Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
Dział Aktorzy

Uważam, że w dziale "Aktorzy":
Powinny znaleźć się tematy o wszystkich aktorach z serialu, nawet tych, którzy wystąpili tylko w jednym odcinku
0%
 0%  [ 0 ]
Powinno się usunąć tematy, w których jest mniej niż 5 odpowiedzi, gdyż widać, że nie budzą zainteresowania
45%
 45%  [ 5 ]
Powinny się znajdować tematy tylko o aktorach, którzy wystąpili w co najmniej 3 odcinkach
18%
 18%  [ 2 ]
Powinny się znajdować tematy tylko o aktorach, którzy wystąpili w co najmniej 5 odcinkach
27%
 27%  [ 3 ]
Nic nie należy zmieniać. Niech będzie tak jak jest, czyli temat dla każdego kto zagrał w co najmniej 2 odcinkach
9%
 9%  [ 1 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-13, 23:22   Dział Aktorzy

Jak wiecie na naszym forum znajduje się dział "Aktorzy", gdzie można dyskutować na temat aktorów, którzy wystąpili kiedykolwiek w "Kiepskich". Mamy tam 129 tematów, każdy o innej osobie. Jest niepisana zasada, aby nie zakładać tematów dla aktora, który zagrał tylko w jednym odcinku. Wyjątkiem są tu "gwiazdy sezonu" typu Kożuchowska, Karolak, Olbrychski i aktorzy, którzy tylko raz odegrali ważną rolę, jak np. Podleska czy Rybiński (Śmierć Gienia). Ich to nie dotyczy. Do czego zmierzam?

Myślę, że należy zrobić w tym dziale porządek, poprzez wprowadzenie konkretnych zasad któremu aktorowi temat się należy, a któremu nie. Obecnie jest tam masa tematów o różnych osobach, które odegrały często jakieś mało istotne role. W niektórych jest raptem kilka odpowiedzi, a nawet zdarza się, że jedna. Były już kiedyś jakieś pojedyncze sygnały, że niektóre tematy powinny zostać usunięte, dlatego teraz daję możliwość wypowiedzieć się każdemu z Was w tej sprawie.

Czy uważacie, że na forum potrzebne są tematy o mało znaczących dla "Kiepskich" aktorach? A może każdy, nawet aktor, który zagrał w jednym odcinku, powinien mieć swój temat?

Wypowiedzcie się w ankiecie. Będzie ona trwała tydzień, do 21 września. W zależności od Waszych opinii zostaną wprowadzone odpowiednie zmiany.

Zachęcam do licznego głosowania, nawet osoby, które się mało udzielają!

"Jak jest zimno, a nie ma wiatru, to jest ciepło"
~Robert Górski
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2017-09-13, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-14, 09:21   

Powinny się znajdować tematy tylko o aktorach, którzy wystąpili w co najmniej 5 odcinkach z wyjątkiem tematów o aktorach z dużym nazwiskiem. Specjalnie nie piszę ,,gwiazdy sezonu'', tak jak Kiepski Widz powyżej, ponieważ zwyczaj tych gwiazd utarł się w kilkunastym sezonie, a we wcześniejszych sezonach też pojawiali się znani aktorzy, tylko zwracano na nich dużo mniejszą uwagę niż teraz- np. Niemczyk, Figura, Żak, Barciś itp. Kiepski Widz już kiedyś pousuwał część bezsensownych tematów z tego działu i wśród nich usunął tematy z Żakiem i Barcisiem. Uważam, że to źle, że zaliczył ich do tej grupy, ponieważ to były gwiazdy sezonu, na pewno większe niż Karolak, tylko po prostu wtedy jeszcze tak ich nie nazywano. Była też w tych tematach aktywność- gadaliśmy sobie z Kiziorem i wyszły z tego 2-3 strony.
Opcja w ankiecie dotycząca zainteresowania tematem też ma wielki sens, ale z biegiem czasu postów może przybyć, więc to trochę loteria usuwać jakiś temat akurat teraz i nie dawać mu szansy na więcej. Chyba, że widać, że ostatni post jest sprzed kilku lat, a temat dotyczy aktora, o którego istnieniu dowiadujemy się dopiero z Forum- to wtedy wiadomo :D

