Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
415 Goście wieczerzy pańskiej
Autor Wiadomość
Brady 
SCENARZYSTA DEKADY
Menda

Wysłany: 2013-05-01, 19:07   415 Goście wieczerzy pańskiej

Tytuł odcinka: 415 Goście wieczerzy pańskiej
Premiera: 8.05.2013
Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska

Przeczytaj pełny opis odcinka na Kiepscy.org.pl
(informacja o odcinku, fabuła, zdjęcia z odcinka + najlepsze cytaty bohaterów)

mocny full 22 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-05-01, 19:12   

Trudno mnie jest wskazac właściwą ocenę odcinka, bo każda byłaby niesprawiedliwa. Do około 11 minuty odcinek był do dupy. Tylko początkowa scena i zamknięcie Boczka w kiblu przez ministrantów była fajna. Rozmowy Ferdka z Badurą oraz Kozłowskim i scena obiadowa były nudne. Druga natomiast częśc była na poziomie (a może nawet i wyższa) Stanu wyjątkowego. Fajna była rozmowa Paździochów z Ferdkiem, rozmowa Boczka z Ferdkiem, kłótnia między sąsiadami o to kto ma byc pierwszy a kto ostatni i opierniczanie Ferdka, Paździocha oraz Boczka przez proboszcza. Dam 5/10.

Usunięty link. - mod. Kiepski Widz

Lonzio 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-05-01, 19:50   

Marny odcinek. Na plus Boczek zamknięty w kiblu, Helena oferująca papier toaletowy, Paździoch prezentujący kibel, rozkazy Ferdka wobec Boczka, ksiądz wyzywający sąsiadów (przypomniała mnie się jego rola z odcinka Tożsamość Mariana). Na minus rozmowa Haliny z ministrantami, scena w sypialni, pogaduchy pod sklepem, scena obiadowa, ministranci goniący po mieszkaniu Kiepskich, zakończenie. 3/10

Ferdziul 
Waldek
Panie, afera jest!

Wysłany: 2013-05-01, 19:56   

Muszę się po części zgodzić z użytkownikiem: mocny full 22.
Początek z ministrantami nawet niezły, w końcu coś się działo. Aczkolwiek to dłubanie w nosie kojarzyło mi się tylko i wyłącznie z odcinkiem drugim: "Wiara czyni cuda". Niezłe też było jak ministranci zamknęli w WC Boczka. Potem było już beznadziejnie. Same zapchajdziury greenboksowe. Dopiero od momentu kiedy Paździoch przygotował pięknie udekorowany WC zaczęło się nieco dziać. Końcówka też zerżnięta z odcinka "Kanalia", znowu te grzmoty. Nuda!
4/10.

Ferdek K 
Ferdynand Kiepski
Moje ulubiene !

Wysłany: 2013-05-01, 20:05   

Odcinek bardzo dobry. Jednak spodziewałem się więcej Boczka z Paździochem. Ocena po scenach:

Scena 1. - ministranci zagrali ok. Dobre było jak zamknęli Boczka w kiblu :-D Plus.
Scena 2. - ''A za co ty się ojciec ostatnio modliłeś? - Za Polskie.'' Plus.
Scena 3. - Dobry był tekst Halinki, że czyta jej już to któryś tam raz. Plus.
Scena 4. - Raczej na minus. Wałkowanie tekstu Badury, że Ferdek pije z nim wino robi się już strasznie monotonne. Na dodatek żenująca Malinowska, która nic nie wnosi do sceny.
Scena 5. - ''Mam zaszczyt zaprosić wybitnego chrześcijanina... - Ferdek! Nie dodawaj sobie łask!'' Plus.
Scena 6. - Nudy! Na plus tylko to kiedy Walduś podawał Ferdkowi odznakę i komentarze, że Ferdek to śląski chłop. Neutral.
Scena 7. - Świetne wejście prezesa. Tekst o nowych butach najlepszy. :-D
Scena 8. - Scena neutralna. Prezes swoją opowieścią nic nie wniósł.
Scena 9. - Jedna z lepszych, z tego odcinka! Świetne zachowanie sasiadów i wyliczanie ''kalumni'' Mariana :-) Plus.
Scena 10. - zarąbista! :-D Boczek wymiata! Jego zachowanie powalało. ''Do widzenia, dobranoc, rączki kładę za siebie'' :-) Plus.
Scena 11. - zwykła zapchajdziura. Neutral.
Scena 12. - świetne było ognajanie Boczka i tekst, że zaproszenie jest całe w maśle :-P Plus.
Scena 13. - zaskoczenie! :-) Nie spodziewałem się, że Pączek będzie krzyczał na gości. Znów powrócili do Boczka - erosomana :-) Laczki to miał niezłe :-D Plus.
Scena 14. - świetne zakończenie, dobre było jak Ferdek powiedział, że biskup ognoił Boczka i Paździocha, a jego nie. I piorun na słowa Halinki. :-)

Ocena 7,5/10. ;-)

Adam908 
Ferdynand Kiepski
Nie obrażaj pan !

