Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
'Allo, 'Allo!
Autor Wiadomość
jblaze 
Paździoch
=<

Wysłany: 2010-04-06, 12:14   'Allo, 'Allo!

Fabuła:
Akcja serialu toczy się w kawiarni Café René w niewielkim miasteczku Nouvion w okupowanej przez Niemców Francji podczas II wojny światowej. Kawiarnia staje się jednocześnie ulubionym miejscem spotkań stacjonujących w miasteczku Niemców oraz ważnym punktem operacyjnym działaczy francuskiego ruchu oporu. Właściciel kawiarni, pragnący spokojnego życia René Artois, musi więc wykonywać polecenia ruchu oporu i różne usługi na rzecz skorumpowanych niemieckich władz wojskowych, w przeciwnym wypadku grozi mu śmierć albo z rąk Niemców, albo ruchu oporu.

Kilka lat temu TVP2 puszczało odcinki tegoż serialu, widziałem go zaledwie parę razy, ale pamiętam, że nawet mi się podobał.

A jaka jest Wasza opinia o tym serialu?

ferdex 
Halinka
precz z Komuną!!!!!

Wysłany: 2010-04-07, 17:51   

Zajefajny serial odlądam go na bbc entertaiment

Czak Noris 
Ferdynand Kiepski
pecunia non olet

Wysłany: 2010-05-04, 18:34   

Średnio przepadam za tym serialem, ale z nudów nieraz obejrze.

SVDstriker 
Halinka
dziad zdziadzialy

Wysłany: 2010-12-23, 16:13   

Też mam średnią opinie , najlepsze jest nasze Polskie Halo Hans :->

Pan Jelonek 
Halinka

Wysłany: 2011-01-13, 23:07   

Świetny serial, zazwyczaj trafiałem na niego przypadkowo i oglądałem pojedyncze odcinki a ostatnio stwierdziłem, że żeby naprawdę zrozumieć komizm tego serialu trzeba się wciągnąć w fabułę i zacząłem oglądać po kolei wszystkie serie. No i obecnie oglądam go nałogowo tak jak kiedyś Kiepskich, jestem mniej więcej w połowie wszystkich odcinków. Generalnie fabuła opiera się na perypetiach związanych z obrazem Upadłej Madonny z wielkim cycem pędzla van Clompa który starają się przechwycić wszyscy bohaterowie i sprzedać po wojnie, świetny serial, pełno komizmu sytuacyjnego, podobno w oryginale jest najeżony grami słownymi ale polska wersja zupełnie tego nie oddaje. Serdecznie polecam każdemu kto będzie chciał sobie zrobić odwyk od Kiepskich ;-)

mateusz4razy 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2011-01-14, 16:00   

Serial genialny, ale stracił trochę przy zmianach aktorów. Serie 8-9 zrobione są już trochę na siłę, ale i tak są w miarę dobre. Dla wszystkich, którzy podobnie jak ja uwielbiają britcomy.

waldemarus 
Halinka
cycu dajesz czadu

Wysłany: 2011-01-30, 15:52   

Bardzo sobry serial.Najlepszy jest ten policjant co mówi kaleczoną francuszczyzną.
A teraz ciekawostka.W jednym z odcinków Rene zbierał pieniądze od wieśniaków padł teks"zebrałem 20 franków i polską złotówkę

Dan-TuTenCham
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-28, 13:21   

Uwielbiam to :!: Nielubię zbytnio zagranicznych komedii ale humor, klimat oraz wykonanie tego serialu jest super :!: Cały czas, dzieje się coś śmiesznego. Teraz oglądam z seriali komediowych, tylko 'Allo, 'Allo i Kiepskich :-P

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2011-04-28, 15:17   

Oglądało się swego czasu. I najlepsze "dziń dybry". Mało tego wielkie powodzenie u kobiet głównego bohatera czyli René.

kamiqii-k44 
Ferdynand Kiepski
..::ROCKA::..

Wysłany: 2011-04-29, 17:14   

Obejrzałem kilka odcinków, niezbyt mi przypadł do gustu :-)

Terminatrix 
Mariolka

Wysłany: 2012-10-22, 12:08   

Serial legenda, oglądałam go już jako dziecko, kiedy tylko pojawił się w polskiej TV. Polskie tłumaczenie mogło być lepsze, dlatego wolę oglądać ten serial w oryginalnej wersji językowej. No bo jak na przykład oddać komizm żandarma Craptree dla polskiego widza? :lol: Po przetłumaczeniu na polski jego teksty w ogóle nie są śmieszne.

"Panowie, będziemy ćwiczyć do usranej śmierci. " - Marian Paździoch

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-09-10, 17:34   

Fajny serial. Niestety go już nie ma. Co mogę o nim szczególnego? Że szkoda, że go nie ma bo ten serial był po prostu fantastyczny.

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-09-10, 19:38   

Masło maślane maślanką polane. :P Napisz coś konkretniej. Podpowiem może co nieco: to ten serial z ruchem oporu i słynnym już "Uważnie słuchajcie, bo nie będę powtarzać" i "Dziń dybry". :P

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-09-10, 20:41   

PharellMan napisał/a:
Masło maślane maślanką polane. :P Napisz coś konkretniej. Podpowiem może co nieco: to ten serial z ruchem oporu i słynnym już "Uważnie słuchajcie, bo nie będę powtarzać" i "Dziń dybry". :P

Dobrze,dobrze ale nie jestem zbytnio dobry z polaka :D lepszy z matmy jestem.

marcin32 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2014-01-28, 03:00   

Uwielbiam zawsze strasznie uśmiałem się przy tym serialu.

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2016-03-02, 20:12   

Świetny serial :-) Bardzo dobra produkcja, pełno dobrego humoru. Najbardziej zapadł mi w pamięć angielski oficer w przebraniu policjanta albo LeClerc kiedy przychodził do kawiarni w różnych przebraniach :D Z kultowych tekstów dodałbym też "Ty głupia kobieto" Rene do Edith :)

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-03-14, 10:00   

Z powodu Halo Hans! byłem mocno uprzedzony do tego serialu. Okazało się, że nie słusznie, bo jest świetny. Co chwila dzieje się coś bardzo zabawnego, nie ma czasu na nudę. Świetna gra aktorska. Dobrze skonstruowana postać Rene. Najbardziej podobają mi się jego rozmowy z Niemcami oraz nieporozumienia z Anglikami. Tylko gadanie o tym obrazoburczym obrazie mi się nie podobało.

9/10

Odpowiedz do tematu