Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
518 Trzy siostry
Autor Wiadomość
kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-06, 19:00   518 Trzy siostry

Tytuł odcinka: 518 Trzy siostry
Premiera: 13.09.2017
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)

Moja opinia:

Jeśli o mnie chodzi, to się spodziewałem dużo gorszego odcinka. Całkiem niezły początek, jak Ferdek się darł, że jest noc, a to już rano, i jak się ciotek przestraszył. :lol: Na początku jeszcze w miarę było, jak ciotki marudziły na mieszkanie Kiepskich i tak dalej. Program w TV słaby, ale za to dobre nazwisko Teresa Trykacz-Cebula, nie pamiętam czy kiedyś padło. Jedno mi się spodobało - mimo że Halina marudziła, to jednak była zgodna z Ferdkiem. To zapominanie ciotki mogło wyjść śmieszne, ale jakoś go nie rozwinięto. Scena łóżkowa mi przypomniała Johny'ego Cage'a, jak pisał, że może w kraju Yoki tak się robi, a u nas nie. :lol: Ferdek bardzo dobry, jak nie chciał się podzielić alkoholem. Fajna też skrytka na alkohol - było ich dużo, ale ta jest nowa i bardzo pomysłowa, natomiast rozbawiła mnie Halina, jak próbowała podglądać. :mrgreen: Szkoda tylko, że kryjówkę szlag trafił. Wreszcie pojawił się Boczek (poprzednich razów nie liczę, bo to były występy tylko tak o, aby był). Dobry dialog: "A na czyj pogrzeb one se przyjechały?" "Zaraz się okaże, że na pański". :lol: Dobrze, że Boczek się postawił i nie chciał se wypierdzielić. To mi się podobało. Dobry dialog w scenie łóżkowej: "A ciotka Luśka nie śpi" "A co robi?" "Podsłuchuje!" :-D Badura nieciekawy. Naciągany plus, że pokazali mieszkanie Bociana i jego ciotkę - do tematu o rzadkich pomieszczeniach. :-P Kopernik powrócił - śmieszny Ferdek, jak mu kwiaty zabrał i ciotkom dał. No i wszystko się rozpieprzyło obiadkiem - jeszcze Ferdek chwalący Pupcińskich. :roll: Ale się rozpędzają z tym ślubem Mariolki i Mikołaja. Zakończenie w miarę, jak ciotki przyjechały do Wrocławia słonia zobaczyć. :lol:
A co, zawyżę do 6/10, bo spodziewałem się naprawdę słabego odcinka.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-09-06, 19:23   

Plusy:
-niezła Zielińska jak się pytała kto to jest Ferdek :lol:
-"Róży Niemcy się przyśnili"
-bardzo sprytna kryjówka Ferdka na piwo, jak za starych czasów. Tylko skoro one wisiały pod sufitem to chyba było je widać?
-całkiem dobra scena pod kiblem i wrzaski Paździochów, a potem sióstr

Minusy:
-nudny program w TV
-mało humoru
-inna muzyka na koniec

Słaby początek. Te ciotki przyjechały i tak powoli się toczyła akcja, nic ciekawego. A ten Kopernik tak wsadzony trochę dziwnie, jakby dali urywek z poprzedniego odcinka i potem wystąpił jako zapychacz, bo pewnie nie mieli pomysłu na scenę obiadkową. Słabo, odcinek na podobnym poziomie co poprzedni. Szkoda, że Paździochy byli tylko w jednej scenie, ale przynajmniej zaliczyli dobry występ.

4/10

kacrudy napisał/a:
Naciągany plus, że pokazali mieszkanie Bociana i jego ciotkę - do tematu o rzadkich pomieszczeniach. :-P

Rzadkie to będzie jak je pokażą ze 2-3 razy, to takie przypomnienie dla Pabfera :lol:
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2017-09-06, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-06, 20:09   

Zapowiadał się kiczowaty horror jak w Czterech Nocach z Marią, a tu tylko najazd rodzinki jak w Gość w dom, nie ma kołaczy, więc nie było tragedii.

