Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
169 Zatruta strzała
Autor Wiadomość
pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2012-08-13, 10:13   

Bardzo dobry odcinek. Na plus radość z 298 i pół metra Miłosza, Paździoch i Ferdek jako zatrute strzały, trening Edzia i Waldka, kłótnia w telewizji, "zatrute strzały" w podziemiu i wymienianie przez nich wad tego świata. Na minus nieco dziwna końcówka - nie przypadła mi do gustu. 8/10 ;-)

JaObiecujeWam 
Paździoch
Piwo lej barmanie...

Wysłany: 2012-09-29, 09:04   

- 298, 5 m Małysza (trener Zenobiusz Bojler)
- rozmowa pod kiblem Ferdasa z Paździochem i rozmowa łóżkowa
- fajna jest ta rymowanka Edzia : Jestem malutki, jestem leciutki, jestem skromniutki, jestem milutki, bujam w obłokach nawet bez wódki, roznoszę pocztę co do minutki, ja się nie chwalę ja po prostu mam talent
- pseudodieta Boczka (banan+kapuśniak na świńskim ryju+banan+fasolka po bretońsku a po tym to ty lecisz jak z tąd do Glezgoła)
- studio sport w tv : konkurs 6 skoczni, Obcęgów Podchalański, '' ty telewizyjny kutafonie'' i bójka
- TE TEKSTY MNIE ROZWALIŁY : Jąkała od świątecznej pomocy znowu będzie kasę z narodu ździerał. :-D Cała kasa idzie do Izraela i do Moskwy. :lol: A widzieliście jak się prezydent roztył. Ma koryto to żre. :mrgreen: :lol: :lol: A żona to nie lepsza wczoraj na śniegu się tarzała jak ta świnia. :-> A ta cała unia to pedał na pedale pedała pogania :lol: :lol: :lol: :lol:
- Sven Skurwensen :-D

Odcinek bardzo dobry ale zabrakło trochę np treningów Edzia czy Waldka. Natomiast wg mnie nie potrzebnie zeszło na politykę i na to spotkanie ''podziemia'' w piwnicy. Nie podoba mi się w jakich barwach zostali pokazani przeciwnicy ''sytemu'' przecież to propaganda. Znowu polsat maczał palce w scenariuszu i spieprzył dobry odcinek bo kila wątków zostało niezamkniętych o których wspomniałem wcześniej. Dam 8 bo odcinek i tak był w sumie bardzo śmieszny.
Tylko mnie wybierz na prezydenta
Ja obiecuje wam, ja obiecuje wam tra-la-la-la

gafik3 
Ferdynand Kiepski
Co jest kurde?

Wysłany: 2012-10-03, 15:27   

Plusy"+"

- Radość po skoku Adama :D
- Paździoch menda, zatruta strzała :)
- Scena łóżkowa
- Edzio trenujący latanie
- HEHE Boczek trenujący Waldusia :mrgreen: Zna się na diecie i na wiatrach jak mało kto :lol:
- Dieta Boczka - banan - HEHE :D

Minusy "-"

- Zakończenie

7/10 :arrow: 9/10

mocny full 22 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2012-10-11, 09:19   

Dobry odcinek. Najlepsze momenty to te jak kibicowali Adamowi, szczególnie Boczek, jak Edzio jeździł na wózku sklepowycm i jego wierszyk, trening Waldka, jak Boczek go trenował, te jego słowa: ja się na wiatrach najlepiej znam te potrawy które wymieniał, bójka w telewizji. Końcówka mnie się w ogóle nie podobała, bo wmieszali w ten odcinek sportowy politykę. Jedynie słowa Ferdka z czego ja mam się cieszyc, że szkop wygrał mnie rozśmieszyły. Jestem fanem skoków narciarskich i myślę że mógł byc trochę lepszy ten odcinek. 8/10.

