   

Zaktualizowałem pierwszy post (tam zawsze będzie zaktualizowana lista grup i rang). Od teraz jest to jedyny temat do dyskusji o rangach i grupach.

Żółtkiewicz 
Boczek

Wysłany: 2013-08-11, 15:28   

Skoro to jest jedyny temat o dyskutowaniu na temat rang na forum, postanowiłem, że napiszę coś na ten temat. A moja postawa odnośnie tego jest taka, że jest przestarzały system. Przy takim ruchu nietrudno wbić te 500 postów i mieć tego "Ferdynanda Kiepskiego". I nie, że zazdroszczę, po prostu jest przeeestrarzały system rang.
Przy takim ruchu jak teraz proponowałbym następujący system:

Edzio Listonosz (0 - 100 postów)
 Mariolka (101 - 250 postów)
 Halinka (251 - 400 postów)
 Boczek (401 - 550 postów)
 Waldek (551 - 750 postów)
 Paździoch (751 - 1000 postów)
 Ferdynand Kiepski (1001 i więcej postów)

Taka jest moja wersja. Może w takim ruchu jak w 2010 roku byłoby okej, ale w 2013 roku, gdzie jest sporo użytkowników, którzy w tym samym czasie a może i później niż ja się rejestrowali i maja na czym walić - chyba już dawno nadszedł na to czas. Jeśli jednak chcecie trzymać się średniowiecza - proszę bardzo. A potem narzekają niektórzy, że posty nabijają by tego Ferdusia mieć :/

-Ferdas- 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-08-11, 18:52   

Żółtkiewicz napisał/a:
Skoro to jest jedyny temat o dyskutowaniu na temat rang na forum, postanowiłem, że napiszę coś na ten temat. A moja postawa odnośnie tego jest taka, że jest przestarzały system. Przy takim ruchu nietrudno wbić te 500 postów i mieć tego "Ferdynanda Kiepskiego". I nie, że zazdroszczę, po prostu jest przeeestrarzały system rang.
Przy takim ruchu jak teraz proponowałbym następujący system:

Edzio Listonosz (0 - 100 postów)
 Mariolka (101 - 250 postów)
 Halinka (251 - 400 postów)
 Boczek (401 - 550 postów)
 Waldek (551 - 750 postów)
 Paździoch (751 - 1000 postów)
 Ferdynand Kiepski (1001 i więcej postów)

Taka jest moja wersja. Może w takim ruchu jak w 2010 roku byłoby okej, ale w 2013 roku, gdzie jest sporo użytkowników, którzy w tym samym czasie a może i później niż ja się rejestrowali i maja na czym walić - chyba już dawno nadszedł na to czas. Jeśli jednak chcecie trzymać się średniowiecza - proszę bardzo. A potem narzekają niektórzy, że posty nabijają by tego Ferdusia mieć :/

Jestem za, ale woofer nie byłby zadowolony :mrgreen:

mocny full 22 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-08-11, 19:07   

To jest rewelacyjny pomysł. Uważam, że powinien on zostac jak najszybciej wprowadzony.

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-08-11, 19:23   

Ja również jestem za :-)

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-08-11, 20:19   

Dobry pomysł. :D Ferdynand Kiepski może być nawet od 2000 postów jak dla mnie, a Paździoch od 1000. :P

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-08-11, 20:31   

A ja mam odmienne zdanie na ten temat - im większa poprzeczka, tym więcej bezsensownych postów i droga, żeby jak najszybciej i jak najłatwiej zdobyć "Ferdynanda Kiepskiego".

Zostawmy to.

mocny full 22 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-08-11, 20:32   

To może lepiej takie rangi zlikwidowac??

Żółtkiewicz 
Boczek

Wysłany: 2013-08-11, 21:41   

david123lost napisał/a:
A ja mam odmienne zdanie na ten temat - im większa poprzeczka, tym więcej bezsensownych postów i droga, żeby jak najszybciej i jak najłatwiej zdobyć "Ferdynanda Kiepskiego".

Zostawmy to.

