Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[26 sezon] Ogólnie o sezonie
Autor Wiadomość
Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2017-08-31, 10:02   [26 sezon] Ogólnie o sezonie

ZOBACZ OPIS SEZONU, CYTATY I ŚREDNIE POSZCZEGÓLNYCH ODCINKÓW NA KIEPSCY.ORG.PL:

Kliknij:

PODSUMOWANIE 26. SEZONU:

517. Mikołaj Kopernik - 4/10
518. Trzy siostry - 4/10
519. Czekolada - 5/10
520. Zmiana czasu -5/10
521. Düsseldorf - 5/10
522. Wiele hałasu o nic - 6/10
523. Non profit - 1/10
524. Arcyfakt - 1/10
525. Fachowiec - 2/10
526. Orinoko - 3/10
527. Kalafior - 2/10
528. Mężczyzna w kapeluszu - 2/10

Średnia - 3,33

I tym sposobem jest to u mnie drugi (po 19.) najgorszy sezon serialu. Po raz drugi ani jednego odcinka nie oceniłem na więcej niż 6 (pomijam 25., gdzie wszystkie miały 0 w ramach protestu). To mówi samo za siebie. Minusy? Bo plusów nie ma:

-brak fabuły, te odcinki to splot kilku żałosnych scen, które nagrali na szybko w przerwie pomiędzy kolejną wypłatą pensji. Przecież już nawet opisy nie zgadzają się z tym, co jest w tym zlepku. Jeśli sami twórcy nie wiedzą o czym są odcinki, to o czym my mówimy?

-mało Paździocha i Boczka. Ja rozumiem, że oni mogą być chorzy, ale jeśli główni aktorzy są niedysponowani, to albo się robi przerwę albo się kończy "serial". A oni w zamian dają jakichś Kozłowskich i innych żałosnych Bocianów, oczywiście na greenboxie

-zapychacze zwane tak ładnie "odwołaniem do dzieł literackich lub filmowych". Ale co mnie to gówno obchodzi? To nie jest Teatr Telewizji, że ja mam szukać odwołań do nie wiadomo czego w scenach, które ani trochę nie są zabawne, a w dodatku zrealizowane straszliwie amatorsko

-zakończenia, z których nic nie wynika. Kolejny raz kłania się brak pomysłów

Jednym słowem do kitu i naprawdę mam nadzieję, że już na dniach pojawi się ta radosna nowina, że wreszcie zakończy się bezczeszczenie tytułu kultowego sitcomu, jakim był wiele lat temu "Świat według Kiepskich".

I jeszcze odniosę się do nowej postaci Kopernika. Na co to komu jest potrzebne? Kłak widać, że gra lepiej od pozostałych aktorów, ale co ma grać, jak ta postać kompletnie nic nie wnosi? Stoi i czeka na Mariolkę, która się przed nim chowa - haha, ale śmieszne.

Najlepszy odcinek: Wiele hałasu o nic - 6/10
Najgorszy odcinek: Non profit i Arcyfakt - 1/10
Ostatnio zmieniony przez Kiepski Widz 2017-12-06, 00:22, w całości zmieniany 3 razy  

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-11-29, 20:32   

Podsumowanie 26. sezonu:

517. Mikołaj Kopernik - 6/10
518. Trzy siostry - 6/10
519. Czekolada - 4/10
520. Zmiana czasu - 6/10
521. Düsseldorf - 7/10
522. Wiele hałasu o nic - 5/10
523. Non profit - 4/10
524. Arcyfakt - 2/10
525. Fachowiec - 3/10
526. Orinoko - 5/10
527. Kalafior - 4/10
528. Mężczyzna w kapeluszu - 3/10

