Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
GRABOWSKI Andrzej
Autor Wiadomość
Czak Noris 
Ferdynand Kiepski
pecunia non olet

Wysłany: 2010-02-12, 15:36   

Grzybek napisał/a:
No Ferdek oczywiście że jest świetnym aktorem :-)

Ferdek nie jest aktorem tylko bohaterem serialu, a aktorem jest Andrzej Grabowski.

kuba13 
Edzio Listonosz
Fan Kiepskich

Wysłany: 2010-03-06, 14:40   Ferdynand Kiepski

Popieram rolę Andrzeja Grabowskiego uważam że pasuje do tej roli którą odgrywa mianowicie bezrobotnego Ferdka.. Uwielbiam jego teksty oraz stosunki do sąsiadów ma mocne teksty typu:Zasadził ktoś kiedyś kopa w coś panu ? :-)

jblaze 
Paździoch
=<

Wysłany: 2010-03-12, 23:47   

Czy miał ktoś tą niepodważalną przyjemność ujrzenia któregoś z aktorów ŚWK? Ja miałem okazję być na całogodzinnym występie pana Grabowskiego nad morzem. Mimo, ze miałem wtedy 10 lat, pamiętam, że bardzo się wtedy ubawiłem. Do tego siedziałem w 1 rzędzie :-) . Korzystając z okazji wziąłem od niego autograf. Nigdy nie zapomnę widoku jego oczu patrzących na mnie :) Mimo, że znam pana Andrzeja jedynie z ŚWK bardzo cenię go jako aktora

ferdex 
Halinka
precz z Komuną!!!!!

Wysłany: 2010-03-13, 10:06   

Ja osobiście miałem okazję poznać edzia listonosza było to w 2001 R,kiedy kiepscy święcili triumfy pan edzio razem z zenonem laskowikiem prowadzili kabaret i udało mi sie wziąśc autograf od niego pamiętam to do dziś jak opowiadał o pracy na planie serialu

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-03-13, 10:28   

To jest temat o Andrzeju Grabowskim. O Smoleniu i innych aktorach wypowiadajcie się w ich tematach.

lukin 
Boczek
PLACEBO

Wysłany: 2010-03-14, 13:48   

Niedziela z Andrzejem Grabowskim dziś od 17.05 w TVP KULTURA. Jak ktoś chcę obejrzeć.

buciu52 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2010-04-02, 09:34   

Żaden aktor nigdy nie zdola naśladować Ferdka :D Bez tego Ferdka to Kiepscy by byli jak wojna bez broni ;D

jblaze 
Paździoch
=<

Wysłany: 2010-04-18, 17:16   

Dzisiaj Pan Andrzej bardzo mądrze mówił podczas transmisji pogrzebu Państwa Kaczyńskich na TVP1. W serialu gra głupka, jednak w rzeczywistości jest oczywiście mądrym człowiekiem, którego warto było dziś posłuchać.

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-04-18, 17:26   

Cytat:
W serialu gra głupka

Obecnie starego, znudzonego życiem dziadka.

Jeremiasz 
Mariolka
normalnie ;)

Wysłany: 2010-04-18, 19:51   

tyrek74 napisał/a:
A.Grabowski to aktor pełna gębą i przede wszystkim teatralny!! , rola ferdka dała mu popularność ale klasę pokazał dopiero w "Pitbulu" Patryka vegi gdzie fenomenalnie zagrał policjanta "Gebelsa" a następnie gangstera w serialu "Odwróceni".
Człowiek kameleon który potrafi zagrać prostaka , glinę , gangusa , dżentelmena mówiąc krotko wielki szacunek i czapki z głów .

Dzięki 'Odwróceni' stwierdziłem, że Grabowski ma niesamowity talent. Z Ferdka Kiepskiego stał się potworem bez duszy. Świetny aktor, pozdrawiam :)

Kanalia 
Ferdynand Kiepski
Krucafaks!

Wysłany: 2010-04-19, 14:37   

Fajnie grał też w filmie komediowym, gdzie udawał górala:) Wogóle nadaje się do ról komediowych...

locka 
Paździoch

Wysłany: 2010-05-12, 08:21   

Pochodzi z Alwerni to jest kilka kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Aktor niezły w Kiepskich lśnił swoją grą szczególnie w pierwszym sezonie, z czasem zauważyłem u niego inne podejście do serialu(znaczy gorsze tak jak by był to przykry obowiązek i sposób na szybki zarobek)

Janusz 
Paździoch

Wysłany: 2010-05-13, 14:48   

locka napisał/a:
tak jak by był to przykry obowiązek i sposób na szybki zarobek)

Tak właśnie jest. Wystarczy zobaczyć jakiś wywiad z aktorem i wszystko wiadomo.

SuperGosc9 
Mariolka
Irek

Wysłany: 2010-06-01, 20:50   

Ale każdy się nudzi monotonią. Ciągle to samo robić może być wykańczające i denerwujące. Ciekawe czy Andrzej chciał grać w nowych odcinkach Kiepskich czy go musieli namawiać.

