Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Conan

Który Conan najlepszy?
Conan Barbarzyńca 1982
83%
 83%  [ 5 ]
Conan Niszczyciel 1984
16%
 16%  [ 1 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Gondo 
Halinka
Pułkownik

Wysłany: 2012-08-05, 12:46   Conan

Conan Barbarzyńca/Conan NiszczycielConan Barbarzyńca 1982 - Znakomity film fantasy, fajnie się ogląda takie archaiczne efekty . Film rozpisany, nie kręcony dla kasy, a Arnold pokazuje, że z niego dobry aktor. Znakomita jest muzyka, ale to każdy już wie. Finalny pojedynek z armią Dooma to majestrzyk. Fajnie jest pokazany rozwój postaci Conana, od niewolnika, złodziejaszka, do (w sumie...) burżuja (scena, gdy upija się z Valerią itp.). Świetne są sceny z orgią, gdzie bohaterowie w pień wycinają sporą armię czy ogólnie walki na miecze. Co do minusów, to film czasem ma nudne momenty i miejscami jest dziwny. 7/10

Conan Niszczyciel 1984 - Bądź co bądź niezły sequel. Wiadomo, że kręcony pod komercję, ale jest OK. Nieco złagodniał w porównaniu do poprzednika i wkrada się kino przygodowe czasem, sam wątek wędrówki bohaterów i "nawiązywanie" nowych znajomości można zaliczyć do kina przygody. Dobre jest aktorstwo, tempo o wiele szybsze i czasem nawet więcej się dzieje (więcej walk i przygód), efekty specjalne są na poziomie (w miarę) dobrym, a muzyka wspaniała. Więcej jest też potworów - bestia w zamku lodowym i bóg o kształtach potwora na końcu, a nie tylko gigantyczny wąż. Nieźle się to ogląda, choć na pewno jest słabsze niż pierwszy Conan - 6/10

Niedawno powstał nowy Conan, ale nie oglądałem i nie mam zamiaru. Sam brak Arnolda to nieporozumienie . Część II mam od ITI, gdzie czyta Tomasz Knapik (Z nevada video, stan idealny), a jedynki jak na razie nie mam. No chyba, że liczyć ripa z Polsatu...

KiepskiWalduś 
Halinka
mmm moje ulubiene

Wysłany: 2012-11-26, 16:25   

Conan Barbarzyńca zdecydowanie lepszy.
W Barbarzyńcy jest zdecydowanie lepsza fabuła i dlatego odemnie głos na ''Conan Barbażyńca"

ORT! Wcześniej napisałeś poprawnie. :-P - p91

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-09-08, 09:41   

Mi się podobał Barbarzyńca i Niszczyciel. Wiem, że Barbarzyńca lepszy ale jakoś to Niszczyciel przypadł mi bardziej do gustu. Tak czy siak warto obejrzeć Niszczyciela i Barbarzyńcę.

czerwonyy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-25, 13:01   

Zdecydowanie Conan Barbarzyńca. Działo się wiele akcji, a w Niszczycielu się nic nie działo.

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-11-16, 22:56   

Wolę Barbarzyńcę, bo pierwsze części zawsze są lepsze. Udane pierwsze kroki Schwarzeneggera na scenie. Jakiś czas temu zrobił remake pierwszej części i też można dodać do ankiety, ale tamten był już gorszy, bo zrobiony na siłę.

Odpowiedz do tematu