Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ferdynand Kiepski
Autor Wiadomość
ZukoA 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2013-09-28, 13:04   

Najbardziej rozbawiająca postać w całym serialu. Podoba mi się jego
sposób bycia, jego plany na biznes. Szkoda, że w nowszych odcinkach Ferdek troszkę się zmienił i to na gorsze.

czerwonyy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-30, 15:23   

Bardzo lubię tą postać. Interesy ze swoim synem były super. Sposób na życie też miał niezłe. Teraz za to jest ponurym gburem drącym na wszystkich mordę :-|

Emiloss 
Edzio Listonosz
Nierób

Wysłany: 2014-01-01, 15:37   

Kiedyś Ferdek był wesoły, z poczuciem humoru, pomysłami, a teraz zrobili z niego takiego dziada.

Fiszminkaumpfan 
Edzio Listonosz
dr nadzywczajny

Wysłany: 2014-05-15, 21:40   

Ferdek Kiepski - postać kluczowa w całym serialu i niejako egzystencjonalne odzwierciedlenie postaci ówczesnego Polaka (przełomu wieków, a w nowych odcinkach Yoki XXI wieku). Swoją egzystencją nie pozpstawia złudzeń jakie jest nasze życie, życie wielu z nas. Konsumpcyjne i ordynarno, chamsko, wulgarne. Pomysłowość i pracowitość tutaj nie idą w parze jeśli chodzi o niego, bo to drugie jest mu wniesmak. I to była prawda o nas samych - chcemy pieniędzy, nie chcemy jednak podjąć żadnego wysiłku. W ówczesnych odcinkach postać ta się zmieniła, bo zmieniło się społeczeńtwo.

VortaL 
Mariolka
Polando

Wysłany: 2014-06-22, 20:33   

Kluczowa i główna postać.

Cały serial się na nim opiera, bez Ferdka nie ma Kiepskich.

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2014-11-02, 18:20   

Teksty Ferdka nagrane do płyt Big Cyc
http://www.myfreemp3.cc/mp3/kiepski

karol piękny 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2015-02-17, 15:58   

Moja ulubiona postać. W całym serialu śmiechu było z nim co niemiara. Zarówno w starych, jak i w nowych odcinkach jest fantastyczny!!! :-D

kamas91 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2015-02-28, 20:34   Whiskey bar

Czy nie odnieśliście wrażenie że w serialu Ferdek nie jednokrotnie nawiązywał do tego kawałka https://www.youtube.com/watch?v=pQJFWhn1R_w ?

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2015-02-28, 21:13   

Czemu tak twierdzisz?

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Marciosss 
Ferdynand Kiepski
Piwo to moje paliwo

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2015-04-13, 19:03   

Po Gotham pałęta się klon Ferdka! :mrgreen:
https://pmcvariety.files.wordpress.com/2014/03/gotham-harvey-bullock.jpg

Vito_Corleone 
Kiepski Znawca
Garbaty anioł

Wysłany: 2015-04-13, 22:53   

Świetne :mrgreen:

To Donal Logue

AronChuppa 
Boczek
To drogie rzeczy są!

Wysłany: 2015-04-15, 18:50   

Główna postać tego serialu, moim zdaniem jedna z najlepszych. W najnowszych odcinkach bardzo podoba mi się jego tekst o frytownicy :mrgreen:

Dog 
Edzio Listonosz
.

Wysłany: 2015-07-27, 04:06   

Możecie mnie wyśmiać za to, ale co mi tam.

Dla mnie Ferdynand Kiepski (stare odcinki) był ikoną takiego prawdziwego, szarostrefowego przedsiębiorcy. Lojalny wobec przyjaciół i rodziny, wolał przywrócić życie seniorce rodu aniżeli wygrać w Lotto (Wio! 16 odc.), piwosz (nie bombał flachami wódy i wina na ławkach w parku, złomach i cmentarzach z Badurą), taki przeciwnik filozoficzny Paździocha mendy i złodzieja. Ganiał za takim naszym rodzimym "amerykańskim snem" pod tytułem "jak zarobić i się nie narobić".
Ferdek na zawsze zapisał się gdzieś w panteonie osób, z których biorę w jakimś stopniu przykład, tym samym stając się ofiarą tej satyry. :lol: I dobrze.

