Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
467 Powrót Kopcińskiego
Autor Wiadomość
Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-08-05, 10:51   

Beznadziejny odcinek, włączyłem Kiepskim bo miałem dobry humor i dałem szansę i od razu go straciłem, i to ma być kur*a sitcom ?
Już tematyka beznadziejna: ludzie nie umierają, bo tak, no ale później już nagle sobie umarli, tylko Kopciński nie, no i, no i to tyle :-| :lol: :roll: .

Nie było co prawda wkurzających postaci, ale te nie wkurzające po prostu były takie. Halina z tymi swoimi durnymi tekstami, gra aktorska rodem z szkolnych jasełek i tymi dziwnymi dźwiękami wydawanymi przy obżeraniu się pączków :-/ .
Po prostu brakuje czegoś nowego, specjalnego ŚMIESZNEGO, mądrego chociaż. Po co to ? To już obyczajówka ma więcej sensu, bo tam wszystko ma jakieś znaczenie, a tu ? To nawet sztuka nie jest, nie wiadomo co.
1/10
Kiepski Widz napisał/a:
Minusy:
-3 osoby na pogrzebie?
To akurat jest możliwe, ja byłem w tamtym roku na pogrzebie mojej Prababci i byłem tylko ja, Matka, brat, Wujek i jakaś stara babka.

Zapraszam do zapoznania się z moim scenariuszem: "Wersalka" do ŚWK (KLIK)

ms. 
Mariolka

Wysłany: 2017-09-20, 19:04   

Dziwny i mroczny odcinek. Jeżeli chodzi o śmieszne sytuacje to było ich naprawdę mało. Na plus mogę uznać scenę pod kiblem z Ferdkiem, Boczkiem i Marianem oraz jego tekst o parówce i reakcję Boczka. To był moim zdaniem najlepszy moment epizodu. W miarę dobre też było spotkanie w salonie oraz w piwnicy. Na minus sporo nudy, Jolaśka, słaba gra aktorów, dziwne zakończenie i ogólnie właściwie brak śmiesznych momentów.

To tyle jeżeli chodzi o zwykłe opisanie co mi się podobało a co nie, a teraz druga sprawa.

Według mnie Kopciński powrócił ponieważ za życia był uznawany przez innych jako menda, złośliwy emeryt i tak dalej. Prawie nikogo też nie obchodziło że umarł a sam pogrzeb był przeprowadzony w dziwny sposób, ksiądz chory, 3 osoby na pogrzebie, kościelny pijący wódkę. Generalnie wszyscy by już o Kocińskim zapomnieli gdyby nie jego nagły powrót który chyba miał spowodować to że ludzie zatroszczą się o niego, zainteresują nim, jego życiem. Tymczasem spotkania w salonie a w szczególności w piwnicy pokazują że ludzie martwią się ale np. tym że przybysze nie są zarejestrowani, nie płacą podatków itd. Zaczynają również wzajemnie się o zaistniałą sprawę oskarżać i wyczekiwać końca świata. Później inni ludzie znikają, Halinka mówi że Kopciński też zniknie ale tak się nie dzieje bo mieszkańcy kamienicy nie odrobili lekcji, którą mieli odbyć poprzez powrót Kopcińskiego.

To jest moja interpretacja tego odcinka który oglądało mi się dziwnie zwłaszcza teraz gdy pan Jerzy Cnota nie żyje. Właściwie ten odcinek to taki komediodramat, zresztą jak wiele odcinków Kiepskich nakręconych w ostatnich latach. Mimo przesłania tego odcinka ocenię go tylko na 3 bo Kiepscy to nie komediodramat tylko sitcom, co nie oznacza że nie należy robić odcinków z mądrym przesłaniem ale należy to robić z humorem tak jak w dawnych odcinkach a więc

3/10

Odpowiedz do tematu