Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Całkiem nowe lata miodowe
Autor Wiadomość
kacper091097 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2014-08-12, 02:24   

Masz rację ;) Mi podobały się obie serie, mimo że ta starsza. oczywiście bardziej. :) Szczególnie scena z Karolem i szyciem w przedostatnim odcinku była fenomenalna głównie dzięki grze Żaka. :D

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-08-17, 18:32   

Cytat:
iść ŚWK - scenariusz może kuleć ale wyjście z kamienicy bardzo odświeżyło serial

Już greenboxy są takim wyjściem. I jak? podoba ci się? :P

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2015-02-24, 18:40   

Co pan porównujesz z prawdziwymi plenerami w których nawet beznadziejność Żakowej jako Alinki tak nie raziła jak w kamienicy na Woli. Dobry zabieg tylko scenariusz mogli dopracować i więcej starych postaci zachować.
- To u pana też byli ?

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2015-02-24, 19:20   

Na pewno jakby chcieli kontynuować "Całkiem Nowe..." to trochę by pozmieniali rzeczy aby przywrócić stary klimat. Jednak ta seria od początku zmierzała ku końcowi bo jak pisał Barciś na swoim forum- i Żak i on postanowili, że kończą z Miodowymi Latami bo nie chcą się zaszufladkować i chcieli być otwarci na nowe role. Więc "Całkiem Nowe..." były swego rodzaju zakończeniem wątków itp.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2015-02-24, 19:29   

Ranczo ich bardziej szufladkuje a jednak ciągną to dalej.
- To u pana też byli ?

Nirvana 
Ferdynand Kiepski
Remember me

Wysłany: 2015-02-24, 19:49   

Kizior napisał/a:
Ranczo ich bardziej szufladkuje a jednak ciągną to dalej.

Niby tak, ale chyba bardziej są z tego zadowoleni. Barciś się tym jarał na swoim forum aż niedobrze się robiło :D Ciągle podkreśla, że gdyby nadal grał Norka to nie mielibyśmy kapitalnego Rancza i świetnego Czerepacha. Powtarzał to wiele razy, z resztą podam Ci cytat.

Artur Barciś napisał/a:
To my, a nie Polsat zdecydowaliśmy o zakończeniu produkcji ML.
Ani ja, ani Czarek nie chcieliśmy być aktorami jednej roli i właśnie dlatego tak zdecydowaliśmy.
Dzięki temu on mógł zagrać podwójną, wspaniałą rolę wójta i księdza, a ja Czerepacha w Ranczu.
Gdybym ciągle grał Norka, nigdy nie zagrałbym Janka w Doręczycielu. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz

Artur Barciś napisał/a:
Nie znudziła się, tylko nie chcieliśmy być Krawczykiem i Norkiem do końca życia. Gdyby nie nasza decyzja, Wójta i Proboszcza, że o Czerepachu nie wspomnę zagrałby ktoś inny. Chciałbyś?

Nie rozumiem czemu oni ten serial traktowali jak zupełną blokadę swoich karier. Może doszły do tego jakieś nieprzyjemne sytuacje na planie? Nie wiem.

murao22 
Boczek

Wysłany: 2015-02-24, 19:58   

Może Barciś nie chciał być kojarzony z rolą głupola, jakim jest Norek.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2015-02-24, 20:26   

Doręczyciel to przecież całkowita porażka :roll:
- To u pana też byli ?

murao22 
Boczek

Wysłany: 2015-02-24, 20:34   

A Barciś mówi, że to wspaniały serial. Tego nie rozumiem :-|

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2015-02-24, 20:36   

Pieniądze, mówi ci to coś? :D

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2015-02-24, 20:38   

Pabfer napisał/a:
Pieniądze, mówi ci to coś?

Pieniądze pieniędzmi, ale przecież ten serial jest dawno zakończony, więc jakby uważał "Doręczyciela" za zły serial to mógłby to powiedzieć, ale widocznie mu się podobał.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2015-02-24, 20:44   

Może też chwalić dlatego, że gra głównego bohatera. Poza tym jest jeszcze taka kwestia, że nie lubię ,,Doręczyciela'', ale czego by o nim nie mówić- Janek Kaniewski został zagrany po mistrzowsku!

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2015-02-24, 20:46   

Pabfer napisał/a:
Poza tym jest jeszcze taka kwestia, że nie lubię ,,Doręczyciela'', ale czego by o nim nie mówić- Janek Kaniewski został zagrany po mistrzowsku!

Sądzę tak samo. Według mnie ten serial jest po prostu nudny, ale Barciś zagrał tego chorego mężczyznę fajnie.