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-14, 09:26   

Pabfer napisał/a:
Opcja w ankiecie dotycząca zainteresowania tematem też ma wielki sens, ale z biegiem czasu postów może przybyć, więc to trochę loteria usuwać jakiś temat akurat teraz i nie dawać mu szansy na więcej. Chyba, że widać, że ostatni post jest sprzed kilku lat, a temat dotyczy aktora, o którego istnieniu dowiadujemy się dopiero z Forum- to wtedy wiadomo :D

Jak przez kilka lat wypowiedziało się tylko kilka osób, to chyba nagłe zainteresowanie danym aktorem, który w dodatku nie gra w innych serialach, raczej nie nastąpi ;)

Co do tych "gwiazd" to specjalnie dałem cudzysłów, tu nie chodzi o nasze upodobania, tylko to kogo reklamowali twórcy.

~Robert Górski

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-14, 09:32   

Mi chodziło o coś innego- o to, że przed Kożuchowską też tacy byli, tylko bez takiego tytułu, ale też ich się powinno zauważyć. Jak Żaka i Barcisia, którym powinno się przywrócić tematy. Albo nie usuwać tematu Figurze, mimo, że ma na koncie 2 lub 3 odcinki, a nie 5.

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-14, 09:39   

W kwestii Żaka i Barcisia to nigdy nie będziesz obiektywny, wiadomo z jakiego powodu :lol: Moim zdaniem oni jakiejś ważnej roli nie odegrali i to nie o nich był odcinek, nie pod nich pisany (w przeciwieństwie do Kożuchowskiej, Karolaka czy śp. Pana Wodeckiego). Zobaczymy jaki wyjdzie wynik ankiety i wtedy powiem co dalej.

~Robert Górski

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-14, 10:02   

Masz rację, ale mi chodzi tylko o znane nazwisko i nic więcej. Bo jak ktoś jest znany i ma sukcesy poza Kiepskimi, to można pogadać o jego innych produkcjach i naprawdę dużo na ten temat powiedzieć.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-14, 10:40   

Moim zdaniem powinno się usunąć tematy, w których jest mały ruch, a w przypadku bardziej znanych aktorów, ktorzy wystąpili tylko w jednym odcinku, pozostawić. Tyczy się to zarówno "gwiazd sezonu", jak też śp. Pyrkosza, Grzegorza Lato i innych osób, które są bardziej znane, a które wystąpiły dawniej, kiedy nie było jeszcze mody na spraszanie gwiazd co sezon do serialu.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-14, 11:13   

Z Pyrkoszem zgoda- był ruch i niepotrzebnie został ukrócony. Kiepski Widz ma rację, że szybko by się skończył, ale do tego czasu myślę, że nabiłoby ze 2 strony i już temat byłby porządny.
Natomiast z Lato nieźle pojechałeś, bo on jest od grania meczy (oraz złodziejstwa jako były szef PZPN), a nie w filmach. Co byś o nim powiedział jako o aktorze?

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-18, 12:37   

Zapraszam do zagłosowania w ankiecie. Na razie jest mało głosów, a czas upływa w środę po północy.

~Robert Górski

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-20, 23:27   

Więc jaka jest twoja decyzja?

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-20, 23:27   

Frekwencja w tym głosowaniu to zabójcza nie była :P
Wyszło, że większość z głosujących opowiada się za usunięciem tylko tych tematów, w których jest mniej niż 5 odpowiedzi. I tak też się stanie. Pozostaje zasada, że zakładamy temat dla aktora, który wystąpił w co najmniej 2 odcinkach. Być może też powstanie mini regulamin dla działu Aktorzy.

