Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj
 Ogłoszenie 
WAŻNE: Dotacje dla forum. WYŚLIJ SMSa i pomóż w opłaceniu serwera - kliknij TUTAJ
Dla osób, które pomogą ranga Zasłużeni lub zdjęcie ostrzeżeń

Poprzedni temat :: Następny temat
490 Robak
Autor Wiadomość
Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2016-04-29, 10:58   490 Robak

Tytuł odcinka: 490 Robak
Premiera: 4.05.2016
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Parick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)

Moja opinia:

Plusy:
-pierwsza scena
-Boczek jak próbował złapać laser
-scena na korytarzu jak się wyzywali jak za starych, dobrych czasów :D
-nawet dobra scena w sypialni jak Halina mówiła o kinie i teatrze
-naiwny Boczek, że uwierzył w robaka :lol:
-Helena jak dała w twarz Boczkowi :mrgreen:
-zaklejanie drzwi :lol:

Minusy:
-obiadek i Jolaśka
-Waldek debil latający za laserem. Skąd wiedziałem, że to właśnie on rozwali tego torta?
-czemu pili wódkę w greenboxie, a nie w piwnicy?
-nudna scena pod sklepem
-trochę mnie rozczarowało zakończenie. Nie na minus, ale liczyłem na coś lepszego.

Ogólnie dobry odcinek. Fajny pomysł i kilka dobrych tekstów: "A na co ci kąpielówki?" "Na dupę", "Tam se robak chodził po dupie pani", "Ja w stosunku do pani żadnego instynkta nie mam". Gdyby nie greenboxy i Pupcińscy byłoby dużo lepiej, ale ważne, że znowu nie było pierdzielenia od rzeczy, każda scena coś wniosła.

7/10
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2016-05-04, 20:41, w całości zmieniany 2 razy  

Rzeszowiak 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2016-04-29, 11:59   

Plusy:
- rozmowa na początku
- Boczek przy śmietniku
- pojedynek na wyzwiska
- nocna popijawa przy śmietniku
- obrona przed robakami
Minusy:
- występ Pupcińskich

Odcinek dobry 6,5\10.Odcinek był trochę za nudny.I za mało było tego lasera.

PKozlowski 
Halinka

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2016-04-29, 12:10   

Odcinek fatalny , mało śmiechu. Już pierwsza scena nie za bardzo , Ferdek wesoły ale Halinka tradycyjnie wkurzająca , scena w sklepie średnia. Straszenie jak i Boczka tak i Waldka mało śmieszne zwłaszcza Waldek zachowywał się jak kretyn. I ktoś mi powie ,że on był większym debilem w 1,2,3 sezonie? Scena na korytarzu Ferdka z Paździochem na plus , wyzywanie jak za starych czasów. Obiadek fatalny jak zwykle gadanie o wiadomym temacie. Na plus także to ,że wszyscy uwierzyli w tego robaka ale dopiero gdy powiedział o tym policjant Malinowskiej. Wielki minus za to ,że nie pili mocnego fulla tylko jakieś inne piwo (widać butelki po Lechu). Odcinek oceniam na 3/10.

Cyfrowy 
Halinka

Wysłany: 2016-04-29, 14:06   

Plusy:
- Ferdek z zabawką;
- Ferdek bawiący się laserem, drocząc się z Boczkiem;
- Rozmowa Ferdka z Paździochem na korytarzu;
- Pierwsza scena łóżkowa;
- Ferdek pijący wódkę z Boczkiem, występ Paździochowej - akcja jednak mogła toczyć się w piwnicy, a Paździochowa wyrzucić śmieci do jakiegoś kubła w tym pomieszczeniu;
- Paździochowie zaklejający drzwi.

Neutralnie:
- Scena obiadowa - miała jakiś sens, Ferdek droczył się z rodziną, aczkolwiek Waldek swoim zachowaniem zepsuł tę scenę;
- Zakończenie, zupełnie bez pomysłu.

Minusy:
- Scena przed sklepem.

Ocena: 7/10.

