Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
519 Czekolada
Autor Wiadomość
Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-13, 20:20   519 Czekolada

Tytuł odcinka: 519 Czekolada
Premiera: 20.09.2017
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)

Moja opinia:

Plusy:
-życzenia Ferdka w łóżku :lol:
-Boczek jak doniósł Halince na Ferdka
-stare buty jako prezent :mrgreen:
-a potem jak się okazało, że ten wisior był Heleny :D
-"Zesrał się?" Fajnie to Ferdek powiedział
-pierwszy raz od dawna choć trochę mnie rozśmieszyło zakończenie

Minusy:
-jak zwykle nudne pierdzielenie Badury
-żałosna Jolaśka z Waldkiem :roll: Co to miało być?
-Paździoch tylko w jednej krótkiej scenie
-inna muzyka na koniec

Średni odcinek, jak zawsze w tej serii. Łażenie Ferdka i szukanie prezentu, żadnej zabawnej akcji, która by utkwiła w pamięci, wszystko na przeciętnym poziomie. Poza Jolaśką i nudnym Badurą nic specjalnie nie irytowało, a temat przyziemny. Jak wspomniałem zakończenie z tym tekstem Haliny nawet niezłe i nie było obiadku, dlatego dam

5/10
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz Wczoraj 20:38, w całości zmieniany 3 razy  

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-13, 20:57   

Twórcy znowu obniżają loty... Oczywiście, Halina w kolejnej depresji, wściekła na wszystko i wszystkich. Choć usprawiedliwia ją fakt, że wszyscy zapomnieli o jej urodzinach. Badura musiał się pojawić i faktycznie to od niego ten prezent. Boczek nadal wnosi tyle, co w poprzednich odcinkach, niestety. Może by to wszystko fajnie wyszło, gdyby padł jakiś śmieszny tekst. No może jeden, jak Ferdek mówił o latach oszczędzaniach, niepiciu alkoholu i niepaleniu. Scena z Paździochową dobra i potem od razu zła u Pupcińskich. Dno totalne! Malinowska zbędna, Paździoch znowu wniósł tyle, co nic i nic śmiesznego nie powiedział. Scena u Kozłowskich może być, dobry Ferdek jak się chwalił, że tyle się nakupował i nic. :lol: Przy zakończeniu natomiast wyjątkowo się ubawiłem i tylko ono sprawia, że podwyższę ocenę końcową.
4/10.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Ferdas Kiepski 
Halinka
Mocny Full

Wysłany: 2017-09-13, 21:16   

Tym razem raczej słaby odcinek.

Plusy:

- niezłe wprowadzenie
- Ferdek miły dla Halinki
- Boczek jak sprzedał Ferdka :mrgreen:
- akcja z wisiorem
- Ferdek wypominający wszystkim zapomnienie o urodzinach Halinki

Minusy:

- Pupcińscy
- Kozłowska
- scena u Stasia
- zakończenie, ale to już norma
- mało Boczka, o Paździochu nie wspominając :roll:

Kolejna moja recenzja odcinka i po raz kolejny w zasadzie te same minusy. Podobał mi się pomysł z tym wisiorkiem od początku do końca, Ferdek "kupuje" go od Badury za wiadomą walutę, zdobywa przychylność Halinki i po dobrej scenie z Paździochową, która nareszcie wniosła coś więcej, niż wrzaski, wychodzi na to, że go ukradł. Scena z Boczkiem fajna, występ Paździocha również oceniam raczej na plus, ale ponownie nie miał on żadnego wpływu na fabułę. Oczywiście Boczek i Paździoch zepchnięci na dalszy plan, za to wielki minus, znowu się powtarzam, ale nie mogę przejść wobec tego obojętnie i będę wspominał o tym dla zasady. Kozłowski jak zwykle niezły, tak jak Badura. Z kolei Waldek i Jolaśka to nieporozumienie, dlaczego od 25 sezonu powrócił trend umieszczania ich w każdym odcinku? Tydzień temu nie irytowali, bo nic nie mówili, ale tym razem było fatalnie. W scenie w ich domu dobre było tylko i wyłącznie zachowanie Ferdka. Ogólnie nie ma tragedii, i tak nie spodziewałem się niczego wielkiego po tym epizodzie.

4/10

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-13, 21:19   

Kolejny średniak

+ Wesoły Ferdek, normalna Halina
+ Jolasia w szlafroku (Wyjątkowo seksownie wyglądała)
+ Fabuła trochę w starym stylu
+ Gra aktorska Sztuki (Jak na nią) i Czerwińskiej
+ Ferdek chwalący się, ile to on nakupował tych rzeczy
+ Wszystkie prezenty Ferdka i ich źródła
+ Hipokryzja Ferdka, czyli oskarżanie dzieci o to, że nie pamiętają o matce i wydawanie pieniędzy na prezent, na wino
+ Gorzki wyrób czekoladopodobny i sposób jego przechowywania przez Ferdka :lol:
+ Ferdek z czekoladą u Kozłowskich :-P i mieszkanie w studiu.

- Za mało zabawnych tekstów
- Sado-maso Jolasi i Waldka
- Zdecydowanie za dużo Badury i złomiarzy
- Mało Boczka i Pazdziochow
- Występ Mariolki
- Parę scen jakby urwanych, niedokończonych, zaś parę przedłużonych

Za brak obiadku nie będę dawał plusa, bo to tak jakby dawać dziecku cukierka za to, że nie pyskowało tym razem rodzicom :-/ .