MrElzvis 
Waldek
Adios kretinos

Wysłany: 2013-01-18, 16:55   

Wysoko oceniam ten odcinek ze względu na bardzo fajną tematykę. Wszyscy zapatrzeni w Miłosza, prezydentowa tarzająca się w śniegu itd itp, a potem drugie miejsce i komentarz w radio jaki to on zły :roll: Poza tym podpisuje się pod zdaniem, że kibicowanie polskim sportowcom potrafi sięgnąć przesady (akurat Małysza to nie dotyczyło, ale np fascynacja naszymi tak zwanymi piłkarzami mimo, że delikatnie mówiąc nie są najlepsi jest naprawdę ciekawym zjawiskiem) i bywa bezkrytyczne. Ale problematyka to jedno, a humor drugie - ważniejsze, bo ŚWK ma być w 1 kolejności komedią. Humoru również nie zabrakło, świetne przeróbki nazwisk i Bull Bull zamiast Red Bulla, fajne wywody Mariana pod kiblem i potem wersja Ferdka w sypialni, fajne wreszcie teksty Ferdka podczas oglądania drugi raz transmisji skoków. Przynudzała scena w piwnicy.

9/10

Lonzio 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2013-01-18, 19:32   

Dobry odcinek, przyjemnie to się oglądało. Na plus kibicowanie w pierwszej scenie, zmienione nazwiska, nagła zmiana zdania przez Ferdka, rozmowa Boczka z Edziem, trening Waldka i teksty Paździocha, spotkanie sceptyków w piwnicy.

7/10

Kiepski Widz 
Administrator|Red. Naczelny
No jak nie, jak tak?

Wysłany: 2013-01-27, 12:30   

Odcinek całkiem dobry. Najlepszy był początek jak Boczek gadał o jedzeniu, 298,5 metra Miłosza. Paździoch jak zawsze musiał popsuć humor, zakończenie całkiem niezłe. Na plus zasługuje również Edzio listonosz jeżdżący wózkiem po korytarzu.

10/10

pocieszacz 
Waldek
Precz z komuną!

Wysłany: 2013-04-13, 22:18   

Bardzo fajny odcinek. Śmiesznych scen było bardzo dużo. Najlepszy był trenujący Edzio i kłótnia w telewizji. A Paździoch to nie dość, że menda to jeszcze zawistna ;-) 9/10

WojeWoda 
Ferdynand Kiepski
Anioł Piekieł

Wysłany: 2013-04-14, 10:31   

Fajny odcinek. Na plus radość po skoku na 298,6 metra Miłosza, scena na korytarzu z Miłoszem, scena łóżkowa, Edzio trenujący na korytarzu, scena w piwnicy "A z czego mam się cieszyć? Że szkop wygrał? Skurwensen kurde jakiś". Ogólnie 8/10.

Inn 
Ferdynand Kiepski
A robić nie ma komu

Wysłany: 2013-08-05, 18:46   

Plusy:

- Oczekiwanie na skok
- Radość po skoku
- "Miłosz"
- Scena łóżkowa
- Edzio
- Scena w piwnicy
- Zakończenie

10/10

GigiLacrimoso 
Paździoch

Wysłany: 2014-02-25, 20:56   

Cytat:
Odcinek śmieszny, ale pokazujący pewne zaistniałe wówczas sytuacje. Po trzech z rzędu latach zdobycia przez Pana Adama Kryształowej Kuli nastąpiła obniżka jego formy co ludziom nazwijmy to nie spodobało się. Zaczęli na niego najeżdżać, szły słowa obrazy itp. Pamiętam te lata. I właśnie ten odcinek to pokazał, a przynajmniej coś podobnego. Mimo zdobywania trofeów pewnej grupie ludzi to się nie podobało, podobnie zresztą jak nastąpił spadek formy.
Ot polskie społeczeństwo... :roll:

Piosenka opisująca ten sam problem co ten odcinek - co ciekawe, powstała dokładnie w tym samym czasie.
http://www.youtube.com/watch?v=LQ9J-VYIl2c

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2014-02-25, 22:31   

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz w tym odcinku, ciekawą w kontekście ostatnich wydarzeń. Otóż w scenie w piwnicy panowie narzekają m. in. Jerzego Owsiaka (nazwanego bodajże "jąkałą od świątecznej pomocy"). Pada zarzut niewłaściwego wydania zebranych pieniędzy. Odcinek miał zapewne wyśmiać taką postawę doszukiwania się wszędzie podstępu, ale ostatnio okazało, że rzeczywiście są pewne nieprawidłowości i coraz więcej ludzi z tego powodu rezygnuje ze wspierania tej akcji.

Derek187 
Ferdynand Kiepski
Ale jaja!

