Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czas honoru
Autor Wiadomość
Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-10-27, 01:01   

No, odcinek 8 pozamiatał jeśli chodzi o emocję, tak przeczołgał, że mnie do tej pory serce boli i płacze krwawymi łzami.

Na początku już wymięklim, jak Krawiec stał nad grobem swojego syna + piękna piosenka Zosi i aktorstwo Majchrzaka świetnie to wszystko oddało.
Potem śmierć Twardego, jak żywo przypominajaca scenę z Kolumbów.
Spotkanie w lesie Bronka z Heleną, najpierw taka radość a potem taki smutek po informacji że wszyscy potracili ze sobą kontakt.
I na końcu spotkanie Bronka z Wandą po wyjściu z kanałów.

W miarę dobre sceny walk na barykadzie ;)

Były też momenty komediowe, bo tak trzeba traktować osobę Pabsta, który całkowicie odleciał w inny wymiar - coś jak nasz kolega z forum :lol:

W kanale zabrakło szczurów i klocków - jak okrutnie to okrutnie !
- To u pana też byli ?

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-10-28, 02:43   

Mam już nową piosenkę Kasi Sawczuk !

ps. i mam gdzieś waszą śpiewającą Mariolkę z szyją jak udo Pabsta :lol:
- To u pana też byli ?

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2014-10-28, 23:06   

https://www.youtube.com/watch?v=yVzGdhKOdus ;-)

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-10-29, 18:56   

Ostatni odcinek rzucił mnie na kolana! Wybitny! Chyba żaden inny w całym serialu nie działał tak na emocje

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-10-29, 19:02   

O którym odcinku mówisz, 8 czy już 9 ?
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-10-29, 19:43   

Tym, który się zaczął od wizyty głównych bohaterów u Krawca. potem krawiec modlił się przy grobie ,,Bambo"

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-10-29, 19:44   

To odcinek ósmy.
- To u pana też byli ?

KorK 
Ferdynand Kiepski
Oddawaj moje 100mln!

Wysłany: 2014-10-29, 20:06   

A dla mnie nie ma tego czegoś w tej serii. Wielka szkoda,że przeskoczyli te powstanie dwa lata temu i zrobili od razu sezony 5,6. Teraz oglądając serię powstańczą wiadomo z góry,że wszyscy młodzi i nowe postacie zginą, a główni bohaterowie przeżyją - w końcu musi się to zgadzać z następnymi seriami. Nie ma tego elementu niepewności,zaskoczenia (czy np. dana gł. postać zginie) dzięki któremu tak świetnie oglądało się serie dot. okupacji niemieckiej.

Nie bardzo podobają mi się te sceny w kanałach, nie zbyt realistyczne...powstańcy przecież przechodzili w tym smrodzie po kilka godzin,a kanały raczej nie były takie szerokie i wysokie jak to mamy pokazane, niekiedy trzeba było nawet iść "na czworaka" w szlamie a nie wyprostowanym na luzie po prostu w wodzie po kolana.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-10-29, 20:09   

KorK napisał/a:
A dla mnie nie ma tego czegoś w tej serii.

Dla mnie też, ale jest o niebo lepsza od poprzedniej

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-11-02, 22:21   

Odcinek 9-ty długo się rozkręcał, momentami nudził ale w końcu doczekaliśmy się prawdziwej potyczki w tej serii ! Ostra naparzanka, stres, emocje i dramaty. Prawdziwy ból sprawiła śmierć żony Wilka podczas "nocy poślubnej" - ech.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-11-03, 08:24   

Bardzo dobry odcinek. Wywarł na mnie pozytywne wrażenie naparzanką i graniem na emocjach

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-11-09, 22:32   

Odcinek 10-ty z wyraźnie zwolnionym tempem akcji.
Więcej słodkiego pierdzenia niż akcji. O co chodziło z tym ojcem Adama ?
Jedynie wybuch budynku od pocisku dobry.

