Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
250 Ciucholand
Autor Wiadomość
FifiMenda 
Edzio Listonosz
Menda z krwi i kości

Wysłany: 2015-05-01, 19:26   

Świetny odcinek! Pomysł z pieniędzmi w ubraniach był po prostu genialny! Tak jak inni wspominali, najlepszy był natrętny Boczek. Do najlepszych można jeszcze zaliczyć scenę na korytarzu, kiedy Ferdek znalazł śpiącego Boczka i kłócili się o kozaczki. Zakończenie również na plus. Mendzie Paździochowi oczywiście musiało się poszczęścić.

9/10

Dawid 
Paździoch

Wysłany: 2015-05-01, 19:50   

Następny z bardzo dobrych odcinków tej transzy. Fabuła bardzo prosta, a do tego zabawna. Na dodatek tekst Boczka powtarzany przy każdej możliwej okazji: "Panie, bierz pan czy nie bierzesz, bo jak pan nie bierzesz to ja biere" - świetny tekst. Dobra też była scena w której Ferdek idzie to kibla, a tutaj przebieralnia. Szukanie pieniędzy w ubraniach, kłótnia o damskie rzeczy bardzo dobre. Zakończenie mistrzowskie. Sąsiedzi tak kłócili się o kozaki i zignorowali berety, że w efekcie to Paździoch się wzbogacił. Jeden z moich ulubionych odcinków. 10/10

Ferdziul 
Waldek
Panie, afera jest!

Wysłany: 2015-05-01, 22:06   

Prześwietny odcinek! Serial był wtedy w formie, bez zbędnych udziwnień, greenboxów i innych niepotrzebnych dodatków. Scenariusze proste, przejrzyste i w tym tkwił sukces. Odcinek niezwykle klimatyczny. Wszyscy zagrali genialnie, najbardziej mnie rozbawił Boczek z tekstem "bierzesz pan czy nie bierzesz?". Rozbawiła mnie też przebieralnia w WC. 10/10. :)

Miguel 
Waldek
Don Ferdinando

Wysłany: 2015-06-09, 20:31   

Kolejny genialny odcinek. Najlepszy Boczek, jak się ukrył w tych ciuchach i Ferdek "co Pan tu grzebiesz jak dziś poniedziałek jest". Albo: "Pan więcej macasz niż kupujesz" - "Ja mam konstytucyjne prawo do macania".

Co było dziwne to fakt, że taka chytra menda jak Paździoch się nie połapała :) . Sam kiedyś znalazłem jakieś szwedzkie korony w ciuchach, więc bardzo życiowy odcinek :P . 9/10.

Dog 
Edzio Listonosz
.

Wysłany: 2015-11-14, 17:35   

Mocarny odcinek.

Dialogi, sceneria, muzyka idealnie wkomponowane w taki klimat cwaniactwa biznesowego i zazdrości dla bardziej przedsiębiorczych sąsiadów, ale po kolei:

Ferdek podszedł do drzwi; idę o zakład, że w nowych odcinkach scena zaczynałaby się gdy już stoi przy drzwiach :-> ; i to jego wzdrygnięcie "co jest kurde...co to kurde jest?"

Sam motyw samowolki biznesowej Paździocha w oklepanej przez siebie odzieżowej branży bazarowej na korytarzu mistrzowski. Tak samo jak zarekwirowanie prywatnej-publicznej toalety na przymierzalnię; Paździoch: "Panie Ferdku, spokojnie, przecież muszla nadal tam stoi tylko przykryłem ją obrusem - można korzystać do woli" :-)

Protesty Ferdka świetne, w ogóle wtedy już był zdziadziałym dziadem z nikłą wesołością a potrafił idealnie się odciąć (inni scenarzyści? :-> ): Ferdek: "Panie Gęgęgę, Panie...Panie chciałbym Panu zwrócić uwagę, że sektor korytarza nie jest Pana osobistym sektorem, tylko to jest dobrem wspólnym mieszkańców Panie, i ja protestuje!" - to "Panie" tak niweczy kurtuazję w rozmowie że można dosłownie paść.

