Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
FELDMAN Krystyna
Autor Wiadomość
hellcabber
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-31, 10:07   

no, też o tym czytałem - nie posiadała też garnków i innych naczyń kuchennych

Miuosh 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2011-08-31, 10:14   

Dziwne...

BocianVlog 
Halinka

Wysłany: 2011-08-31, 13:07   

Znalazłem zobaczcie :D o tej pory nie mam samochodu, a ostatecznie, przez tyle lat, mogłabym. Nie mam komórki ani tego diabła komputera. Nie chcę być niewolnikiem pewnych rzeczy. Ktoś zapytał mnie kiedyś: „A jakimż to niewolnikiem lodówki można być?” Jak to jakim – ile razy trzeba tam zaglądać, czyścić, coś kłaść. A co ja tam mogę wkładać? Gospodarstwa nie prowadzę, 5 deka szynki na śniadanie – na to mi lodówka nie jest potrzebna.

* Źródło: stopklatka.pl, wywiad, 2004

Dan-TuTenCham
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-31, 13:58   

BocianVlog napisał/a:
Znalazłem zobaczcie

Pamiętam to. Niesamowite nieprawdaż :-)
Ostatnio zmieniony przez Dan-TuTenCham 2011-08-31, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  

Dan-TuTenCham
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-20, 17:59   

Cytat:
W autobusie o numerze 1840, który kursuje na linii nr 74 znajduje się tabliczka upamiętnająca Krystynę Feldman, oddaną pasażerkę poznańskiej komunikacji. Tabliczkę umieszczono na miejscu, na którym najczęściej w tym pojeździe siadała.

Taka mała ciekawostka.

Dodam że maja babcia i dziadek spotkali Panią Feldman w tramwaju. :-)
Możliwe że ja także ją widziałem, ale nie jestem przekonany czy to była ona.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2011-12-24, 13:34   

Dan-TuTenCham napisał/a:
Możliwe że ja także ją widziałem, ale nie jestem przekonany czy to była ona.

Albo byłeś jeszcze za młody by pamiętać, czy wiedzieć kto to taki, albo zbyt nawalony :-P

Dan-TuTenCham
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-24, 15:11   

To pierwsze ale wiedziałem kto to taki :-P Prawdopodobnie był to rok 2002 i prawdopodobnie ŚP. Pani Feldman ;-)

Jak wyżej- Ze względu na bycie jeszcze większym gówniarzem :mrgreen: , nie jestem wstanie być pewien :-P

myself04 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2011-12-25, 22:52   

Czak Noris napisał/a:
Świetna aktorka. Szkoda, że już nie żyje, bo Kiepscy bez niej nie mają już dawnego klimatu.

tak, zgadam się ^ tamte czasy nigdy nie powrócą

hart 
Edzio Listonosz
Fan Kiepskich

Wysłany: 2011-12-25, 23:42   

Fajnie gra rolę babki.

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-01-23, 21:57   

hart napisał/a:
Fajnie gra rolę babki.

Grała,jutro mija już 5 lat od śmierci *Krystyny Feldman(1916-2007)

KanaliaTheBest 
Ferdynand Kiepski
Urodzony wieśniak

Wysłany: 2012-02-29, 14:48   

A jeszcze nie tak dawno grała w serialu. Bardzo szkoda mi tej świetnej aktorki.

jorddan 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2012-03-12, 17:44   

Krystyna Feldman stworzyla w "Kiepskich" niezapomniana kreacje. Szkoda, ze juz nigdy nie wystapi...

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-03-13, 23:49   

W Miodowych też wystąpiła, jako pani Obrochtowa ;-)

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-03-14, 15:32   

monterr07 napisał/a:
W Miodowych też wystąpiła, jako pani Obrochtowa ;-)

Tak,ale niestety to był tylko gościnny występ bo pojawiła się zaledwie dwa razy.

nitroglicerynka 
Waldek
Marian, do domu!

Wysłany: 2012-03-19, 15:44   

Krystyna Feldman to naprawdę świetna aktorka, genialnie zagrała i Babkę i Nikifora. Trzeba oddać hołd tak wspaniałym kreacjom tej aktorki. Jako Babka była niezastąpiona i idealnie dobrana do roli! :) Szkoda, że już nie żyje...

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2012-03-19, 16:31   

nitroglicerynka napisał/a:
Krystyna Feldman to naprawdę świetna aktorka, genialnie zagrała i Babkę i Nikifora. Trzeba oddać hołd tak wspaniałym kreacjom tej aktorki. Jako Babka była niezastąpiona i idealnie dobrana do roli! :) Szkoda, że już nie żyje...