"Rozumiem" kapuś organizujący za pieniądze ucieczki ale żeby Woźniak wydał tak dwóch powstańców to już przegięcie. I te jeszcze patyczkowanie się z nim po wojnie głównych bohaterów po takim czymś :roll:
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-11-10, 11:28   

Zwolnienie akcji, ale w celu zbudowania napięcia. Bardzo mi się podobał
10/10

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-11-17, 15:56   

11. odcinek był rewelacyjny! Znów dużo się działo i znów nic nie wiadomo przed odcinkiem finalowym

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-11-17, 16:41   

Niestety dziady spojlerują, trollują i chyba wszystko jest jasne.

Na razie szkoda Zosi.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-11-18, 18:28   

Spojlerem są już 5 i 6. Seria

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-11-23, 23:56   

To jest już koniec tej historii, autobus życia dalej jedzie.
Spodziewałem się czegoś jeszcze lepszego na koniec.

No cóż, mimo wielu wad i niedociągnięć ten serial to jeden z lepszych jakie powstał w naszym kraju. Zżylim się z bohaterami :cry:
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-11-24, 22:13   

Odcinek finałowy genialny! Chyba najlepszy ze wszystkich 7 finałów, mimo, że każdy się kończył na swój sposób dobrze, a ten skończył się bardzo źle. Plus za genialne zaczęcie i dużo akcji- prawie wszystkie wątki się skończyły. (a te niedokończone budują napięcie przed 5. serią, gdyby ktoś chciał oglądać chronologicznie). Były co prawda 2 idiotyczne sceny-
samobójstwo Adama- na swój mroczny sposób prawie zabawne
Krawiec: Koniec powstania. Idziemy do niewoli. (strzał) A możemy też walczyć w lesie
(specjalnie przekoloryzowałem)
I świetne zgranie Michała i Celiny (to też buduje napięcie przed 5. serią, ale mogli się minąć normalnie, a nie jak pierdoły)
Ale ogólnie brak zastrzeżeń 10/10

Ponieważ to na 99,99% ostatni sezon, pozwolę sobie na małe podsumowanie
SERIA 1 10/10
SERIA 2 10/10
SERIA 3 10/10
SERIA 4 10/10
SERIA 5 9/10
SERIA 6 7/10
SERIA 7 9/10

Serie 1-4 tworzą najlepszy serial wszech czasów! Rewelka! Serie 5 i 7 wyraźnie odstają, ale też są bardzo dobre. Seria 6- kompletnie bez sensu, ale co jakiś czas coś się działo

RANKING IDIOTYCZNYCH SCEN
1. Śmierć Janka (Seria 5)
Siedzę już w samochodzie i nie mam groźnej rany. tak nie może być! Trzeba się wrócić i owdowić Lenę!
2. Angielsko- rosyjska agentka (Seria 4)
,,Ta ruska agentka jednak była z MI6. Sorki Michał". Mogli sobie to odpuścić! Bez tego odkrycia wątek był ciekawy
3. Samobójstwo Adama (Seria 7)
Przypomina się szkolny cytat- czytaj polecenia do nońca
4. Śmierć mjr Czesława Konarskiego (Seria 1) i Celiny (Seria 6)
Bronka nie nauczyli w Londynie, że się dobija. Wand miała pierwszy raz w życiu pistolet w ręku i zabiła łysego Ruska (finał 7. Serii), a Bronek- spadochroniarz tego nie wie. (Pasuje tu też śmierć Janka- z takiego samego powodu, ale o tym już było)
5. Michał nie znajduje Celiny (Seria 7)
To miało duży sens w kontekście całego serialu. Pomysł dobry, ale wykonanie denne. Trzeb docenić, że skończyło się lepiej niż w książce. W filmie Michał podbiegł do obcej kobiety, a ta wiadomo, że go nie poznała.. W książce to była Celina, ale pod wpływem traumatycznych zdarzeń nie poznała go i poszła dalej. (Sokołowski nazywa ją ,,starą kobietą''- bo przeżyła tak wiele jak stara kobieta). trzeba to docenić, ale i tak głupio wyszło.