Wysłany: 2014-04-24, 16:08   

Rewelacyjny odcinek! :)

PLUSY:
+ pierwsza scena, kibicowanie Miłoszowi,
+ rozmowa Ferdka z Paździochem,
+ H: "299 metrów", F: "298,5. Ty się nie rozkręcaj",
+ trening Edzia i jego rymowanka,
+ Boczek trenerem Waldka, jego dieta,
+ Sport w TV,
+ teksty mężczyzn w piwnicy, zakończenie ;)

Ocena maksymalna 10/10!

kanalium 
Ferdynand Kiepski
Fan Kiepskich

Wysłany: 2014-06-11, 23:46   

Na plus:
+ 298,5 m Adama Miłosza
+ Zenobiusz Brojler
+ Sven Skurvensen
+ bułka z bananem - dieta Boczka
+ zaskakująca przegrana Adama Miłosza
Na minus:
- zmartwiony Ferdek
Dam 8,5/10 za ten odcinek.

StorN 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2014-06-16, 14:53   

Według mnie jest to bardzo dobry odcinek. Najlepsze były wszystkie sceny z Paździochem, kłótnia w TV i przekręcone nazwiska. Trochę nudniejsze były natomiast sceny w których sąsiedzi oglądali skoki, ale utrzymywały dobry poziom.

8/10

paździoch91 
MODERATOR DEKADY
Menda bazarowa

Wysłany: 2014-08-12, 17:09   

Bardzo dobry odcinek, świetnie pokazana polska mentalność. Choć z drugiej strony, to sianie fermentu czasami jest uzasadnione. Nadawanie przez facetów w piwnicy na Owsiaka może było trochę przesadzone, choć fakt, że ostatnio wychodzą różne nieprawidłowości przy funkcjonowaniu tej akcji. Za to tekst o pedałach w UE i USA był jak najbardziej prawdziwy. Cała reszta świetna - pokazanie ówczesnej Małyszomanii oraz występ Chabiora. 9/10

Dawid 
Paździoch

Wysłany: 2014-08-16, 09:29   

Całkiem dobry odcinek, ale miał kilka minusów. Śmieszne sceny to oglądanie programu tv, bójka, trenowanie Waldka, rozmowa Ferdka z Paździochem. Na plus także spotkanie w piwnicy, słuchanie radia i dieta wymyślona przez Boczka. Dużo śmiesznych scen i śmieszne zakończenie. Na minus tekst o pedałach w UE. 8/10

Plexy 
Mariolka

Wysłany: 2014-11-24, 17:33   

Bardzo dobry odcinek .

Plusy :

- Początek ( Kibicowanie )
- Trening Waldka
- Zakończenie
- Scena w piwnicy

Ocena: 10/10

Pabfer 
USER DEKADY
OKIŁ WRÓĆ!!!

Wysłany: 2015-05-23, 18:42   

PLUSY:
Sąsiedzi skaczą razem z Małyszem
Euforia
Edzio- skoczek
Boczek trener
Paździoch jak zwykle na nie
Ferdek na nie
Tajne zgromadzenie
Ferdek smutny z powodu wygranej szwaba

10/10

jakledw12 
Halinka
No jak bonie dydy!

Wysłany: 2015-11-11, 17:54   

Rewelacyjny odcinek. Tematyka doskonała, skoki narciarskie to moja ulubiona dyscyplina sportowa, więc idealnie trafili w mój gust.

Ogólnie obejrzałem ten odcinek z 5 razy, dzisiaj po raz kolejny i nadal ten epizod mi się nie nudzi.

Największe plusy:
- kibicowanie Miłoszowi
- scena na korytarzu, Ferdek i Paździoch
- Zenobiusz Brojler, Kurdensen hah :-D
- scena w piwnicy

Jeden z najlepszych odcinków w historii. Każda postać, każdy najdrobniejszy szczególik dopracowany do perfekcji.

Ocena: 10/10

StorN 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2016-02-23, 22:35   

Bardzo dobry odcinek, fabuła zdecydowanie na plus, świetne nawiązanie do ówczesnej małyszomanii i polskiej mentalności. Było wiele zabawnych momentów, program w telewizji z Chabiorem, rozmowa Ferdka z Paździochem pod kiblem, oraz to jak Kiepski powtarzał później teksty usłyszane od Mariana, swojej żonie. Fajne były też przekręcone nazwiska czyli Adam Miłosz i Zenobiusz Bojler. Zakończenie również na wysokim poziomie.