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-07-13, 10:43   

Znany szerszej publiczności z roli Ferdka Kiepskiego Andrzej Grabowski przeszedł niedawno operację wymiany stawu biodrowego.

Tak, to prawda - potwierdza żona aktora w rozmowie z Super Expressem. Wszczepiono mu endoprotezę. Ludziom po 50-tce takie kontuzje się przydarzają, dopiero od niedawna dba się o stawy biodrowe noworodków.

To oznacza, że większość wakacji Grabowski spędzi o kulach. Aktor wymaga także stałej opieki.

Jego żona dostrzega w tym same zalety: Mamy czas dla siebie. Skończyłam pracę nad nowym filmem, poza tym specjalnie tak zaplanowałam sobie urlop, abym mogła się nim opiekować. Chodzi o kulach, więc nie jest do końca sprawny i trzeba mu pomagać.

Kod:
http://www.pudelek.pl/artykul/25971/grabowski_ma_nowe_biodro/
Ostatnio zmieniony przez Miuosh 2010-07-13, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  

Czak Noris 
Ferdynand Kiepski
pecunia non olet

Wysłany: 2010-07-13, 12:41   

Elvis Scatter napisał/a:
Andrzej Grabowski przeszedł niedawno operację wymiany stawu biodrowego.

Czyli o nowych odcinkach na razie możemy pomarzyć. Nawet jeżeli miałoby dojść do produkcji kolejnej serii to nie sądzę by pan Andrzej tak szybko wyzdrowiał. Chyba, że dopiero na wiosnę 2011.

sobol 
Paździoch

Wysłany: 2010-07-13, 20:40   

czyli mamy potwierdzenie, że 12 serii jesienią nie będzie, szkoda, przyzwyczaiłem sie już, do Kiepskich co środę. panu Grabowskiemu, życzę oczywiście, jak najszybszego powrotu do formy.

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-07-15, 21:51   

Ferdek w najnowszych odcinkach tak dziwnie chodził, nawet w "przeterminowani" stwierdził, że: "...noga mnie w biedrze boli..." jak kazał Halinie przyniesc jakas potrawe z lodówki, nie pamiętam jaką. Miejmy nadzieje ze Pan Andrzej wykuruje sie na wiosne. Moze wtedy nakecą 12 sezon.

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2010-10-10, 10:00   

Hmm... Andrzej Grabowski już dawno zrobił się taki gburowaty.

Obejrzyjcie ten wywiad:

http://www.youtube.com/watch?v=ta6b71g8jPo

Próbuje żartować, ale coś mu nie wychodzi. Wczoraj oglądałem jego występ na Polsacie - i nie mogę zrozumieć z czego ludzie śmiali się dosłownie na każdym kroku. No cóż, wiek i nastawienie do życia nie są już te same co 10 lat temu.

Wolę "starego" Grabowskiego. Wystąpił też w Miodowych Latach i całkiem nieźle mu to wyszło.

Jeszcze coś takiego znalazłem. Grabowski na kulach, występ:

http://www.youtube.com/watch?v=gaWDhmJ7GM4

mentron19 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2011-01-06, 13:03   

I Tak moji ulubieni aktorzy to : Ferdek,Halinka,Cycu,Mariolka,Boczek,Edzio,Prezesz Kozłowski,Paździoch,Paździochowa i pozostali ;D

locka 
Paździoch

Wysłany: 2011-02-01, 13:16   

http://www.polskieradio.p...banalny-Kiepski

Wywiad dla Polskiego radia z Grabowskim.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2011-02-05, 13:45   

Należy pamiętać, że Pan Andrzej jest jednym z niewielu, bardzo niewielu aktorów, którzy potrafią zagrać każdą rolę. Od biznesmena, człowieka na stołku do właśnie takiego bezrobotnego pijaka nie widzącego nic poza alkoholem.

To się ceni. Brawo.

Maximus90
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-05, 14:54   

Mistrz, nikt Ferdka nie zagralby w taki sposob jak Andrzej Grabowski, a to ze jest wielkim aktorem, ktory potrafi zagrac praktycznie kazda postac przekonal mnie chociazby w Świadku Koronnym gdzie gra mafioze bestialsko gwałcącego młodą kobietę. Kojarze go jeszcze z filmu "dublerzy', 'zrobmy sobie wnuka' 'Ogniem i mieczem' czy ostatnio 'sluby panienskie'. Podziwiam jego wytrwalosc, bo jednak gra Ferdka musi byc dla niego STOSUNKOWO uciązliwa i mogła mu sie juz znudzic przez tyle lat.

Casa 
Boczek
Łan tu sri RFN

Wysłany: 2011-02-05, 18:41   

PontifexMaximus napisał/a:
Mistrz, nikt Ferdka nie zagralby w taki sposob jak Andrzej Grabowski,

Ja bardzo się cieszę,że Rewiński jednak nie gra tej roli. A Grabowski jest wprost idealny, przynajmniej jego praca nad postacią Ferdka to udowodniła.

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-02-20, 17:57   

Reportaż "Świat według Ferdka" :mrgreen:

http://www.polskieradio.p...t-wedlug-Ferdka

Klikamy na ikonkę dźwięku.

Odpowiedz do tematu