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2015-02-24, 20:48   

To jest temat o serialu "Całkiem nowe lata miodowe", nie zmieniajcie go.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-01-10, 16:38   

Najlepsza scena w CNML to jak spali w czwórkę w jednym łóżku.
Zmieniali pozycje co chwilę i Danka do Karola się tuliła a ten tak mruczał :lol: Mina Norka bezcenna :lol: A potem tekst o spaniu ze służbą i bulwers Norków.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-06-12, 17:29   

Pisałem już kilka razy o ogólnikach, teraz czas na konkrety :D

1. Willa
Sezon zaczął się całkiem nieźle. Ciekawe plany mężów, czytanie ogłoszeń, wizyta w banku, nieporozumienie z apartamentem i zakończenie. Wszystko może być i jestem zadowolony ze scen plenerowych, ale serial stracił klimat. Na dodatek skończyły się pomysły na zabawne dialogi. To już nie to samo...

9/10
Naciągane, ale nich będzie na zachętę

2. Bajkowa - róg wspomnień
Podobało mi się pokazanie mieszkania Mamusi. Bonusowy plus za pokazanie jej domu. Starcia z Karolem były przezabawne, tylko mogłoby być ich więcej. Głupio mi wypisywać tylko 2 plusy, ale nie moja wina, że więcej nie było.

9/10
mimo wszystko całkiem nieźle się oglądało...

3. Nowy dom
Dobra rola Radka Pazury i scena przy basenie. Podejrzenia mężów też mogły być, mimo, że nie lubię takich wątków. Mimo to jest o wiele gorzej niż kiedyś... Więcej plusów nie ma...

7/10

4. Sąsiedzi
Bardzo dobra demolka mieszkania- to trzeba docenić! :D Na plus nieudolne tłumaczenie Agnieszce, że ,,to nie tak jak myśli''. reszta nudna, z rozchwianą emocjonalnie Agnieszką na czelę! Myślałem, że nie ma gorszych bohaterek niż Pamela i Ruda! jednak! reszta odcinka może nie jest na minus, ale zdecydowanie na neutral. Coraz nudniej...

6/10

5. Biznesplan

Podobała mi się wizyta w banku. Wyszła prawie tak dobrze, jakby była w ,,Miodowych Latach''. Kłótnie o łóżko też była ciekawa. to jednak niestety tylko 2 plusy. Reszta nudy. Nawet nie ma o czym pisać, bo odcinek składał się z ględzenia bez sensu...

6/10

6. Czyste pieniądze

Znów dobra scena w banku. Całkiem niezły wątek szambiarki i rewelacyjna próba złamania ręki Tadkowi. reszta nijaka, ale muszę docenić zachowanie Karola, które przypomniało mi ,,Miodowe Lata''.

8/10

7. Zaproszenie
Bardzo dobry Karol, upierający się, by pomóc biednym. Miał ciekawe teksty i zabawnie argumentował. Reszta na minus. Agnieszka i pazura słabiutcy... Wiem, że powinienem wypisać więcej niż 1 plus, ale twórcy powinni zrobić więcej niż 1 zabawną scenę...

6/10

8. Sprzedawca marzeń
Dobry bankiet, rozmowy z biznesmenami, Karol i Tadzio, myślący, że nikt ich nie rozpoznaje. Dobra gra aktorska Żaka i Barcisia. A na dodatek powrót ,,Pieśni Strudzonego Renifera''!!! Z jednaj strony szkoda, że nic nowego nie ma i trzeba się odnosić do starych wątków, ale milo było powspominać najlepszy odcinek ,,Miodowych Lat''. Tylko Pazura i Agnieszka trochę zepsuli...

8/10

9. Komornik
Na plus pomyłka komornika i szycie w tajemnicy. Reszta nudna, szczególnie picie. Tu nie ma o czym pisać, bo nic się nie wyróżniało...

5/10

10. Szambella
Bardzo dobre było uprzedzenie Tadzia i unikanie Karola. Tylko, że w ,,ML'' robił to znacznie lepiej. Miłość do szambiarki też zabawna. Szczególnie mylenie Szabelli ze swoim przyszłym synem. Reszta nudna, szczególnie picie i rozmowa o innym dziecku Tadka.

5/10

11. Szantażyści
Na plus firma ,,Bejbuś''. Na minus cala reszta z Rafałem i Agnieszką na czele. ,,Miodowe Lata'' zmieniły nam się w ,,Modę na Sukces''.
Jednak świetna gra aktorska trochę ratuje odcinek.

5/10

12. Nie ma jak ciąża
Z serialem było fatalnie. Wtedy przyszli Marszałkowie i zrobiło się... jeszcze gorzej! Żal mi było patrzeć na tę szyszkową żenadę. Wszystko jak leci na minus!!! nie ma sensu wyliczać poszczególnych scen, bo jeszcze bym usnął, próbując je oglądać drugi raz.