Chmurka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-29, 14:39   

Bardzo fajny odcinek, w którym było nawet dużo Boczka. Na plus idzie scena przy śmietniku i próba złapania tego laserka przez Boczka, Boczek klepiący Paździochową w tyłek i jej reakcja, Ferdek wyłudzający 20zł od Halinki, scena w sypialni, konflikt z Paździochem na korytarzu, scena z Boczkiem na korytarzu. Ogromnym minusem jest ponowny obiadek, Jolasia bawiąca się laserkiem i Waldek, który rozwalił tort, greenboxy jak zwykle, dziwne i nudne zakończenie. Mimo tych minusów zdecydowanie odcinek zasługuje na wysoką ocenę. Dużo śmiesznych dialogów, ciekawa fabuła.

9/10

Crockett 
Boczek
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2016-04-29, 15:39   

Plusy:

-pierwsza scena i podlizywanie się Ferdka do Halinki
-Ferdek bawiący się laserem i Boczek próbujący złapać czerwony punkcik
-wyzywanie się Ferdka i Paździocha na korytarzu
-libacja na ławce
-wezwanie policji i mandat
-Paździochowie zabezpieczający drzwi przed robactwem

Minusy:

-bełkoczący Grabowski
-brak dzwiekow w przejsciach scen
-beznadziejna muzyka
-obrzydliwy obiadek
-sceny u Stasia
-zakończenie

Moja ocena 3/10

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2016-04-29, 16:05   

Całkiem dobry odcinek. Śmieszne było to straszenie Boczka laserem i jego reakcje. Fajna scena między Ferdkiem i Paździochem na korytarzu. Scena w sypialni trochę nudna moim zdaniem, ale za to tytuł w gazecie wymiatał :lol: Najlepsza scena w odcinku to ta z klepnięciem Paździochowej i jej reakcja. Za to policjant jakiś taki nijaki, myślę że Mularczyk lepiej by to zagrał. Jednego tylko nie rozumiem. Przecież na początku odcinka Paździoch wiedział że ten laser to Ferdka sprawka, a nie żaden Robak, a potem razem z Heleną oklejał drzwi od mieszkania. Tak samo Halinka powinna wiedzieć, że to żaden Robak tylko ten laser Ferdka, choćby po tym jak straszyli nim Waldka przy obiedzie. To albo czegoś tu nie rozumiem albo to jakaś niekonsekwencja. 5/10

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-04-29, 16:40   

No wreszcie nareszcie się doczekałem!!! Pupcińscy pierwszy raz byli w miarę zabawni i obiadek miał jakiś tam sens :D Nie podobała mi się scena u Stasia, ale za to doceniam, że Malinowska była miła jak prawie nigdy, a nie kąsała jak zawsze... Rozmowy Ferdka i Halinki raz były lepsze, raz gorsze, ale ogólnie nie wyszły źle. Najlepsze były sceny z Boczkiem i Paździochem. Nie ma sensu wypisywać konkretów, bo dosłownie wszystko wyszło zabawnie. 6 punktów karnych dla Boczka mnie rozbroiło. Miło, że Halinka też się z tego śmiała, a nie zrzędziła. Najlepsze były kombinezony Boczka, Malinowskiej, Badury, Staśka Kolędy, Kopcińskiego, Paździochów i Haliny. Zabawnie też wypadli przemądrzali sąsiedzi z osiedla, którzy nie Ferdkowi. Miło, że wspomnieli o Grażynce, której dawno już nie było. Na plus także wyczerpanie się laserka. Dobrze, że wrociło kilka starych tekstów- zakończenie np. mi się podobało.
Spodziewałem się, że Ferdka naprawdę ugryzie jakiś inny, prawdziwy robak, ale taka końcówka też dobrze wypadła.

8/10

Zawsze mogło być lepiej- za dużo greenboxów i trochę za dużo nudnego gadania. Ale pośmiać też się można było :D

Ferdas20 napisał/a:
Jednego tylko nie rozumiem. Przecież na początku odcinka Paździoch wiedział że ten laser to Ferdka sprawka, a nie żaden Robak, a potem razem z Heleną oklejał drzwi od mieszkania. Tak samo Halinka powinna wiedzieć, że to żaden Robak tylko ten laser Ferdka, choćby po tym jak straszyli nim Waldka przy obiedzie. To albo czegoś tu nie rozumiem albo to jakaś niekonsekwencja.

Potęga plotki. Malinowska jest dla kobiet wielkim autorytetem na osiedlu i jak ona coś mówi, to tak jest i koniec!!!

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Ferdas Kiepski 
Halinka
Mocny Full

Wysłany: 2016-04-29, 19:46   

Najs. ;-) Dobry odcinek, choć były już lepsze w tej serii.