Wysłany: 2013-05-01, 20:07   

Nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Znów się cieszę, że było trochę Boczka i można się było z czegoś pośmiać, ale poza tym nudy. Odcinek strasznie mi się dłużył i moim zdaniem niepotrzebnie pojawił się Kozłowski i Badura takie sceny wepchnięte na siłę. Ferdek jako taki w tym odcinku i każdy go wychwalał do niego to nie pasuje. Fabuła odcinka taka sobie, spodziewałem się czegoś lepszego. Jeżeli chodzi o Mariana i Helenę to mogą być, a zaś scena przy obiadku również w miarę. Grenboksy i muzyka do du**. Jak na razie odcinek najgorszy jak do tej pory 4/10 :-/
- A dlatego, że pan źle na nią dupą siadasz o
Ostatnio zmieniony przez Adam908 2013-05-01, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

david123lost 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-05-01, 20:10   

No, muszę powiedzieć, że o ile tytuł zniechęcił, to odcinek okazał się całkiem zabawny. Jeden z lepszych w tym sezonie.

Na plus przede wszystkim... Jolasia i Waldek. Pupcia zachowywała się w miarę "normalnie", co aż trzeba docenić. Walduś natomiast rozegrał fajną wymianę zdań z Mariolą, niczym kłótnia rodzeństwa z dawnych lat "Kiepskich". Żadnych wyskoków, kompocików na uspokojenie, fallusów i "nagich ciał obnażonych" Jolasi - jest OK :) Do plusów tej sceny zaliczę jeszcze Ferdka, szczególnie jego riposty na słowa i prośby Jolaśki. Dobrym aspektem było także wejście Kiepskiego z rękami złożonymi do modlitwy, a także fałszywość Paździochów. Boczek z kopertą dla Ferdka również niezły ("W mordę jeża"), odmowa jej przyjęcia, a po chwili wejście z dwoma torbami browarów :mrgreen: Kłótnia sąsiadów pod kiblem zdecydowanie najlepsza.

Co z minusów? Pojedyńcze sceny. Z pewnościa zaliczę do nich wizytę prezesa - typowa zapchajdziura, którą śmiało można wyciąć. Tak samo ma się fragment zagrany "U Stasia" - filozoficzna gadka w wykonaniu Badury. Opieprzanie sasiadów przez biskupa - rozegrana bez pomysłu, same suche inwektywy.

Podsumowując, odcinek dobry, zabawny, przyjemny, który nie stresował. Brak denerwującej muzyki i wybuchowego małżeństwa Pupcińskich. 8/10, a co tam :P

Brady 
SCENARZYSTA DEKADY
Menda

Wysłany: 2013-05-01, 20:59   

Właśnie jestem po seansie. Zgodzę się z większością, że pierwsza połowa odcinka nie zachwyciła. W pierwszej połowie na plus tylko scena 1 kiedy to ministranci przynieśli zaproszenie i zamknęli Boczka w kiblu :lol: . Pojawienie się sporej ilości greenboksów w tym epizodzie na minus. Obiadek wyjątkowo nie denerował - wywołał nawet u mnie lekki uśmiech pod nosem. Z pierwszej połowy to tyle dobrych scen. Poziom odcinka powędrował jednak wysoko w górę w drugiej części - Paździochowie i Boczek, którzy przymilali się do Ferdka , wypucowany kibel :mrgreen: , trójka w garniakach pod kiblem oraz scena u księdza jak najbardziej na plus. Zakończenie przewidywalny z tym grzmotem niestety.

Podsumowując, pierwsza połowa to takie "pierdzielenie", druga połowa bardzo dobra, czyli wychodzi 5/10.