PLUSY:
Pierwsza scena- klimatyczna i zabawna
Strach Ferdka przed ciotkami
Nocna scena Ferdka, Paździochów i Boczka
Ferdek żałujący piwa
Świetna skrytka Ferdka- genialny pomysł, zawsze były jakieś proste
Występ Kopernika- chyba go polubię
Obiadek- nie wierzę, że to piszę, ale Pupcińscy nie denerwowali, a Cipcińscy mnie rozśmieszyli, do tego podobała mi się gadka o pieniądzach, podobnie od Babki wyłudzał i wtedy wszyscy to chwaliliśmy.
Prawda o ciotkach- nie będzie kasy, a do tego powód wizyty był absurdalny
Marudzenie ciotek- na herbatę, na połówkę i w ogóle, zabawne miały pomysły
Rzadkie pomieszczenie- mieszkanie Bociana. To mnie bardzo zaskoczyło, bo ta postać nie jest ważna, a do tego już nie ma tego mieszkania- to tylko wspomnienia. Faktycznie do zestawienia na Forum się nie nadaje, ale dam do albumu na forumowy fanpage na Facebooku.

MINUSY:
Dużo nudów- tak dużo, że skutecznie zaniżyły poziom zabawnego odcinka
Program TV- pospolita zapchajdziura
Greenscreeny
Zbyt mało Paździocha- mam nadzieję, że to się nie stanie teraz normą, bo tak już jest drugi odcinek z rzędu po powrocie

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym odcinkiem, bo obstawiałem ostatnie dno, ale szału też nie było. Tak trochę lepiej niż przeciętnie, czyli :

6/10

Mungo Jerry 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-06, 20:13   

Naprawdę świetny odcinek.

PLUSY:
-początkowa scena jak sie Ferdek przestraszył
-rozmowa z Boczkiem pod kiblem "pan se nie jesteś panem Bogiem" :lol:
-Obiadek i Kopernik :shock:
-skrytka na piwo

NEUTRAL:
-straszenie Boczka w kiblu
-Badura i scena z Bocianem

MINUSY:
-trochę zakończenie
-program w telewizji beznadziejny

Odcinek też kojarzył mi się z odcinkiem "Gość w dom...". No i szkoda, że tak mało Paździochów.

OCENA 8/10

Fistakowa 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2017-09-06, 20:58   

Przeciętny odcinek

Plusy:
-Pierwsza scena na korytarzu
-Halinka jak mówiła, że Ferdek szuka nowej pracy
-Nocna scena z ciotkami
-Skrytka Ferdka
-Ferdek niechcący dać piwa
-Kwiaty dla ciotek
-Ferdek myślący, że ciotki chcą dać im spadek
-Powód przyjazdu

Neutralne:
-Badura
-Scena pod kiblem

Minusy:
-Program w TV
-Dużo nudów
-Sztuczna Halinka
-Nieśmieszna scena obiadowa
-Kopernik (zbędny w tym odcinku)

Średni odcinek chociaż po zapowiedzi spodziewałam się czegoś gorszego. Średniak głównie ze względu dość dużej ilości nudy, sztucznej gry Haliny oraz różnych zapchajdziur. Dobra była Róża smiejąca się z Ryśki kiedy zarwała się pod nią polówka :lol: i mówiąca, że chce do toalety.
Ocena: 5/10

Crockett 
Boczek
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-07, 07:34   

Plusy:
-wesoły Ferdek i jego wynalazek
-występ Paździochów
-rozmowa Ferdka z Boczkiem

Minusy:
-brak dźwięków w przejściach scen
-program w TV
-obiadek i występ Kopernika
-mało humoru
-scena z Badurą

Moja ocena 4/10

Piotrek2011 
Ferdynand Kiepski
Marian,Babka,Edzio

Wysłany: 2017-09-07, 15:18   

Odcinek taki sobie moim zdaniem. Dobry był Paździoch jak wyskoczył z pytaniem: "Czego Pan drzesz mordę po nocy ?". W sumie za mało było Paździocha bo tylko w tej jednej scenie pojawił się. Podobała mi się scena z Boczkiem i Ferdkiem pod kiblem, dobra była też scena obiadku co raczej rzadko się zdarza. Na minus jednak Badura, te wtrącenie o Bocianie, program w TV. Ocena niestety będzie dosyć niska. Poprzedniemu odcinkowi dałem 8/10 a temu mogę dać tylko 4/10.

lukaszlipinski 
Waldek
lukasz_dom

Wysłany: 2017-09-07, 15:24   

Zaskakująco świetny odcinek. :)
Temat niespodziewanej wizyty gości przywołuje na myśl słynny niegdyś epizod "Gość w dom - nie ma kołaczy". Tym razem - zamiast rodziny Boczka - mamy ciotki Halinki. I bardzo dobrze, gdyż są to bardzo charakterystyczne i świetnie stworzone postacie. Mimo całej swej ponurości, budzą sympatię.
Masa zabawnych sytuacji - problemy i upierdliwość ciotek, straszenie przez nie Boczka, wizyta ciotki Bociana, nerwy Ferdka, jego nagła zmiana ustosunkowania do krewnych w nadziei na otrzymanie spadku, etc. Sporo też śmiesznych tekstów. Najlepszy wygłasza Badura o Bocianie - "A to okazało się, że pijak i skur...syn". Dużo humoru sprawia, iż odcinek upływa lekko, łatwo i przyjemnie.
Wracając do bohaterów, można powiedzieć, iż każdy coś wnosi. Zarówno Badura, jak i Bocian i jego ciotka, jak też Kopernik. Odcinek jest świetnie wyważony, trafiony scenami punkt. Ma też satysfakcjonujące zakończenie.
Moja ocena: 8/10. :)

