Zobacz koniecznie: Filmy | Forum filmowe
Świat według Kiepskich Strona Główna
 Strona Główna  Kiepscy  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
13 posterunek - S1 oraz S2
Autor Wiadomość
Adam908 
Ferdynand Kiepski
Nie obrażaj pan !

Wysłany: 2012-07-17, 21:05   

A ja właśnie od tygodnia oglądam 13 Posterunek ;-) Niektóre odcinki pamiętam a nie które nie więc postanowiłem sobie je odświeżyć . Bardzo lubię ten serial i bardziej mnie śmieszy niż pierwsze odcinki Świata Według Kiepskich . Pierwszy 13 Posterunek jest tak samo dobry jak 13 Posterunek 2 w pierwszym bardzo śmieszyła mnie Zofia a zaś Luksus średnio. Zaś w drugim lubiłem Andżelikę i Rysia . Jako postać epizodyczną lubiłem Jolę wraz z jej alfonsem. Z reguły wszyscy w tym serialu są śmieszni i nie ma chyba takiego odcinka co ,by nie śmieszył :mrgreen:
- A dlatego, że pan źle na nią dupą siadasz o

Marcelo 
Ferdynand Kiepski
Karwasz twarz

Wysłany: 2012-07-18, 11:53   

Ja czasem sobie obejrzę odcinek jakiś na Canal+Film, ale żeby oglądać notorycznie to nie. A co do serialu, jak leciał na Polsacie to go lubiłem, teraz jakoś mnie mniej śmieszy.

Prorok Boga
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-27, 09:33   

A ja uwielbiam obie serie bardzo dobry serial :) Był zwariowany i pokręcony ale do tej pory do niego powracam ,świetne były te gagi Pazury .Pamiętam jak byłem mały to zawsze oglądałem w Tv i teraz też oglądam czasami bo bardzo lubiłem Kasię ( Aleksandra Wozniak ) .Co więcej ten serial był niesamowicie zabawny i udał się Ślesickiemu .

Ferdek K 
Ferdynand Kiepski
Moje ulubiene !

Wysłany: 2012-08-29, 19:31   

Świetny serial, tak sobie go przypomniałem po prostu po latach i się w nim zakochałem! :-D Oglądam 5-6 odcinków dziennie i jako chyba jedyny z większości na tym forum wolę 13 Posterunek 2, szczególnie za odc. Nie tylko dla dorosłych, Przedstawienie, Plan, Wymiana Międzynarodowa, Depresja Pershinga, Gej, Znachorzy, W oparach absurdu, Obcy, Oświadczyny, Nimfomanka, Znacz(o)ne pieniądze - można by wymieniać cały sezon! Zaraz po Kiepskich mój ulubiony serial komediowy ;-)

Ferdas20 
Moderator
Róbta co chceta

Wysłany: 2012-08-29, 20:11   

Też niedawno oglądałem drugą serię i uważam, że wcale nie jest gorsza od pierwszej. Rysio był niezły no i oczywiście Kasia, Czarek i Arni. A tak poza tym to super serial jeden z najlepszych.

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2012-08-30, 09:07   

Podzielam zdanie poprzedników. Jak dla mnie nie ma zbytniej różnicy pomiędzy pierwszą, a drugą serią - nawet powiem więcej, w 13 posterunku 2 było po prostu więcej humoru, który bardziej do mnie trafiał! ;-) Jednym słowem: kocham ten serial! :>

Ferdek K, wymienione przez ciebie odcinki, to dla mnie istne perełki drugiej serii, a niektóre nawet całego serialu! :-) Lubię też odcinki, w których występuje Stępień. ;-) "Przedstawienie" miało wręcz mnóstwo śmiesznych tekstów, a najbardziej zmiotło mnie z nóg "Yes, my fuhrer!" Rysia :mrgreen: ! A piosenka z odcinka "Gwiazdy telewizji" jest już dla mnie hitem! :-) Ubóstwiam oczywiście też takie odcinki, jak "Plan", "W oparach absurdu", "Gej", "Oświadczyny", "Wymiana międzynarodowa", "Abstrakcja" i wiele innych... :-P
Ostatnio zmieniony przez pollen99 2012-08-30, 09:17, w całości zmieniany 3 razy  

Ferdek K 
Ferdynand Kiepski
Moje ulubiene !