Średnia: 4,58

Najlepszy odcinek: Düsseldorf
Najgorszy odcinek: Arcyfakt

O ile początek sezonu był jeszcze jako taki, to reszta sezonu to już równia pochyła. Oczywiście twórcy jak zwykle wydziwiali po swojemu, do każdego odcinka wrzucili Pupciów-Dupciów, a w zdecydowanej większości odcinków grali oni pierwsze skrzypce. Największą bolączką sezonu jest niewybaczalnie mała ilość Boczka i Paździocha. Niby to poprzedni sezon był tym najgorszym, ale ten okazał się mieć niższą średnią! Po prostu ręce opadają. Na dodatek w wielu odcinkach powrzucano zapychacze w postaci niewnoszących absolutnie nic filmów, a taki "Arcyfakt" to praktycznie zlepek scen niemających ze sobą nic wspólnego. Pomysły jakieś tam są, ale mogłyby zostać wykonane lepiej (parafrazując komisarza Rybę): "Jakieś czterdzieści sześć razy lepiej". :-) Momentami zdarzało się coś ciekawego, ale to niestety tylko momenty. A nowa postać - Kopernik - o ile w pierwszym odcinku wniósł jakąś tam świeżość, tak wyjątkowo szybko skończyły się na niego pomysły - już po pierwszym odcinku. Czyli twórcy nie umieją już nic, nawet nowej postaci wprowadzić. Poziom spadł drastycznie i już naprawdę nic nie wskazuje na poprawę. Koniec serialu jest nieubłagany.

Kizior 
USER MIESIĄCA
imię bez a - JAN

Wysłany: 2017-11-29, 20:47   

517 Mikołaj Kopernik 4/10
518 Trzy siostry 4/10
519 Czekolada 2/10 (odcinek nieobejrzany do końca)
520 Zmiana czasu 3/10
521 Düsseldorf 4/10
522 Wiele hałasu o nic 2/10
523 Non profit 1/10 (najgorszy odcinek)
524 Arcyfakt 2/10
525 Fachowiec 4/10 (najlepszy, a raczej najmniej słaby odcinek)
526 Orinoko 2/10
527 Kalafior 2,5/10 (odcinek ledwo co wytrzymany do końca)
528 Mężczyzna w kapeluszu 1,5/10

średnia 2,66

Mimo dalszych niskich ocen to w tym sezonie było mniej niż zwykle ostatnio (ale i tak sporo) wkurzających scen, które skłaniały widza to przełączania.
Gra aktorska, jedynie Gnatowski w formie, Grabowski trochę się poprawił, poza ostatnim odcinkiem sezonu.
Scenariusze dalej nijakie, do tego opisy oderwane od faktów.
Postaci nie zostały poprawione, dalej te same mankamenty.
Relacje między nimi też dalej spieprzone.

Za dużo postaci epizodycznych.
Za dużo Dracza.
Za dużo zapchajdziur robionych z pompą, tylko po to by "reżyser" mógł się popisać przed... właśnie, przed kim ?
Powrót Paździocha nic nie wniósł praktycznie.

Gdyby nie Boczek-Gnatowski to byłyby pewnie same jedynki i dwójki.

.
- To u pana też byli ?

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-11-29, 21:04   

517 Mikołaj Kopernik 8/10
518 Trzy siostry 6/10
519 Czekolada 5/10
520 Zmiana czasu 2/10
521 Düsseldorf 10/10
522 Wiele hałasu o nic 6/10
523 Non profit 6/10
524 Arcyfakt 6/10
525 Fachowiec 6/10
526 Orinoko 6/10
527 Kalafior 1/10
528 Mężczyzna w kapeluszu 1/10

ŚREDNIA: 5,3/10

Minusy są takie jak w każdym sezonie- greensccreeny i nuda, więc wymienię największe zmarnowania plusów:
Powrót Paździoch nic nie zmienił, mimo, że miał 2 odcinki o sobie
Odcinki o Boczku miały humor, ale nie mogły się podobać z powodu zbyt wielkiego chaosu
Postać Kopernika źle rozwinięta
Gwiazdy sezony wrzucone w zapchajdziury- nic nie wniosły, nie bawiły.

Sezon wyrównany- każdy odcinek nijaki.

ms. 
Halinka

Wysłany: 2017-11-30, 18:00   

517 Mikołaj Kopernik- 3/10
518 Trzy Siostry- 5/10
519 Czekolada- 4,5/10
520 Zmiana Czasu- 5/10
521 Dusseldorf- 4/10
522 Wiele hałasu o nic- 2/10
523 Non profit- 4/10
524 Arcyfakt- 3/10
525 Fachowiec- 4/10
526 Orinoko- 2/10
527 Kalafior- 3/10
528 Mężczyzna w kapeluszu- 3,5/10