Plusy:

- pierwsza scena,
- o dziwo scena u Stasia i rozmowa z Kopcińskim :shock:
- naiwny i wystraszony Boczek :-D
- kłótnia z Paździochem :mrgreen:
- stosunek Ferdka do Boczka
- picie wódki z Boczkiem, dawno tego nie było
- scena z policjantem
- zakończenie
- muzyka

Minusy:

- Waldek i Jolaska, nie mogę już na nich patrzeć, zwłaszcza na Waldka
- dużo greenboxow

Ogólnie przyjemnie oglądało się ten odcinek, były w nim znakomite momenty. Szkoda, ze zamiast Pupcinskich nie dali jeszcze jakiejś akcji z Paździochem i Boczkiem. Podobało mi się to, ze w tym odcinku Ferdek normalnie traktował Arnolda i nie krzyczał na niego. Lubię jak się kloca, ale to zawsze jakaś odmiana. ;-)

8/10

Ferdziul 
Waldek
Panie, afera jest!

Wysłany: 2016-04-29, 19:50   

Średni odcinek. Będę się powtarzał, ale prawda jest taka, że twórcy wciąż mają często ciekawe pomysły, jednak co z tego, jak w obecnej kreacji serialu nie mają one racji bytu? Nie podobały mi się greenboxy, strasznie nudne i strasznie wtórne. Ogólnie mało akcji, trochę zaczęło się dziać od Paździochów, kiedy blokowali drzwi. Zakończenie sympatyczne - proste i o to chodzi. 5/10.

Miguel 
Waldek
Don Ferdinando

Wysłany: 2016-04-29, 21:25   

Odcinek w porządku, ale spodziewałem się większej ilości humoru. Fajnie pokazano jak łatwo ludzie dostają paranoi i dają się nabierać na różne informacje bez ich uprzedniego sprawdzenia.

Plusy:
+ pierwsza scena i 20 złotych na dezodorant
+ wesoły Ferdek
+ wygląd Jolaśki
+ orzechówka na imieniny
+ Ferdek, o tym , że Halinka kąsa, bo nie zjadła tortu
+ naiwny Boczek i jego klaps dany Helenie
+ policjant i tekst: "Pani tak nie mówi, bo ja tak nie napisze"

Minusów może wielkich nie było, ale cały odcinek był niestety tylko dobry. Lubię proste motywy i skupienie fabuły na jednym drobiazgu, może za dużo wymagam, ale tu chyba nie do końca to wykorzystano. Dodatkowo na minus bełkoczący Ferdek przy stole, nawet Mariola mu wytknęła, że nie gada się mając coś w ustach.

7/10

Jurij 
Halinka

Wysłany: 2016-04-29, 21:26   

Myślałem, że będzie lepiej. Niezłe podlizywanie Ferdka, ale były już lepsze. Neutralna scena w sklepie z kupowaniem piwa. Kopiciński mówiący o kotach także średnio. Dobry Boczek szalejący na podwórku. Bardzo dobrze oceniam docinki Mariana do Ferdka i odwrotnie na korytarzu. Ferdek znów bawił się laserem. Przewrócenie się Boczka strasznie udawane. Żenujący obiadek. Denerwował mnie śmiech Jolanty, irytowała głupota Waldka, poza tym od razu przewidziałem, co się stanie z tym tortem i poco został kupiony [imieniny były tylko pretekstem dla scenarzystów]. Niezła rozmowa Haliny z Ferdkiem. Zabawnie wyszedł panikujący Boczek i teorie Ferdka o jadowitym robaku, a także sposób ochrony. Śmieszna scena na podwórku. Pijący Boczek i Ferdek, genialny akta Arnolda nietykalność osobistą Heleny. Świetne komentarze poszkodowanej podczas obecności policjanta. Neutralnie oceniam panikę pod sklepem Stasia. Przeciętna scena z naśmiewającą się z Ferdka Haliną. Na mały plus barykadowanie drzwi przez Paździocha. Słabe zakończenie, jakby urwane w miejscu.

Brakło mi w tym odcinku dobrych teksów. Moja ocena to 3/10. Mogło być dobrze, a wyszło jak zwykle. Ten serial staje się coraz bardziej przewidywalny i mało śmieszny.