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2013-05-01, 21:06   

Na plus +:
- piosenka ministrantów, rozmowa z Halinką,
- Halina i "Pan Darecki",
- komentarze w stronę Ferdka ,że jest chłopak śląski,
Ferdek mówiący o tym ,że w biskupstwie rzeczy by ginęły,
- Tekst o nowych butach prezesa Kozłowskiego :D ,
- Helena milutka dla Ferdka, Paździoch mówiący ,że długi już spłacone,
- wizyta Boczka :D ,
- ministranci biegający po pokoju,
- scena na korytarzu, kto ma za kim wchodzić,
- scena na plebani :D ,
- zakończenie,

Ocena 8,5/10 :-P
Ostatnio zmieniony przez Derek187 2013-05-01, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  

woofer
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-01, 22:39   

NIĆ ŚMIESZNEGO.
Nuda, Nuda, i jeszcze raz nuda!
Przegadane teksty, jak zawsze i o tej Frytkownicy któryś raz z rzędu, i teksty Marioli, Joli oraz Waldka wcale nie były śmieszne, no i Halina rapowała, ta scena przy Kiblu z Heleną i z Paździochem była nawet, nawet oraz wieczerza u Pączka i to jak Boczek wychodzi z Kibla i chce iść na wieczerze, oraz tekst pączka Paszoł won!, był okej. Podsumowując odcinek słaby z resztą jak większość 17 sezonu, daje 5.4 czyli 5/10 :-|

WojeWoda 
Ferdynand Kiepski
Anioł Piekieł

Wysłany: 2013-05-02, 09:06   

Średni odcinek. Na plus początek z ministrantami - zamknięcie Boczka w kiblu, Ferdek docinający Jolaśce że by w biskupstwie rzeczy ginęły, Paździochowa i Paździoch mili dla Ferdka, Boczek z kopertą dla Ferdka i scena u księdza. Na minus muzyka, miejscami nudy i nudne zakończenie (ile razy można dawać te grzmoty na końcu :roll: ). Ogólnie 6/10.

Server 
Halinka
Doktor Whoy

Wysłany: 2013-05-02, 16:08   

Dość słaby odcinek, mocno się wynudziłem. 4/10

Na plus:
- ministranci
- Boczek zamknięty w kiblu
- Paździochowa z papierem i Paździoch z ozdobionym kiblem
- Kłótnia trójki bohaterów pod kiblem
- Wyjście Boczka w odświętnym ubraniu z cylindrem z kibla
- buty Prezesa
- ochrzan przyszłego biskupa

Na minus:
- obiad rodzinny
- sporo, bardzo dużo nudy...
- Jolaśka
- przypisywanie sobie zasług przez Ferdka

xxdawidxx 
Waldek

Wysłany: 2013-05-02, 19:44   

Odcinek dobry.Na plus:
- początek z ministrantami
- zamknięcie Boczka w kiblu przez ministrantów
- zaproszenie Ferdka
- scena z Paździochami pod kiblem
- rozmowa z Badurą
- Boczek wychodzący z kibla
- Boczek dający Ferdkowi pieniądze
- kłótnia sąsiadów pod kiblem
- Kozłowski
- rozmowa z Badurą
- ksiądz najlepszy
- końcówka
na minus:
- Jolaśka
- obiadek
- Malinowska
- docinki przy obiedzie
6/10

wódki_kurde 
Edzio Listonosz

Wysłany: 2013-05-03, 19:36   

Odcinek bardzo dobry.
Pluski:

+ Rozjebał mnie występ ministrantów. Wspaniała gra tych młodych aktorów, hahaha. A na początku, jeden mówi do drugiego (o Ferdku) : "mówiłem żeby od razu iść do Stasia albo na cmentarz bo tam też piwo pije" haha. Zamknięcie Boczka w WC też świetne. A przyśpiewka"Ferdek Pierdek" mnie z krzesła zwaliło, ahahahh "Wy gnoje jedne u Księdza wszystko bedzie" hahaha jak za dawnych lat Ministranci RULES, podciągnęli ocenę tego odcinka

+ "Proszę jak masłem wyświnił" - tekst Paździocha o kopercie Arnolda
+ haha Boczek najpierw daje kopertę a potem do Ferdka:"oddaj mi pan moje 150 złotych coś mi je Pan ukradł" hahahah BOCZEK RULES

+ Mariolka: "Ty jesteś błogosławiony między aniołami" do ojca po otrzymaniu koperty
+Paździochy, lizanie Ferdzia i te fałszywe komplementy śmieszne było. Marian świetnie to zagrał
+ Boczek
+ Ksiądz i te co by nie powiedzieć zaskoczenie po poznaniu prawdziwej intencji tego spotkania Księdza ze "świętą trójcą"

Minusy ta reszta obiadki, sratki duperatki.

