Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
448 Okazja
Autor Wiadomość
Brady 
SCENARZYSTA DEKADY
Menda

Wysłany: 2014-09-17, 18:55   448 Okazja

Tytuł odcinka: 448 Okazja
Premiera: 24.09.2014
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2014-09-17, 19:22   

Plusy:

-odkurzanie wódki
-rozmowa Helenki z Ferdkiem
-świetny występ Boczka
-śpiący Kopciński w kościele :mrgreen:

Minusy:
-brak dźwięków w przejściach scen
-obiadek i fryzura Jolaśki - jej występ jak zwykle był zbędny
-pierdzenie przy stole :roll:
-debilny pomysł z syrenami
-scena w kościele
-słabe zakończenie
-inna melodia na koniec

Jeśli chodzi o scenę w kościele, to ktoś tu kiedyś pisał, że są w niej zawsze tylko Kiepscy i ich znajomi, teraz dali greenbox gdzie byli też inni ludzie.

Neutralnie oceniam scenę jak Paździoch wracał z bazaru i pomysł z dniem babci - chociaż plus, że wspomnieli o Babce. Ogólnie odcinek nudny, ale nie irytujący.

4/10

Fragokov 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2014-09-17, 19:35   

Nie wiem, czy większość to głupcy czy jak, ale chyba da się zauważyć, że producenci przyzwyczajają widzów do innego stylu serialu, który już nie jest tym co był 10 lat temu :roll: inna melodia i brak dźwięku przy przejściach to już będzie standard i zostanie to już na kolejne sezony, a jeszcze trochę to ta początkowa melodia będzie inna

Mungo Jerry 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2014-09-17, 19:36   

Słaby, ale znośny epizod. To co mi się podobało to radosny Ferdek, który mniej więcej do połowy zachowywał się i miał sposób wymowy do początkowego Ferdasa. Potem coraz gorzej. Obiadek jak zwykle żenujący i oczywiście jakieś żarty o pierdzeniu (nie mogli sobie darować) Najlepsza scena z Paździochową :mrgreen: Boczek i Badura neutralnie. Paździocha strasznie mało. Od sceny w kościele już tragicznie. Zakończenie bez sensu. 2/10

Kevin Steen 
Halinka
Hitman

Wysłany: 2014-09-17, 19:38   

Jak to powiedział kiedyś Paździoch: wyjątkowe g**no... Jedyna fajna scena to ta w parku, Ferdek miał taki fajny głos jak w 1 sezonie... Ocena 2/10

Brady 
SCENARZYSTA DEKADY
Menda

Wysłany: 2014-09-17, 19:40   

Odcinek gorszy od poprzedniego. Na plus pierwsze sceny jak Halinka prosiła o wniesienie wódki, jej rozpakowanie i reakcja Halinki :lol: Plusem również rozmowa Heleny :mrgreen: i Ferdka pod kiblem, reakcja Boczka na widok wódki, wspomnienie babki Kiepskiej, radosny Ferdek, zakończenie i śpiący Kopciński. Na minus syreny pływające w wódce, obiadek, sama scena w kościele, występ Badury i Pupcińskich, niepotrzebne greenboksy, niepasująca muzyka i brak przejść między scenami. Neutralny był dla mnie występ Paździocha.

Podsumowując, odcinek gorszy niewątpliwie od poprzedniego. Zapychacz w postaci sceny w kościele i wpychanie efektu syren na siłę bądź Jolaśki z Waldkiem obnizyły jego loty. Oceniam go na 6/10 i więcej nie dam.

Ferdek K 
Ferdynand Kiepski
Moje ulubiene !

Wysłany: 2014-09-17, 19:40   

Świetny odcinek! :-D Pomysł jak i wykonanie bardzo dobre, jednak mam kilka zastrzeżeń. A więc, wszystko fajnie, pięknie (wesoły Ferdek, pełno śmiesznych tekstów, scena z Boczkiem, nawet obiadek, wspomnienie o babce) aż do momentu sceny z Badurą. A potem jeszcze gorzej, bo scena w kościele, której nienawidzę, bo są okropnie nudne i zapychają niepotrzebnie odcinek. Zakończenie w porządku.

8/10.

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2014-09-17, 19:43   

Plusy:

- pierwsza scena
- scena na korytarzu plus Boczek
- scena w salonie przy otwieraniu prezentu i Ferdek dobrze o Boczku
- Ferdek o wódce
- scena z Paździochem na korytarzu
- Ferdek wzdychający do wódki plus wzmianka o Babce (bardzo dobrze)
- Ferdek odkurzający wódkę
- Paździochowa, Boczek "towarzysko" do kibla :mrgreen:
- Boczek zachwycony wódką
- niezadowolony Ferdek z urodzin

Neutral:

- scena w parku
- Ferdek ze śniadaniem
- Badura przy wódce
- scena w kościele ( zaśnięcie jedynie na plus)

Minusy:

- scena obiadowa ( Co Jolaśka miała na włosach???) " Jak mówił Gerwazy, wypij wódkę, przejdą gazy":D
- na końcu oczywiście brak Big Cyca choć muzyczka przyjemna

Odcinek ogólnie pozytywny jeśli chodzi o sezon. Brak przejść nie ma w minusach bo to już standard. Odcinek gorszy od Takiej piosenki. Ogólnie oceniam 7/10 PS. miałem dziś ciężki dzień więc jak na spokojnie obejrzę to pewnie ocena będzie niższa.

