Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Daleko od noszy
Autor Wiadomość
czerwonyy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 11:24   

Paździoch96 napisał/a:
A który to odcinek? :->

A skąd ja mam to wiedzieć ? Nie interesuje się tym serialem za mocno (Jak trafiam na to to oglądam) i nie wiem, jaki to był odcinek. I ciekawe, czy jakby ktoś inny to napisał to byś też go pytał, który to odcinek ?

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-11-03, 11:27   

Co się bulwersujesz dziecko? Pytam z ciekawości, bo też chciałem obejrzeć. Jak mówisz, że to był świetny tekst, to chyba powinieneś wiedzieć w którym był odcinku. A tak w ogóle to Kiepskiego Widza pytałem, bo można było się spodziewać, że ty byś nie wiedział.

czerwonyy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 11:29   

Paździoch96 napisał/a:
Co się bulwersujesz dziecko? Pytam z ciekawości, bo też chciałem obejrzeć. Jak mówisz, że to był świetny tekst, to chyba powinieneś wiedzieć w którym był odcinku. A tak w ogóle to Kiepskiego Widza pytałem, bo można było się spodziewać, że ty byś nie wiedział.

Dobrze, dziecko. Myślałem, że ze złośliwości to napisałeś (Jak zwykle z resztą).

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2013-11-03, 11:54   

Paździoch96 napisał/a:
czerwonyy napisał/a:
Kiepski Widz napisał/a:
Gienia: O wilku mowa!
Basia: Wilk do ciebie dzwoni? :mrgreen:

Tak! To niezły ten tekst był! :-D

A który to odcinek? :->

"Ranny ptaszsek" - odc. 127. Ale ten tekst też się pojawia w kilku innych. ;-)

Biegacz 
Boczek
Długodystansowiec

Wysłany: 2015-10-20, 21:47   

Kapitalny serial. Oglądając go za każdym razem odnajduję coś nowego. Jaroszyński dba tu o najdrobniejsze szczegóły, chociażby scenografia (same szkielety zamiast rybek w akwarium, portrety lekarzy na ścianach albo zakaz sierpa i młota wśród zakazów na drzwiach do sali operacyjnej :!: :mrgreen: ).

Postaci - każda jest świetnie napisana i coś wnosi, choć w tej kwestii wiele schematów reżyser powtórzył z "Graczyków" (Kidler - Buła, Ordynator - Rumian, Basen - Graczyk, Basenowa - Graczykowa). Dobrze wprowadzone zostały również postaci Wstrząsa i Barbary Es. Wyjątkiem jest Karinka, której nigdy nie lubiłem, gra Przybylskiej mnie też nie zachwyciła.

Jeśli chodzi o humor to tutaj również widać duże podobieństwo do Graczyków - podejście bohaterów do kobiet, dwuznaczności. Wiele tekstów Jaroszyński zapożyczył ze swojego poprzedniego serialu. Ale jednak nie poszedł na łatwiznę i dużo żartów jest bezpośrednio na temat szpitala, pacjentów itd. Pod tym względem najbardziej lubiłem sceny na sali operacyjnej, Kidler był po prostu bezbłędny ("cięgło Nortona" :lol: ). Świetne były też rozmowy Kidlera z Ordynatorem ("już zapada cisza") albo rozmowy telefoniczne siostry Basen.

Żeby tak nie słodzić to powiem jeszcze o kilku wadach, które ten serial posiada. Głównie to nierówny poziom, rewelacyjne odcinki przeplatają się ze słabszymi. Do tego od momentu zdegradowania Basena ogólny poziom spadł. A seria z "gwiazdorami" typu Saleta to już w ogóle słabizna.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2015-10-21, 21:21   

Miał dobre początki, ale nie leży mi humor Jaroszyńskiego i nie mogę pozytywnie ocenić.
Trochę lubię ,,Szpital na Perypetiach'' i początki ,,Daleko od Noszy'', ale późniejszych odcinków tego serialu, a potem ,,Daleko od Noszy 2'' i ,,Szpitala Futpolowego'' nie trawię.
Natomiast muszę docenić Basenów- oni potrafią być dobrzy nawet w słabszych odcinkach.

#h3tman 
Halinka
A robić nie ma komu!

Wysłany: 2016-06-15, 18:38   Daleko od noszy - reaktywacja

Witam,
Krzysztof Jaroszyński - twórca serialu - napisał na fanpage serialu "Daleko od noszy" informację o powrocie serialu:
Cytat:
Kochani Sympatycy serialu!!! Właśnie ruszają rozmowy dotyczące premierowych odcinków "Daleko od Noszy". Może poprzecie nasze starania? Dział z widzami TV Polsat 22 514 52 50 lub redakcja@tvpolsat.info. Wiecie co z tym zrobić ? :) Do zobaczenia przed telewizorami!!!

Również na 3 stronach zamieszczono artykuły o reaktywacji serialu - ponoć ma być na innej stacji niż polsat (niepotwierdzone).
Co myślicie, czy to będzie taki sam serial jak kiedyś i wypali?

