Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
[Graczykowie] Wpadki
Autor Wiadomość
Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-08-07, 12:48   [Graczykowie] Wpadki

Czy znaleźliście jakieś błędy w tym serialu? Ja np. zauważyłem takie wpadki:

Odc. 3
Kiedy babcia Aniela przychodzi do domu Graczyków i widzi Rafała, pyta czy to jest Rafał czy Lucuś, a przecież Lucuś mieszkał razem z nią, więc jak mogłaby nie rozpoznać, który jest który.

Odc. 4
Buła mówi Graczykom, że mieszkanie obok nich wynajmuje jego syn Walduś, a w następnych odcinkach Buła też tam mieszkał.

Odc. 51
Przyszły sublokator Buły - Leon, przedstawił się jako Rząsa. Jednak w kontynuacji serialu "Graczykowie, czyli Buła i spóła", występuje jako Leon Ćwierkacz.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-04-04, 17:40   

Co do odc. 3 - to był odcinek pilotażowy, Graczykowie mieszkali wtedy w piątkę przy ul. Strusiej, w odc. 4 zamieniają się mieszkaniami i od tej pory byli bez Lucusia, gdyż ten ze starego mieszkania miał bliżej do szkoły. Żadna wpadka.

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-04-16, 14:50   

Zauważyłem taką techniczną wpadkę w odcinku "List". Graczyk mówi "To może teraz coś z seksem", i gdy rozpoczyna zdanie dźwięk jest ciszej, a gdy kończy głośniej. Wpadka montera.

Sławek Wiśnik 
Ferdynand Kiepski
Siwy koniu!

Wysłany: 2013-04-16, 15:53   

Bo być może początek tego zdania był zagłuszany śmiechami i tak mogłoby wyjść. Chociaż jeszcze zauważyłem inną wpadkę z odcinka "Pierwszy kontakt", gdy lekarze odwożą Jadzię i Bułkowski pije piwo i miauczy "Jaaaaaaadzzziaaaaaaaaa" to w pokoju obok sofy widać kable od sprzętu kamerowego bodajże

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-04-16, 16:16   

PharellMan napisał/a:
[ciach]Wpadka montera.

Chodzi Ci o montażystę? :D Bo z 5 minut patrzyłem na to zdanie i się zastanawiałem, co chcesz ode mnie :mrgreen:

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-04-16, 16:18   

monterr07 napisał/a:
PharellMan napisał/a:
[ciach]Wpadka montera.

Chodzi Ci o montażystę? :D Bo z 5 minut patrzyłem na to zdanie i się zastanawiałem, co chcesz ode mnie :mrgreen:

No jasne, że o montażystę chodzi. :-P ;-)

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-05-09, 22:12   

Wpadka wyłapana jeszcze przez Pontifexa.
W serialu padają dwie różne daty urodzenia Buły. W odcinku Wątroba Bułkowski twierdzi, że urodził się 12 kwietnia, zaś w odc. Leon podaje, że urodził się 29 lutego (rok nieznany, gdyż podczas czytania swojego dowodu osobistego Buła jadł szproty i olej z tych szprotów padł na miejsce gdzie jest napisany rok urodzenia :mrgreen: )

Natomiast w odcinku Rudy zboczeniec pojawiła się wpadka w montażu. W scenie gdzie w pokoju stoi Wiesiek i Zboczeniec kamera przesuwa się z jednego końca w drugi. Podczas przesuwania kamery znika cień jednego z nich ;)

Widać jeszcze cień Buczkowskiego...

...lecz w następnej sekundzie było cięcie i wmontowali scenę z "drugim" Buczkowskim ;)
Standardowo - dokładniej widać na filmie

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2013-05-10, 23:11   

Buła i spóła-odcinek 6

Buła mówi,że wraz z Rumianem chlapnęli sobie wczoraj po kielichu w Kolorowej,a za chwilę Rumian opowiada,że wczoraj Buła za dużo wypił podczas dancingu w Cristalu,bo nie pamięta,że wymienili się wozami ;-)

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-05-11, 10:56   

Ja bym nie uznał tego za wpadkę, ale błąd Buły. Skoro zapomniał, ze zamienili się samochodami to i mógł zapomnieć gdzie pili :mrgreen:

Sławek Wiśnik 
Ferdynand Kiepski
Siwy koniu!