8/10

Jurij 
Halinka

Wysłany: 2016-04-19, 17:17   

Wspaniałe kibicowanie, radość Ferdka, Waldka, Boczka, Haliny, Marioli i ogólnie cała scena w salonie. Dobrze się to kontrastowało z pesymizmem Mariana, którym zaraził Ferdka. Śmieszna scena w sypialni Kiepskich. Ferdynand mówił wszystko to, co usłyszał od Paździocha. Świetny Edzio uczący się latać. ,,Jest pan strasznie ociężały umysłowo.’’ – genialne. Zabawny trening skoków Boczka i Waldka. Zgadzam się, że pan Arnold zna się na wiatrach jak nikt. I ta jego dieta. Dobra postać Andrzeja Ciemniaka ,,W dupach się poprzewracało!’’, który wystąpił w telewizji. Po raz kolejny świetne kibicowanie. ,,wam się oczy otworzą jak mnie się zamkną.’’ Genialna ta partyzantka ludzi niezadowolonych ze wszystkiego. ,,Pedał pedałem pedała pogania.’’ A do tego jeszcze wyśmienite nazwisko skoczka.

Co tu dużo mówić, odcinek wybitny. Oczywiście 10/10.

Matrixun 
Moderator|Redakcja
Maria Chodupska

Wysłany: 2017-01-07, 16:05   

Tak mnie po ostatnich wydarzeniach w skokach naszło na obejrzenie tego odcinka. Początek bardzo dobry, rozmowa Boczka z Ferdkiem o progu znakomita. :lol: Potem radość tylko niezła, rozmowa z Paździochem pod kiblem świetna. Bul Bul - dziś by to nie przeszło z dwóch powodów. :-P Potem dobra była scena Boczka z Waldkiem - wyrzucenie skórki oraz rozmowa o wiatrach. Na koniec rozmowy w piwnicy genialne, teksty o Prezydencie, Owsiaku i Unii mnie rozwaliły, szczególnie "ma koryto, to żre i tyje jak świnia". :mrgreen: Generalnie dobra satyra na panujące ponad dekadę temu nastroje w całym kraju. Humoru było nie tak mało, ale pod tym względem nie był to odcinek zaliczany do najlepszych. Ważną rolę odegrał tu klimat, oddający wspomniane już wcześniej nastroje społeczne i to czym żyła Polska, co podnosi ocenę tego odcinka. Takie 8/10 stawiam. ;-)

kacrudy 
Ferdynand Kiepski

Wysłany: 2017-09-02, 08:02   

Bardzo dobry odcinek, świetne pokazał oblicze wielu Polaków. Na plus pierwsza scena w salonie i tekst Ferdka: "Jak pan przez próg przejść nie umiesz, to przez tamten próg by trzeba było pana przeciskać". :lol: Kolejna scena świetna, dobra rozmowa z Paździochem "Zatrutą strzałą" i scena łóżkowa. Dobry dialog: "299 metrów". "298,5, Halinka. Ty się nie rozkręcaj". :-D Edzio zaliczył udany występ z tym swoim treningiem na wózku i rymowanką: "Jestem malutki, jestem leciutki, jestem skromniutki, jestem milutki, bujam w obłokach nawet bez wódki, roznoszę pocztę co do minutki. Ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent". :lol: Waldek zaś wypadł neutralnie, scenę wyratował Boczek jako Brojler oraz Paździoch. Rewelacyjny program w TV i wymiana zdań: "I ciebie też nie lubię, ty telewizyjny kutafonie" "O żeż ty chamie jeden" i bójka. :mrgreen: Niezłe narzekania w piwnicy, dobry tekst: "Ma koryto, to żre", ale gadanie na Owsiaka mocno przesadzone. Zakończenie też jakby urwane, zabrakło reakcji wiernych fanów Miłosza na drugie miejsce. Byłem ciekaw, czy i oni zaczną na niego narzekać.
8/10.

http://forum.kiepscy.org....6133.htm#207686 - Zapraszam do lektury moich scenariuszy

Odpowiedz do tematu