Nie zostawiajmy tego tylko dajmy innych coś powiedzieć. Powiem jednak szczerze, że i to uwzględniałem jako negatywna strona pomysłu, że to może tylko bardziej zmobilizować tych nabijaczy postów. Tu muszę przyznać rację, ale popatrz, taki woofer ma "Ferdynanda Kiepskiego" w trymiga.

A i właśnie sobie przypomniałem! Przecież moderator czy tez administrator ma prawo wyrzucić te posty, które są bezsensowne, czyż nie? No i zwiększy się zapotrzebowanie na warny - za dalsze spamowanie i spamowanie. Dzięki temu lepiej jest wyeliminować nabijaczy postów jak i trolli. Trochę więcej pracy dla moderatorów czy administratorów, ale przy okazji pokazujecie w ten sposób, że dbacie o forum i że relacja pomiędzy normalnym userem a tym z Teamu polega na wzajemnym...szacunku? No, coś w tym stylu, choć niedosłownie :D
Może nie tyle szacunku - po prostu wtedy userzy będą myśleć, że moderatorzy i administratorzy dostrzegają te skargi i zażalenia odnośnie danego usera - spamera. Moderator banuje tego spamera i jest przy okazji dostrzegany przez resztę ludu jako osoba pomocna i "fachowo wykonująca robotę".

Ostatnio zmieniony przez Żółtkiewicz 2013-08-11, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

Patrick Miller 
Ferdynand Kiepski
Mariano Paździollo

Wysłany: 2013-08-12, 00:33   

-Ferdas- napisał/a:
ale woofer nie byłby zadowolony :mrgreen:

I tak, i nie :mrgreen: Bo miałby niższą rangę, ale z drugiej strony mógłby jeszcze bardziej spamować :-P

paździoch91 
Ferdynand Kiepski
Menda bazarowa

Wysłany: 2013-08-12, 10:30   

Odczepcie się już od tego woofera! Jak jeszcze raz będziecie w byle jakim wątku bez powodu przywoływać sprawę woofera, to daję warna.

Żółtkiewicz 
Boczek

Wysłany: 2013-08-12, 11:37   

No właśnie? Pisanie byle jakich komentarzy w wątku o rangach i grupach? :) Chciałbym, żeby komentarz odnośnie mojego pomysłu na rangi padł m. in. od paździocha91 oraz reszty moderatorów i od jeszcze jednego admina, Kiepsky czy jak mu tam. Bo rozumiem, userom się podoba pomysł(w większości), ale sądzę, że do powiedzenia to Team ma najwięcej, bo to on realizuje bądź nie realizuje te pomysły. Pisałem - chcecie mniej userów-spamerów? Możecie zrealizować projekt i trochę więcej od siebie włożyć. Tylko trochę więcej.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2013-08-12, 17:58   

Mi to wsio ryba, byle pisać z sensem i bez niepotrzebnych spięć.

woofer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-12, 18:12   

Szczerze mówiąc to nie zważam na obecne tytuły rang, jeśli już to na posty, może dla innych wydaje się to dziwne.
Co do tych rang, to Ferdas mylisz się!
Pomysł Żółtkiewicza, jest bardzo dobry, więc może wejść, w końcu na forum jest ponad 100k postów.

Żółtkiewicz 
Boczek

Wysłany: 2013-08-12, 18:24   

No co do liczb to jeśli miałbym te z 2010-2011 roku to gdybym porównał... zresztą, spójrzmy na obecne:
Tematy: 1725 - jest gdzie pisać
Użytkowników: 17900 - ładna liczba, choć wiadomo, zdecydowana większość - nieaktywna.
Odwiedzono forum aż 778682 razy!
Osoba mająca najwięcej postów dysponuje liczbą "3534" :D

To nie są małe liczby. Na pewno nie tak małe jak 2-3 lata temu.

