Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co ludzie powiedzą?
Autor Wiadomość
Harnas4 
Edzio Listonosz
Harnas4

Wysłany: 2008-12-02, 07:54   Co ludzie powiedzą?

Brytyjski serial, którego główna boharterka – Hiacynta Bucket – nieustannie stara się prezentować jako znacznie zamożniejsza i należąca do wyższej klasy społecznej niż w rzeczywistości. Robi to jednak dość nieudolnie. Jej obsesja na punkcie savoir-vivre'u, unikania skandali, kontrolowania innych ludzi i dążenie do perfekcji są źródłem wielu komicznych sytuacji i tematem wokół którego koncentruje się akcja serialu. Podobnie jak jej niechęć do bycia widzianą razem z częścią rodziny zamieszkującą w niechlujnych domach komunalnych.

Harnas4 
Edzio Listonosz
Harnas4

Wysłany: 2009-05-04, 01:13   Co ludzie powiedzą

"Co ludzie powiedzą" - OPINIE

Piotrus 
Boczek

Wysłany: 2009-12-22, 20:07   

Bardzo dobry serial.
Przyznam się ,że Ryszard ma naprawdę silną wole aby móc wytrzymać z taką Hiacyntą. :-)

Maximus90
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-19, 21:44   

Haham miałem zakładać temat (ale jednak postanowiłem przejrzeć czy aby na pewno tematu nie ma i co? - temat jest). Mam około 40 płyt dvd i wszystkie obejrzałem wiele razy (szczególnie kojarzy mi sie z wakacjami). Hiacynta jest mocna, chociaż po obejrzeniu wiekszej ilosci odcinkow zaczyna mocno irytować. Niezły jest powolniak i jego "how nice" - no nieżle :mrgreen: . Burdel tam zawsze u nich w mieszkaniu, ten tatuś ostry erosoman uciekał im na golasa z domu :mrgreen: . Szkoda mi tej sąsiadki sie robiło, zawsze jej coś rozlała ze zdenerwowania :mrgreen: .

Dan-TuTenCham
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-19, 21:48   

Pierwsze słyszę :->

Maximus90
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-19, 21:50   

Ten serial leciał na TVP2, a ja kiedyś go kupiłem kolekcjonując wersje 'kioskową'. Załączam grafikę w takim razie;

mocny fuller 
Edzio Listonosz
Okił rządzisz

Wysłany: 2012-04-28, 20:58   

Za udział w konkursie dostałem 4 płyty
a serial zarąbisty nie lubię tylko za bardzo Stokroty

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-10-26, 12:51   

Świetny serial. W wakacje se go przypominałem, bo moja siostra wygrała połowę odcinków w jednym konkursie kiedyś. Najlepsze są scenki jak Hiacynta zaprasza Elżbietę na kawę, a ta zawsze wypieprza filiżankę. :-D

Bździuch 
Ferdynand Kiepski
Apolonia Chałupiec

Wysłany: 2017-08-05, 08:59   

Tak jak moim ulubionym humorem jest Brytyjski, tak tego nie mogę oglądać, zupełnie jak w miodowych latach, w każdym odcinku to samo, fakt w tacy Bundy opierają się na powtórzeniach, ale robią to w tak zabawnym kontekście, że to zamiast denerwować bawi dwukrotnie bardziej. Do tego ta cała Hiacynta działa mi na nerwy, podobnie jak ten pantofel, ten spedalony ksiądz i ta wkurzająca babka, jedynie rodzina Hiacynty jest w miarę, fajny kontrast jest kiedy się spotykają z Hiacyntą. Przypominają mi trochę Kiepskich i to bardzo. Pochwalę za to polskie tłumaczenie, jest świetne.
- I mój scenariusz

kacrudy 
Ferdynand Kiepski
Oby nam się!

Wysłany: 2017-08-05, 11:52   

Widziałem parę odcinków na TV Puls i... no nie wiem, jakoś mi się nie spodobał. Nie zaśmiałem się ni razu, a postaci są wkurzające. Brytyjski humor aż tak mi nie podchodzi, może dlatego nie podoba mi się "Co ludzie powiedzą?" W każdym razie, jak go widzę, przełączam dalej.

Asp. Stępień 
Mariolka
Arti Aigro

Wysłany: 2017-08-06, 10:16   

Bździuch napisał/a:
Tak jak moim ulubionym humorem jest Brytyjski, tak tego nie mogę oglądać, zupełnie jak w miodowych latach, w każdym odcinku to samo, fakt w tacy Bundy opierają się na powtórzeniach, ale robią to w tak zabawnym kontekście, że to zamiast denerwować bawi dwukrotnie bardziej. Do tego ta cała Hiacynta działa mi na nerwy, podobnie jak ten pantofel, ten spedalony ksiądz i ta wkurzająca babka, jedynie rodzina Hiacynty jest w miarę, fajny kontrast jest kiedy się spotykają z Hiacyntą. Przypominają mi trochę Kiepskich i to bardzo. Pochwalę za to polskie tłumaczenie, jest świetne.

A mnie właśnie ML i ten świetny serial o którym mowa w tym temacie bardziej śmieszą niż Bundy (zbyt chamski humor )

Bździuch 
Ferdynand Kiepski
Apolonia Chałupiec

Wysłany: 2017-08-06, 10:41   

No widzisz, de gustibus, ja właśnie lubię chamski oraz trochę lubię też czarny humor, oczywiście czarny humor w granicach rozsądku, bo od takiego ''Pcina Dolnego'' czy ''Happy tree friends'' mi się zbiera na wymioty. Choć i tak najlepsze są komedie z Funesem :-P . Aczkolwiek w
"CO ludzie powiedzą" nie zawiódł humor, a postacie i scenariusz.
- I mój scenariusz

Odpowiedz do tematu