Cóż najlepszy odcinek tego sezonu, fantastycznie to wykombinowali tym razem.
Zastanawiałem się między 5 a 6, ale daję mocne 5/10 czyli w mojej prywatnej skali to jest odcinek powiedzmy bardzo dobry.
Pzdr/

- Panie nie obrażaj pan bo ja pana nie obrażałem, dobre ?

------------------

Kapuśniaczek na świńskim ryju mmmm :)

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2013-05-05, 08:24   

Sam tytuł (chyba już tradycyjnie) nie zachęcał do obejrzenia odcinka, ale, na szczęście, nie wyszło źle…

1. Dawno już nie było takich akcentów, jak młodzież. :) Ministranci właściwie na plus, ale już teksty Halinki („sztubackie igrce”) chyba się przerosły z „Psychuszkina” :|
Zamknięcie Boczka też ciekawe… jako sam motyw, bo już gorzej z realizacją, a przede wszystkim tekstem Boczka. Jezu, czy on wszędzie musi tą ‘kuźwę’ wpieprzać? Po prostu wyraża się jak wieśniak! :roll: Ale i tak scena na + i to dzięki ministrantom ;)
2. Mariolka na duży minus, szybkość gadania ma już taką samą, jak u tej przeklętej Yokaśki :/ Zakończenie sceny również nie powaliło: Ferdek powiedział „Za Polskie”. No, ale co z tego, że się za Polskę modlił? Ogólnie wychodzi –
3. Niewiarygodne, że z Ferdka zrobił się taki katolik. Przypomnijcie sobie „Kryptę”, w której nawet przeżegnać się nie potrafił, a teraz nagle zrobił się wielki parafianin :roll: A scenka sama w sobie okropnie nudna, a dopełnienia uczyniła muzyka… -
4. Nudna scena, zwłaszcza z Badurą i Malinowską, ale przynajmniej w spokojnym tonie, nikt z tej dwójki nie darł gęby przez minutę. I za to dam neutral
5. Kolejne nudne pieprzenie, ale przynajmniej poczuło się jakiś tam klimat starych odcinków :/ Natomiast znowu na minus „urwane” zakończenie sceny. Neutral
6. Co to, poetycki obiadek? Mi się wydawało, że tak, bo słychać było same rymy. A poza tym jak pracy można szukać u przyszłego biskupa? :roll: No, na szczęście plusy były, takie, jak kolejny brak padaczki u Waldka, zero chorych powiedzień u Jolaśki, wymiana zdań Waldka i Mariolki (kłótnią, jak za starych, dobrych czasów raczej tego nie można nazwać) i przekręcenie „porproczyk”. Aha, i jeszcze tekst „Chłopak śląski – w dupie szeroki, w barach wąski”. Ale i tak wychodzi tylko neutral
7. Już myślałem, że przyjdzie tradycyjnie Paździoch z wódką, a tu Kozłowski! :shock: Żeby o 3. w nocy nachodzić tak ludzi? Ferdek już włączył u siebie tryb podlizucha i zaczął lizać się Kozłowskiemu :roll: -
8. Okropnie nudna scena, mnie akurat stosunki Kozłowskiego z klerem kompletnie nie interesują! I jeszcze takie ułożenie bohaterów, jakby to spowiedź była… :roll: -
9. Bo od podlizywania się są Paździochowie! :D Nawet mendy specjalnie kibel przystroiły i dały mięciutki papier toaletowy :mrgreen: Podlizywanie słowne też dobre, ale najlepsze było, jak małżeństwo zaczęło samo się obrażać :lol: I na koniec też dobre, jak Paździoch zapomniał o pożyczkach Ferdka :D Po prostu nie mogę dać innej oceny, jak +!
10. Samo wykonanie tej sceny było nieciekawe, ale wątek bardzo fajny. Na sam plus wręczanie koperty, oraz, oczywiście, nieco lepsza gra Boczka ;) A, dam +, niech stracę ;)
11. „Ferdek-pierdek” :mrgreen: Znów dobry akcent dzięki ministrantom! Przypominał mi się pewien Jaś wołający na Ferdka i Mariana „Dziady! Dziady! Dziady!” :lol: Dalszy ciąg sceny, to już nie wiem, czy taki dobry, ale i tak dam + ;)
12. Bardzo dobra scenka, jak za starych czasów, pod kiblem! Świetna była kłótnia o pieniądze! :D Swoją drogą, Boczek fajnie wyglądał w tym cylindrze :P +
13. Najlepsze było, jak ksiądz (zresztą zagrany przez świetnego Pana Grudzińskiego!), zaprosił sąsiadów, aby ich opieprzyć za grzechy :mrgreen: Scenka naprawdę bardzo dobra, co daje +
14. Sama scenka w kuchni nudna, lecz w zasadzie dobre było, gdy Ferdek mówił o tym, że Paździoch to menda, a Boczek to tłuścioch i erosoman, a najlepsza część sceny to wtedy, gdy walnął piorun po słowach Halinki, jak kiedyś ;) W sumie dam +