Wysłany: 2012-08-30, 09:31   

Rysio był zarąbisty :-D Ale nic nie pobije końcowej sceny z komendantem :mrgreen: W odc. "Nie tylko dla dorosłych" odcinku z wpadkami była na końcu ta sama scena, komendant mnie rozwalił: "No i ch.j! Wszystko wyleciało! :lol:

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2012-08-30, 10:46   

Albo odcinek "Wymiana międzynarodowa" - rozwalało mnie ciągle powtarzane przez Taka "Sake!", a na końcu "Nie sake, wódka!". :lol: A przy rozmowie Pierre Dzącego z posłami co chwilę spadałem z krzesła! :mrgreen:

KanaliaTheBest 
Ferdynand Kiepski
Urodzony wieśniak

Wysłany: 2012-08-31, 09:32   

Uwielbiam obie serie. Serial kapitalny, jakich mało w dzisiejszej telewizji. Plusy serialu to oczywiście świetna gra aktorska m.in. Cezarego Pazury, Marka Perepeczko i Marka Walczewskiego, masa śmiesznych tekstów i ten niepowtarzalny klimat lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Tam minusów chyba nawet Chuck Norris nie znajdzie :mrgreen:

Prorok Boga
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 20:44   

Uwielbiam ten serial i do niego powracam .Był zwariowany i naprawdę ja to myśle że był nawet lepszy, od niektórych odcinków Kiepskich .Był idiotyczny i dużo głupkowatych tekstów ale dla mnie jest nadal klasyką .Obie serie świetne i dobre aktorstwo czy to Czarka Pazury czy postacie Arniego albo Ryśka ;) .Super była Kasia podobała się mnie jej figura i te ciałko ,zawsze oglądałem każdy odc po kilkanaście razy .Mistrzostwo debilizmu Pazury ale talent on miał żeby tak zagrać świetnie .Naprawde wielka szkoda że nie powstało więcej odc i seria zakończyła się na 2 :( .....
Co do odc każdy był zabawny, moim zdaniem obie serie były świetne bo aktorzy grali naprawde komicznie .Do tej pory jak to oglądam od nowa to płacze ze śmiechu, ale ten talent Czarka Pazury już nie powróci .Tak samo jak Aleksandra Wozniak ( Kasia ) już nie będzie taka piękna i śliczna jak była w 13 Posterunku :) Co do innych postaci to Stępień był zarąbisty ,wspomne także że niezły może nie tak jak Arni ale też śmieszny był Luksus ( 1 seria ) .Co do Komendanta on też był czasami zabawny ale już mniej .Fajna była też Andżelika ( 2 sezon ) pamiętam że też niezła laska z niej była ;) . Co dalej to ten pies mnie też zawsze rozwalał '' Pershing '' .No cóż jeszcze ta siostra Czarka Agnieszka ( grana przez Agnieszke Włodarczyk ) . A co nie można zapomnieć przecież Dariusz Gnatowski też grał w tym serialu role Alfonsa ;) .Pamiętam że też fajnie zagrał w kilku odc ( nie pojawiał się w każdym ).Co dalej to Rysio tutaj komiczne były te jego bomby jak robił .Najgorsze co było to Bączek ,czyli obsadzenie w drugim sezonie brata Czarka Pazury ( Radosław Pazura ) .Ale serial to mistrzostwo komizmu do tej pory pamiętam te teksty Czarka .

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-12-07, 20:32   

Najlepszy był moim zdaniem odcinek, jak Czarek dla Kasi i tej drugiej mierzył cycki, po czym weszła inspekcja. :lol:

A co byście powiedzieli na to, żeby swoimi siłami zrobić ciąg dalszy, taką serię trzecią, "fanowską"? :-D

rasrev 
Ferdynand Kiepski
stara łysa pierdoło!

Wysłany: 2012-12-08, 11:40   

fantastyczny serial. Wcześniej oglądałem tylko kilka odcinków tak przelotnie, a teraz od jakiegoś tygodnia oglądam po kolei. Świetne, dużo humoru, genialni aktorzy :P Pazura przeszedł samego siebie, ale i tak Perszing był najlepszy :lol:
Ten odcinek jak śpiewali i tańczyli dla jakiejś telewizji poskromił wszystko :mrgreen:

"Gaz STOP , Ropa STOP Jop Twoju Mać STOP"
_/

Herakles
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-08, 18:50   

a dla mnie najlepszy odcinek był jak miał przyjść ojciec tego nowego policjanta (któego grał brat Pazury) i jak wmówił Czarek temu bez ręki że jest niemową 8-)

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-12-09, 00:11   

PharellMan napisał/a:
Najlepszy był moim zdaniem odcinek, jak Czarek dla Kasi i tej drugiej mierzył cycki

Panie, Pan żeś się weź za książki, a nie oglądać erosomańskie seriale ;)

Władysław 
Ferdynand Kiepski
user stulecia

Wysłany: 2012-12-09, 12:03   

PharellMan napisał/a:
Najlepszy był moim zdaniem odcinek, jak Czarek dla Kasi i tej drugiej mierzył cycki, po czym weszła inspekcja. :lol:

A co byście powiedzieli na to, żeby swoimi siłami zrobić ciąg dalszy, taką serię trzecią, "fanowską"? :-D

Jeżeli odcinek, w którym zobaczyłeś cycki był najlepszy to podziwiam ;) Jest duzo o wiele lepszych odcinków niż 2 odcinek sezonu drugiego.