5/10

Zapraszam do zapoznania się z moim scenariuszem: "Wersalka" do ŚWK (KLIK)

Crockett 
Boczek
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-13, 21:21   

Plusy:

-adidaski dla Halinki
-scena z Paździochową
-wesoły Ferdek
-rozmowa Ferdka z Paździochem
-zakończenie

Minusy:

-brak dźwięków w przejściach scen
-występ Pupcińskich
-scena na złomowisku
-mało Paździocha

Moja ocena 4/10

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-13, 21:43   

Znowu ogrzewany kotlet. Już go się tyle naodgrzewali, że aż przypalili, szkoda słów... Tym razem wyszło jeszcze gorzej, bo zawsze Ferdek i Paździoch mieli wspólny problem z żonami, natomiast w tym sezonie Paździocha jest tyle, co kot napłakał... Boczka też tradycyjnie za mało. Na plus pomysły Ferdka na tandetne prezenty. Pomysły to on akurat zawsze ma świetne i dlatego uwielbiam jego biznesy i wynalazki. Pupcińscy w swojej pierwszej scenie irytowali bardziej niż zazwyczaj, ale już w drugiej wyjątkowo bawili jak musieli sobie radzić w niezręcznej sytuacji, a jeszcze Ferdek głupio komentował. Greenscreeny, Złomiarze, Malinowska i Kozłowscy tradycyjnie na minus. Zakończenie za to wyszło świetne, a to ważny punkt komedii. Wydaje mi się, że w jednym ze zwiastunów ta scena była dłuższa, a ostatecznie przycięli. Bonusowe plusy za pokazanie biura Badury i podwórka. Przy okazji podwórka- ciekawe czy Kopernika też ucięli czy faktycznie pierwotnie miał być tylko wspomniany.

5/10
Trochę za dużo, ale doceniam brak wrzasków i awantur, których się tu spodziewałem.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Mungo Jerry 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-13, 23:24   

Średni odcinek, ale bez tragedii.

PLUSY:
-wesoły Ferdek
-podarowanie starych butów Halince
-nawet śmieszna scena u Pupcinskich gdy było niezręcznie, jednak ta poprzedzająca to kiszka straszna :roll:
-scena z Heleną :lol:
-donos Boczka
-zakończenie nawet śmieszne

MINUSY:
-nudny Badura
-rozmowa z Kozłowskim i jego żoną
-mało Boczka i Paździocha :-/
-trochę nudny i schematyczny
-1 scena z Pupcińskimi

OCENA: 6/10

Najbardziej mnie martwi mało Paździocha 3 raz pod rząd w tej serii :cry:

lukaszlipinski 
Boczek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-09-15, 08:44   

Znakomity odcinek
Pomysł stary, jak świat, ale umiejętnie odświeżony na nowo. Ferdek znów biega po rodzinie i znajomych, by znaleźć jakiś prezent dla Halinki na urodziny, o których oczywiście zapomniał. Pomysły na owe prezenty twórcy mieli jednak świeże. Używane męskie buty, medalion Paździochowej, gorzki wyrób czekoladopodobny, seks - oryginalnie, z nutką surrealizmu.
W odcinku jest wiele śmiesznych tekstów. Właściwie każda scena została świetnie wymyślona i napisana. Epizody na złomie, w mieszkaniu Kozłowskich i sklepie - nie trącają oryginalnością, ale bawią. Najlepsze są zaś momenty, gdy Halinka jest wkurzona na Ferdka za kolejne prezenty, okraszone pijackimi śpiewo-życzeniami oraz ostatnia scena. Nie zdradzając zakończenia - ta jest prawdziwą perełką.
Gdzie są plusy, tam znaleźć można jakieś minusy. Wielu nie spodobają się zapewne sado-maso zabawy Jolasi z Waldusiem i 1000-ne wypominanie przez Ferdka synowej skradzionej przez nią frytownicy. Tym razem jednak zostało to dobrze wkomponowane w całość. Nie spodobał mi się za to epizod z ucharakteryzowaną na prostytutkę Mariolką. Paździocha i Boczka mogły być też więcej.
Niemniej, z czystym sumieniem daję 8/10. :)

Fistakowa 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2017-09-17, 23:13   

Tym razem słaby odcinek.

Plusy:
-Pierwsza scena
-Scena z Halinką i Boczkiem
-Prezenty
-Afera o wisior
-Zakończenie :lol:

Neutralne:
-Mallinowska

Minusy:
-Nudne sceny z Badurą
-Waldek i Jolasia policjantka :shock: :shock:
-"W dupie se grzebiesz" :roll:
-Scena z Mariolą
-Muzyka na koniec

Wyszedł słaby i nudny odcinek myślałam, że wyjdzie to lepiej. Wielki minus za scenę z Pupcińskimi, która w ogóle nie była śmieszna tylko żenująca. Ciągłe szukanie i jęcznie o prezent stawało się coraz nudniejsze, lecz ostatnia scena była śmieszna.

Ocena:
4/10

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: Wczoraj 20:46   

Odcinek nie tyle słaby co po prostu wkurzający na maksa, za to podziękować można:
- marudzącej Halinie
- żałosnemu i pseudośmiesznemu Grabowskiemu
- zbędnemu Boczkowi
- neutralnemu Badurze
- pedalstwu Pupcińskich
- żałosnym tekstom

Jedyny plus to w końcu Paździochowa coś innego niż darcie mordy. Nawet fajny motyw z tym "kradzionym" wisiorkiem. Tak powinno być z innymi prezentami.

Ostatni moment do którego wytrzymałem to płacz Jolaśki, nawet nie wiem jak się to skończyło. Za to co widziałem:

2/10.
- To u pana też byli ?

Odpowiedz do tematu