Brady 
Ferdynand Kiepski
Menda

Wysłany: 2016-04-29, 22:53   

Dobry odcinek. Na plus prosta fabuła, Ferdek żartowniś, sporo Boczka i Paździocha, wezwanie policji :mrgreen: , Paździochowa bijąca Boczka, afera wywołana przez robaka oraz zakończenie. Na minus obiadek oraz kiepskiej jakości greenboksy. Ogólnie bardzo przyjemny, zabawny odcinek ze stałymi dla tej serii minusami, które jednak w tym odcinku nie przeszkadzały zbyt mocno. Oceniam go na 8/10.

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2016-04-30, 11:07   

Plusy:
- pierwsza scena, dziewczyna Bonda
- Boczek w pogoni za laserem
- wyzywanie się na korytarzu
- uderzenie Paździochowej
- afera z policjantem
- scena w sypialni
- rozwalenie tortu
- "sama sobie robię dobrze"
- profilaktyka Paździochów
- inwazja robaków

Minusy:
- za długi obiadek i nudny
- scena u Stasia
- greenboxy, przesadzone

Zakończenie średnie. Odcinek miał dobry początek, potem obiadek i 3 minuty nudy, ale dalszy rozwój wydarzeń ciekawy. 8/10

lukaszlipinski 
Boczek
lukasz_dom

Wysłany: 2016-05-02, 12:29   

Ferdek nabywa laser. Z jego pomocą robi wszystkim żarty. W ich wyniku Boczek zaczyna rozpowiadać, iż ma miejsce inwazja promieniotwórczego chińskiego robaka. Za sprawą powielania tej plotki przez Malinowską mieszkańcy osiedla wpadają w panikę.
Fabuła na pozór przypomina najbardziej fantastyczne czy wręcz najgłupsze odcinki w historii serialu. W rzeczywistości ma z nimi wspólny jedynie dziwny motyw wynikły z zawiązania akcji. Główną tematyką odcinka są bowiem ludzka głupota i prymitywizm (Ferdka, Boczka, Jolasi, Waldka, Malinowskiej, a później za sprawą plotki - również m.in. Paździochów i Halinki) oraz siła plotki i lokalnych autorytetów (sklepowa Malinowska). Z pozoru lekceważony przez wszystkich i postrzegany, jako cham i pijak, główny antagonista ŚwK okazuje się nie być gorszym od postawionych w specyficznych okolicznościach teoretycznie bardziej kulturalnych, inteligentniejszych i nienadużywających używek osób. Własne słowa Ferdka o tym, iż ,,są na świecie rzeczy, o których się fizjologom nie śniło" wracają do niego.
Na plus odcinka zapisać należy kapitalny motyw z przebraniem ochronnym przed robakiem. Super-komicznie wyglądają główni bohaterowie, na czele z Boczkiem, obleczeni w dziwaczne stroje z hełmami (nawet ZOMO) na głowie. Sceny te są główną siłą odcinka i powodują, iż potem przez długi czas uśmiech nie schodzi z ust. Na plus - na pewno też znakomicie wykonane i wyglądające naturalnie greenboxy. Na minus - mimo wszystko Jolasia, a na pewno - żałosny Walduś. O ile Jolasia coś do serialu jeszcze wnosi, o tyle Walduś jest jedynie beznadziejną kopią siebie - już nawet nie sprzed 2004 r., ale nawet z lat 2011-2013.
Ogółem - odcinek bardzo dobry. 8/10. :) .

Ferdek K 
Ferdynand Kiepski
Moje ulubiene !

Wysłany: 2016-05-02, 12:53   

Odcinek bardzo fajny, ale posiada kilka minusów, których po opisie się nie spodziewałem.

Na plus sam pomysł na odcinek, bo dawno czegoś takiego w Kiepskich nie było. W sumie można przytoczyć tutaj odc. "Żarty i żarciki" , w którym Ferdek też robił psikusy, ale tutaj było zupełnie coś innego.

Genialny Boczek, na którego jednak scenarzyści mają jakiś pomysł, skoro pojawia się w serialu na dłużej niż 1-2 minuty. Świetnie panikował przed laserem pod śmietnikiem, potem jak się jeszcze przebrał w to futro i hełm i klepnął Helenę w tyłek :mrgreen: Późniejszy przebieg akcji z policjantem jeszcze lepszy!