2/10

13. Casting na szwaczkę
Na plus odwiedziny w szpitalu i dziwne przebrania mężów. cala reszta zamieszania i gole baby na minus. Znów nie wyliczam po kolei, bo tu nie ma nic godnego uwagi.

4/10

14. Szkoła rodzenia
O dziwo dr Zawisza był prawie dobry. Na dodatek obudził bestię w Mamusi, za co mu chwała, bo to była świetna scena. W ogóle ten odcinek uratowała chyba tylko Mamusia. Dobre też było wspólne myślenie przyjaciół, ale to już nie to, co kiedyś...

7/10

15. Swaty
Na plus złamanie zęba. Reszta to ostatnie dno! Oklepany temat, który mi się nie podoba. Po co robić odcinki o tak nijakich i nudnych bohaterach jak Agnieszka i Rafał?

2/10

16. Pret a porter

Na szczęście sezon powoli dobiega końca. O dziwo dopiero teraz zaczynają się dobre pomysły. Bardzo zabawnie mężowie, udający znawców i wściekle żony. Było trochę nudy jak to w ,,CNLM'', ale rozbawiły mnie poranione palce, wojna z projektantem, pielucha i pozowanie.

9/10

17. Narodziny
Bardzo zabawni zestresowani mężowie. Na duży plus spokojne żony, kontrastujące z zachowaniem Tadzia i Karola. Dobra rola Tomasza Kota i jego zemdlenie. fantastyczna kłótnia o to, kto ma chłopca, a kto dziewczynkę i powalający ostateczny werdykt. Szykowanie pokoju też było w miarę.

9/10
Serial się kończy wtedy, gdy się rozkręcił, ale nic dziwnego.

POSUMOWANIE:

O wiele słabszy niż ,,Miodowe Lata''. Nie pogorszyły się tylko gra aktorska, a z postaci Mamusia. reszta nudy, szczególnie nowi bohaterowie i romantyczne wątki. Żaden odcinek nie dostał oceny maksymalnej. Moja średnia serialu to: 6,3. Mimo, że wyszło słabo, żałuję, że nie nakręcono 2. Sezonu. Może odcinki o dzieciach by były zabawne... Tymczasem ,,Miodowe Lata'' miały jedynie drobniutkie usterki i masowo przyznawałem im 10/10.Trochę objechałem, ale serial ma też plusy, takie jak sceny plenerowe i pokazanie mieszkania Mamusi. Poza tym mimo wszystko jest o niebo lepsza niż inne polskie komedie. Różnica między ,,Kiepskimi'' Okiła i Yoki jest większa niż między ML i CNLM.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-08-22, 16:08   

Ja panu udało się przebrnąć przez ten serial bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym !
Pierwsze trzy-cztery odcinki da się obejrzeć nawet z przyjemnością ale te wszystkie szambelle, bale, swaty, pazury, norek totalny debil to taki poziom żenady że trzeba sączyć przez słomkę - taki poziom żenady i zażenowania to jest !
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-08-22, 16:59   

Bardzo mnie ciekawiło co słychać u Krawczyków i Norków. Szybko się rozczarowałem, ale obejrzałem do końca i to nawet kilka razy z czystej ciekawości.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2016-08-22, 17:01   

Ale to już nie były Krawczyki i Norki tylko jakieś dziwaczne sobowtóry.
- To u pana też byli ?

Pablo99 
Halinka

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2016-09-13, 22:39   

Mnie w CNLM najbardziej wnerwiały te długie przypomnienia fabuły na początku każdego odcinka i zapowiedzi następnego na końcu, poza tym ciągle była mowa o dziecku i ciążach obu Pań, to się nadaje na telenowelę, a nie serial komediowy.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-13, 22:41   

Dało by się jeszcze przeżyć te sceny, gdyby były zabawne, a tymczasem wyszły nieudolnie. Czasem było widać, że twórcy próbują nas czymś rozbawić, ale z marnym skutkiem.

Pablo99 
Halinka

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2016-09-13, 22:44   

Ale teraz mogliby nagrać 2 serię CNLM, może po latach byłaby śmieszniejsza od 1.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-13, 22:46   

Pewnie dzieci by dały dużo nowych tematów. Nieudolna opieka Karola i Tadzia pod nieobecność żon by pewnie bawiła. Trochę to oklepane, ale dobre.

Pablo99 
Halinka

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2016-09-13, 22:51   

Mam nadzieję, że plotki o kontynuacji ML w 2017 okażą się prawdą i coś nakręcą. :-D

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-14, 06:14   

Już się okazały nieprawdą. Barciś na Barciślandii o tym pisał.
Ajakby kiedyś Karol i Tadzio wrócili na ekran, to pewnie w jakiś trzecim serialu, w którym większą rolę miałyby ich dzieci. (Oby wtedy mieli innych sąsiadów...)

Odpowiedz do tematu