Dobra scena łóżkowa, bez debilnej filozofii na siłę i na chama wtrąconej beznadziejnej muzyki.

Korytarz i tekst Ferdka do wyglądającego wiejsko jegomościa: "Panie przepraszam, sklep z podkowami to na drugij ulicy Panie" - po prostu miód. :-D

No i walka o Eurasy w kalesonach między Boczkiem a Ferdkiem, typowo polskie dogadanie się przy wódzie w sprawie wspólnego interesu - czyli orżnięciu mendy Paździocha - tekst Boczka "Panie jak Pan nie bieresz to ja bierę, Panie" nie irytował - być może dlatego, że nie jest tam wepchanym na siłę wiejskim pseudosloganem? ;-)

Z tymi kozaczkami też dobra bajka, kiedyś takie ploty chyba nawet chodziły. Paździoch ostatecznie zgarnął całą pulę. :-P

10/10

Ciekawi mnie, czy Paździoch celowo nakręcał klientelę żeby w końcu położyć łapę na diamentach z eleganckich aksamitnych beretów, czy się mu trafiło jak łysej mendzie ziarno...

Pabfer 
USER DEKADY|User Miesiąca
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-05-01, 16:21   

Zabawny odcinek. Fajny klimat rywalizacji bazarowej- ,,bazarowego półświatka'' :D :D :D Najlepszy Boczek w ciuchach, Boczek śpiący na korytarzu, sceny pod WC i zakończenie.

10/10

Janusz Tracz 
Mariolka
Filantrop, wizjoner

Wysłany: 2016-08-09, 15:30   

Genialny odcinek 10/10

Na PLUS
+ Pierwsza scena
+ Przymierzalnia w kiblu
+ Boczek przymierzający wszystko co leci
+ Znalezienie euro
+ Boczek w kartonie z gaciami na głowie :mrgreen:
+ Rozwalanie kozaków
+ Beret z brylantami

Luko 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2016-08-22, 19:31   

Świetny odcinek.

PLUSY:
+bazar Paździocha na korytarzu
+Ferdek w garniturze
+rozwiązanie zagadki
+Boczek: "Jak pan nie bieresz, to ja biere" "Ja wiem, że pan wiesz, że ja wiem" :D
+Boczek śpiący na korytarzu
+przeszukiwanie butów
+zakończenie

10/10!

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

ms. 
Halinka

Wysłany: 2017-05-24, 11:25   

Kapitalny epizod, wszystkie sceny na plus, bardzo dużo śmiechu a i można się zastanawiać czy Paździoch wiedział o pieniądzach w ubraniach i tylko podpuszczał sąsiadów. Naprawdę wszystko w tym odcinku było doskonałe, najlepsze były chyba kłótnie Ferdka z Boczkiem o te ubrania. Podsumowując znakomity odcinek który zasługuje na 10 a więc ocena to 10/10.

kacrudy 
Ferdynand Kiepski
Oby nam się!

Wysłany: 2018-01-20, 18:50   

Nawet mimo wielkiej niewiadomej, czy Paździoch specjalnie chował te banknoty w ciuchach, czy nie, jest to jeden z lepszych odcinków 6. sezonu. Oczywiście, Ferdek absolutnie przeciwny kupowaniu u Paździocha, ale gdy tylko euro w kieszeni znalazł, od razu nurkuje w ubraniach. :lol: Najlepsze naturalnie kłótnie Ferdka z Boczkiem o ubrania i genialny tekst: "Bierzesz pan, czy nie bieresz, bo jak pan nie bieresz, to ja bierę". :-D Zakończenie z brylantami w beretach świetne, no i ten uśmieszek Paździocha. :mrgreen:
10/10.

Odpowiedz do tematu