Dobry też był ten zachwyt Ferdka laserkiem i wymiana przezwisk z Paździochem, jak za dawnych czasów! :-D Potem jak zaklejali drzwi taśmą przed robakami :lol:

Zakończenie mi się podobało, bo było proste, jednak czegoś innego się spodziewałem. Że jednak te robaki, o których mówili to prawda czy cos tym stylu...

Na minus szczególnie obiadek, o ile Jolaśka w tej serii nie irytuje aż tak bardzo, to pan Bartek Żukowski grający w tym serialu nie wiadomo już kogo obniża poziom odcinków na samo dno, gdy tylko pojawia się na ekranie. Nie było ich w 22. sezonie i było dobrze. A czy w tym odcinku byli potrzebni? Nie wydaje mi się...

Kilka rozmów Ferdka z Halinką też chyba jednak było za dużo, mogło być więcej Boczka z Paździochem nawet.

No i scena z bohaterami ze złomowiska pod Stasiem taka sobie, niby rozmowa pasująca, jednak trochę się dłużyła. Przebrania za to mieli świetne, a szczególnie Badura z hełmem ZOMOwca :-)

Muszę pochwalić w tym odcinku greenboxy, które ostatnimi czasy są nieładne, w tym odcinku mi się podobały, mimo że robił je ten sam gościu, co do odcinka 485 i dalej. Szczególnie ładnie wyszedł nowy widok sklepu Stasia (od góry i z boku).

8/10.

kanalium 
Ferdynand Kiepski
Fan Kiepskich

Wysłany: 2016-05-04, 20:43   

Na plus:
+ pierwsza scena
+ zabawka Ferdka
+ Boczek próbujący złapać czerwony punkt
+ sceny na korytarzu
+ Jolaśka nawet ładnie wygląda w blond koku
+ scena w sypialni
+ libacja pod śmietnikiem
+ inwazja robactwa
Na minus:
- brak dźwięków w przejściach pomiędzy scenami
- sceny w sklepie i pod sklepem
- głupkowaty Waldek
7,5/10.

Szwejk 
Paździoch
Melduję posłusznie!

Wysłany: 2016-05-06, 17:51   

No, no... Spodziewałem się dobrego odcinka, ale nie spodziewałem się że będzie aż tak dobry!!!

Plusów nawet nie wypisuję, bo cały odcinek, za wyjątkiem kilku scen był jednym wielkim plusem. Filmy Hitchcock'a zaczynały się od "trzęsienia ziemi", a potem napięcie rosło, "Robak" z kolei zaczął się od bardzo śmiesznej sceny, delikatnie wyhamował w sklepie, a potem tylko zabawa rosła! Mnóstwo śmiesznych cytatów, sceny jak za dawnych lat, rozchodzenie się plotki i zakończenie (tekst Ferdka w ustach Halinki - świetny pomysł) dały mi prawie 20 minut świetnej zabawy przed ekranem :lol:

I pojawiła by się magiczna "10", gdyby nie jeden, ale bardzo poważny minus. Chodzi oczywiście o obiadek i wręcz idiotyczny występ Jolanty i jej męża. Że aż zacytuję odcinek "Krytyk": "Taki teatrzyk, kurde, ja se sam mogę zrobić w domu, przed lustrem, albo i jeszcze lepszy". Ja nie wiem, kto z twórców tego serialu tak nienawidzi widzów, że aż stworzył Pupcińskich. Ja wiem, że są osoby, których to śmieszy, ale to w zdecydowanej większości gimnazjalistki zafascynowane fryzurami Jolanty. I nie zamierzam słuchać ich gustów, bo jak chcą to sobie mogą jakieś młodzieżowe g obejrzeć, a nie kultowy serial. To ma śmieszyć ludzi, nie gimnazjalistki!

Odcinek bardzo dobry. 9/10

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2016-05-14, 00:47   

Kolejny dobry odcinek naszego serialu. Początek fajny z podlizywaniem się Ferdka (Halinka wyglądająca jak lolcia) oraz tekstami o kąpielówkach i pachnieniu alkoholem. W sklepie neutralnie, ale Ferdek z „Najwyżej żona wypije” mistrz ;-) . Później tłumaczenie obsługi lasera przez Kopcińskiego niezłe. Genialny Boczek i jego zachowanie na widok „robaka”. Na plus określenie pipsztyk na laser oraz gazetka z Urszulą Pacan, która sama sobie robi dobrze :mrgreen: . Znowu bardzo dobry występ Jolasi, a bardzo słaby Waldka. Kostium ochronny Boczka i klepnięcie Heleny w tyłek przebija wszystko. :lol: Podobało mi się także pokazanie naiwności ludzi (Stasiek pokazujący jak wygląda ów robak, Grażynka i sytuacja w szpitalu oraz Paździochowie zaklejający drzwi. W tej scenie pada też fajna kwestia Helenki, że jak coś się stanie to potrafią w telewizji tylko muzykę poważną puścić. Zakończenie trochę mnie rozczarowało.