Zgodnie z prośbą zmieniona ocena z 9 na 8. - mod. Kiepski Widz

Ferdas Kiepski 
Halinka
Mocny Full

Wysłany: 2017-09-09, 09:56   

Dobry odcinek.

Plusy:

- początkowy stosunek Ferdka do ciotek
- Ferdek i jego skrytka na browary :mrgreen:
- nocna rozmowa z Boczkiem
- występ Paździocha
- scena z Badurą i retrospekcja
- zmiana nastawienia Ferdka
- nieirytujący Pupcińscy, Mariolka i Kopernik

Minusy:

- program w TV
- niektóre słabe momenty z tymi ciotkami

Straszenie Boczka w kilbu oceniam neutralnie. Szkoda, że znowu było go bardzo mało, ale podobało mi się, że miło zagadał do Ferdka, jak za dawnych czasów. Reakcję Kiepskiego też potrafię zrozumieć, ale przydałoby się żeby raz na jakiś czas relacje Ferdka z Boczkiem były przedstawione w inny sposób. O długości występu Paździocha nie wspomnę, ale ponownie miło go widzieć, w tym odcinku niby jeden tekst, ale za to nawiązujący do Mariana z najlepszych czasów. Kopernik może być naprawdę spoko, na razie nic do niego nie mam. Ciotki na neutral, były lepsze i gorsze momenty. Postawa Ferdka świetna, może Grabowski nie gra już tak dobrze jak dawniej, ale mimo wszystko nie jest źle, na pewno lepiej niż jeszcze w sezonie 21. Drugi odcinek, który przypadł mi do gustu. Mam duże nadzieje co do tego sezonu, bo po opisach pierwszych odcinków spodziewałem się beznadziejnych epizodów, a wyszły nieźle. Czekam na Boczka dozorcę i fachowca.

7/10

Brady 
SCENARZYSTA DEKADY
Menda

Wysłany: 2017-09-13, 19:44   

Według mnie to był bardzo dobry odcinek. Sporo zabawnych sytuacji, ciotki o dziwo nie nudziły (a podbieranie piwka Ferdkowi przypomniało stare dobre czasy z Mocnym Fullem), Pupcińscy nie denerwowali, obyło się bez zbędnych zapychaczy (wolę taki program w tv niż śpiewanie po niemiecku albo jakiś serial), zakończenie również jak najbardziej na plus. Podoba mi się też postać Kopernika oraz to że wytrwale siedzi pod kiblem a wszyscy go olewają. Na minus scena z Badurą, reszta jak najbardziej na plus. 9/10

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-09-14, 16:39   

Gdyby ktoś dał taki pomysł do tematu: "Do Kiepskich przyjeżdzają trzy stare ciotki. I co dalej, nic." to by wylądował w koszu a tu ktoś na takie coś daje pieniądze i chce w czymś takim grać. Odcinek bez początku, fabuły, zakończenia. Jedynie dobrze, że nie wkurzał jak np. Trzy noce z Marią.

Jedynie śmieszny Boczek i to by było na tyle.
Reszta daremna.
Kolejny bezsensowny występ Paździochów, zwłaszcza żałosnej Paździochowej.

Kopernik jak Kopernik, dalej zajeżdza pedziem.

Schowek na piwo debilny, dawniej piwo wisiało w kuchni na widoku i nie musiał się nikt bawić w takie debilizmy.