Wreszcie tfurcy odkuli się po ostatnio słabych odcinkach, gdyż ten był całkiem niezły :) Na plus ministranci, zamknięcie Boczka w kiblu, spokojna scena obiadowa, Paździochowie i Boczek podlizujący się Ferdkowi, scena pod kiblem, gdy sąsiedzi zaczęli sobie skakać do gardeł, scena na plebanii i końcówka. Na minus gra Mariolki, czasami jakby urwane sceny, trochę dużo greenboxów i występ Badury, Malinowskiej oraz Kozłowskiego ;)

7 scen na plus, 3 sceny neutralne i 4 sceny na minus. Wychodzi 8,5/14 pkt., czyli ocena – 6/10 ;)

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-05-07, 20:05   

Odcinek mógł wydawać się przed emisją na kiepski, ale na szczęście tak nie wyszło.
Początek odjazdowy, ministranci dobrze zagrali swoje role, a sam pomysł z ich występem był rewelacyjny. W następnej scenie tekst Ferdka "Za Polskię" daje plus. I praktycznie według mnie to uratowało scenę. Halina w następnej scenie dobrze wystąpiła. Jednak scena z Badurą wypadła źle więc na minus. Następne sceny były dla mnie spoko. Za odcinek daje 7/10.

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2013-05-08, 19:38   

Średnio. Nie podobał mi się początek oraz zachowanie sąsiadów względem Ferdka. Sam pomysł był dobry, ale dla mnie wyszło to sztucznie. Na plus udekorowany kibel, ministranci oraz wyjście Ferdka, Mariana i Arnolda do księdza. Greenbox u księdza bardzo estetyczny, w przeciwieństwie do tego pod sklepem. Można było zastąpić gadaninę jakimiś fajnymi sytuacjami lub tekstami.

5/10

Sławek Wiśnik 
Ferdynand Kiepski
Siwy koniu!

Wysłany: 2013-05-08, 19:52   

Odcinek skończył się? Skończył. To teraz opiszmy wrażenia jakie można było przeżyć po nim.

Na plus:
- rozmowa z Ferdkiem i Badurą pod sklepem
- Ferdek modlący się podczas podróży do kibla na korytarzu, którego zauważyła Paździochowa
- podświetlany kibel z kwiatami
- ministranci goniący się za Ferdkiem "Ferdek, Pierdek", to mnie rozbroiło
- Ferdek żrący kiełbasę z lodówki
- huk burzy na Halinę

Na minus:
- scena obiadowa, od kiedy to się je w pokoju obiady zamiast zjadać w kuchni. To wymysł Yoki
- Walduś porównujący Mariolkę do Ferdka i to mnie najbardziej mnie przeraziło. Takiego Waldusia to nigdy jeszcze nie widziałem
- scena na plebanii
- przekleństwa Ferdka, niczym Konieczki w "piekle" w odcinku "Pierwsza Komunia" Włatców móch
- ogólnie nudne rozmowy Ferdka z Haliną, choć w ostatniej sceny były dość ciekawe

Oceniam ten odcinek w skali 5/10
Ostatnio zmieniony przez Sławek Wiśnik 2013-05-08, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2013-05-08, 20:29   

Odcinek raczej słaby, bo miał nudny i wtórny temat. Już był kiedyś podobny odcinek - Powóz zajechał. Na plus postawa sąsiadów, którzy słodzili Ferdkowi a potem wrócili do normalnego zachowania, jak też dostali zaproszenia. Dobry był też początek, jak ministranci zamknęli Boczka w kiblu. I ostatni plus za Michała Grudzińskiego w roli księdza. Ale generalnie wiało nudą i przewałkowanymi motywami. 3/10

Mike Tytla 
Ferdynand Kiepski
Ukryty erosoman

Wysłany: 2013-05-08, 20:33   

Odcinek średni, ale bardziej dobry niż zły. Trochę za dużo nudnego gadania. Na plus zamknięcie Boczka w kiblu i ministranci. Dobry był też ksiądz.