Kevin Steen 
Halinka
Hitman

Wysłany: 2014-09-17, 19:44   

Ferdek K,

Hej, nie obraź się, ale mógłbyś mi dokładnie napisać jakie były tam śmieszne teksty? :D

Ferdek K 
Ferdynand Kiepski
Moje ulubiene !

Wysłany: 2014-09-17, 19:46   

Nie pamiętam dokładnie, no ale samo wspomnienie Ferdka o babce, dwuznaczna rozmowa z Heleną, wymówka Boczka,"Jak mówił Gerwazy, wypij wódkę, przejdą gazy", tekst Ferdka do Kopcińskiego w kościele.

Ferdziul 
Waldek
Panie, afera jest!

Wysłany: 2014-09-17, 20:02   

Odcinek średni. Początek zapowiadał się świetnie, w stylu starych, dobrych sezonów. Wielka butelka wódki przypomniała te abstrakcyjne odcinki z dawnych lat, aż chciało się na to patrzeć. Do tego głos Ferdka, momentami jak ze starszych odcinków. Niestety (jak zwykle) im dalej w las, tym gorzej. Najgorsze były greenboxy, strasznie wkurzające, a już w szczególności scena w kościele - wciśnięta ewidentnie na siłę, taka zapchajdziura. Ogólnie w miarę sensowny odcinek, ale przy zakończeniu mogli się trochę bardziej wysilić. 5/10 - za klimat.

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2014-09-17, 20:21   

Straszny nudny i idiotyczny odcinek. Praktycznie nic mnie nie rozśmieszyło. Wszystko było nudne. :-/ Dodatkowo, nie rozumiem za bardzo sensu fabuły. Po co Ferdek chwalił się Boczkowi i Badurze wódką, skoro sam jej nie mógł dostać...? :roll: Zakończenie też debilne, na dodatek podłożyli w napisach końcowych jakąś idiotyczną muzyczkę... :roll:

Poza tym, jeszcze dwie kwestie. Czy scenarzyści uważają teraz za obowiązkowy punkt programu, żeby każdym odcinku ktoś choć raz pierdnął? :-/ I czy "k***a mać" w kościele ma kogoś śmieszyć? 2/10

Ferdekstain 
Halinka
Co jest kurde?

Wysłany: 2014-09-17, 20:52   

Odcinek naprawdę świetny!
Na plus:
- Gra aktorska Grabowskiego i Gnatowskiego
- Otworzenie prezentu
- "Wielbienie" wódki przez Ferdka
- Scena z obiadem i tekst: "Jak mówił Gerwazy, wypij wódkę, przejdą gazy" :D
- Genialne wystawienie wódki jako eksponatu i reakcje Badury i Boczka
- Odmiana zachowania Ferdka
- Paździoch i rozwalenie torby
- Zakończenie
- Uśnięcie Kozłowskiego i tekst Ferdka: "Nie śpij pan ku... mać, piekne słowa tu padają:
- "Pa, pa, pa , jeden krok w tył, a w przód dwa" :)
- Scena w parku :D

Na minus:
- Scena z syrenami w butelce
- Reszta sceny w kościele

Ocena odcinka 9/10!

Miguel 
Waldek
Don Ferdinando

Wysłany: 2014-09-17, 21:06   

Nie najlepszy odcinek. Z pewnością nie była to kaszanka czystej wody, ale wiele mu brakowało do wzbudzania zachwytów.

Na plus zaliczyłbym wesołego Ferdka, Jego scenę w parku i samą próbę zbudowania fabuły wokół jednego przedmiotu. Dobry był też występ Dracza, gdy mówił, miałem wrażenie, że naprawdę słucham księdza (mam tu na myśli bardziej ton głosu i akcent, niż samą treść).

Małe plusiki to brak Malinowskiej i Jolaśka, która się nie darła.

Na minus ( i tego więcej):
-pierdzenie przy stole,
-szczątkowy występ Paździochów,
-nieco przesadzone traktowanie wódki niemal jak obiektu sakralnego (scena z pokazaniem butelki Boczkowi w porządku, ale nie wiem po co to samo powtórzono z Badurą)
-przeklinanie w Kościele
- dziwne zakończenie (nie pasowało mi, że Kiepski tak bardzo chciał wypić te wódkę, a potem się rozmyślił). Lepiej by było, na przykład. gdyby butelka uległa zniszczeniu,
- ogólnie chyba zmarnowano niezły pomysł
-brak muzyki w napisach końcowych, odcinek był komediowy, można było ją umieścić

Ocena ogólna to 4,5/ 10

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-09-18, 07:11   

Oczywiście, że były minusy- obiadek, scena w kościele i w parku, wierszyki i przede wszystkim debilne zakończenie... Ale humor też był, a na dodatek dawno niespotkane widoki- wesoły Ferdek, zgoda z Waldusiem, Jolasia była, a jakby jej nie było... radosna atmosfera... Za to daję 8/10

Podobało mi się też, że pokazali po 15 latach kawałek tego co jest za drzwiami, ale to taka bzdurka. Za to bawi mnie dobre wspominanie Babki przez Ferdka (tu i w ,,Kanalii")

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2014-09-18, 11:03   

Pabfer napisał/a:
Podobało mi się też, że pokazali po 15 latach kawałek tego co jest za drzwiami, ale to taka bzdurka.

