Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czas honoru
Autor Wiadomość
Kanalia 
Ferdynand Kiepski
Krucafaks!

Wysłany: 2009-12-08, 15:59   Czas honoru

Oglądacie ten serial?? Moim zdaniem to najlepsza serialowa produkcja TVP ostatnich lat. Wartka akcja, interesujące wątki, a wszystko to na tle wojny i okupowanej Polski....Dobra obsada, świetny scenariusz.........Zawsze czekałam z utęsknieniem na kolejny odcinek. Tylko szkoda, że to już koniec..........:(
Oglądacie?

AdaśM 
Paździoch
AdiM

Wysłany: 2009-12-08, 16:10   Odp

No fakt.Jeden z lepszych. Ciekawe akcje,świetna obsada .Kilka scen mało realistyczne np: fotografowanie budynków gestapo na al.Szucha przez młodą dziewczynę ale po za tym bardzo dobry serial

Kanalia 
Ferdynand Kiepski
Krucafaks!

Wysłany: 2009-12-08, 16:29   

No zawsze zdarzają się jakieś obyłki scenarzystów, ale liczy się efekt zaciekawienia.....a tego temu serialowi nie można odmówić:)

Kiepska_Fanka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-09, 21:24   

Pierwszy raz słyszę o takim serialu.

AdaśM 
Paździoch
AdiM

Wysłany: 2009-12-09, 21:58   Odp

Już się kończy .Niedziela TVP 2 o 21 .00 ostatni odcinek chyba będzie
Ostatnio zmieniony przez AdaśM 2009-12-09, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

Kanalia 
Ferdynand Kiepski
Krucafaks!

Wysłany: 2009-12-10, 14:14   

Ostatni już był..........:( Skończyło się napadem na bank.

AdaśM 
Paździoch
AdiM

Wysłany: 2009-12-10, 21:26   Odp

Ano tak.Ogladałem przecież

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-07-07, 18:51   

Chyba jeden z najlepszych seriali obecnie produkowanych :) Pomimo wpadek i niedociągnięć, jest to świetny serial ;) Szkoda, że 5 seria będzie ostatnią, ciekawe co się w niej wydarzy :)

rasrev 
Ferdynand Kiepski
stara łysa pierdoło!

Wysłany: 2012-07-07, 20:39   

Kapitalny serial. Lubię wszystko co jest związane z II wojną światową, więc to również przypadło mi do gustu :P
Bardzo dobry pomysł i w ogóle wykonanie. Świetna robota :) Najlepsi są ci co grają niemieckich żołnierzyków :D

A co do następnego sezonu to czytałem że ma być akcja po wojnie :/ Trochę mi to nie pasi, wolałbym Powstanie Warszawskie, no ale czekam i tak z niecierpliwością :lol:

"Gaz STOP , Ropa STOP Jop Twoju Mać STOP"
_/

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2012-11-20, 23:11   

Świetny serial,oglądałem przed chwilą ostatni odcinek V serii. Nie spodziewałem się,że tak się potoczy. Zawsze oglądając ten serial mam jakieś dziwne uczucia :-P Pozytywne...co udowadnia,że serial jest extra :mrgreen:

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2012-12-11, 18:03   

Już słychać o kolejnych dwóch seriach. Jedna o komunizmie ,akcja będzie się toczyć do bodajże 50 roku i druga to retrospekcja Powstania Warszawskiego ;-)

JJ88 
Halinka

Wysłany: 2013-02-14, 23:11   

KorK napisał/a:
Już słychać o kolejnych dwóch seriach. Jedna o komunizmie ,akcja będzie się toczyć do bodajże 50 roku i druga to retrospekcja Powstania Warszawskiego ;-)

To ma być umieszczony w jednej serii.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-04-17, 16:02   

No ciekawe jak wyjdzie ta 6 seria :) Będą retrospekcje, znaczy Pawlicki będzie grał, dobre i to.
Do tej pory najlepsza była 5 seria, w kazdym odcinku sie coś działo, trochę szkoda Janka, ale niestety, Ci ludzie ginęli naprawdę. Mimo wielu niedociągnięć, jak m.in. skoczek z Anglii, oficer ZWZ który uciekł z Pawiaka, spokojnie chodzi po Warszawie i pracuje w niemieckim banku - uwazam Czas honoru za bardzo dobrą produkcję.

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2013-05-08, 20:22   

Na oficjalnej stronie Czasu Honoru jest taka oto informacja:
Kod:
Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu rozwiązanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Podziemie zaczyna pogrążać się w organizacyjnym chaosie.

Władek dowodzi leśnym oddziałem partyzanckim. Jego żołnierze tracą poczucie sensu walki. Chłopi nie chcą współpracować, mają dość wojny.