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-08-12, 19:06   

Prawda jest taka, że gdybyśmy usunęli ten post Kiziora, to zaraz ktoś by nas opieprzył. Powód? Niszczymy Wam grę, bo usuwamy głosy do kosza. Skoro nie potraficie się bawić, to zamkniemy ten temat i koniec zabawy.
Żółtkiewicz napisał/a:
I nie jest to obraza twojej osoby, tylko moja opinia, bo jeśli sądzisz, że wyrażenie "nie lizał dupy" jest niewulgarne to chyba ktoś właśnie coś zażył.
Piszesz, że to nie obraza, a linijkę daje posądzasz kogoś o ćpanie? :roll:
Cytat:
Odchodzę z tego forum, takiej fatalnej atmosfery nie było nigdy.
A i tak za chwilę do nas wrócisz ;)

Żółtkiewicz, jak Cię lubię, to teraz mi ostro podpadasz. Sugerujesz, że nasza praca nie jest widoczna/efektowa, lub jej w ogóle nie ma? Załóż własne forum, rozkręć je, mianuj się modem i RZĄDŹ! Dopiero wtedy zobaczysz ile jest roboty przy tak aktywnym forum. Praca moderatorów jest często niewidoczna i niedoceniona. Wasz stereotyp moderatora - przyjdzie, opieprzy, wlepi warna i pousuwa se tematy, jakie mu się podobają. Tak nie jest ludzie, radzę sobie to wbić do głowy. A jeszcze bardziej przeginacie z nagonką na paździocha91 - facet naprawdę w cholerę pracy wkłada, aby mogliście tutaj urzędować.

Nie podoba się praca moderatorów, piszcie do administratora aby ich odwołać. Tylko radzę sobie przygotować solidne argumenty, bo pisanie w kółko o poście Kiziora za wiele nie wniesie.

Odnośnie projektu, który uratuje nasze nędzne forum z debilnymi moderatorami przed zagładą - swoje zdanie wyraziłem i go nie zmienię. Większa poprzeczka to chęć szybszego jej przeskoczenia. A jak wiadomo jak ktoś się spieszy, to się diabeł cieszy.

Żółtkiewicz 
Boczek

Wysłany: 2013-08-12, 21:19   

No dobra, po kawałku:
Cytat:
Prawda jest taka, że gdybyśmy usunęli ten post Kiziora, to zaraz ktoś by nas opieprzył. Powód? Niszczymy Wam grę, bo usuwamy głosy do kosza. Skoro nie potraficie się bawić, to zamkniemy ten temat i koniec zabawy.

Nie mówię tu o usuwaniu całego postu. Mówię tu o usunięciu fragmentu posta.
Cytat:
Żółtkiewicz napisał/a:
I nie jest to obraza twojej osoby, tylko moja opinia, bo jeśli sądzisz, że wyrażenie "nie lizał dupy" jest niewulgarne to chyba ktoś właśnie coś zażył.
Piszesz, że to nie obraza, a linijkę daje posądzasz kogoś o ćpanie? :roll:

Słuszne spostrzeżenie, ale to nie osądzenie, a przypuszczenie, tym bardziej żartobliwie stwierdzone. Nie mogłem dosłownie napisać "Jezu, pieprzysz gorzej niż moja ciotka ze wsi."
Cytat:
Sugerujesz, że nasza praca nie jest widoczna/efektowna, lub jej w ogóle nie ma? Załóż własne forum, rozkręć je, mianuj się modem i RZĄDŹ!

Nie. Ja napisałem, że wystarczy tylko trochę więcej się postarać niż zwykle i choć brzmi to jakbym miał Was oskarżać to nie przypominam sobie, żebym pisał, że grupa moderatorów robiła i robi i będzie robić robotę źle. A założenie forum i rozkręcenie tegoż stwora to niełatwa sztuka. Tylko tą sztukę trzeba potem utrzymać na poziomie. A to nie jest takie łatwe i jest chociaż coś, za co można Was docenić.

Cytat:
Praca moderatorów jest często niewidoczna i niedoceniona. Wasz stereotyp moderatora - przyjdzie, opieprzy, wlepi warna i pousuwa se tematy, jakie mu się podobają. Tak nie jest ludzie, radzę sobie to wbić do głowy.