~Robert Górski

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-20, 23:32   

A co do gwiazd sezonu, to można do nich zaliczyć duże nazwiska, które pojawiły się w serialu zanim utarł się zwyczaj gwiazd sezonu? Chodzi mi o wcześniej przez nas wspomnianych Żaku, Barcisiu i Pyrkoszu. W ich tematach było dużo więcej niż 5 postów, a można dużo powiedzieć o ich innych rolach. Tzn. chyba znam twoje zdanie, ale powiedz wprost :-D

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-20, 23:42   

Pyrkosz będzie, bo o nim był odcinek i niepotrzebnie usunąłem... Wielkie nazwiska to pojęcie względne, ale już niech będą, ale do tego Buczkowski też, jak każdy to każdy. Zostanie też Łazucha, Pazura, Strasburger i w sumie jakby tak wymieniać to prawie wszyscy, którzy wystąpili w jednym odcinku :lol: Ale ci bardziej znani niech będą ;)

~Robert Górski

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-20, 23:54   

Wiadomo, że mówimy tylko o celebrytach z bogatą filmografią. S Łazuka pojawił się 2 razy :-D

Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2017-09-21, 06:24   

A ja głosuję na:
"Powinny znaleźć się tematy o wszystkich aktorach z serialu, nawet tych, którzy wystąpili tylko w jednym odcinku"

Forum to kompendium wiedzy o serialu. Im więcej informacji o nim, a także obsadzie tym lepiej!
Jednak... Dla lepszej przejrzystości proponuję stworzyć dział: Pozostali aktorzy
i umieścić w nim tematy, w których jest mniej niż x odpowiedzi lub o aktorach, którzy wystąpili w mniej niż x odcinkach. Do ustalenia.

Co Panowie na to?

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-21, 06:42   

Kiepsky, niegłupi pomysł. Przyklejonych Aktorów można wrzucić do jednej kategorii, a resztę rozdzielić w zależności od liczby odpowiedzi, a jeśli temat się rozrośnie, przenieść go do kategorii z aktorami z dużym ruchem.
Choć nadal uważam, że aktorzy z tylko jednym występem nie powinni się pojawić w tym dziale, ale to już od was zależy.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-21, 09:19   

Kiepsky napisał/a:
A ja głosuję na:
"Powinny znaleźć się tematy o wszystkich aktorach z serialu, nawet tych, którzy wystąpili tylko w jednym odcinku"

Forum to kompendium wiedzy o serialu. Im więcej informacji o nim, a także obsadzie tym lepiej!
Jednak... Dla lepszej przejrzystości proponuję stworzyć dział: Pozostali aktorzy
i umieścić w nim tematy, w których jest mniej niż x odpowiedzi lub o aktorach, którzy wystąpili w mniej niż x odcinkach. Do ustalenia.

Co Panowie na to?

Pomysł może i dobry, ale z drugiej strony tematy dla wszystkich, którzy zagrali nawet najmniejszą rólkę tylko po to, żeby były? Niektórzy być może już nie żyją albo nie są powszechnie znani, więc nie bardzo mogą być tematy do dyskusji. Co do forum jako "kompendium wiedzy" to się zgadzam - dlatego w opisach odcinków pojawiły się nazwiska aktorów, którzy w nim zagrali, a linki do nich w tematach o odcinkach.

Ale to tylko moje zdanie, czekamy na więcej opinii!

~Robert Górski

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-21, 09:21   

Kiepsky, mi się bardzo ten pomysł podoba. Sam o tym kiedyś pomyślałem, tylko się nie chciałem wychylać i robić zamieszania. Tym sposobem osiągniemy przejrzysty wygląd działu, lecz przy tym nikomu nie zabierzemy możliwości wypowiedzi o dowolnej osobie. To wspaniały kompromis! Można podzielić dział Aktorzy na 4 działy. 1- główna obsada, czyli ci przyklejeni na górze, zieloni. 2- obsada drugoplanowa, czyli Czajka, Dracz, Kurdziel itp., 3- gwiazdy sezonu- Kożuchowska, Karolak, Olbrychski itp., ale również Żak, Barciś, Pyrkosz, Figura, Niemczyk, to jest dział podobny do 4, ale oni zasługują na takie szczególne wyróżnienie; i wreszcie 4- obsada epizodyczna, czyli cała reszta no name, których nikt nie kojarzy, ale niech sobie będą :D - np. Szopa itp. Wtedy będzie wielka przejrzystość, a przy tym wielkie bogactwo treści.