Muzyka Ok, ale bardzo drażni mnie ten motyw gitarowy (wystąpił też w odcinkach „Sexi flexi” i „Kożuchowska”). Greenboxy też dość dobre, ale powiedziawszy szczerze wnętrze sklepu niby to samo, które występowało wcześniej, a jednak jest sztuczniejsze. Nie rozumiem po co pan Wilk tak rozjaśnia i dodaje wszędzie to dziwne światło, przez te dwie rzeczy efekty są gorszej jakości.

Ocena 8,5!

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2016-05-14, 10:02   

Bardzo dobry odcinek. Początek świetny, jak Ferdek podlizywał się Halince żeby wyłudzić 20 zł na niby kąpielówki. Scena w sklepie niezła, jak Ferdek mówił: "Najwyżej żona wypije". Dobre było tłumaczenie działania lasera przez Kopcińskiego. Boczek - świetny był w tym odcinku. Gazeta genialna z Urszulą Pacan :mrgreen: Wyzywanie się Ferdka z Paździochem również na plus. Najlepsze było jak Boczek klepnął Helenkę w tyłek, a ona mu przywaliła. Jolaśka w tym odcinku nawet nieźle, natomiast Waldek kolejny raz udowodnił, że powinien zostać usunięty z serialu.

P.S. Nie rozumiem tylko jednego. Paździoch wiedział, że to tylko laser, natomiast potem bał się jak wszyscy. Oświeci mnie ktoś, czy to była wpadka?

Ocena: 8/10.

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2016-05-14, 12:03   

Paździoch widział laser, ale nie wiedział, że robak, o którym wszyscy mówią to właśnie ta zabawka. Można powiedzieć, że poddał się zbiorowej histerii, uwierzył plotce ;)

Vito_Corleone 
Kiepski Znawca
Garbaty anioł

Wysłany: 2016-06-20, 19:34   

Fajny odcinek oparty na prostym pomyśle, bez zbędnych zapychaczy i w dodatku z wesołym Ferdkiem. Największy plus tego odcinka do zdecydowanie druga część epizodu z tą histerią spowodowaną przez Ferdka, której ulegli nawet Paździochowie. :mrgreen: Waldek niczego sobie, ale po co była ta scena z tortem? Odcinek oceniam na 7/10 bo mogłoby być nieco dynamiczniej, oraz greenboxy były dość wątpliwiej jakości.

Inkwizytor 
Edzio Listonosz
Menda

Wysłany: 2016-08-30, 11:50   

Fajny odcinek.Niezła była początkowa scena w której Ferdek próbował wyłudzić 20 zł od Haliny. Było też dawno niewidziane wyzywanie się nawzajem sąsiadów. Najlepszy był Boczek, który myślał, że istnieje jakiś radioaktywny robak i uderzył Helenę z paletki w tyłek.
8/10

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2016-11-26, 10:39   

Bardzo dobry odcinek z większą liczbą Boczka.

Plusy:
- podlizywanie się Ferdka
- zabawa laserkiem
- wyzwiska z Paździochem na korytarzu
- scena na zewnątrz i Boczek klepiący Helenę :lol:
- policja ("Ja nie mam wobec pani żadnego instynkta")
- Paździochowie zaklejający drzwi
- wesoły Ferdek
- ogólnie zakończenie

Minusy:
- obiadek z Pupcińskimi i debil Waldek
- zbędni Badura i Stasiek

Ocena: 8/10.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

boczek13 
Waldek
Panie afera jest !

Wysłany: 2017-04-10, 09:37   

Bardzo dobry odcinek.
Plusy:
-Ferdek podlizujący się Halince
-rozmowa Ferdka z Kopcińskim o laserze
-kłótnia Paździocha z Ferdkiem
-Boczek goniący laser
-Ferdek przy obiedzie
-kłótnia w sypialni