Jakimi drzwiami?

paździan96
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-18, 14:05   

Kiepski Widz napisał/a:
Pabfer napisał/a:
Podobało mi się też, że pokazali po 15 latach kawałek tego co jest za drzwiami, ale to taka bzdurka.

Jakimi drzwiami?

Pabferowi chodzi o to, że pokazali co jest za drzwiami na korytarzu oczywiście to była ściana ze studia ATMu, a że Kiepscy pierwszy raz nagrywali na tej hali to i pierwszy raz Pabfer to widzi.

Vito_Corleone 
Ferdynand Kiepski
Garbaty anioł

Wysłany: 2014-09-18, 15:01   

Typowy średniak z mała ilością humoru.

Plusy
-Dość prosta fabula bez udziwnień
-Radosny Ferdek
-Scena z Paździochową :mrgreen:
-Odkurzanie wódki
-Wspomnienie o babce :-)
-Wódka jako eksponat w mieszkaniu Ferdka
Minusy
-Obiadek
-Pierdzenie przy stole
-Nudna scena z Boczkiem
-Idiotyczne zakończenie w ogóle nie pasujące do Ferdka
-Brak humoru w odcinku
-Scena w kościele
-Brak Big Cyca na napisach :-?

Moja ocena 4/10

Widzę, że w tym sezonie raczej nie będzie dźwięku przy przejściach scen. Szkoda. :-|

paździan96
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-18, 15:11   

O ile wiem w odcinku Morfeusz Halinka też dostała prezent od wdzięcznego pacjenta za lewatywy.

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-09-18, 15:12   

Kiepski Widz napisał/a:
Pabfer napisał/a:

Jakimi drzwiami?

O kawałek klatki schodowej mi chodziło- było widać taki ceglany kawałek. Ale to takie bzdury tylko. Po prostu lubię oglądać rzadko pokazywane miejsca w kamienicy i okolicach :D

paździan96 napisał/a:
Kiepski Widz napisał/a:
Pabfer napisał/a:

Jakimi drzwiami?

Pabferowi chodzi o to, że pokazali co jest za drzwiami na korytarzu oczywiście to była ściana ze studia ATMu, a że Kiepscy pierwszy raz nagrywali na tej hali to i pierwszy raz Pabfer to widzi.

Właśnie tak :D

Kiepski Widz 
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2014-09-18, 15:30   

Pabfer napisał/a:
Kiepski Widz napisał/a:
Pabfer napisał/a:

Jakimi drzwiami?

O kawałek klatki schodowej mi chodziło- było widać taki ceglany kawałek. Ale to takie bzdury tylko. Po prostu lubię oglądać rzadko pokazywane miejsca w kamienicy i okolicach :D

Jeśli o to chodzi to wcale nie 15 lat, przecież w odcinku "Kamasuntra" też prawie cała scena działa się w drzwiach i było doskonale widać co za nimi jest.

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2014-09-23, 15:41   

Odcinek słaby, nic szczególnego. Dobry pomysł jak zawsze zrąbany przez Yokę i spółkę :/

Ocena 3/10

tezapl 
Mariolka

Wysłany: 2014-09-24, 13:23   

spoko odcinek, fajna akcja z gigantyczną flaszką.
Wreszcie odcinek w miarę ;) do obejrzenia, można było się
uśmiechnąć ze dwa razy z ferdka

4/10

kanalium 
Ferdynand Kiepski
Fan Kiepskich

Wysłany: 2014-09-24, 19:41   

Na plus:
+ prezent od pacjenta - ogromna flaszka wódki
+ scena z Paździochem
+ szukanie okazji
+ flaszka jako eksponat
+ scena w kościele
Na minus:
- brak dźwięków w przejściach pomiędzy scenami
- scena obiadowa
- nudne zakończenie
- brak piosenki tytułowej w tyłówce
Raczej słaby odcinek, 5,5/10.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2014-09-24, 19:41   

Ale dno i wodorosty.
Cały wątek przypominał pilnowanie miliona dolarów ze spadku ale gdzie Rzym gdzie Krym.

Wnerwiający i nieśmieszny Ferdek.
Halina żałosna.
Pażdziochy zapchaj dziury.

Obiadek przekroczył już wszelkie granice dna :roll:

Jedynie Boczek jak oglądał wódkę to było śmiesznie i Badura który pojechał cytatem z Himilsbacha. Reszta to gaz z dupy.

A i jeszcze Dracz jako ksiądz [']
- To u pana też byli ?

Odpowiedz do tematu