Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
249 Bob
Autor Wiadomość
StorN 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2014-06-22, 11:41   

Naprawdę dobry odcinek. Zdecydowanie najlepsza była scena w której Ferdek dowcipkował przy stole, a wszyscy i tak zwracali uwagę tylko na Boba. Po za tym pomysł był dość ciekawy i wystąpiła spora ilość śmiesznych tekstów.

7/10

Miguel 
Waldek
Don Ferdinando

Wysłany: 2014-09-03, 16:11   

Bardzo solidny odcinek. Zabawnym było to, jaką renomę zyskał Boczek przez zmianę nazwiska. Oczywiście tylko Ferdek był sceptyczny i dodało to epizodowi potrzebnej dynamiki. Bardzo lubię, gdy akacja skupia się na Boczku, 9/10.

paździoch91 
Ferdynand Kiepski
Menda bazarowa

Wysłany: 2014-10-05, 21:40   

Niezły odcinek, bez specjalnych fajerwerków, ale fajny. Dobre była zmiana decyzji odnośnie udziału w przyjęciu przez Ferdka, gdy zobaczył ile Paździoch przygotował wódki. ;-) Poza tym, fajne zachowanie Kiepskiego na spotkaniu. Chciał być zabawny, był żenujący ale właśnie to było zabawne. :-) Za Kurowską nie przepadam, ale tutaj nie wkurzała. 7/10

GigiLacrimoso 
Paździoch

Wysłany: 2014-10-25, 12:52   

Ciekawi mnie, dlaczego scenarzyści nazwali Boczka akurat "Bob Marlej", a nie inaczej. Pewnie chodziło o wykorzystane przez Ferdka podobieństwo "Marley" do "Harley", co z kolei być może nawiązywało do Boczka z odcinków pilotażowych, w których był wykreowany jako harleyowiec.

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2014-10-25, 20:29   

GigiLacrimoso napisał/a:
Ciekawi mnie, dlaczego scenarzyści nazwali Boczka akurat "Bob Marlej", a nie inaczej. Pewnie chodziło o wykorzystane przez Ferdka podobieństwo "Marley" do "Harley", co z kolei być może nawiązywało do Boczka z odcinków pilotażowych, w których był wykreowany jako harleyowiec.

Masz gorsze teorie spiskowe niz Pharell!!! Jak dla mnie-Boczek, Bob Marley

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

GigiLacrimoso 
Paździoch

Wysłany: 2014-10-26, 19:48   

Boczek, Bob - ale wymyśliłeś ;-)

KiepskiDawid 
Halinka
Ale jaja!

Wysłany: 2015-04-22, 16:12   

Fajny odcinek, najlepszy był Ferdek nieprzekonany do nowego nazwiska Boczka, Mariola wołająca Boczka przez okno, Helenka, no i końcówka z Czakiem Norisem :mrgreen:
9/10

Dawid 
Paździoch

Wysłany: 2015-04-29, 20:53   

Bardzo dobry odcinek. Pomysł ze zmianą nazwiska to strzał w dziesiątkę. Zabawne było jak wszyscy nagle szanowali Boczka, tylko Ferdek nie. Śmieszne jest też to, że Ferdek momentalnie zmienił zdanie gdy zobaczył alkohol Paździochów. Grażynka fajnie wypowiadała swoje kwestie i śmiesznie im wyszło zakończenie. 10/10

Ferdziul 
Waldek
Panie, afera jest!

Wysłany: 2015-05-01, 11:27   

Genialny odcinek! Uwielbiam charakter odcinków z lat 2006-2007. Wszystkie teksty rozwalały na łopatki, szczególnie jak Boczek podkreślał, że jest Bob, a nie Arnold. :) Ferdek prześmieszny, kiedyś był bardzo zabawny w swojej roli. 10/10! Mógłby mi tylko ktoś wytłumaczyć co miały znaczyć te otwierające się drzwi i kto i w jakim celu pukał do drzwi Kiepskich w nocy? Nie rozumiem tego...

jakledw12 
Halinka
No jak bonie dydy!

Wysłany: 2015-05-01, 13:22   

@ferdziul

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w niektórych odcinkach początek epizodu zupełnie ma się nijak do pozostałej części odcinka. Tutaj było podobnie. Co to znaczyło? Nie mam pojęcia, ale dobry był Ferdek z tym: "Dupa! Dupa!.." :)

Co do samego odcinka to jest on jednym z lepszych z lat 2006-2007. Zabawne teksty, ale przede wszystkim dobry pomysł, który pokazuje jak jeden drobiazg potrafi wszystko wywrócić do góry nogami. Najlepszy chyba moment z Paździochem na korytarzu, kiedy Ferdek błyskawicznie zmienił zdanie, gdy zauważył ile wódki ma się tak po prostu zmarnować :) .

Minusów żadnych nie dostrzegłem.

Ocena: 9/10.

Pabfer 
Prowadzący Facebooka
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2016-05-01, 17:19   

Najlepsze było wspomnienie Boryska- miło, że twórcom się przypomniało :D Ciekawy pomysł z tą zmianą osobowości i to na znanego piosenkarza. Dzięki temu widziałem dowód Boczka i wiem kiedy i gdzie się urodził- taka ciekawostka :D Twórcom też się chyba podobało, skoro jakiś czas później ci sami ludzie wymyślili jeszcze ,,Kapelusz Dżeksona'' :D Najlepsze zakończenie, gdy wszystko wróciło do normy.

10/10

http://kiepscy.org.pl/por...-patricka-yoki/

http://forum.kiepscy.org....mepl-vt5847.htm

Lukovsky 
Ferdynand Kiepski
Karwasz Barabasz

Wysłany: 2016-05-23, 16:55   

Bardzo dobry odcinek. Plusy: Mariolka wołająca do Boba przez okno, Harley, Ferdek zmieniający decyzję przy wódce, dowcipniś Ferdek, wszyscy zwracający uwagę na Boba, Czak Noris :D 9/10

A zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?

Bździuch 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-02-17, 23:48   

Odcinek rewelacyjny ! Z lekkim i przyjemnym klimatem właśnie tamtych odcinków. Pierwsza scena i wprowadzenie, doczekała się nawet swojego tematu na forum, niezwiązana z tematyką odcinka, pewnie był to taki zapychacz, może wzięty z odcinka "Dom kultury", lub po prostu twórcy uznali, że fajnie byłoby dodać taki wątek z tajemniczym wydźwiękiem, który na dodatek byłby dobrym zapychaczem tych 22 minut.
Ale do rzeczy, bardzo podobały mi się sceny kiedy wszyscy są mili dla Boczka, tylko dlatego, że zmienił nazwisko, fajnie, że zmienił je akurat na "Bob Marley", był to humorystyczny zabieg trafiony, zwłaszcza jak Ferdek zamiast "Marley" nazwał go "Harley" Mariolka zagrała w tym odcinku bardzo dobrze, Ferdek nie był miły dla Boczka, ale to już standardowy zabieg, ale tu akurat nie wyzywał go tak jak na przykład w "Pożegnaniu z Afryką" czyli "I czego się śmiejesz debilu ? Wypieprzaj stąd !" czy coś takiego. Sam Boczek, znaczy się Bob bardzo fajny ! To jak inni zareagowali na tą zmianę było przezabawne.
Dobra też Halina wypominająca Ferdkowi "Kiepskie" nazwisko.
Paździoch na wielki plus ! Genialna też scena z Grażyną, chyba jeden z nielicznych, jak nie jedyny dobry występ Kurowskiej. Świetny wesoły i lekko schlany Ferdek mówiący swoje wierszyki :lol: Oraz później Kurowska mówiąca, że "Poznałam go po ty: hop siup ! osiem dup !" To mnie rozwaliło, fajnie wypowiedziała tą kwestię, zakończenie z Czakiem Norrisem - idealne. Nie może być innej opcji niż 10/10

Zapraszam do zapoznania się z moim scenariuszem: "Wersalka" do ŚWK (KLIK)

boczek13 
Waldek
Panie afera jest !

Wysłany: 2017-04-14, 21:40   

Świetny odcinek
Plusy:
-pierwsza scena
-wspomnienie Boryska
-rozmowa w kuchni o zmianie nazwiska przez Boczka
-Boczek przedstawiający się jako Bob Marlej
-"Halinka od wystawia do mnie te tłustą łapę i mówi, że on się teraz nazywa Bob jakiś tam Harlej czy coś takiego"
-kłótnia Ferdka z Mariolką
-rozmowa łóżkowa
-rozmowa Ferdka z Paździochem o Bobie
-Ferdek dogadujący Halince i Mariolce
-zmiana decyzji Ferdka na widok dużej ilości wódki
-"Hop siup 4 baby 8 dup"
-Bob pokazujący co wyprawiał w warzywniaku
-zakończenie
Minusy:
-brak
10/10

ms. 
Mariolka

Wysłany: 2017-05-24, 12:45   

Bardzo dobry epizod.

Najbardziej ciekawi mnie początek, o co w nim chodziło, tylko zapychacz czy może jakiś ukryty sens, może to dokuczanie Ferdkowi to taki symbol dawnego zachowania Boczka który po zmianie imienia i nazwiska zmienił się, ale to pewnie dlatego że wszyscy poza Ferdkiem go polubili, no ale o Ferdku podobno też pozytywnie się wypowiadał, a co do tej pierwszej sceny to widać że ktoś tam przebiega, nie jest to chyba nikt znany z serialu, najpewniej motyw z pukaniem i otwieraniem drzwi to tylko zapychacz ale bardzo śmieszny, lepsze to niż jakieś głupie rozmowy z Kozłowskim.
Jeżeli chodzi o zmianę nazwiska z Arnolda Boczk na Bob Marley no to naprawdę dobry pomysł, dobra też reakcja Ferdka na nowe nazwisko Boczka. Podobało mi się też to jak wszyscy poza Ferdkiem zachwalali Boba mimo że wcześniej niezbyt go szanowali i lubili co słusznie zauważył Ferdek, dobry był też obiad w salonie i żarty Ferdka oraz reakcja na żart Boczka, pewnie gdyby takie coś zrobił Ferdek wszyscy by stwierdzili że jest żałosny i nieśmieszny. Zakończenie kiedy okazało się że Ferdek wcale nie jest lepszy od Boczka bardzo dobre, pokazuje to jak często ludzie krytykują innych a sami zachowują się tak samo albo i dużo gorzej. Wydaję mi się że zmiana nazwiska Boczka symbolizuje np. zmianę nazwy partii, inne logo, niby inny program ale ludzie często ci sami a naiwność ludzka i tak powoduje że większość się nabiera na takie triki. Ocena: 9/10

Odpowiedz do tematu