Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
392 Psychuszkin
Autor Wiadomość
Babka Kiepska. 
Paździoch
KANALIA

Wysłany: 2015-02-18, 17:25   

Słaby odcinek z rekordowo dużą ilością greenboxów.
Na plus:
+ Zamieszanie wokół Ferdka
+ Wizyta Kozłowskiego
+ Opiepszanie Boczka za podtarcie się książką.
Na minus:
- Masa greenboxów
- Sporo nudy
- Sceny podczas akcji książki
- Jolaśka i Waldek
Zakończenie oceniam neutralnie.
Podsumowując ocena 4/10 :-/

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-05-03, 09:07   

Żenujący upadek dawnej legendy... Za Okiła Ferdek z Waldusiem non-stop oglądali mecze, jedynie z krótkimi przerwami na sen, a tutaj Ferdek nie lubi piłki? Jakim prawem ja się k***a pytam? Jakim prawem jego postać została tak zepsuta? Na minus Ferdek smutny z powodu Euro, zamieszanie, głupie przerywniki książkowe, greenboxy, mnóstwo nudy, Pupcińscy, Prezes, zakończenie, w którym Ferdek jednak się nie nawrócił na futbol. Na plus podwójne role kilu aktorów i zastosowanie książki według Boczka :D

1/10

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Jurij 
Halinka

Wysłany: 2016-08-03, 12:02   

Zabawna pierwsza scena, na korytarzy, kiedy Ferdek z Boczkiem rozmawiali o ,,przygotowaniach’’ na mecz - o alkoholu i jedzeniu. Na minus Ferdek czytający w toalecie książkę i akcja powieści. Śmiesznie było także, gdy Halina zaczęła dobijać się do toalety. Nudna scena, w której Jolasia z Waldkiem obudzili śpiącego na kanapie Ferdka. Kolejny słaba scena – dalsza akcja książki. Jak dla mnie Jolasia, w książce nazwana inaczej, lepiej wyglądała z drobnym makijażem, za zwyczaj jest za mocno umalowana. Ciekawa scena, gdy Paździoch chciał skorzystać z toalety zajmowanej przez czytającego Kiepskiego. Słaba rozmowa w sypialni Kiepskich. Kozłowski nie wniósł za wiele, kolejne sceny z nim na minus. Znowu beznadziejna akcja książki! Słaba scena, w której Ferdek czytał znudzonej rodzinie. Na plus Ferdek przeklinający po rosyjsku i krótka wymiana zdań z Boczkiem. Zakończenie także słabe, jedynie piosenka zasługuje na uznanie: ,,Zesramy się, nie damy się’’.

Miło, że scenarzyści wymyślili coś nowego, świeżego, ale niestety nudnego. Można było to lepiej zrobić. Za dużo zapchajdziur –akcji książki. Moja ocena to 1/10.

kacrudy 
USER MIESIĄCA

Wysłany: 2016-08-03, 15:23   

Bardzo słabo, nie udał się odcinek specjalnie na Euro 2012. To, że Ferdek w ogóle zaczął czytać książkę, jest dobrym przykładem na to, że serial staje się nieco zbyt inteligentny. To, że Ferdek od niechcenia śpiewał "Ole, ole..." jest dla mnie czymś niewiarygodnym. Scenarzyści bardzo źle zrobili, czyniąc tak. Cała akcja książki - oczywiście zapchajdziury. Rozbawiła mnie tylko scena, w której Boczek używa książki jako papieru do podcierania i jeżdzenie Ferdka po Boczku. Za tą jedną, jedyną scenę daję odcinkowi aż 2/10.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

ms. 
Mariolka

Wysłany: 2016-09-27, 18:51   

Czytałem trochę wypowiedzi forumowiczów i nie zgadzam się z większością na forum krytykującą ten odcinek ale wiem dlaczego tak was ten odcinek drażnił( Ferdek nie lubi piłki, czyta książkę, akcja w 2 miejscach-kamienica i Rosja).
Odcinek zaczął się dobrze w dawnym stylu dialogiem Boczka i Ferdka o Euro 2012, fajnie że odcinek dotyczył piłki nożnej to pierwszy taki od odcinka Euro a kiedyś temat piłki był obecny w wielu odcinkach.
Na początku Ferdek żyje jak wszyscy wokół zbliżającą się imprezą piłkarską jednak wszystko zmienia się od momentu znalezienia w kiblu książki, Ferdek zaczyna żyć w swoim świecie, świecie z książki oddalając się od rzeczywistości pełnej chamstwa i prostactwa, staje się intelektualistą, przez co jest wyśmiewany przez sąsiadów i rodzinę która żyje w prosty sposób, liczy się euro i tyle a każdy kto nie podziela ich zdania jest traktowany jak dziwak, Ferdek jest wyśmiewany bo czyta to obrazuje społeczeństwo które jest prymitywne i nieświadome wielu rzeczy bo żyją tylko w sposób przyziemny w świecie gdzie inteligent jest wyśmiewany a cham promowany, i żeby nie było nie jestem przeciwnikiem piłki nożnej tylko pieniędzy w tym sporcie a piłkę nożną oglądam częściej niż przeciętny Kowalski nie od mś do euro ale regularnie śledzę i oglądam rozgrywki ligowe a książek przeczytałem kilka w życiu więc nie bronię tego odcinka z nienawiści do sportu czy coś ale przyznam mnie też to prostackie społeczeństwo denerwuje, społeczeństwo które żyje tylko pierdołami i ogląda jakieś głupie seriale czy paradokumenty, a teraz o wykonaniu odcinka, był śmieszny w kilku momentach,np. Boczek i książka jako papier toaletowy, Ferdek w okularach czy Paździoch wyśmiewający się z Ferdka bo czyta, przenoszenie akcji do carskiej Rosji średnio udane ale to miało pokazać o czym jest książka i o rzeczywistości w jakiej żyje Ferdek.
Odcinek oceniam na 6,5/10 i uważam że ma bardzo dobre przesłanie a Yoka nakręcił wiele gorszych odcinków od tego.

gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2016-11-26, 03:21   

Plusy " + "

- Rozmowa Ferdka z Boczkiem pod kiblem o Euro 2012
- Halinka dobijająca się do kibla
- Wizyta Pupcińskich i pobudka Ferdka
- Paździoch dobijający się do kibla
- Halinka podniecająca się nadchodzącym Euro 2012 i narzekający na wszystko Ferdek
- Wizyta Prezesa Kozłowskiego
- Rozmowa Halinki z Kozłowskim o Ferdku
- Kozłowski dobijający się do kibla
- Pijani kibice
- Ferdek opierdzielający Boczka, źe podtarł się książką i Boczek obżerający się kiełbasą
- Paździochowie śmiejący się z Ferdka i broniący ojca Waldek z Mariolką
- Zakończenie

Minusy " - "

- Ferdek czytający książkę (wszystkie sceny)
- Śpiewająca Halinka
- Scena "U Stasia" - nudna rozmowa Ferdka z Kozłowskim
- Ferdek czytający reszcie rodziny

6/10

Barakuda 
Mariolka
Karwa kawka

Wysłany: 2017-03-27, 16:12   

Widzę, że nie należę do większości, uznając ten odcinek za bardzo dobry. Lubię odcinki utrzymane w takiej tematyce, jak ,,Salto" czy ,,Nacopoco". Ten z kolei z jednej strony był zabawny ze względu na Ferdka-inteligentna, z drugiej- smutny, po zderzeniu jego postawy z prymitywnym otoczeniem. Przy okazji wyśmiano komercję. Gdy Ferdek miał dmuchnąć w wuwuzelę na końcu, aż mi się przykro zrobiło. Rosyjskie wstawki też na plus. Wolę to niż np. odcinek, w którym Ferdek i Walduś zasiedliby przed telewizorem, Halinka byłaby akurat u rodziny, Walduś powiedziałby: ,,Tatu, zara się zacznie!", Babka wołałaby: ,,Kanalio, przełącz mi na Koziołka Matołka!", Ferdek stwierdziłby: ,,Mam pomysła!" i wymyśliłby sposób uciszenia Rozalii.

Ocena: 10/10. Dobre przesłanie.

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-03-27, 16:33   

Odcinki filozoficzne Yoki to w większości proste jak budowa cepa dziadostwa, typu "Nacopoco", "Salto" czy obrzydliwego wręcz "Paradoksu", w tych odcinkach twórcy faktycznie chcą nam coś pokazać, tylko znowu mają widza za idiotę i myślą, że jak nie wyłożą wszystkiego na tacy (W postaci Badury lub księdza zazwyczaj) to widz nie zrozumie. Tutaj na szczęście nie popełniono tego błędu i to my mogliśmy dojść do refleksji, niestety bolączką jest brak humoru i częściowo brak pomysłu: Ten sam problem co w "Świecach na wietrze", fabuła książki czy telenoweli ważniejsza od odcinka.
Sam pomysł na to, że Ferdek nie chce celebrować Euro 2012, tylko zaczytywać się w literaturze Puszkina, głupi i mocno naiwny. Fajnie przedstawiony Ferdek jako wariat dla społeczeństwa, ze względu że czyta książki, fajnie to pokazuje dialog: "-A gdzie ojciec ? -Hah, pewnie czyta ! -Tak ? A ja tez Pan, Panie Paździoch ostatnio żem widział jak Pan czyta ! -Ale to była gazeta, to się nie liczy", prócz tego dialogu rozśmieszył mnie bardzo Boczek :lol: . Skradł ten odcinek najlepiej wyszedł w pierwszej scenie. 2/10

Zapraszam do zapoznania się z moim scenariuszem: "Wersalka" do ŚWK (KLIK)

Barakuda 
Mariolka
Karwa kawka

Wysłany: 2017-03-27, 19:14   

Co do ,,Salta", to nie wydaje mi się, żeby w tym odcinku było wszystko wyłożone na tacy.

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-03-27, 19:31   

Barakuda napisał/a:
Co do ,,Salta", to nie wydaje mi się, żeby w tym odcinku było wszystko wyłożone na tacy.
Moim zdaniem odcinek mógłby się skońćzyć na scenie na korytarzu, scena z Badurą była właśnie takim "wyłożeniem na tace", ale to tylko moje zdanie ;-) .

Zapraszam do zapoznania się z moim scenariuszem: "Wersalka" do ŚWK (KLIK)

boczek13 
Waldek
Panie afera jest !

Wysłany: 2017-04-02, 21:55   

Zbyt poważny odcinek. Kiepscy to sitcom a nie opowieść. A pierwsza scena zapowiadała świetny odcinek.
Plusy:
-rozmowa Ferdka z Boczkiem o zapasach na Euro
-Boczek podcierający się książką Psychuszkina
Minusy:
-nudne retrospekcje
-ryki Halinki
-Ferdek nie lubiący meczy :shock:
-sporo nudy
-mało śmiesznych tekstów
2/10

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-10-12, 23:46   

Kolejny (po Pierwszej Miłości) przykład, że Ilczuk to w Kiepskich niewykorzystany potencjał- bohaterka książki Puszkina grana przez Ilczuk wypadła bardzo przyjemnie. Żukowski też przy niej dobrze wypadł w swojej drugiej-książkowej roli. Takich Pupcińskich mógłbym oglądać na codzień. Szkoda, że wrzaski sprzedają się lepiej.

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Odpowiedz do tematu