Źródła informacji:
https://m.facebook.com/Daleko.od.Noszy
http://www.fakt.pl/kobiet...olsacie/zj56mmv
http://aleseriale.pl/gid,...totemat[/quote]

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2016-06-15, 18:42   

Jeśli to prawda to nie wiem czy dobrze, że ten serial wraca. Jeśli ma to być w stylu starszych odcinków z tym samym scenarzystą i reżyserem to jestem na tak, ale jeśli ma to być coś pokroju "Szpitalu futpolowego" z Kryszakiem i Koroniewską to niech nawet nie zaczynają. I klucz do sukcesu to ta sama obsada.
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2016-06-15, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  

Vito_Corleone 
Ferdynand Kiepski
Garbaty anioł

Wysłany: 2016-06-15, 18:48   

#h3tman napisał/a:
ponoć ma być na innej stacji niż polsat (niepotwierdzone).

Może TV Puls go przejmie? Po nieudanym serialu z Pazurą, nie mają żadnego swojego serialu. Jaroszyński mógłby pokazać jakiś ogólny zarys rzekomego nowego sezonu po tak długiej przerwie.

Ferdas20 
Moderator
Róbta co chceta

Wysłany: 2016-06-15, 18:58   

Jestem na nie. Na pewno zaszłyby jakieś zmiany w obsadzie i na bank nie będzie klimatu starych odcinków. Zresztą już poprzednia reaktywacja nie była udana więc ta tym bardziej nie będzie.

#h3tman 
Halinka
A robić nie ma komu!

Wysłany: 2016-06-15, 19:15   

Pożyjemy, zobaczymy. Najprawdopodobniej od wakacji będą kręcić.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-06-15, 20:56   

1. To pewnie plotka jak z ,,Miodowymi Latami''.
2. Były już 4 seriale z tymi bohaterami. Po co jeszcze piąty, skoro już trzeci i czwarty były nudne i żałosne?

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2016-06-16, 18:05   

Pabfer napisał/a:
1. To pewnie plotka jak z ,,Miodowymi Latami''.

Informacja wyszła od samego reżysera, a nie od brukowców jak w przypadku Miodowych Lat.

Moim zdaniem już nie powinni zaczynać tego znowu. Reaktywacja już była. Wyszła średnio, chociaż niektóre odcinki z perspektywy czasu lepiej mi się podobają. Na pewno będzie dużo zmian, ale zostawią bohaterów wprowadzonych przy Daleko od Noszy 2. Pewnie też ktoś zastąpi Karinkę...

#h3tman 
Halinka
A robić nie ma komu!

Wysłany: 2016-06-16, 20:24   

To nie jest serial typu "Rodzina zastępcza" - w Tym przypadku serial wyczerpał się w 2004 roku (RZ+) = majka cafe, prawie całe odcinki wypełnione domem Jędruli i Alutki, a domu Kwiatkowskich i ich dzieci w ogóle.
"Daleko od noszy" można jeszcze pociągnąć tak jak kiepskich. Seriale by się teraz zakończyły, gdyby zmarł grający Ordynatora Krzysztof Kowalewski lub np. Ryszard
Kotys grający w kiepskich.

Cyfrowy 
Halinka

Wysłany: 2016-06-17, 10:08   

„Rodzina zastępcza plus” była całkiem zabawna, choć bardziej obyczajowa. Jędrula idealnie wpasował się do serialu, w swoich relacjach z posterunkowym. Późniejsze odcinki również bywały zabawne, np. 308 pt. „Cień zdrady”, ze znakomitą grą Maryli Rodowicz, Joanny Kurowskiej i Jarosława Boberka.
Moim zdaniem serial był bardzo dobry lub dobry do odejścia Zosii i Romka, później z Dorotką i Wojtkiem dostateczny, natomiast z bliźniakami odcinki były już nudne.

„Daleko od noszy 2” już był słaby, nudnawy, zbyt obyczajowy. Rutkowski i Kryszak nie do końca pasowali do serialu, Koroniewska również. Jaroszyński miał zbyt długą przerwę, „Synowie” byli bez pomysłu, Wawrzecki nie miał okazji do zaprezentowania swoich aktorskich predyspozycji. „Daleko od noszy - szpital futpolowy” to z kolei czysty serial obyczajowy.

#h3tman 
Halinka
A robić nie ma komu!

Wysłany: 2016-10-30, 23:49   

W sprawie mojego postu o reaktywacji "Daleko od noszy". Już od bardzo dawna wiem, że reaktywacji ma nie być, ale dopiero teraz piszę ten post.
http://superseriale.se.pl...alu_894744.html

Bździuch 
Ferdynand Kiepski
Apolonia Chałupiec

Wysłany: 2017-03-02, 13:34   

Co to za odcinek ?

Zapraszam do zapoznania się z moim scenariuszem: "Wersalka" do ŚWK (KLIK)

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2017-03-02, 22:37   

Pierwszy odcinek z postacią Karinki jeśli się nie mylę. Odcinek 14 ;)

Bździuch 
Ferdynand Kiepski
Apolonia Chałupiec

Wysłany: 2017-03-02, 22:57   

Dziękuję. Teraz sprawdziłem i tak jak wydawało mi się, że obejrzałem całą ''jedynkę'' DON, tak ten jakoś pominąłem :shock:

Zapraszam do zapoznania się z moim scenariuszem: "Wersalka" do ŚWK (KLIK)

Odpowiedz do tematu