Kiepsky 
Administrator Serwera

Wysłany: 2017-09-21, 09:46   

Pabfer napisał/a:
Pomysł może i dobry, ale z drugiej strony tematy dla wszystkich, którzy zagrali nawet najmniejszą rólkę tylko po to, żeby były?

- wyszukanie aktora przez google = trafienie na forum = potencjalny user
- można się wypowiedzieć o innych rolach danego aktora, z innych filmów
- jak ktoś szuka danej roli epizodycznej itd to może ją zidentyfikować po aktorze

Jestem zwolennikiem dużej objętości i zamieszczania tu wszystkiego związanego z serialem, nawet dla kilku odbiorców. Chcę by forum było kompletną bazą danych o Kiepskich :) Takie jest moje podejście. Nie tylko forum ale swoista encyklopedia (choć drugą funkcję lepiej realizuje strona.

Zobacz koniecznie: Zgłoś posty do usunięcia

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-21, 09:54   

Nasunęła mi się myśl niezwiązana z ankietą, ale związana z działem Aktorzy. Pewnie nie każdy znany aktor ma swój artykuł na stronie. Do tematu można by dodać artykuł (tym co się da, bo jakimś no name często się nie da) i wklejać podobne sygnaturki w pierwszych postach jak w tematach z odcinkami. Już co prawda niektórzy mają krótką notkę z pierwszym i ostatnim odcinkiem, ale można jeszcze dołożyć artykuły żeby był komplet.

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-21, 09:55   

To wszystko będzie, po podjęciu decyzji wszystkie pierwsze posty o aktorach będą ujednolicone, jak się da to z linkiem do artykułu na stronie ;)

~Robert Górski

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-09-21, 15:16   

Myślę, że dział aktorzy epizodyczni to dobry pomysł.

Asp. Stępień 
Edzio Listonosz
Arti Aigro

Wysłany: 2017-09-21, 15:50   

Popieram przedmówców ,dział aktorzy powinien moim zdaniem wyglądać tak jak pisze o tym Pabfer ,a Kiepsky już napisał o tym kilka powodów.

Matrixun 
Moderator|Redakcja
Maria Chodupska

Wysłany: 2017-09-22, 18:15   

Czekałem z zabraniem głosu do momentu aż dyskusja się trochę rozwinie i w sumie nie będę mieć nic nowego do zaproponowania, bo Pabfer i Kiepsky złożyli propozycje, które są niemal całkowicie zgodne z moją wizją w tej kwestii. Nie wiem jednak czy jest sens dzielenia aż na 4 części działu "Aktorzy". Z tym, że tematy o aktorach grających główne postaci powinny być przyklejone lub w jednym dziale - pełna zgoda. Ale te dodatkowe podziały... nie wiem czy warto. Ewentualnie podział na 2 części: jedną z aktorami, którzy zagrali w więcej, niż 5 odcinkach oraz drugą z pozostałymi, w tym specjalnymi.
Ostatnio zmieniony przez Matrixun 2017-09-22, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

Pabfer 
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-22, 21:47   

Ja myślałem jeszcze o 5. części- Ogólnie o aktorach z tematami o śmierciach oraz urodzinach aktorów- żeby te 2 tematy nie wisiały same wśród działów. Do tego pomyślałem, że nowy, prawie pusty dział, zmotywuje userów do tworzenia nowych tematów o aktorach (nie podam teraz przykładu, bo nie wiem i pomyślę dopiero jeśli coś takiego powstanie, ale to by było pewne coś związanego z grą aktorską) i to jeszcze bardziej rozwinie Forum, a tu widzę po twojej ocenie, że się trochę zapędziłem. Niech jeszcze inni ocenią czy się zapędziłem czy nie.

Odpowiedz do tematu