Co masz na myśli przez fanowską serię? Opowiadania w fanfiction?

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-12-09, 14:44   

Thie, thie... Opowiadania w FF... Chodziło mi raczej o cały temat w Offtopicu. ;-)

Johnny Cage 
Ferdynand Kiepski
Rudy kojot

Wysłany: 2012-12-24, 15:50   

Artykuł dot. serialu:
http://film.onet.pl/wiado...,wiadomosc.html

Herakles
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-25, 11:12   

Teraz obejrzałem wiele odcinków i serial dosłownie miazdzy, Stępień świetny, cały czas sie o coś potyka, Arnie przygłup, czegio lepiej tego nie mówic. Piekna Kasia i zwariowany Czarek. Do tego okrasa w postaci komendanta Słoika i jego Pershinga :mrgreen: Zapamiętałem scene jak miała przyjść jakas kontrola i komendant kazał się zachowywać swojej załodze jak na codzien, Stępień po chwili wyjął pół litra czystej wódeczki :mrgreen:

Kot i Pierzchała też wymiatali.

Tam widze farelman ma pomysł pisania odcinków. Kolego Ty ssie najpierw naucz pisać wypracowania na język polski, bo po poziomie tego co pisałeś o kiepskich to jedna wieljka żenada. Trzymaj sie z daleka od tego serialu.

A co do odicnka o którym napisałem wyżej to odcinek Plan, bez reki to Rysio a nowy policjant to Bączek .

Akurat ten Bączek to chyba najgorsza postać całego serialu. Pewnie Pazura chciał dorobić i optował za zattrudnieniem swojego braciszka i jego kobiety.

toyotaa33
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-17, 01:31   

Genialny serial.Jestem ciekawe co się teraz dzieje z Maciejem Ślesickim - z tego co widać po 'ścinkach' to perfekcjonista - zresztą wystąpił w jednym odcinku razem z Bogusiem Lindą.
Wszystkie postaci dobrane idealnie, możę poza Zofiami - które były dla mnie neutralne. Świetny Pazura, piękna Kasia (swoją drogą widziałęm ostatnio z nia wywiad na YT i strasznie zbrzydła - wiadomo, czas robi swoje, ale mysle ze ma sporo kasy i mogłaby o siebie zadbać, jej oczy wyglądają jakby miałą z 70 lat - mówiła tez o tym, ze ceni sobie naturalnosc i zadna ingerencja w wyglad jest jej obca i jest temu przeciwna - swoja droga to dziwne jak na osobe która praktycznie w co drugim odcinku mocno sie rozbierała). Świetny Arnia grany przez Zelta - chyba nawet bardziej niedorozwnięty od Boczka :lol: . Kapitalny Komendant Słoik - pamiętam scene z odcinka Matura gdy rozmawiali o egzaminie dojrzałości "Janosika" :mrgreen: . Genialny Rysio - świetnie go Czarek wkręcił w odc. "Plan" że nie słyszy i do ojca Bączka "dupa, dupa, dupa, jestem niemową, nie słychać mnie" - i goniący go komendant :lol: . Czarek wiadomo - klasa, rozwala mnie moment jak przyjechał Biskup i Czarek miał powstrzymac sie od aluzji dotyczących seksu, wchodzi duchowny, w Cezarego wstępuje siła która wszelkie mysli kieruje w wiadomym kierunki, "ani słowa o seksie, seks, seks, ani słowa o seksie" :lol: . Stępień tez genialny - jak odbierał telefon i przedzierał sie przez biurka - zawsze wszystko porozwalane :mrgreen: . Ta jego żonka też niezła :lol: Wkurzająćy jedynie ten cały Bączek - strasznie irytował, zupełnie sie nie nadawał do tej roli. Kot i Pierzchała kolejni , pamietam dialog z Czarkiem "Nigdy nie kopuluje... kapitluje, nie macie wzwodu... dowodu" :-D
Pershing też nie gorszy. Zdarzyły się ze dwa gorsze odcinki (np znachorzy) ale całość wyglądała genialnie. Nogi Kasi, jeszcze młoda Włodarczy i prostytutki.
No i nie mozna zapomnieć o naszym alfonsie Arlondzie :lol: :lol: Grubas zamiast w rzeżni z dziwkami sie zadaje :mrgreen: .

Ksiądz Proboszcz tez był dobry, w wielu odcinkach swoją osobą dodawał kolorytu akcji i te jego ciagłe przeladowanie kobiet 'najstarszego zawodu świata' ;-)

Luksus neutralny, ale jego jąkanie było troche denerwujące.