Ostatnio za każdym zgaduję sobie w myślach jaką ocenę da odcinkowi paździoch91 i prawie za każdym razem zgaduję - dzisiaj pomyślałem sobie, że da 3/10 i nie myliłem się. ;-)

Ja daję 6/10.

pocieszacz 
Waldek
Precz z komuną!

Wysłany: 2013-05-08, 20:57   

Odcinek taki sobie. Pierwsza połowa beznadziejna, zwłaszcza obiadek, chociaż Ferdek fajnie po Jolaście pojechał :mrgreen: . Na plus też zamknięcie Boczka w kiblu, a reszta to porażka. Rozkręciło się od przyjścia Kozłowskiego. Najlepsza była scena z Paździochami i jak Ferdek, Boczek i Marian po kolei szli do księdza. Końcówka nudnawa. 5/10
Ostatnio zmieniony przez pocieszacz 2013-05-08, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  

Kizior 
Typer Sezonu
imię bez a - JAN

Wysłany: 2013-05-08, 22:41   

Pomysł dobry ale jak zwykle jak już się taki pojawi to coś pójdzie nie tak.

Początek dobry, ministranci przypominali tych z Wiara czyni cuda - plus.
Ale teksty Halinki minus.
Samo zaproszenie plus, choć jak wcześniej pisaliście przypominał Powóz Zajechał.
Nie było źle ale od tej początkowej podniety Ferdka zrobiły się spor nudy i przegadaniny.
Nawet Pażdzioch z wypolerowanym kiblem i Boczek ze 150 złotymi nie śmieszyły aż tak bardzo. Obiadki i teksty Mariolki wiadomo.

Tak pod koniec świetnie - Ferdek i Pażdzioch to się wystrzelili jak na spotkanie loży masońskiej, zwłaszcza Pażdzioch z tą błękitną szarfą.
Fajnie jak Boczka zobaczyli i zaczęli opierniczać. Szkoda że wcześniej nie wyszło że wszyscy są zaproszeni - byłoby napewno ciekawiej a nie takie pierdy w środku.
Pomysł ze zwabianiem ludzi do kościoła na wieczerzę a w rzeczywistości opieprzanie - bardzo pomysłowy. Tylko ten Pączek, przecież on był młody a nie stary, chyba że młody był Bączek :-?

Jeszcze jedno nawiązanie było do starych odcinków jak Ferdek odpowiadał "teraz i zawsze" - identyko jak ojciec Kręć.

Nie było zboczeń więc dam 4 mimo sporego ładunku nudy.
- To u pana też byli ?

KanaliaTheBest 
Ferdynand Kiepski
Urodzony wieśniak

Wysłany: 2013-05-09, 12:04   

Odcinek bardzo przyjemnie się oglądało, nie było fallusów, cycków i innych erotycznych rzeczy. Wielkim plusem jest mała ilość greenboksów (tylko 1?) oraz sporo Paździochów i Boczka. Pozytywnymi aspektami tego odcinka są fajny scenariusz (myślałem, że proboszcz podziękuje Ferdkowi, Marianowi i Arnoldowi za bycie wzorowymi parafianami, a tu... niespodzianka :) ) a także gra aktorów (zwłaszcza tych ministrantów :P ). Na minus - to że do 11 minuty prawie nic ciekawego się nie działo oraz występ Prezesa Kozłowskiego.
Ogólnie 7/10 :D

starocim 
Edzio Listonosz
Adam Miłosz

Wysłany: 2013-05-09, 14:37   

Jedyny plus w tym sezonie, to to że odcinki trochę mniej wkurzają. Oczywiście była Jolaśka i greenboxy, i już po raz enty Boże widzisz i nie grzmisz, i słychać pioruny. To obrzydza nieco, to tego typu scena w śwk była wykorzystywana za dużo. Pomysł ciekawy, wykonanie zdecydowanie gorsze. I przede wszystkim brak dobrych tekstów, które kiedyś w śwk miały znaczną rolę. 3/10

Ferdas20 
Ferdynand Kiepski
Róbta co chceta

Wysłany: 2013-05-19, 11:11   

Średni docinek. Mały plus za ministrantów. Dobre było to podlizywanie się Ferdkowi przez sąsiadów, udekorowany kibel przez Paździochów i spotkanie sąsiadów pod kiblem. Scena na plebanii może być. Na minus obiadek i scena u Stasia. 4/10

Odpowiedz do tematu