Ruda wpada w zasadzkę UB. Zostaje aresztowana i oskarżona o udział w zabójstwie ważnego funkcjonariusza komunistycznych służb.
Bronek, Wanda, Michał i Celina żyją na emigracji. Bronek w Londynie pracuje fizycznie i zmaga się z niechęcią Anglików. Wanda czuje się bezradna wobec fałszywych oskarżeń o kolaborację z Niemcami. Decyzję o ich powrocie do Polski przyspiesza niespodziewane spotkanie w londyńskim barze Karkowskiego, gestapowskiego szpicla odpowiedzialnego za wystawienie Niemcom jednego z dowódców AK. Bronek postanawia dopaść Karkowskiego, który uciekł do Polski.

Michał i Celina są w Monachium – Celina pracuje jako tłumaczka przy procesach norymberskich, Michał natomiast w monachijskim biurze organizacji Polska Niepodległa. Chce walczyć, nie czuje się dobrze za biurkiem.
W tej sytuacji, kiedy tylko pojawia się szansa powrotu do Polski, Michał postanawia z niej skorzystać. Otrzymuje od organizacji polecenie, aby eskortować do kraju specjalnego emisariusza, prezesa Janisza, który ma uporządkować organizacyjny chaos w polskim podziemiu i doprowadzić do scalenia rozbitych grup oporu.
Celina nie chce wracać do kraju, ma dość konspiracji i życia w zagrożeniu. Decyduje się jednak na powrót , kiedy amerykańscy mocodawcy obiecują jej paszport USA w zamian za odszukanie Joachima Blachnitzkiego, niemieckiego fizyka ukrywającego się na terenie Polski.
Główni bohaterowie serialu – Bronek (Maciej Zakościelny), Michał (Jakub Wesołowski) i Władek (Jan Wieczorkowski) nie mogą pogodzić się z panującym porządkiem. Postanawiają, zgodnie z przekonaniami i złożoną przysięgą, walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na najbliższych – Wandę (Magdalena Różczka), Celinę (Olga Bołądź), Rudą (Karolina Gorczyca) i Lenę (Agnieszka Więdłocha). Kolejny raz miłość, przyjaźń i zaufanie zostaną wystawione na poważną próbę.

Pełna napięcia akcja obejmować będzie m.in. walki partyzanckie, tajne akcje, prowokacje wywiadów, aresztowania, rozstania i powroty bohaterów.
Serial realizowany jest głównie na terenie Warszawy (m.in. w Parku Skaryszewskim, kościołach przy Czerniakowskiej i Senatorskiej, restauracjach w Wilanowie, Cmentarzu Powązkowskim, Instytucie Francuskim przy Senatorskiej) oraz w Zalesiu Górnym, Milanówku, Konstancinie, Sulejówku, Jabłonnie, Jadwisinie, Płocku.

Zdjęcia do 13 premierowych odcinków 6 serii Czasu honoru potrwają do połowy sierpnia. Premiera jesienią 2013 w Programie 2.

Więc chyba tej retrospekcji nie będzie ;) Przynajmniej w 6 serii...
Ostatnio zmieniony przez KorK 2013-05-08, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-05-08, 22:13   

Panie, przecież nie mogą opisać wszystkich odcinków po kolei :) Ja nadal wierzę w to, że będą sceny z Pawlickim.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-05-08, 22:33   

Ponoć był na planie serialu więc chyba kręcą coś z nim jako retrospekcje.
- To u pana też byli ?

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2013-05-08, 22:46   

Podobno będzie się pojawiał we wspomnieniach Leny...może o taką retrospekcje chodzi? :->

Sławek Wiśnik 
Ferdynand Kiepski
Siwy koniu!

Wysłany: 2013-05-09, 08:21   

Ja tam za tym serialem strasznie nie przepadam. Może gra Pawlickiego, Wesołowskiego, Zakościelnego i Wieczorkowskiego jest w porządku, ale sam serial mnie nudzi. Z wojennych bardziej preferuję Czterech Pancernych, Stawkę lub Polskie drogi

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-09-02, 02:28   

I jakie wrażenie po pierwszym odcinku 6-ej serii ?

Bo mnie się wydaje że sporo jeszcze można z tego serialu wycisnąć.
Ciekawie porozmieszczali bohaterów - jedni w Londynie, drudzy w Monachium, trzeci w lesie.
Z zainteresowaniem się to ogląda.
- To u pana też byli ?

Żółtkiewicz 
Boczek

Wysłany: 2013-09-02, 12:23   

Jeśli chodzi jako tako o serial to dla mnie jest nudny - są lepsze seriale tego typu.

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2013-09-02, 15:28   

Ja już po drugim odcinku :D Muszę przyznać,że po takiej sobie 5 serii jest lepiej. Najlepszy Reiner z brodą :mrgreen:

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-09-02, 16:11   

Rainer jak młody Lenin.

A piąta seria była przecież najlepsza.
- To u pana też byli ?

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-11-12, 16:44   

Co to się będzie dziać w odcinku 77 - ja od wczoraj jestem w żałobie :-/
- To u pana też byli ?

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2013-11-13, 13:35   

Kizior, też oglądałem. Ciekawe czy w końcu Bronek i bracia Konarscy dopadną Rainera i Karkowskiego.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-11-13, 14:08   

Rainer musi spłodzić Tuska jeszcze.
- To u pana też byli ?

Odpowiedz do tematu