No nie dla wszystkich. Moderator wg mnie (zresztą zauważam to) stara się realnie oceniać każde wykroczenie, czy zasługuje na warna czy też nie. Bo w sumie gdyby nie to... jakby wtedy wlepił warna? Tak samo z tematami. Żeby wykonać coś na czymś (ta, śmieszne w uj, ale ktoś to nie coś i na odwrót), trzeba najpierw to coś ocenić, przyjrzeć się temu. Inaczej po co byłby moderator? Na jednym forum (adresu nie podam) był taki jeden, co chciał być moderatorem i chciał i jęczał i został.. i odszedł po paru dniach :) Bo nie potrafił realnie ocenić czegoś, czy to odpowiednie czy też nie. Patrząc na to, jak trzyma się długo ten sam skład muszę stwierdzić, że nie wykonujecie roboty źle, ba, jest dobrze. Po prostu dobrze.

Cytat:
Odnośnie projektu, który uratuje nasze nędzne forum z debilnymi moderatorami przed zagładą - swoje zdanie wyraziłem i go nie zmienię. Większa poprzeczka to chęć szybszego jej przeskoczenia. A jak wiadomo jak ktoś się spieszy, to się diabeł cieszy.

nędzny - marny, kiepski, lichy
Hm. To tak z cyberprzestrzeni.
Rozumiem Twoje zdanie na ten temat, nie wszyscy na wszystko muszą się godzić. I nikt nie wspominał, że moderatorzy to debile. Przynajmniej ja, jeśli dobrze pamiętam.

Miałem co czytać i to była przyjemna lektura :) Przynajmniej dużo przyjemniejsza niż coś w stylu "Proszę o zbanowanie Żółtkiewicza za obrażanie administratora.", jakby (a!! to co miałem napisać byłoby zbyt dosłowne). Dziękuję.

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-08-12, 21:35   

Żółtkiewicz napisał/a:
Nie mówię tu o usuwaniu całego postu. Mówię tu o usunięciu fragmentu posta.

Nie będziemy, a przynajmniej ja nie będę robić tutaj puzzli w postach. Wiadomości cenzurujemy tylko w szczególnych przypadkach.

Żółtkiewicz napisał/a:
Słuszne spostrzeżenie, ale to nie osądzenie, a przypuszczenie, tym bardziej żartobliwie stwierdzone.

Mimo wszystko niemiłe dla odbiorcy ;)

Żółtkiewicz napisał/a:
nędzny - marny, kiepski, lichy

Hm. To tak z cyberprzestrzeni.

Rozumiem Twoje zdanie na ten temat, nie wszyscy na wszystko muszą się godzić. I nikt nie wspominał, że moderatorzy to debile. Przynajmniej ja, jeśli dobrze pamiętam.

To zdanie to oczywiście ironia z mojej strony, ale odnoszę wrażenie, że projekt ten jest nam na siłę wtykany. Jeśli nie wejdzie, to będzie nadal źle. Mam nadzieję, że rozumiesz ;)

Jeszcze raz powtarzam, to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Jeśli spora większość forum (a przede wszystkim administracja) będzie chciała zmiany w tym zakresie, to oczywiście się jej doczekamy ;)

Żółtkiewicz 
Boczek

Wysłany: 2013-08-12, 21:39   

david123lost napisał/a:

To zdanie to oczywiście ironia z mojej strony, ale odnoszę wrażenie, że projekt ten jest nam na siłę wtykany.

Trochę przesadziłem z argumentacją i zbyt bardzo skupiłem się na pozytywach niż na negatywach, fakt. Zjadłem dwie łyżki cukru i tak wyszło.

Resztę pojmuję i biorę na klatę.. tzn. na siebie :D

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2015-09-29, 12:52   

Od teraz ranga Kiepski Znawca nie jest rangą dożywotnią, będzie ją miała zawsze tylko jedna osoba, ta, która wygra konkurs wiedzy o serialu organizowany co jakiś czas na Forum. Dlatego też na dzień dzisiejszy nikt tej rangi nie ma, a można ją zdobyć biorąc udział w zaczynającym się właśnie konkursie wiedzy "Jeden z dziesięciu": http://forum.kiepscy.org....5945.htm#202554

Odpowiedz do tematu