Zabawne jest też polowanie na Karkowskiego przez półtora serii- ni to ,,Moda na Sukces'', ni to ,,Trudne Sprawy''. na pewno nie ,,Czas Honoru''!

CAŁY SERIAL 9/10
CAŁY CYKL KSIĄŻEK 10/10

Czytał ktoś książki? Chętnie pogadam o różnicach w porównaniu z filmem (Bogatszy wątek Wernera Wocha vel Tadeusza Wijasa oraz Karola Ryżkowskiego i ,,Mosina'' Halbego w książce; Brak akcji z bombą na dworcu, wątku Celiny I Heinricha <Heinrich w książce tylko mówi o tych świniach w partii, wołach w rządzie i baranach na froncie- albo odwrotnie :D Potem nie występuje> oraz komunizmu (tak ogólnie napiszę :D ) w książce; Brak Achmatowicza (mojej ulubionej postaci) w filmie. Są do kupienia albo 3 grube tomy (ja mam), albo kilka cienkich (chyba 6-7, ale nie wiem dokładnie)

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-11-24, 23:14   

A gdzie Karkowski w mundurze SS ?
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-11-24, 23:16   

Kizior napisał/a:
A gdzie Karkowski w mundurze SS ?

Przecież to szpicel. Marny pomiot, nie żołnierz. Jakby się spytać jakiegoś hitlerowca, powiedziałby, że Karkowski nie zasługuje na mundur

........................................................................................................................................

Dodatkowo-o ironio!!! Janek, Stary Konarski, Celina, młodzi powstańcy i Romek z rodzicami zginęli, a Rainer żyje!

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-11-24, 23:25   

Ale Bronek sam w piątej serii mówił że widział go w mundurze SS - więc gdzie ja się pytam ? Liczyłem na ten wątek a tu zastrzelił Bambo i uciekł.
- To u pana też byli ?

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2014-11-26, 19:15   

Z tego co pamiętam to Bronek powiedział, że "nasi ludzie widzieli go w powstaniu w mundurze SS"
Drugą sprawą jest, że w VI serii Woyciechowski go ściga, gdyż w 1943 roku miał wykonać na nim wyrok za to, że przez niego aresztowano "Grota", a z tej serii możemy domyśleć się, że Bronek mścił się za "Bambo".

Teraz mnie ciekawić będzie, jak to się stało, że czwórka bohaterów przedostała się do lasu (w przypadku Konarskich rozumiem, walczyli w 1945 roku w Kampinosie) ale Janek? Przecież Janek był w oflagu razem z Bolkiem. Zatem tu mamy takie niedociągnięcie. ;)

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-11-26, 20:32   

monterr07 napisał/a:
"Teraz mnie ciekawić będzie, jak to się stało, że czwórka bohaterów przedostała się do lasu (w przypadku Konarskich rozumiem, walczyli w 1945 roku w Kampinosie) ale Janek? Przecież Janek był w oflagu razem z Bolkiem. Zatem tu mamy takie niedociągnięcie. ;)

Właśnie o taką ciekawość chodziło. To zamierzone. Tak samo Werner Woch vel Tadeusz Wijas postrzelił Bronka w pierś na koniec III Serii, a w IV Serii nikt o tym nie pamiętał

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2014-11-26, 21:04   

Pabfer napisał/a:
Właśnie o taką ciekawość chodziło. To zamierzone. Tak samo Werner Woch vel Tadeusz Wijas postrzelił Bronka w pierś na koniec III Serii, a w IV Serii nikt o tym nie pamiętał

Pewnie dlatego, że odległość między III a IV serią to prawie 3 lata. Po prostu Bronka uratowali, szybko trafił do lekarza, co nie zmienia faktu że rana była poważna.