ŚREDNIA: 3,35

Bardzo słaby sezon. Jeden z najsłabszych w historii, być może nawet najsłabszy.
Pod wieloma względami sezon podobny do poprzedniego, czyli z masą greenboxów, postaci epizodycznych itd. Jeżeli chodzi o nowości to mamy nową postać czyli Kopernika który jest właściwie jednym ze sposobów wypełnienia limitu czasowego bo nic nie wnosi do odcinków w których występuje.
Miłym akcentem był też powrót Paździocha który jednak ze względu na wiek pojawia się rzadko i nie wnosi zbyt wiele do odcinka. Ważnym minusem sezonu jest niewykorzystany potencjał wielu odcinków.
Z rzeczy które zauważyłem jeżeli chodzi o greenboxy to częste pojawianie się podwórka i coraz rzadsze sklepu u Stasia ( wydaję mi się że w tym sezonie ani razu nie pokazano sceny pod sklepem u Stasia, jedynie raz widać go było w oddali ).
I jeszcze słów kilka o przyszłości serialu. Jeżeli nic się nie zmieni w kwestii scenarzystów i reżysera a prawie na pewno nic się nie zmieni to czeka nas ciąg dalszy rozmieniania serialu na drobne. Wątpię żeby teraz zakończono serial, myślę że potrwa jeszcze jakieś dwa lata mimo coraz gorszego poziomu. Prawdopodobnie akcja tak jak w tym sezonie będzie toczyła się głównie wokół Ferdka i jego rodziny oraz Kopernika, Kozłowskich i złomiarzy a Boczek i Paździoch, zwłaszcza ten drugi będą pojawiać się coraz rzadziej. Czekają nas pewnie nowe greenboxy i jakieś inne efekty specjalne które zamiast zachęcać do oglądania serialu zniechęcają. Zapewne tak jak w tym sezonie będą się zdarzać lekkie wstawki polityczne ale już bez tego co było np. w roku 2007. Podsumowując moim zdaniem jest źle a wszystko wskazuje na to że niestety będzie jeszcze gorzej aż do zakończenia serialu około 2019 roku.

Ferdas Kiepski 
Halinka
Mocny Full

Wysłany: 2017-12-13, 15:50   

Czas na ocenę tego sezonu, co niestety przychodzi mi z niemałym trudem, jako że miałem dość wysokie oczekiwania. Tak, zdecydowanie za wysokie.

Podsumowanie poszczególnych ocen odcinków:

517. Mikołaj Kopernik - 6/10
518. Trzy siostry - 7/10
519. Czekolada - 5/10
520. Zmiana czasu - 7/10
521. Dusseldorf - 7/10
522. Wiele hałasu o nic - 2/10
523. Non profit - 4/10
524. Arcyfakt - 3/10
525. Fachowiec - 5/10
526. Orinoko - 2/10
527. Kalafior - 5/10
528. Mężczyzna w kapeluszu - 3/10

ŚREDNIA: 4.25

Średnia tego sezonu identyczna jak w poprzednim, co nie dziwi, bo długimi momentami miałem wrażenie, że seria ta jest kontynuacją jednej z najgorszych, czyli 25. Co wniósł powrót Paździocha? Oczywiście kompletnie nic! Sezon liczy 12 odcinków, a Marian w aż 5(!) pojawił się w zaledwie jednej scenie. Poza tym odcinki niby o Paździochu to był, jakby to powiedział Tomasz Hajto, jeden wielki kant. Miło widzieć Kotysa z powrotem, ale wątpię, żeby odegranie nieco większej roli negatywnie wpłynęło na jego zdrowie. Największą bolączką tego, jak i każdego innego sezonu z ich udziałem, są rzecz jasna Pupcińscy. Przykładów mamy co nie miara. Kto z*ebał Dusseldorf, Wiele hałasu o nic, czy Fachowca? No właśnie! Klasycznie oszczędzę sobie dłuższego komentarza poświęconego tym żałosnym postaciom. Kolejnym minusem jest brak odcinka, który wybijałby się ponad przeciętność, a te, które zapowiadały się najlepiej, okazały się ogromnym rozczarowaniem. Myślałem, że Kopernik będzie beznadziejny, a tymczasem okazał się w porządku. Jeśli chodzi o relacje Ferdka z Boczkiem to jest to po prostu temat rzeka. Jedno pytanie - dlaczego? Ich kłótnie mogą być naprawdę zabawne, ale tego już kłótniami nazwać nie można. Sam Boczek w tym sezonie zaliczył jednak udany występ, pojawiał się stosunkowo często i był naprawę dobry. Kolejne pytanie - gdzie spotkania Ferdka z Paździochem? Po raz kolejny powołam się na statystykę, sezon liczy 12 odcinków, a spotkali się oni tylko w 7 i byłby to interakcje dosyć naciągane. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć o tej serii. Oby następna, jeśli powstanie, była znacznie lepsza.

Odpowiedz do tematu