Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
493 Zbigniew Wodecki
Autor Wiadomość
JaObiecujeWam 
Paździoch
Piwo lej barmanie...

Wysłany: 2016-09-09, 22:09   

Kobielak napisał/a:
Zaś kolacja to majstersztyk - Ferdek częstujący Wodeckiego wódką, a potem to wyżalanie się. Miało głębszy wymiar i pokazywało, że zwykli, prości ludzie czasem takich znanych mają za kogoś więcej i uważają, że mogą im się poskarżyć, że taki człowiek lepiej zrozumie czy jakoś pomoże. Wodecki słuchał z zainteresowaniem (a może udawał), bo na wielu spotkaniach już słyszał podobne historie. I nie mógł pomóc. Co najlepsze na smutki? Piosenka. Przekrzykiwanie co ma zaśpiewać, a potem wejście Joanny Kozłowskiej (a jakże inaczej - w futrze), Prezesa i Mariolki i "Chałupy". Mnie to się kojarzyło wręcz z chocholim tańcem. Problemy zagłuszyli muzyką. Natomiast Wodecki obojętny na to, zmęczony rutyną - świetna gra tutaj. Potem jak idzie do sypialni i z piwem oraz papierosem rzuca się na łóżko. Ma dość, bo to dla niego chleb powszedni. Chciał ciszy i spokoju, a dostał gorzej niż w hotelu. Jego życie to ciągła podróż. Zaś taniec Ferdka z Paździochem oraz striptiz Boczka wyborny. Śmiałem się do rozpuku.

No i końcowa scena, taka nietypowa, bo trwająca mimo napisów. Smutna piosenka o pędzie życia, wszyscy zasłuchani, a Pan Wodecki z koniecznością wyjazdu na kolejny koncert. Tak trwa jego podróż, codzienność, która dla Kiepskich była takim wydarzeniem.

Ocena odcinka: 10/10

no tak, ale tu nie ma nic śmiesznego (poza "tańcem Ferdka z Paździochem oraz striptizem Boczka"), bardziej to z obyczajówki lub nawet lekkiego dramatu.
Tylko mnie wybierz na prezydenta
Ja obiecuje wam, ja obiecuje wam tra-la-la-la

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-09-10, 17:52   

Kizior napisał/a:

Jak śpiewali Chałupy to aż ściszyłem głos - takie to żałosne.

Za to jak Wodecki sam śpiewał "Wracam do tych miejsc" to się mała łezka w oku zakręciła ;)

Wiadomo, że zdobywca Fryderyków śpiewa lepiej niż bohaterowie serialu, ale przecież Grabowski, Gałła, Kurowska i Mularczyk też mają lepszy głos. A tak poza talentem- ,,Chałupy'' są lekkie i wesołe i pasują do komedii, a "Wracam do tych miejsc" to bardzo ładna piosenka, ale do nie wiem czy pasuje do komedii.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2016-09-12, 22:12   

Bardzo fajny odcinek! Już początek z tym starym klimatem zapowiadał coś ciekawego. Później genialny Kozłowski i to jego szpanerstwo - "Mój kolega Zbyszek Wodecki". Scena pod śmietnikiem i rozbrajający tekst Ferdka: "Właśnie o to ostatnie słowo się rozchodzi". Następnie fajna kwestia Mariana o oblaniu wodą Heleny i całość sceny w ich mieszkaniu. Rewelacyjna Jolaśka, przy jej tekście szczerze się uśmiechnąłem ("Wielbłąd zemdlał, a dzieci się rozpłakały"). Później fajne te fałszywe alarmy - Jolasia z Waldkiem (tu znowu dobra kwestia o meldunku), Boczek w kiblu, latająca mandolina. Przedstawianie się i opowiadanie życiowych historii Wodeckiemu to chyba najlepszy fragment odcinka. Wykonanie "Chałup" także na plus, a gdy już przy tym jestem to tylko Sztuka za późno otwierała usta do podkładu, reszta OK, więc nie rozumiem tej krytyki playbacku. Zakończenie też niczego sobie, artysta szukający w notesiku miejsca na kolejną chałturkę ;-)
9/10.

kacrudy 
Redakcja

Wysłany: 2016-10-16, 15:53   

Bardzo dobre rozpoczęcie 24 sezonu.

Plusy:
- przyjście Kozłowskiego
- łóżko Kiepskich ("Gniazdo małp dzikich")
- dialog Boczka z Ferdkiem pod fajansem
- więcej Boczka
- Paździochowa oblana wodą :-P :-D
- śpiewy aktorów i Wodeckiego
- fałszywe alarmy

Minusy:
- słabe zakończenie :-(
- greenbox wepchnięty na siłę
- lekko przynudzająca rozmowa przy stole z Wodeckim

Pupcińskich oceniam neutralnie, bo samą swoją obecnością irytują, ale nie zirytowali przynajmniej wrzaskami i żenującymi żartami.

Ocena: 7/10

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Matt 
Ferdynand Kiepski
Dla znajomych Edek

Wysłany: 2017-01-11, 15:55   

Odcinek bardzo dobry, chociaż nie uśmiałem się przy nim aż tak bardzo ;-)

Na plus:
- Początek jak za starych odcinków, chociaż Ferdek zamiast: "Do dupy nakopie to zobaczycie" mógł sypnąć jakimś ostrzejszym słownictwem
- Scena pod śmietnikiem bardzo fajna ;) Cała trójka moim zdaniem świetnie zagrała w tej scenie
- Rozmowa Paździocha z Halinką pod kiblem, "Pięknie pani tańczy pani Halino."
- Scena u Paździochów
- Boczek pod kiblem, "..nogi same mie niesom, bez głowy." :mrgreen:
- Zakłopotanie Haliny i Ferdka tym, że ma ich odwiedzić Zbigniew Wodecki
- Waldek w tym odcinku nawet spoko 8-)
- Taniec Ferdka z Paździochem i boczek bez koszulki, tu nawet się zaśmiałem

Na minus:
- Za szybko Kozłowski przeszedł do tematu Wodeckiego :-/ Po minucie już było wszystko wiadomo
- Sama końcówka jakaś taka nijaka, bez polotu jak dla mnie.

Ocena: 8/10

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-01-11, 17:18   

Dlaczego za szybko przeszedł? Jakby gadał dłużej, to by wyszła nudna, zbędna zapchajdziura. Mógł nawet gadać jeszcze krócej.
A i tak po tytule odcinka dało się domyślić o kim będzie.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Matt 
Ferdynand Kiepski
Dla znajomych Edek

Wysłany: 2017-01-11, 17:23   

Pabfer napisał/a:
Dlaczego za szybko przeszedł? Jakby gadał dłużej, to by wyszła nudna, zbędna zapchajdziura. Mógł nawet gadać jeszcze krócej.
A i tak po tytule odcinka dało się domyślić o kim będzie.

Hehe, jak dla mnie za szybko ;) Kielicha walnęli i od razu na początku padło słowo Wodecki. Często mi przeszkadza, że akcja w odcinkach za wolno się rozkręca, w tym jednak odwrotnie mam.

Odpowiedz do tematu