Wysłany: 2013-05-13, 13:30   

Ja zawsze w EPG, zarówno na CP, jak i na N zobaczyłem wpadkę przekręcenia literówki nazwiska aktora. Czytam opis odcinka, a tu nagle

Graczykowie, czyli Buła i Spóła
Polska (2001), odc. 67
Występują: Paweł Wawrzecki, Krzysztof Kowalewski, Marcin Kobielski, a powinno być Kobierski
Ostatnio zmieniony przez Sławek Wiśnik 2013-05-13, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-06-11, 21:05   

Jeśli takie błędy się liczą, to jest podobny w odcinku "Pierścionek". W napisach końcowych został wymieniony Zbigniew Buczkowski, mimo że w tym odcinku nie wystąpił.

Sławek Wiśnik 
Ferdynand Kiepski
Siwy koniu!

Wysłany: 2013-06-12, 07:11   

Podobnie było też w odcinku "Henrietta", w którym wogóle nie wystąpił Paweł Wawrzecki, gdyż także mimo to został wymieniony w napisach końcowych
Ostatnio zmieniony przez Sławek Wiśnik 2013-06-12, 07:12, w całości zmieniany 1 raz  

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-06-16, 12:36   

Buczkowski i Kurowska z góry byli założeni jako główni bohaterowie i zawsze w napisach końcowych występowali.

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-06-25, 14:53   

W odcinku Pikunio (31), Zenon Rumian myli kilkakrotnie Bułę z Jadźką, bo jak sam przyznaje nie wziął okularów. W kolejnych odcinkach też nie ma okularów, a widzi jakoś dobrze.

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-07-05, 10:12   

W odcinku Kółeczko, gdy Buła wyjął z piekarnika babkę, widzimy, że jest ona w foremce specjalnej na okrągłe ciasto, a babkę piecze się w całkiem innej foremce, więc to jest niemożliwe. :mrgreen: Dodaje screena.

A w takiej foremce piecze się babkę:

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2013-07-18, 16:01   

Ja natomiast zauważyłem wpadkę w odc. Pajęczynka.(Muzyczka i tancerka klasyk :D )
Jednak trzeba się bardzo dobrze przyjrzeć. Buła pod wpływem emocji wylewa za koszulę całą szklankę piwa, jednak już w następnym ujęciu szklanka jest napełniona (mija 1 sekunda).
To po prostu przez dublowane sceny (napatrzyli się więcej :) ).

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-08-09, 20:38   

Odcinek 54 "Rekord". W końcowej scenie gdy Buła wspiął się po ścianie do Graczyków, Jadźka zauważając go mówi, że jest nagi. W pewnym momencie można było zauważyć kawałeczek zielonych bokserek :-)

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-08-25, 17:07   

W odcinku 34 "Wątroba" wróżka (Irena Kwiatkowska) mówiła, że jest z Radomia, natomiast w odcinku 39 "Szachy" mówiła, że przyjechała tu z Ursynowa.

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-08-28, 16:11   

W odcinku "Taksówkarz" (23), Malinka mówi, że Bronio nie zdał matury, gdyż wybuchło powstanie warszawskie. Wspomina też, że Bronio ma ponad 60 lat. Powstanie wybuchło w 1944r. więc w 2001r. Bronio miałby 75 lat, a nie tyle co mówiła Malinka. Poza tym, powstanie rozpoczęło się popołudniem 1 sierpnia kiedy matur już nie ma.

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-08-29, 09:27   

Chociaż można to uznać za niewiedzę bohaterów, a nie wpadkę :-)

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-11-04, 17:50   

W odcinku "Wielka wygrana" mamy taki oto "sufit":

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Odpowiedz do tematu