Wymiata odcinek jak budowali prysnic bo Czarek chciał sie wykąpać z Kasią czy sztuczne oko Mamusi Kasi :mrgreen:

Ostatni odcinek wzruszajacy - blizniaczki, które mają zostac policjantami.

A no i Bohdan Smolen grają buhaja rozpłodowego :mrgreen:

10/10

Sławek Wiśnik 
Ferdynand Kiepski
Siwy koniu!

Wysłany: 2013-05-06, 08:58   

Jeden z najlepszych polskich seriali komediowych lat 90. Dużo śmiesznego się w nim działo, chociażby np.: Czarek podpalający przedmioty z sex shopu, robiący z niego ognisko zatytułowane "Płonący sex" i potem śpiewający piosenkę "Seks rano jest jak rzący strumień. Seks wieczorem jest jak mała rzeczka ...". Gdy oglądam ten wycinek na YT to poprostu leję ze śmiechu. Ogólnie jest dużo takich fajnych momentów, których nie mam ochoty wymieniać. Szkoda że Polsat już tego serialu nie powtarza. Ostatnio powtarzał chyba z 6 lat temu przed "Jak oni śpiewają" o ile dobrze pamiętam. A co do drugiej serii co leciała na TVN-ie też była dobra, ale w porównaniu do tej pierwszej Polsatowskiej troszeczkę wiała nudą, choć dalej się zdarzały dobre odcinki. Największym minusem w niej były nowe zmienione śmiechy, które o dziwo przypominały śmiechy z obecnych odcinków ŚWK. Zaś te z pierwszej były genialne, ponieważ niektóre z nich powędrowały do innych seriali komediowych m.in. Z pianką czy bez, Graczykowie, Daleko od noszy, Wiesio Szoł i Wszyscy kochają Romana itp.

Ocena ogólna tego serialu 10/10
Ostatnio zmieniony przez Sławek Wiśnik 2013-05-06, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2013-05-09, 13:37   

Sławek Wiśnik napisał/a:
Ostatnio powtarzał chyba z 6 lat temu przed "Jak oni śpiewają" o ile dobrze pamiętam.

Ostatnio powtarzali dokładnie w lutym 2010, bo pamiętam, że jak ostatnio oglądałem ten serial w TV, to wcześniej widziałem "Światowe rekordy Guinnessa 2009" ;)

pollen99 
Ferdynand Kiepski
Obywatel GC

Wysłany: 2013-05-15, 13:08   

Ludzie, ludzie, ale jajca! Od wtorku, 21 maja 13 posterunek 2 na Pulsie! :D Będą leciały dwa odcinki, od poniedziałku do piątku o 15:35!!! ;)

Ferdas20 
Moderator
Róbta co chceta

Wysłany: 2013-05-15, 17:26   

pollen99 napisał/a:
Ludzie, ludzie, ale jajca! Od wtorku, 21 maja 13 posterunek 2 na Pulsie! :D Będą leciały dwa odcinki, od poniedziałku do piątku o 15:35!!! ;)

Właśnie widziałem zapowiedź, rewelacja :-D

Sławek Wiśnik 
Ferdynand Kiepski
Siwy koniu!

Wysłany: 2013-05-15, 19:43   

Świetnie że będzie lecieć. Właśnie zamierzam go obejrzeć, z tym że troszkę szkoda, że będą powtarzać tą drugą serię i to na Pulsie, bo pierwsza ta co leciała na Polsacie była nieco lepsza i były lepsze ogólnie teksty. W najbliższy wtorek na Polsacie 2 będą powtarzać pierwszy odcinek Graczyków "Jestem twoim wężem" po którym mam ochotę właśnie na 13 posterunek ze względu na te śmiechy, które zostały z niego wzięte, mianowicie z pierwszej serii. Więc od 21 maja robię komediowe popołudniówki w postaci:

13:30 - Świat według Kiepskich
14:00 - Miodowe lata (ale to jakby były teraz wakacje i by leciały zamiast powtórek Pierwszej miłości)
15:00 - Graczykowie
15:30 - 13 posterunek

I tyle

PharellMan 
Ferdynand Kiepski
1947-2016

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-05-16, 13:55   

pollen99 napisał/a:
Ludzie, ludzie, ale jajca! Od wtorku, 21 maja 13 posterunek 2 na Pulsie! :D

Pulsie zwykłym, czy Pulsie 2? Bo nie wiem, czy warto mi się będzie męczyć z łapaniem MUXa2 i - jak już złapię - zacinającym się obrazem, a gdy będzie na zwykłym Pulsie, to będę miał jeszcze do wyboru SATkę <choć na LCD SD wygląda na prawdę cienko, choć to w sumie i tak będzie w 4:3, a 4:3 akurat wyglądają nieźle>.

Odpowiedz do tematu