4/10
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-09-14, 16:41   

Kizior napisał/a:
Trzy noce z Marią

A nawet 4 :D

ms. 
Halinka

Wysłany: 2017-09-14, 19:14   

Odcinek mogę uznać za średni ale na pewno lepszy niż poprzedni. Pomysł wtórny, wykonanie gorsze niż w poprzednich odcinkach podobnych tematycznie ale dało się znieść a czasami nawet było zabawnie.
Ponownie dobry występ Ferdka, Halinka także niczego sobie, dobry Boczek. Paździochów prawie nie było ale scena z nimi była udana. Pupcińscy niepotrzebni, podobnie jak Bocian. Badura mógł opowiedzieć że on miał osobiście taką sytuację i np. dlatego zaczął pić. Występ Kopernika i Marioli, no cóż przynajmniej ich pojawienie się miało jakiś cel w tym odcinku. Co do tempa akcji to było trochę wolno, odcinek późno się rozkręcił ale było nawet śmiesznie, reakcja Ferdka na ciotki była śmieszna, podobnie jak same ciotki. Pomysł z chowaniem piwa niby śmieszny ale taki trochę niepotrzebny. Denerwowało mnie za to straszenie Boczka w kiblu, raz rozumiem ale po co to powtarzać. Zakończenie takie sobie, mogło być lepiej, mogło być gorzej ale źle nie było. Odcinek średni, to ocena też średnia czyli

5/10

Barakuda 
Mariolka
Karwa kawka

Wysłany: 2017-09-15, 18:31   

Bardzo przyzwoity odcinek! Fabuła nie była super oryginalna czy ciekawa, ale za to zabawna, obfitująca w zabawne teksty i gagi.

Plusy:
+ postacie ciotek
+ pierwsza scena
+ niezadowolenie Halinki i Ferdka z przyjazdu ciotek
+ "Może u ciebie w rodzinie się tak robi, u nas się tak nie robi"
+ Ferdek żałujący piwa
+ kryjówka na browary
+ jedna z ciotek śmiejąca się z tego, że pod Różą załamało się łóżko
+ Róża, która wygadała się, że przyjechały na cały miesiąc
+ nieprzyjemne teksty Róży
+ retrospekcja
+ plan Ferdka, żeby naciągnąć ciotki na kasę :D
+ dialog:
Kopernik: Czy zastałem pannę Mariolę? Ferdek: Nie zawracaj pan dupy... *cap za kwiatki :D
+ scena obiadowa :lol: , cała była świetna
+ prawdziwy powód przyjazdu ciotek: "One zoo przyjechały zobaczyć, bo Róża jeszcze słonia nie widziała" :P
+ zakończenie
+ występ Boczka i Paździochów

Neutral:
rozmowa z Badurą
fakt, że ciotce ciągle się chciało do toalety

Minusy:
- program w TV

9/10.

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2017-09-24, 15:16   

Odcinek przypominający trochę fabułą "Gość w dom, nie ma kołaczy", ale nie co oczywiście porównywać poziomów tych epizodów. Tutaj raczej zachowanie niespodziewanych gości nie śmieszyło, a nudziło. Było parę dobrych momentów jak scena na korytarzu. Rozśmieszył mnie tekst, "Na czyj pogrzeb przyjechały? Jeszcze jedno słowo i okaże się że na pański" :-P Jednak liczyłem, że potem Ferdek nawiąże jakiś dialog z Boczkiem, ale niestety skończyło się to tradycyjnym wypierdzieleniem. Można zaliczyć na plus skrytkę Ferdka na piwo, to mi nawet trochę przypomniało jego dawne wynalazki. Ogólnie słaba akcja ze słabym zakończeniem. 3/10

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2017-12-03, 16:49   

Naprawdę bardzo dobry odcinek. Do plusów można zaliczyć na pewno postaci ciotek i wszystkie akcje z nimi - krytykowanie obrusu i herbaty, zarwanie się polówki, wyłudzanie piwa, podsłuchiwanie i ostateczny cel wizyty. Znalazło się dużo zabawnych tekstów, jak na przykład te o niedopitym Ferdku, Niemcach, spaniu na dywanie, małżeństwie-pomyłce. Bardzo sympatycznie wypadł również wesoły Ferdek, który swoją wyidealizowaną opowieścią o rodzinie i podśpiewywaniem próbował wyciągnąć spadek od kobiet. Muzyka z odcinka "Szczęki" wpasowała się fajnie w tempo odcinka. Co do greenboxów w tej serii, to uważam, że są one dopracowane do najmniejszych szczegółów (patrz: mieszkanie Bociana i komputerowo wykonane butelki, obrazki), ale celowo robione w stylu a'la animowanym, bajkowym. Z jednej strony jest to na pewno
ciekawa rzecz, bo do naszego serialu coś takiego pasuje jak ulał, ale z drugiej strony duża liczba widzów odbiera to jako nieprofesjonalizm, tandetę, a nie świadome działanie twórców, więc sam nie wiem co myśleć, także na miejscu duetu Bielawny-Firnys zmieniłbym chyba koncepcję. 9/10.

Odpowiedz do tematu