Dzisiaj doszło do mnie po skomentowaniu odc. 465, że Kiepski w większości scen tych nowych odcinków siedzi na fotelu, krześle przy stole, taborecie pod kiblem lub leży w łóżku. No sprawdźcie sami, masakra. I tu mi się nasuwa pewna myśl: czyżby Sz. P. Grabowski był zwyczajnie za gruby lub miał inne problemy zdrowotne że nie może wytrzymać prób na planie i muszą go sadzać albo kłaść do wyra? Jeśli tak to przepraszam, nie wiedziałem i życzę powrotu do zdrowia i kondycji.

Jeśli jednak to celowe zamierzenie scenarzystów, to czas na zmiany w kadrach chyba. :roll:

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2015-07-27, 07:24   

Dog napisał/a:
Dzisiaj doszło do mnie po skomentowaniu odc. 465, że Kiepski w większości scen tych nowych odcinków siedzi na fotelu, krześle przy stole, taborecie pod kiblem lub leży w łóżku. No sprawdźcie sami, masakra. I tu mi się nasuwa pewna myśl: czyżby Sz. P. Grabowski był zwyczajnie za gruby lub miał inne problemy zdrowotne że nie może wytrzymać prób na planie i muszą go sadzać albo kłaść do wyra? Jeśli tak to przepraszam, nie wiedziałem i życzę powrotu do zdrowia i kondycji.

Jeśli jednak to celowe zamierzenie scenarzystów, to czas na zmiany w kadrach chyba.

Ma wszczepione 2 endoprotezy stawu biodrowego, ale to co napisałeś, to raczej wina scenariusza, bo Grabowski porusza się normalnie.

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2015-07-27, 12:33   

Dog napisał/a:
Możecie mnie wyśmiać za to, ale co mi tam.

Dla mnie Ferdynand Kiepski (stare odcinki) był ikoną takiego prawdziwego, szarostrefowego przedsiębiorcy. Lojalny wobec przyjaciół i rodziny, wolał przywrócić życie seniorce rodu aniżeli wygrać w Lotto (Wio! 16 odc.), piwosz (nie bombał flachami wódy i wina na ławkach w parku, złomach i cmentarzach z Badurą), taki przeciwnik filozoficzny Paździocha mendy i złodzieja. Ganiał za takim naszym rodzimym "amerykańskim snem" pod tytułem "jak zarobić i się nie narobić".
Ferdek na zawsze zapisał się gdzieś w panteonie osób, z których biorę w jakimś stopniu przykład, tym samym stając się ofiarą tej satyry. :lol: I dobrze.

Jeśli jednak to celowe zamierzenie scenarzystów, to czas na zmiany w kadrach chyba. :roll:

Żartujesz sobie? Nikt cię nie będzie wyśmiewał!!! Wyraziłeś myśl wielu fanów serialu. Ja też uwielbiam Ferdka do okolic 300. odcinka, a dalej już nie wzbudza mojej sympatii. Jak można marnować taki potencjał jak Grabowski na taką postać. Za Okiła Grabowski mógł się wykazać, a za Yoki postać Ferdka to wina wypalonych twórców, nie aktora.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Fredzio i Edzio
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-25, 17:21   

No wiadomo, bez Ferdka ''Świat według Kiepskich'' nie miałby sensu. Najbardziej w nim podobają mi się pomysły oraz zawziętość, czyli głównie te cechy które mogliśmy podziwiać w starych odcinkach.

Postać oceniam na 10 (11)/ 10!

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-11-15, 16:48   

Tak by wyglądał szczupły Ferdek po 60-ce ? :mrgreen:

Grabowskiego zatem trzeba też wyp...lić :lol:
- To u pana też byli ?

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2016-11-28, 14:38   

Tutaj zmiana też zdecydowanie na minus. W nowych odcinkach raczej zazwyczaj jest starym zrzędliwym gburem. Jest to moja ulubiona postać w serialu, ale nie ma co ukrywać, że tylko za stare odcinki. Za jego pomysły, biznesy, powiedzonka i mądrości życiowe.

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2016-11-28, 19:16   

W starszych odcinkach moja ulubiona postać. Pomysłowy, wesoły, no i szczupły. Teraz gburowaty (choć w najnowszym sezonie trochę weselszy), leniwy i gruby. Szkoda, że ta postać zmieniła się tak drastycznie.

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-05-04, 18:31   

Młody Ferdek nie tylko wodę z sokiem sprzedawał:

http://nowahistoria.inter...0081,iAId,97881
- To u pana też byli ?

Odpowiedz do tematu