Cieszmy się,że żyła prawie 91 lat a to wcale nie jest tak mało,mało komu udaje się dożyć takiego wieku,np.niedawne odejście Ireny Jarockiej czy Bogusława Meca,czyli ludzi,którzy byli dopiero po 60.Niektórym jednak udaje się przeżyć jeszcze więcej,np.Irenie Kwiatkowskiej udało się przeżyć ponad 98 lat a Danuta Szaflarska jak na razie ma 97 lat i również 97 skończy w listopadzie Nina Andrycz.Feldman miałaby dzisiaj 96 lat a więc czemu nie mogłaby nadal żyć,ale i tak myśle,że nie chciałaby grać w nowych odcinkach,bo ich poziom jest za niski.Pani Feldman na szczęście grała w ŚWK gdy serial był w swojej szczytowej formie i zawsze podnosiła poziom danego odcinka,a więc może nadal by tak było ? Ciekawe jak Rozalia zareagowałaby na powrót Waldusia i co by powiedziała o tej jego Jolaśce.

Sheina 
Ferdynand Kiepski
Pałka sie przegła!

Wysłany: 2012-06-24, 09:15   

Krystyna Feldman jest to aktorka którą bardzo cenię, przede wszystkim za to że zawsze emanowala z niej taka pozytywna energia, wiecznie wydawała mi się być optymistką, taką pozytywną osobą :-) . Zawsze wcielała się idealnie w swoje role, widać że aktorstwo miała we krwi. Z tych powodów już przeszła do historii i powiem szczerze, że aż łza w oku mi się nie raz zakręci jak pomyślę, że gdyby jej los się potoczył inaczej moglibyśmy ją oglądać nadal w ŚWK ;-) .

Prusik 
Waldek

Wysłany: 2012-07-11, 21:53   

Świetna aktorka zagrała w wielu filmach tak jak Sheina napisała była pozytywną osobą. Nikt by nie zagrał Babki tak jak ta Pani szkoda, że nie ma jej już z nami. :cry:
Ostatnio zmieniony przez Prusik 2012-07-11, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  

Prorok Boga
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-24, 17:29   

Babka była dobra z niej .Pamiętam jej dobrą rolę w filmie Mój nikifor tam zagrała rolę męską malarza słynnego .A w Kepskich zapisała się jako fanka Koziołka matołka albo jak kłóciła się o rente z Ferdkiem.

DeaDKill 
Edzio Listonosz
A robic nima komu!

Wysłany: 2012-07-30, 10:51   

Fajna byla z niej babka.|Pasożyt :-D

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-07-30, 15:03   

Krystyna Feldman była wybitną aktorką. Jak sama Marzena Kipiel-Sztuka wspominała była to legenda teatru. Świetnie grała Rozalię Kiepską. Szkoda, że najlepsi odchodzą najszybciej. :-(

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-07-30, 15:27   

PharellMan napisał/a:
Szkoda, że najlepsi odchodzą najszybciej. :-(

Chyba najstarsi ;-) 8-)

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-07-30, 15:29   

Johnny Cage napisał/a:
PharellMan napisał/a:
Szkoda, że najlepsi odchodzą najszybciej. :-(

Chyba najstarsi ;-) 8-)

To też. :mrgreen: Ale trzeba przyznać, że im młodsze pokolenie, tym więcej złych aktorów (czyli 50% z Pierwszej miłości).
Ostatnio zmieniony przez PharellMan 2012-07-30, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-08-04, 01:41   

Jeszcze mi się przypomniała jedna historyjka, którą nam opowiadał taki jeden ksiądz, co robił rok w tej szkole, do której chodzę od roku. Otóż jego koledzy z parafii przyłapali panią Feldman nad jeziorem i poprosili ją o autograf, a ta ich pogoniła w stylu babki Kiepskiej. :mrgreen:

gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2012-11-03, 19:51   

Wiecie może dlaczego miała takie długie przerwy w graniu?

Np, zagrała w odcinku 36, a potem dopiero w 62, albo 188, a potem 226. O co chodzi, chorowała? W ogóle z biegiem lat coraz rzadziej się pojawiała ;(

Edyt: Coś mi się zdaje, że odcinki "Stypa", "Zaskórniak" i "Lista Mariana", były nagrywane razem z 4 sezonem, ponieważ czas trwania tych odcinków jest powyżej 22:00 minut. W sezonie 5 było jeszcze kilka takich odcinków, ale wyszczególniłem te, bo w nich właśnie wystąpiła Babka. Może były one wcześniej nagrane i Pani Feldman dlatego się w nich pojawiła, nawet widać, a raczej słychać po głosie, że to juz nie tak Babka, jakby była chora(niczym Edzio w nowych odcinkach). Może to, że wystąpiła w 5 sezonie to tylko przypadek, bo mogła już wtedy nie grać, tylko wpleciono do 5 sezonu te trzy odcinki, które były nagrywane wcześniej za czasów 4 sezonu ;)
Ostatnio zmieniony przez gafik3 2012-11-03, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu