Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
1920 Bitwa Warszawska
Autor Wiadomość
GigiLacrimoso 
Paździoch

Wysłany: 2013-08-16, 12:49   

http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/5216
Inny film o tej samej tematyce z 1921 ("Cud nad Wisłą" 53 minuty). Polecam :mrgreen:

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-09-08, 17:58   

Mimo iż jestem miłośnikiem historii, światowej a w szczególności polskiej to ten "1920 Bitwa warszawska" jest dla mnie. Obejrzałem filmi i mnie nie zanudził. Choć mimo, że jest to ciekawy film to wolę "Czas honoru". Bo aktorzy mogliby być tutaj lepsi.
Ostatnio zmieniony przez Inn 2013-09-08, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  

Matrixun 
Redakcja
Maria Chodupska

Wysłany: 2013-09-08, 19:04   

Inn napisał/a:
Mimo iż jestem miłośnikiem historii, światowej a w szczególności polskiej to ten "1920 Bitwa warszawska" jest dla mnie. Obejrzałem filmi i mnie nie zanudził.
No to, Panie zdecyduj się Pan - jest dla Pana czy Pana zanudził? :-P

Film najbardziej zepsuła Urbańska i głupie efekty specjalne. Ale nie tylko to przyczyniło się do tego, że z produkcji wyszło totalne nic. To może po kolei:
- Urbańska - taka Jolaśka tego filmu - te jej głupie przyśpiewki, które były tylko zapchajdziurą, słaba gra; poza tym - co to miało być to w scenie ze strzelaniem? - darcie mordy, nie patrzenie gdzie się strzela, - to jakby wziąć kogoś zielonego z ulicy i kazać mu, żeby poudawał, że jest na wojnie i sobie strzela
- efekty specjalne - to jest wielka produkcja Jerzego Hoffmana, a nie Call of Duty, więc efekty tu były niepotrzebne. Może gdyby to jakiś młody, słaby reżyser robił, to bym to zniósł, ale nie Hoffman...
- wulgaryzmy co chwila, a często były one niepotrzebne (szczególnie rozczarowałem się pod tym względem u Bończaka i tej kobiety, która wlewała mu te płyny do gardła)
- niektóre sceny dziwne albo głupie i nielogiczne - np. najpierw mocno biją Szyca, że jest mocno poturbowany, a niedługo potem z Domagarowem wódeczkę popija - to zwyczajnie niemożliwe, by po takim pobiciu w parę godzin ozdrowiał; ponadto odcinanie ręki piłką - OMG! to już było obrzydliwe i debilne - "za bardzo krwawi" i odcinają łapę - no to jak się ją odetnie, to się koleś wykrwawi. Więc nie ratują, tylko zabijają. :roll:

Niektórzy aktorzy nie zgrali na 100% swoich możliwości, wszystko jakoś słabo zorganizowane, akcja taka sobie... I posłużę się jeszcze zdaniem mojej Pani od historii, z którą w ramach lekcji historii byliśmy na tym filmie - "Dochodzimy powoli do tematu wojny 1920 r., czyli tego, co ten durny film próbował Państwu nieudolnie pokazać". Więc kto może - niech nie ogląda, bo to strata czasu. Właściwie pod żadnym względem ten film nie był dobry. 2/10.
Ostatnio zmieniony przez Matrixun 2013-09-08, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  

Paździoch96 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-09-08, 19:16   

Ale on dobrze napisał, że go "nie zanudził". Ale i tak już te stwierdzenie dziwnie brzmi:

Inn napisał/a:
Mimo iż jestem miłośnikiem historii, światowej a w szczególności polskiej

Matrixun 
Redakcja
Maria Chodupska

Wysłany: 2013-09-08, 19:19   

Ups, to ja ślepnę. :oops: Przepraszam. ;-)

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2017-08-06, 21:21   

Świetna, wciągająca fabuła. Bardzo lubię filmy historyczne. Wysoko je sobie cenię za wartościowość. Tutaj dano radę pokazać historię i realia w bardzo dobry, ciekawy sposób. Motywy z jednej strony lekko oklepane, ale z drugiej uniwersalne, więc nie skrytykuję. Jedna z lepszych produkcji o tych czasach. Dobra obsada i gra aktorska. Dobre zakończenie.

10/10

Odpowiedz do tematu