Kolejne - relacje Michała i Celiny w serii V - w Powstaniu widzimy, że ich relacje są bardzo dobre, wyglądają i są zakochani, a na wiosnę 1945 kiedy się spotykają (choć tu zachowane dobrze według scenariusza, że widzieli się ostatnio 3 dnia powstania) witają się jak zwykli znajomi. Wydaje mi się że ten wątek z V serii oparty był na IV - pod koniec IV Michał był jeszcze zaręczony z Osmańską. W Powstaniu ten wątek przemilczany i po miesiącu od tych wydarzeń (przypominam, IV seria to koniec czerwca 1944) Michał nie wygląda na załamanego po śmierci narzeczonej. W czwórce dowiadujemy się także że w ostatnich dniach czerwca Lena miała trafić do Berlina, seria kończy się jej porodem więc co dalej nie wiadomo. Wiemy tyle że 29 lipca została wykupiona z Pawiaka, czyli do Berlina jej nie przewieziono, nie wiadomo czemu i wątpię że to miało związek z porodem.

Skoro już o IV wspomniałem, to o ile w V serii możemy zrozumieć, że nie ma nigdzie mowy o ojcu Bronka ani o tym chłopcu którym zaopiekował się Bronek (nie pamiętam imienia) - tu jasne, było powstanie, były ofiary więc pewnie zginęli. Ale w przed Powstaniem przynajmniej o chłopcu który mieszkał z Heleną byśmy coś wiedzieli ;) Podobnie z Alanem i Lolkiem, którzy "wyparowali" w Powstaniu, jednak ja sobie to tłumaczę w ten sposób, że walczyli w innym zgrupowaniu.

A pamiętacie serię V kiedy Władek, Bronek i Janek odwiedzili piekarza Lisowskiego, który miał im pomóc w ataku na więzienie UB? Władek stwierdził że walczyli z bratem na Czerniakowie razem z bratem, a koledzy... tu uciął, jednak teraz wiemy że jest to nie do końca prawdą - walczyli przecież razem, najpierw na Woli, Starówce, w Śródmieściu i dopiero potem na Czerniakowie. Po emisji 7 serii znamy już kolejną nieścisłość - Władek twierdzi, że walczył w Zgrupowaniu Kryska, a w "Powstaniu" ich oddział jest kompanią specjalną KG AK.

Wiadomo, to tylko serial i błędy się zdarzają, jednak są ludzie, między innymi ja którzy lubią czepiać się takich szczegółów :) Już pomijam chwytanie Stena za magazynek, przecież wtedy nie było internetu i żaden "znafca" AKowcom tego nie tłumaczył :mrgreen:

Rozpisałem się trochę, ale jak na tyle nieścisłości i tak mało, może kogoś moje wypracowanie zainteresuje :D Ilość błędów nie zmienia faktu, iż bardzo lubię ten serial i uważam go za jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich czasów.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-11-26, 21:20   

monterr07 napisał/a:

Podobnie z Alanem i Lolkiem, którzy "wyparowali" w Powstaniu, jednak ja sobie to tłumaczę w ten sposób, że walczyli w innym zgrupowaniu.

A pamiętacie serię V kiedy Władek, Bronek i Janek odwiedzili piekarza Lisowskiego, który miał im pomóc w ataku na więzienie UB? Władek stwierdził że walczyli z bratem na Czerniakowie razem z bratem, a koledzy... tu uciął, jednak teraz wiemy że jest to nie do końca prawdą - walczyli przecież razem, najpierw na Woli, Starówce, w Śródmieściu i dopiero potem na Czerniakowie. Po emisji 7 serii znamy już kolejną nieścisłość - Władek twierdzi, że walczył w Zgrupowaniu Kryska, a w "Powstaniu" ich oddział jest kompanią specjalną KG AK.

Wiadomo, to tylko serial i błędy się zdarzają, jednak są ludzie, między innymi ja którzy lubią czepiać się takich szczegółów :)

Gdyby 7. Seria była 5. Serią- czyli daliby ją w serialu chronologicznie- pewnie wpadek i niedopowiedzeń byłoby mniej. Sokół i Wencel powinni przed 7. Serią obejrzeć Serie 1-4 i sobie przypomnieć te różne niuanse, ale pewnie nawet o tym nie pomyśleli. Nawiązali do tych wątków, o których jeszcze nie zdążyli zapomnieć (np. Ruda- prostytutka killerka)

Odpowiedz do tematu